Elton John, Stevie Wonder – Finish Line

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Eltona Johna oraz amerykańskiego piosenkarza Stevie’go Wondera zatytułowana “Finish Line”. Dla obu legendarnych artystów nie jest to bynajmniej pierwszy wspólny projekt, choć od poprzednich minęło już kilkadziesiąt lat. Nowy kawałek to kolejny singiel promujący nowy krążek Brytyjczyka zatytułowany “The Lockdown Sessions”, który ukazał się 22 października 2021 roku nakładem wytwórń płytowych EMI i Mercury. Płyta jest utrzymana w gatunku Pop i zawiera 16 numerów. Album został nagrany podczas pandemii COVID-19 po tym, jak Elton został zmuszony do przerwania trasy Farewell Yellow Brick Road z powodu pandemii. Materiał otrzymał ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 70/100, na podstawie 10 recenzji, co wskazuje na „ogólnie przychylne recenzje”. Prestiżowa brytyjska e-gazeta The Independent przyznała wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta na liście UK Albums (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 10, a na polskiej liście albumów (ZPAV) numer 19.


“Na wydawnictwo trafi 16 duetów z takimi gwiazdami jak Brandi Carlile, Charlie Puth, Dua Lipa, Eddie Vedder, Gorillaz, Lil Nas X, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Rina Sawayama, SG Lewis, Stevie Nicks, Stevie Wonder, Surfaces, Years & Years oraz Young Thug”. 10 z 16 utworów to kompozycje, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Nad produkcją materiału czuwał m.in. laureat Grammy Andrew Watt – czytamy o “The Lockdown Sessions” w serwisie empik.com.

“The Lockdown Sessions” to pełen energii (oraz autotune’a) i gęsty od hitów album – napisano w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl.

“The Lockdown Session” może być odbierany jako nierówny, ale chyba na tym właśnie polega cała jego istota i na dłuższą metę jego urok. Ta eklektyczność, chęć pokazania przez Eltona swojej umiejętności odnajdywania się w różnych gatunkach (no z różnym skutkiem) to jednak aspekt, który mocno wyróżnia ten album – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali: Elton John, Ali Tamposi, watt oraz Roman Campolo. Kompozycja została wyprodukowana przez amerykańskiego producenta watta.

Jestem bardzo dumny z tej piosenki. Posunąłbym się do stwierdzenia, że to jedna z najlepszych kompozycji, jakie kiedykolwiek nagrałem – powiedział Elton John.

Singiel “Finish Line” to następca singla “After All” (nagranego wraz z Charliem Puthem).

Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 7 października 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 559 279 wyświetleń na YT.

Elton John jest jednym z najpopularniejszych artystów wszech czasów. Najbliższy koncert 74-letniego muzyka ma się odbyć 19 stycznia 2022 w New Orleans, LA, US, Smoothie King Center, a kolejny 21 stycznia 2021 w Houston, TX, US, Toyota Center. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Sacrifice”, który ma już 411 mln wyświetleń. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Cold Heart (PNAU Remix)” (nagrana wraz z Duą Lipą), której możecie posłuchać na tej stronie.

Stevie Wonder, właśc. Stevland Hardaway Morris (ur. jako Stevland Hardaway Judkins 13 maja 1950 w Saginaw) – amerykański piosenkarz soulowy, kompozytor, producent i multiinstrumentalista. Jest jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych albumów w historii. Jest czwartym rekordowym zdobywcą nagród Grammy w dziejach przemysłu fonograficznego. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Superstition”, który ma już 151 mln wyświetleń. W październiku 2005 roku ukazał sie jego studyjny album “A Time to Love”.

źródło: meloradio.pl, muzyk.net, empik.com, kultura.onet.pl, | strefamusicart.pl, YouTube, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Finish Line”

[Verse 1: Elton John]
You, oh you
Are still a beauty to behold
You been my muse
Every story that I’ve told
Oh, take me back some years
To when we were young without a fear

[Pre-Chorus: Elton John]
All along you have been the song that I wanna hear

[Chorus: Elton John]
I been down the darkest alleys
Been to the bottom where the angels cry
Thought it had all been, all for nothin’
Until I saw you at the finish line

[Verse 2: Stevie Wonder]
Forgive me for the ways I’ve let ya down
Won’t you give me another chance to make you proud?
Oh, flash forward twenty years
Forever keep me young and my conscience clear

[Pre-Chorus: Stevie Wonder]
All along, you have been the song that I wanna hear, ooh yeah, ah

[Chorus: Elton John, Stevie Wonder, Both]
I’ve been down the darkest alleys
Been to the bottom where the angels cry (Where the angels cry)
Thought it had all been, all for nothin’
Until I saw you at the finish line

[Harmonica Solo by Stevie Wonder]

[Chorus: Stevie Wonder & Elton John, Elton John, Stevie Wonder]
Yeah, yeah
Yes, I been down the darkest alleys
Been to the bottom where the angels cry (Angels cry)
Thought it had all been, all for nothin’
Until I saw you at the finish line (At the finish line)
Oh, I been down the darkest alleys
Been to the bottom watching life go by (Watching life go by)
Thought it had all been, all for nothin’
Until I saw you at the finish line (At the finish line, yeah, oh, woah)

[Outro: Choir, Elton John, Both]
I’ve been down the darkest alleys (Down to the bottom)
Been to the bottom where the angels cry
Thought it had all been, all for nothin’
Until I saw you (Saw you) at the finish line

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 4 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)