Ella Henderson – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Elli Henderson to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Elli

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka angielskiej piosenkarki Elli Henderson oraz francuskiego duetu producentów Ofenbach zatytułowana “Hurricane”. W nutce słyszymy niepodrabialny głos Angielki i wszystko to, za co pokochaliśmy pełne euforii, dance-popowe szlagiery Francuzów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 16, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

„Uwielbiamy głos Elli i jesteśmy szalenie podekscytowani, że w końcu udało nam się coś razem nagrać. Jej wokal idealnie pasuje do „Hurricane”. Nie możemy się doczekać, by grać ten numer na żywo na całym świecie” – powiedzieli Ofenbach.

„Ależ to super sprawa – stworzyliśmy hymn końca lata. Współpraca z Ofenbach była wielką frajdą. Są superutalentowani, a nagranie tej piosenki było przyjemnością” – powiedziała Ella.

Gatunek nowej piosenki to House. Materiał napisali: Ella Henderson, Mark B, Josh Tapen, Janik Riegert, Dorian Lauduique oraz César Laurent de Rummel. Kompozycja została wyprodukowana przez Quarterhead, Ofenbach i Jen Jis.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 30 września 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 852 064 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Rosemary.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Angielki pt. “Ghost”, który na YouTube ma już 104,7 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ghost” uplasował się na pierwszym miejscu na listach UK Singles Chart i Irish Singles Chart. Utwór zanotował również szczyt w TOP10 list przebojów w Australii, Belgii, Niemczech, Nowej Zelandii, na Węgrzech i w Polsce. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 8. Był to szósty najlepiej sprzedający się singiel 2014 roku w Wielkiej Brytanii. Nutka posłużyła jako główna piosenka w romantycznej komedii My Dead Tinder Match. Materiał zdobył certyfikat potrójnie platynowej płyty.

Ella Henderson to dziewczyna, która zaistniała w 2012 roku w brytyjskim X Factorze. Przypomnijmy, że 13 października 2014 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artystki zatytułowany “Chapter One”, który jest na razie jedynym jej albumem studyjnym. Najbliższy koncert 25-letniej wykonawczyni ma się odbyć 19 listopada 2021 w Liverpool, UK, Radio City Hits Live, a kolejny 14 maja 2022 w Belfast, UK, The SSE Arena, Belfast.

“Choć są zaledwie 20-latkami, Ofenbach już stali się ważną częścią światowej sceny dance, tworząc unikatowe brzmienie zainspirowane rockiem, popem i folkiem” – czytamy o duecie w artykule opublikowanym w dniu 17.09.2021 w serwisie netfan.pl.

Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer „Katchi” (vs. Nick Waterhouse), który ma już 165 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel „Katchi” znalazł się na listach przebojów w TOP10 w wielu krajach (w tym na kilku listach znalazł się na pierwszym miejscu m.in. na polskiej liście Dance Top 50). Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 5, na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.
Najbliższy koncert muzyków ma się odbyć 30 grudnia 2021 w Colmar, France, Halle aux Vins, Parc Expo, a kolejny 19 stycznia 2022 w Saint-Étienne, France, LE FIL.

źródło: netfan.pl, djpromotion.com.pl, discogs.com, | bestsellery.zpav.pl, netfan.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Hurricane”

[Intro]
Mmhmm

[Verse 1]
I want you to hold on, I want you to stay
A million words I don’t know how to say
I’m lookin’ for shelter in my house of cards
Oh, I’m lettin’ down my guard

[Pre-Chorus]
I’m countin’ one, two, three, four, five
Hope we gonna be alright
Don’t know where our feelings hide
Someone, please just shine a light

[Chorus]
You’re spinnin’ through my mind like a hurricane
Callin’ out your name in the heavy rain
Blowin’ through my mind like a hurricane
I’m losin’ my faith in the heavy rain (Oh)

[Drop]
(Oh)
You’re blowin’ through my mind like a hurricane

[Verse 2]
Won’t beg you to call back ’cause there’s no rewind
I’m askin’ myself, will our stars re-align
You said I should move on and keep out the ghosts
Get out of this danger zone

[Pre-Chorus]
I’m countin’ one, two, three, four, five
Hope we gonna be alright (Be alright, be alright)
Don’t know where our feelings hide
Someone, please just shine a light

[Chorus]
You’re spinnin’ through my mind like a hurricane
Callin’ out your name in the heavy rain
Blowin’ through my mind like a hurricane
I’m losin’ my faith in the heavy rain (Oh)

[Drop]
Oh
Hey
You’re blowin’ through my mind like a hurricane

[Outro]
Blowin’ through my mind like a hurricane
Oh-oh, oh-oh
Blowin’ through my mind like a hurricane
Blowin’ through my mind like a hurricane

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Tytuł Rok Pozycje na listach
UK
[1]
AUS
[2]
AUT
[3]
“Ghost” 2014 1 3 2
“Glow” 4 49
“Yours” 16
“Mirror Man” 2015 96
“Glorious” 2019
“Young”
“This Is Real”
(with Jax Jones)
9
“Friends”
“Take Care of You” 2020 50
“Dream on Me”
(with Roger Sanchez)
“Blame It on the Mistletoe”
(with AJ Mitchell)
“Let’s Go Home Together”
(with Tom Grennan)
2021 10
“Risk It All”[22]
(with House Gospel Choir and Just Kiddin)
100
“Hurricane”
(oraz Ofenbach)
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ella Henderson, właśc. Gabriella Michelle Henderson (ur. 12 stycznia 1996 w Lincolnshire) – brytyjska autorka tekstów i piosenkarka. Uczestniczka dziewiątej edycji programu The X Factor w 2012. Zajęła w nim szóste miejsce, mimo że była zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Niedługo potem podpisała kontrakt z Syco Music. Ma dwóch braci o imieniu Patrick i Fraser oraz siostrę o imieniu Holly. Ella zaczęła śpiewać w wieku trzech lat, a kilka lat później nauczyła się grać na pianinie. Zaczęła wystawiać przedstawienia dla swojej rodziny w Boże Narodzenie i nawiązała szczególną więź ze swoim dziadkiem Billem, który zachęcał ją do rozwijania swojej miłości do muzyki i pisania piosenek. Jej zainteresowania rozwijały się dalej w szkole podstawowej, St Martins Prep School w Grimsby, a następnie zdecydowała się na przesłuchanie o stypendium w Tring Park School for the Performing Arts w Hertfordshire. Elli udało się zdobyć stypendium i zamieszkała w szkole w wieku od 11 do 16 lat. Uczęszczała do szkoły w tym samym czasie, co Dan Ferrari-Lane z boysbandu District3, który był w programie The X Factor z Hendersonem w 2012 roku. Na początku 2012 roku Ella wystąpiła śpiewająco w specjalnym świątecznym programie Channel 4 Come Dine with Me, gdzie wykonała „All I Want for Christmas Is You”. Jej gatunki muzyki to pop, soul i R&B. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Chapter One” ukazała się 13 października 2014 roku nakładem wytórni płytowej Syco i jest utrzymana w gatunkach Pop, soul oraz R&B. Standardowa edycja albumu zawiera 13 piosenek. Krążek poprzedził odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej singiel „Ghost”, a także single „Glow”, „Yours” i „Mirror Man”. W styczniu 2015 roku materiał otrzymał status platynowej płyty w Wielkiej Brytanii. “Chapter One” zadebiutował na pierwszym miejscu Official Albums Chart ze sprzedażą 43 824 egzemplarzy, stając się „trzecim najszybciej sprzedającym się kobiecym debiutem, który znalazł się na szczycie listy w 2014 roku, za Taylor Swift z jej “1989” i “The Power of Love” Sam Bailey. Wydawnictwo osiągneło 11 miejsce na liście Billboard 200, sprzedając się w 33 000 sztuk w pierwszym tygodniu. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast serwis Digital Spy przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek.

O edycji Deluxe krążka tak napisał serwis empik.com:

“Silna, wyrazista barwa głosu i rewelacyjne kompozycje na całej płycie Elli – “Chapter One” – gwarantują albumowi sukces. A jeśli dodać, że pracowali nad nimi tacy twórcy przebojów jak Ryan Tedder (Adele, Beyonce, Leona Lewis), Claude Kelly (Britney Spears, Jessie J, Kelly Clarkson), Ed White (Adele), Salaam Remi (Amy Winehouse, Alicia Keys) i Babyface (Madonna, Janet Jackson) to można mieć pewność, że bedzie to płyta wręcz naszpikowana przebojami.”

“Ella Henderson to doskonały dowód na to, że programy takie jak X Factor czy The Voice są potrzebne. Jeśli na pięć edycji pojawi się taka jedna Ella i nagra tak dobry album jak Chapter One – to niech trwają one wieczność” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej (en)

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, empik.com oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 11 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *