Edyta Górniak, Roksana Węgiel – Zatrzymać chwilę

edyta-gorniakJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskich piosenkarek Edyty Górniak oraz Roksany Węgiel zatytułowany “Zatrzymać chwilę”. Singiel promuje amerykańską komedię animowaną 3D „Hotel Transylwania 3”. Oficjalna premiera filmu miała miejsce 13 lipca 2018 roku. Za reżyserię obrazu odpowiada Genndy Tartakovsky, znany przede wszystkim z pracy nad serialami animowanymi Laboratorium Dextera oraz Samuraj Jack. Producentem filmu jest Michelle Murdocca. Komedia została wyprodukowana przez studio Sony Pictures Animation. W wersji polskiej głos podkładali m.in.: Roksana Węgiel – Lucy, Tomasz Borkowski – Dracula, Agnieszka Mrozińska – Mavis, Paweł Ciołkosz – Jonathan, Jakub Szydłowski – Van Helsing, Izabella Bukowska – Kapitan Ericka. Filmy z serii „Hotel Transylwania” od lat cieszą się gigantyczną popularnością na całym świecie. Poprzednią odsłonę tylko w Polsce obejrzało prawie 1 200 000 widzów. Warto dodać, że Górniak nie pierwszy raz nagrała kompozycję na potrzebę hollywoodzkiego filmu. Do historii przeszła m.in. wykonana przez nią polskojęzyczna wersja przeboju “Colors of the Wind” z disneyowskiego filmu animowanego “Pocahontas”.
Gatunek nowej piosenki to muzyka filmowa. Autorami tekstu są Edyta Górniak i Patryk Kumór, natomiast kompozytorami są Jared Sciullo oraz Renee Myers.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 8 października 2018 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 490 097 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 46-latki pt. „Teraz – tu”, który na Youtube ma już 6,1 milionów wyświetleń? Zobaczymy.
Warto dodać, że Edyta Górniak jest uważana za jedną z największych gwiazd polskiego POP. Zarówno media, jak i fani określają ją mianem “diwy”. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Reprezentowała Polskę na Eurowizji (zajęła 2. miejsce). Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka wydany 14 lutego 2012 roku krążek “My”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Anaconda Productions. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej ósmy album studyjny. W pierwszym tygodniu sprzedaży album zajął 4. miejsce na liście OLiS. Jednym z elementów promocyjnych był cykl spotkań w największych w salonach sieci EMPiK w Polsce. Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 08-11-2019 r w Krakowie (Małopolskie), a kolejny 10-11-2019 w Katowicach (Śląskie).
Roksana Węgiel zyskała popularność dzięki udziałowi w polskiej edycji „The Voice Kids”, w której wybrała drużynę Edyty Górniak. I to właśnie ikona polskiej sceny zaprowadziła 14-letnią wokalistkę do zwycięstwa w popularnym programie. Roksana była reprezentantką Polski w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku, którego wygrała. W 2019 roku artystka otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. Debiutancki album wykonawczyni “Roxie” ma się ukazać 10 maja 2019 nakładem wytówrni płytowej Universal Music Polska.
źródło: radiozet.pl, pl.wikipedia.org, plejada.pl, plotek.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Edyty

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst numeru

mogę być kim zechcę
unoszę się na wietrzę
pod skórą czuję dreszcze
odkrywam co najlepsze
chcę pokonać siebie
zatrzymać każdą chwilę
na dzień, na dwa, na tydzień
jakbym czas trzymała w ręce
nie mów, że jest za późno na szczęście
tak wiele było strat
chcę wierzyć, że cię mam
ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mam
ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mam
ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mam
mam, mam
chcę wierzyć, że cię mam [x2]
tyle wciąż przed tobą
bo nie ma dla nas granic
swój los piszemy sami
oddychamy marzeniami
łapię każdy moment
z nadzieją biegnę dalej
udowodnię sobie samej
że nie boję się swych marzeń
nie mów, że jest za późno na szczęście
tak wiele było strat
chcę wiedzieć, że cię mam
ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mam
ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mam
ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mam
mam, mam
chcę wierzyć, że cię mam [x2]
mam, mam, mam
mam, mam, mam
ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mam
ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mam
ma-ma-ma-ma-ma-ma-ma-mam
mam, mam
chcę wierzyć, że cię mam [x2]

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 12 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *