Dua Lipa – nowa piosenka

Dua LipaTytuł nowej piosenki Duy Lipa to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Duy

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka angielskich piosenkarzy Duy Lipy oraz Eltona Johna zatytułowana “Cold Heart (PNAU Remix)”. Nutka została wydana przez EMI i Mercury Records, 13 sierpnia 2021 roku jako główny singiel z 32. studyjnego krążka Johna, The Lockdown Sessions, który ukazał się 22 października 2021 roku. Płyta jest utrzymana w gatunku Pop i zawiera 16 numerów. Album został nagrany podczas pandemii COVID-19 po tym, jak Elton został zmuszony do przerwania trasy Farewell Yellow Brick Road z powodu pandemii. Materiał otrzymał ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 70/100, na podstawie 10 recenzji, co wskazuje na „ogólnie przychylne recenzje”. Prestiżowa brytyjska e-gazeta The Independent przyznała wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta na liście UK Albums (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 10, a na polskiej liście albumów (ZPAV) numer 19.

“Na wydawnictwo trafi 16 duetów z takimi gwiazdami jak Brandi Carlile, Charlie Puth, Dua Lipa, Eddie Vedder, Gorillaz, Lil Nas X, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Rina Sawayama, SG Lewis, Stevie Nicks, Stevie Wonder, Surfaces, Years & Years oraz Young Thug”. 10 z 16 utworów to kompozycje, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Nad produkcją materiału czuwał m.in. laureat Grammy Andrew Watt – czytamy o “The Lockdown Sessions” w serwisie empik.com.

“The Lockdown Sessions” to pełen energii (oraz autotune’a) i gęsty od hitów album – napisano w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl.

“The Lockdown Session” może być odbierany jako nierówny, ale chyba na tym właśnie polega cała jego istota i na dłuższą metę jego urok. Ta eklektyczność, chęć pokazania przez Eltona swojej umiejętności odnajdywania się w różnych gatunkach (no z różnym skutkiem) to jednak aspekt, który mocno wyróżnia ten album – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

W „Cold Heart (Pnau remix)” Pnau łączy single Eltona Johna „Rocket Man” z 1972 roku, „Sacrifice” z 1989 roku, „Kiss the Bride” z 1983 roku i kawałek „Where’s the Shoorah?” zaczerpnięty z płyty “Blue Moves” z 1976 roku.

– Odkąd „spotkaliśmy się” w internecie, od razu złapaliśmy wspólny język. Elton to jedna z moich największych inspiracji. Współpraca z nim była prawdziwym zaszczytem. Zwłaszcza, że w „Cold Heart” słyszymy jedne z moich ulubionych utworów z jego katalogu. Jestem szczęśliwa, że mogę być częścią tak wyjątkowego i radosnego doświadczenia. Nie mogę się doczekać, aż utwór będzie rozgrywany wszędzie – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Jestem tak podekscytowany, że w końcu mogę wam wszystkim powiedzieć, że mój nowy singiel z Dua Lipą „Cold Heart (PNAU Remix)” ukaże się w ten piątek!
Dua, uwielbiam cię, a robienie tego razem było niesamowitym doświadczeniem. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy to usłyszycie! – zapowiadał nutkę na swoim Instagramie Elton John.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

To ósmy singiel numer jeden Eltona Johna w Wielkiej Brytanii i pierwszy od 16 lat, a także trzeci singiel numer jeden Dua Lipy. To również uczyniło Eltona Johna pierwszym artystą solowym z singlami TOP10 w Wielkiej Brytanii w sześciu różnych dekadach.

Nutka na liście US Billboard Hot 100 zajęła najwyższą pozycję numer 11, na liście US Adult Contemporary Billboard) pozycję numer 5, na liście US Adult Top 40 (Billboard) pozycje numer 7, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) pozycje numer 1, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) pozycje numer 11.

Singiel stał się pierwszym singlem numer jeden Eltona Johna w Wielkiej Brytanii od czasu „Ghetto Gospel” z udziałem 2Paca w 2005 roku.

Gatunek nowej piosenki to Disco. Materiał napisali: Elton John, Bernie Taupin, Nicholas Littlemore, Andrew Meecham, Dean Meredith, Peter Mayes oraz Sam Littlemore. Kompozycja została wyprodukowana przez australijską grupę PNAU.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 13 sierpnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 103 002 287 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniej Angielki pt. „New Rules”, który na Youtube ma już 2,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „New Rules” podbił listy przebojów na całym świecie. Kawałek osiągnął numer jeden w Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii (Flandrii), Irlandii, Izraelu i Rumunii, oraz znalazł się w TOP10 w Australii, Kanadzie, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Nowej Zelandii, Norwegii, Szwecji i kilku innych krajach. Nutka była pierwszą kompozycją artystki w TOP10 na amerykańskiej liście Billboard Hot 100, osiągając szóstą pozycję. Materiał na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 5, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3..

Przełomowy numer “New Rules” zapewnił Due Lipie tytuł najmłodszej solistki z 1,5 miliarda odsłon na YouTube – czytamy w serwisie muzyka.interia.pl w artykule opublikowanym w dniu 4 czerwca 2021 roku.

Dua Lipa stała się jedną z najpopularniejszych młodych artystek. Wykonawczyni ma na swoim koncie już pięć nagród Brit Awards, trzy nagrody Grammy Awards, dwie nagrody MTV Europe Music Awards, jedną nagrodę MTV Video Music Awards.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka wydany 27 marca 2020 roku krążek “Future Nostalgia”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Bros. Płyta jest utrzymana w gatunkach Disco, dance-pop i synth-pop i zawiera 11 numerów. Krążek zadebiutował na drugim miejscu na brytyjskiej liście albumów z 34.390 egzemplarzami oraz na czwartym miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. “Future Nostalgia” zyskała szerokie uznanie krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 88/100, na podstawie 19 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. “Future Nostalgia” to drugi studyjny album wykonawczyni.

„Krążek ma bardzo dyskotekowy klimat. Wydaje mi się, że czerpałam wiele inspiracji z brzmienia kawałków „Electricity” i „One Kiss”. To był naturalny postęp. Płyta miesza w sobie nostalgiczne brzmienia z nowymi dźwiękami” – powiedziała Dua.

 

— Mam nadzieję, że mój album sprawi, że się uśmiechniesz i zatańczysz — powiedziała Dua na Instagramie.

 

“Future Nostalgia to album, który jest przede wszystkim zabawą na całego, to współczesna odpowiedź na nieśmiertelne disco. Kiedy w 2006 roku skutecznie nam o tym przypomniała Madonna, tak teraz Dua Lipa wjeżdża dyskotekowym hymnem na parkiety i już wiemy, że będziemy się przy tym świetnie bawić. Trochę w tym dobrego starego Daft Punk, trochę w tym Kylie Minogue…” – napisano w recenzji krążka w serwisie kultura.onet.pl.

“Future Nostalgia” otrzymał 6 nominacji do Grammy i zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy popowy album wokalny.

Dua Lipa w przyszłym roku ma dać koncert w Polsce. Artystka ma wystapić 29 czerwca 2022 w Gdyni na Open’er Festival. Natomiast najbliższy koncert artystki ma się odbyć 10 grudnia 2021 w New York (NYC), NY, US, Z100’s Jingle Ball, a kolejny 9 lutego 2022 w Miami, FL, US, FTX Arena.

Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Od 1967 współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem, z którym stworzył ponad 30 albumów studyjnych. Artysta jest jednym z najpopularniejszych artystów wszech czasów. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Sacrifice”, który ma już 412 mln wyświetleń. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 19 stycznia 2022 w New Orleans, LA, US, Smoothie King Center, a kolejny 21 stycznia 2021 w Houston, TX, US, Toyota Center.

Pnau to australijski zespół grający muzykę elektroniczną. W jego skład wchodzą Nick Littlemore, Sam Littlemore oraz Peter Mayes. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię grupy zamyka wydany 10 listopada 2017 roku krążek “Changa”. Trio współpracowało już z Eltonem Johnem. Wspólnie przygotowali opublikowaną w 2012 roku płytę „Good Morning to the Night”, która zawędrowała na 1. miejsce brytyjskich list sprzedaży. Najbliższy koncert formacji ma się odbyć 8 stycznia 2022 w Sandstone Point, QLD, Australia, Sandstone Point Hotel, a kolejny 18 marca 2022 w Adelaide, SA, Australia, Glenelg Beach.

źródło: djpromotion.com.pl, rytmy.pl, terazmuzyka.pl, bestsellery.zpav.pl, | radiozet.pl, muzyka.interia.pl, wpna.fm, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Cold Heart (PNAU Remix)”

[Intro]
(Oh)
(You’re my cold heart)
(Oh)

[Verse: Elton John]
It’s a human sign
When things go wrong
When the scent of her lingers
And temptation’s strong

[Pre-Chorus: Elton John]
Cold, cold heart
Hardened by you (Oh)
Some things lookin’ better, baby
Just passin’ through (No, no, no, no, no)

[Chorus: Dua Lipa]
And I think it’s gonna be a long, long time
‘Til touchdown brings me ’round again to find
I’m not the man they think I am at home
Oh no, no, no
And this is what I should have said
Well, I thought it, but I kept it hid

[Pre-Chorus: Elton John]
Cold, cold heart
Hardened by you (Oh)
Some things lookin’ better, baby
Just passin’ through (No, no, no, no, no)

[Chorus: Dua Lipa]
And I think it’s gonna be a long, long time
‘Til touchdown brings me ’round again to find
I’m not the man they think I am at home
Oh no, no, no (No, no, no, no, no)
And this is what I should have said
Well, I thought it, but I kept it hid

[Pre-Chorus: Elton John]
Cold, cold heart (Oh)
Hardened by you
Some things lookin’ better, baby (Oh)
Just passin’ through (No, no, no, no, no)

[Chorus: Dua Lipa]
And I think it’s gonna be a long, long time
‘Til touchdown brings me ’round again to find
I’m not the man they think I am at home
Oh no, no, no (No, no, no, no, no)
And this is what I should have said (And I think it’s gonna be a long, long time)
(‘Til touchdown brings me ’round again to find)
Well, I thought it, but I kept it hid (I’m not the man they think I am at home)
(Oh, no, no, no)
(No, no, no, no, no)

[Outro]
Shoorah (Oh)
Shoorah
Shoorah(Oh)
Shoorah
(No, no, no, no, no)
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
UK
[3]
AUS
[4]
BEL
(FL)
[5]
“Be the One” 2015 9 6 1
“Last Dance” 2016
“Hotter than Hell” 15 17 20
“Blow Your Mind (Mwah)” 30 59 44
“Scared to Be Lonely”
(with Martin Garrix)
2017 14 14 10
“Lost in Your Light”
(featuring Miguel)
86
“New Rules” 1 2 1
“Homesick”[D] 12
“IDGAF” 2018 3 3 4
“One Kiss”
(with Calvin Harris)
1 3 1
“Electricity”
(with Silk City)
4 22 6
“Swan Song” 2019 24 68 50
“Don’t Start Now” 2 2 2
“Physical” 2020 3 9 3
“Break My Heart” 6 7 14
“Hallucinate” 31
“Un Dia (One Day)”
(with J Balvin, Bad Bunny and Tainy)
72
“Levitating”
(feat. DaBaby)
5 4 32
“Fever”
(with Angèle)
79 1
“We’re Good” 2021 25 24 32
“Love Again” 51 60 5
“Cold Heart (Pnau remix)”
(oraz Elton John)
1 1 3
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze “Demeanor” u boku Pop Smoke.

Dua Lipa (/ˈduːə ˈliːpə/; urodzona 22 sierpnia 1995 w Londynie) to angielska piosenkarka, autor tekstów i modelka. Jej imię “Dua” oznacza w języku albańskim “miłość”. Rodzice, którzy są z Kosova Albaniańskiego, opuścili Prisztinę w 1990 r. Wśród szkół do, których uczęszczała była Sylvia Young Theatre School. Gdy Dua miała 13 lat przeniosła się z rodziną do Kosova – mniej więcej w tym czasie państwo ogłosiło niezależność od Serbii. W wieku 15 lat przeniosła się do Londynu i zamieszkała z przyjaciółmi, bo chciała budować karierę w muzyce. Zaczęła pracować jako modelka w wieku 16 lat. Lipa rozpoczęła swoją karierę muzyczną w wieku czternastu lat, gdy dodawała covery słynnych artystów w serwisie YouTube. W 2015 roku podpisała ona kontrakt z wytwórnią Warner Music Group, później wydając swój pierwszy singel. Gatunki jej muzyki to Dream pop, PBR&B, trip hop, electronica i neo-soul. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Dua Lipa” ukazała się 2 czerwca 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Bros. i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 12 piosenek. Krążek pokrył się podwójną platyną. Wydawnictwo otrzymało ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 72/100, na podstawie dziewięciu recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta zadebiutowała na piątym miejscu na liście UK Albums Chart sprzedając się w 16 223 egzemplarzach w pierwszym tygodniu oraz na 86 miejscu na liście Billboard 200.

“[…] Wszystko na krążku sprowadza się zresztą właśnie do głosu wokalistki. To on kreuje całą magię albumu, a sama Dua Lipa stworzyła sobie w ten sposób wizytówkę idealną. Spoistość materiału jest tym bardziej imponująca, że występuje tu wyjątkowa różnorodność stylów i można usłyszeć zarówno inspiracje Pink, Nelly Furtado, Lady Gagą czy Adele, a mimo to wszystko to pięknie harmonizuje” – napisano w recenzji krążka w serwisie soulbowl.pl.

Czytaj więcej
źródło: en.wikipedia.org, pl.wikipedia.org oraz soulbowl.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 2 096 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *