Dua Lipa – Love Again

Dua LipaW sieci ukazała się nowa piosenka angielskiej piosenkarki Duy Lipy zatytułowana “Love Again”. Kawałek ten to szósty singiel promujący najnowszy krążek artystki zatytułowany “Future Nostalgia”, który ukazał się 27 marca 2020 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Bros. Płyta jest utrzymana w gatunkach Disco, dance-pop i synth-pop i zawiera 11 numerów. Krążek zadebiutował na drugim miejscu na brytyjskiej liście albumów z 34.390 egzemplarzami oraz na czwartym miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. “Future Nostalgia” zyskała szerokie uznanie krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 88/100, na podstawie 19 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. “Future Nostalgia” to drugi studyjny album wykonawczyni.


„Krążek ma bardzo dyskotekowy klimat. Wydaje mi się, że czerpałam wiele inspiracji z brzmienia kawałków „Electricity” i „One Kiss”. To był naturalny postęp. Płyta miesza w sobie nostalgiczne brzmienia z nowymi dźwiękami” – powiedziała Dua.

 

— Mam nadzieję, że mój album sprawi, że się uśmiechniesz i zatańczysz — powiedziała Dua na Instagramie.

 

“Future Nostalgia to album, który jest przede wszystkim zabawą na całego, to współczesna odpowiedź na nieśmiertelne disco. Kiedy w 2006 roku skutecznie nam o tym przypomniała Madonna, tak teraz Dua Lipa wjeżdża dyskotekowym hymnem na parkiety i już wiemy, że będziemy się przy tym świetnie bawić. Trochę w tym dobrego starego Daft Punk, trochę w tym Kylie Minogue…” – napisano w recenzji krążka w serwisie kultura.onet.pl.

“Future Nostalgia” otrzymał 6 nominacji do Grammy i zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy popowy album wokalny.

Po wydaniu “Future Nostalgia”, nutka „Love Again” stała się stosunkowo udanym kawałkiem na albumie w całej Europie. Kompozycja osiągnęła numer 43 na Litwie, 107 w Portugalii, 86 w Rumunii, 69 na Słowacji, 90 w Hiszpanii. Dodatkowo znalazła się na 61 miejscu zarówno w UK Singles Downloads Chart, jak i UK Audio Streaming Chart.

“W momencie pisania tego tekstu „Love Again” był najczęściej pobieranym utworem na krążku “Future Nostalgia” w Wielkiej Brytanii” – czytamy na angielskiej Wikipedii.

Kilku krytyków muzycznych chwaliło użycie sampla z kawałka „My Woman” Al Bowlly’ego w nutce „Love Again” i smyczków disco z lat 70. XX wieku. Komercyjnie numer wszedł na oficjalne listy przebojów na Litwie, Portugalii, Rumunii, Słowacji i Hiszpanii, a także na brytyjskie listy przebojów przesyłania strumieniowego i pobierania.

Al Bowlly właśc. Albert Allick Bowlly (7 stycznia 1898 – 17 kwietnia 1941) był urodzonym w Mozambiku południowoafrykańskim/brytyjskim wokalistą i gitarzystą jazzowym, popularnym w latach 30. w Wielkiej Brytanii. Nagrał ponad 1000 piosenek. Jego najpopularniejsze piosenki to: “Midnight, the Stars and You”, “Goodnight, Sweetheart”, “Close Your Eyes”, “The Very Thought of You”, “Guilty”, “Love Is the Sweetest Thing”.

Gatunki nowej piosenki to Dance-pop, disco i electro. Materiał napisali: Dua Lipa, Clarence Coffee Jr., Stephen Kozmeniuk, Chelcee Grimes, Bing Crosby, Max Wartell oraz Irving Wallman. Kompozycja została wyprodukowana przez Stuarta Price, Lorna Blackwooda i KOZ-a.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 4 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 30 223 393 wyświetleń na Youtube i jest na pozycji numer #29 na karcie “Na czasie” w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował Nabil Elderkin (jest reżyserem wielu teledysków m.in. Dua Lipa: Don’t Start Now, Billie Eilish & Rosalía: Lo Vas a Olvidar, Travis Scott: Yosemite). Klip utrzymany jest w klimacie z Dzikiego Zachodu.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniej Angielki pt. „New Rules”, który na Youtube ma już 2,4 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „New Rules” podbił listy przebojów na całym świecie. Kawałek osiągnął numer jeden w Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii (Flandrii), Irlandii, Izraelu i Rumunii, oraz znalazł się w TOP10 w Australii, Kanadzie, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Nowej Zelandii, Norwegii, Szwecji i kilku innych krajach. Nutka była pierwszą kompozycją artystki w TOP10 na amerykańskiej liście Billboard Hot 100, osiągając szóstą pozycję. Materiał na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 5, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.. “New Rules” zapewnił Due tytuł najmłodszej solistki z 1,5 miliarda odsłon na YouTube.

Dua Lipa stała się jedną z najpopularniejszych młodych artystek. Wykonawczyni ma na swoim koncie już pięć nagród Brit Awards, trzy nagrody Grammy Awards, dwie nagrody MTV Europe Music Awards, jedną nagrodę MTV Video Music Awards. Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 10 września 2021 w Liverpool, UK, M&S Bank Arena, a kolejny w 11 września 2021 w Glasgow, UK, The SSE Hydro.

źródło: kultura.onet.pl, muzyka.interia.pl, | radiozet.pl, wpna.fm, KM, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Duy

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Love Again”

[Verse 1]
I never thought that I would find a way out
I never thought I’d hear my heart beat so loud
I can’t believe there’s something left in my chest anymore
But goddamn, you got me in love again
I used to think that I was made out of stone
I used to spend so many nights on my own
I never knew I had it in me to dance anymore
But goddamn, you got me in love again

[Pre-Chorus]
Show me that heaven’s right here, baby
Touch me, so I know I’m not crazy
Never have I ever met somebody like you
Used to be afraid of love and what it might do
But goddamn, you got me in love again

[Chorus]
You got me in love again
You got me in love again
You got me in love again
Again

[Verse 2]
So many nights, my tears fell harder than rain
Scared I would take my broken heart to the grave
I’d rather die than have to live in a storm like before
But goddamn, you got me in love again

[Pre-Chorus]
Show me that heaven’s right here, baby
Touch me, so I know I’m not crazy
Never have I ever met somebody like you
Used to be afraid of love and what it might do
But goddamn, you got me in love again

[Chorus]
You got me in love again
You got me in love again
You got me in love again
Again

[Refrain]
I can’t believe, I can’t believe
I finally found someone
I’ll sink my teeth in disbelief
‘Cause you’re the one that I want
I can’t believe, I can’t believe
I’m not afraid anymore
Goddamn, you got me in love again

[Bridge]
La-la-la, la-la-la
La-la-la, la-la-la
I never thought that I would find a way out
I never thought I’d hear my heart beat so loud
I can’t believe there’s something left in my chest anymore
Oh, goddamn, you got me in love again
(We’re in love, we’re in love)
(We’re in love, we’re in love, oh, oh)

[Refrain]
I can’t believe, I can’t believe
I finally found someone
I’ll sink my teeth in disbelief
‘Cause you’re the one that I want
I can’t believe there’s something left inside my chest anymore
But goddamn, you got me in love again

[Chorus]
You got me in love again
You got me in love again
You got me in love again (Again and again)
Again (And again and again and again)

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 15 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *