donGURALesko – nowa piosenka

donGURALeskoTytuł nowej piosenki donGURALesko to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy utworów.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu donGURALesko

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera donGURALesko zatytułowana “Wojny Lemurów”. Kawałek znalazł się na najnowszym krążku artysty zatytułowanym “Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu”, który ukazał się 28 maja 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Shpady. Płyta utrzymana jest w gatunku Hip Hop i zawiera 15 numerów. Za produkcję albumu odpowiadają Magiera, The Returners, Lex Caesar, Ceha, Świerzba, James Wantana. Materiał zadebiutował na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS[źródło]http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=1365&lang=.

W dobie, gdy rap stał się łatwo przyswajalnym produktem masowym, DGE wraca do korzeni. “Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu” to dwudziesta pierwsza płyta w dyskografii DZIADZIORA bezlitośnie diagnozująca społeczne problemy XXI wieku. To powrót do tradycji publicystycznego rapu, protest songu i zaangażowanych korzeni HIP-HOP’u. Wszystko to jak zwykle podane w wyśrubowanej formie technicznej. Celne spostrzeżenia, chropowata technika, zimny flow. “Utwory rapowane…” to ponad godzina bezkompromisowego rapu – czytamy o wydawnictwie w opisie pod wideo do nutki “Wojny Lemurów”[źródło]https://www.youtube.com/watch?v=aZ7SpnsvS98.

Gatunek nowej piosenki to rap[źródło]http://www.muzyka.t-mobile.pl/main/utwor.htm?pid=6432812. Autorem tekstu jest donGURALesko, natomiast kompozytorem jest Ceha.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 13 lipca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 97 472 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo czytamy:

“Uniwersalne przesłanie bajki prof. Leszka Kołakowskiego, tym razem w rapowej odsłonie w wykonaniu donGURALesko, na bicie Cehy. Choć w zamyśle chodziło raczej o widmo nacjonalizmu, w dobie głębokich podziałów społecznych lemurami mogą być różnoracy “anty”, czyli wszyscy zwolennicy racji “najmojszych”. Witamy w Lemurii.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 41-letniego rapera pt. “Chcę Ci Dać” (feat. DJ Cube), który na YouTube ma już 30 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że za kawałek “Chcę Ci Dać” Gural otrzymał główną nagrodę Podsumowanie 2012 / Poznanskirap.com w kategorii Teledysk roku[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Donguralesko#Nagrody_i_wyr%C3%B3%C5%BCnienia.

Utwory o tematyce miłosnej i donGURALesko to do tej pory dwie bardzo odległe planety, wygląda jednak na to, że zmienia się to wraz z najnowszym singlem rapera, promującym nadchodzący album “Projekt Jeden Z Życia Moment” – pisał o nutce serwis popkiller.pl[źródło]https://www.popkiller.pl/2012-10-31%2Cdonguralesko-chce-ci-dac-teledysk.

donGURALesko należy do artystów czołówki polskiego hip hopu[źródło]7 wrz 2019 https://www.biletomat.pl/festiwale/wyspa-wisla-rap-festival-2019-stezyca-8344/.

źródło: olis.onyx.pl, muzyka.t-mobile.pl, | popkiller.pl, biletomat.pl, YouTube, Wikipedia, i inne
tagi: URKMSWDWAAWJIM

Tekst nagrania “Wojny Lemurów”

w Lemurii wielki zamęt
gwardii lament
w Lemurii wieli raban i gwałt
serca twarde jak kamień
na wojny lustrzane
wyłażą z lepianek i jam
wstaje krwawy ranek
płonie cały zaścianek
Lemuria wpadał dzis w zamęt
siedziszprzed ekranem
jak pod wulkanem
łyksz jakbyś był pelikanem
cały ten chłam

w Lemurii wielki zamęt
gwardii lament
w Lemurii wieli raban i gwałt
serca twarde jak kamień
na wojny lustrzane
wyłażą z lepianek i jam
wstaje krwawy ranek
płonie cały zaścianek
Lemuria wpadał dzis w zamęt
siedziszprzed ekranem
jak pod wulkanem
łyksz jakbyś był pelikanem
cały ten chłam

lemuria tak sie nazywa
bo mieszkaja w niej lemury
nie foki, nie kozy
i nie szczury
i nikt inny
to powszechnie wiadomo
wiec całą lemuriia ze mna unisono

Lista utworów

1. 10 powodów
2. 20
3. 451° Fahrenheita (prod. Lanek)
4. 5 Element
5. 5 Element Pali ft. Rafi Degustator & Shellerini
6. A gdyby tak mogł być ft. Fokus
7. Al Bundy
8. Alphabet Challenge
9. Apartament (prod. Amatowsky)
10. Around tha globe (feat.Wunder, Mechanic)
11. Wojny Lemurów
Pozostałe utwory są na tej stronie

Donguralesko (stylizowany zapis: donGURALesko lub DonGuralEsko), właściwie Piotr Górny (ur. 8 marca 1980 w Poznaniu), znany również jako Gural, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni, Dziadzia, Dziadzia Giovanni, Hardcorowy Papa, Osieroconych Płyt Selektor oraz Mesjasz Rapu – polski raper, producent muzyczny i przedsiębiorca. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku. Współtworzył takie zespoły jak Rapscalion X, Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel, G.T.W. oraz #Bengazi. Gatunek jego muzyki to hip hop/rap. Jego debiutancka solowa płyta zatytułowana “Opowieści z betonowego lasu” ukazała się w 2002 roku nakładem wytwórni płytowej Blend Records. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop oraz hardcore rap i zawiera 20 piosenek. wydawnictwo zostało w całości wyprodukowane przez duet producencki White House.

“Brudne, eastcoastowe brzmienie Magiery i Laski to coś, na czym chropowaty i ostry styl młodego Gurala siedział perfekcyjnie” – pisał o płycie serwis popkiller.pl w artykule zatytułowanym “Top 10 dekady – Polska (subiektywny ranking nr 1)”, który ukazał się 2011-01-29.

9 listopada 2012 nakładem Szpadyzor Records wydana została zremasterowana reedycja krążka.

“Pierwszy, legendarny już, solowy album donGURALesko to klasyczne bity od White House i chropowate flow Gurala” – czytamy o reedycji materiału w serwisie empik.com.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, popkiller.pl oraz empik.com

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 23 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *