Donatan – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Donatana to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2019 roku to zobacz niżej do “Inne”.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Donatana

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiego producenta muzycznego Donatana i polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego z gościnnym udziałem polsko-ukraińskiego zespołu muzycznego Enej. Singiel jest kontynuacją muzycznej współpracy Dona i RL9 w ramach projektu STAMINA i zapowiada krążek o tym samym tytule co nazwa projektu. Donatan zajął się produkcją, a Robert Lewandowski jest producentem wykonawczym kawałka. To nie pierwszy numer stworzony wspólnie przez Dona i RL9. W ostatnich miesiącach pojawiły się kompozycje „Mansa Musa” i „Nie poddawaj się”.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Enej, natomiast kompozytorem jest Don.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 13 czerwca 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 604 421 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Michał Konrad, natomiast scenariusz do niego napisali Don oraz Michał Konrad. W teledysku wystąpili: Zespół Enej, Łukasz “Dandris” Szoblik, Paula Tumala, Urszula Lola, Kateryna Nikolaichuk, Daniel Kita, Weronika Chajzer, Magdalena Ryniewicz, Karolina Milczarek oraz Michał Łobos. Oficjalny klip został nagrany w Warszawie. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 34-letniego producenta pt. „My Słowianie” (oraz Cleo), który na Youtube ma już 69 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Stamina to projekt, w ramach którego DON i RL9 połączą wielu znanych polskich oraz zagranicznych artystów z różnych światów muzycznych, takich jak hip hop, pop, rock, reggae czy trap.


“Odkryłem w Robercie pragnienie tworzenia muzyki na zasadzie producenta, a Robert we mnie zauważył taki potencjał sportowy” – wyjaśnia współpracę z RL9 Donatan. “Ten projekt to wielki wybuch, supernowa” – zapewnia Donatan. Powód? “Udało nam się zaprosić artystów z różnych światów muzycznych” – dodaje producent.

Donatan to polski muzyk i inżynier dźwięku. Od lat działa z sukcesami jako producent muzyczny. Ogólnopolski rozgłos i dużą rozpoznawalność przyniósł mu hit My, Słowianie, wydany na początku listopada 2013 roku, którego nagrał razem z Cleo. Kawałek w krótkim czasie zyskał miliony odtworzeń w serwisie Youtube, dzięki czemu został wskazany w lutym 2014 roku jako polski reprezentant na Konkursie Piosenki Eurowizji 2014 w Kopenhadze, z którym w finale widowiska zajęli 14. miejsce. Artysta na koncie ma współpracę m.in. z Pezetem, Małolatem i Chadą. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany 7 listopada 2014 roku krążek “Hiper/Chimera”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Urban Rec. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop, pop, R&B oraz folk. Płyta zawiera 32 numery (2 CD). Jest to jego drugi album studyjny. Krążek pokrył się potrójną platyną.
Robert Lewandowski to polski piłkarz, od 2008 roku grający w reprezentacji narodowej jako napastnik, od końca 2014 roku kapitan polskiej drużyny narodowej. Na początku 2016 roku zajął czwarte miejsce w prestiżowym plebiscycie Złota Piłka FIFA. Od dłuższego czasu wiadomo, że “Lewy” jest fanem polskiego hip hopu. Do jego ulubionych raperów należą m.in. Sokół, WWO i Z.B.U.K.U.
Enej to polski zespół z ukraińskimi korzeniami, wykonujący muzykę łączącą ska i rock z elementami folkowymi. Nazwa powstałej w 2002 roku w Olsztynie grupy pochodzi od Eneasza, głównego bohatera “Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – wesołego kozaka, który podróżował po świecie. Właściwą działalność formacja rozpoczęła w 2005 roku, zdobywając popularność dzięki występom na festiwalach. Dużą popularnością na Youtube z ich produkcji cieszy się numer “Kamień z napisem Love”, który ma już 59 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię zespołu zamyka wydany 23 listopada 2018 roku krążek “Kolędy pod wspólnym niebem ”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej My Music. Album jest utrzymany w gatunkach Folk, World. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to ich 5 album studyjny. Najbliższy koncert grupy odbędzie się od 24.08.2019 (sobota) godz. 15:00 do 25.08.2019 (niedziela) na wydarzeniu pn. Dni Śliwkowej Gminy Lipowa 2019 w miejscowości Lipowa, woj, śląskie.
źródło: radiozet.pl, muzyka.interia.pl, plotek.pl, viva.pl, kultura.onet.pl, Internet

Tekst utworu

Wolę ciebie, wolność,
Bo kochać mi wolno.
Wolę ciebie, wolność,
Bo kochać mi wolno.
Co stanie się ze mną,
To wszystko mi jedno,
Gdy mogę być sobą.
Wolę ciebie, wolność,
Tak, wolę cię, wolność.
W niewidocznym, małym pokoju,
Co otacza go wielki mur,
W papierowej kolebce spokoju
Stoją ludzie, a ja wśród stu.
I chyba nie o to tu chodzi,
Chyba to nie tak, to nie tak miało być.
Nie chcę na nowo się rodzić,
Wolę tylko wolnym być.
Wolę cię, wolność,
Niż schowany za ścianą.
Lecz siły za mało,
Ale wierzę, że nie jestem sam.
Wolę ciebie, wolność,
Bo kochać mi wolno.
Wolę ciebie, wolność,
Bo kochać mi wolno.
Co stanie się ze mną,
To wszystko mi jedno,
Gdy mogę być sobą.
Wolę ciebie, wolność,
Tak, wolę cię, wolność.
Wolę ciebie, wolność.
Wolę ciebie, wolność.
Co stanie się ze mną,
To wszystko mi jedno,
Gdy mogę być sobą.
Wolę ciebie, wolność,
Tak, wolę cię, wolność.
W tym pokoju stać niewygodnie
I za dużo tu smutnych ścian.
Zrozumiałem, że chcę bardzo mocno stąd szybko,
Nie szybciej, zwiać.
I chyba nie o to tu chodzi,
Chyba to nie tak, to nie tak miało być.
Nie chcę, nie będę już prosić,
Wolę po swojemu żyć.
Wolę cię, wolność,
Niż schowany za ścianą.
Lecz siły za mało,
Ale wierzę, że nie jestem sam.
Wolę ciebie, wolność,
Bo kochać mi wolno.
Wolę ciebie, wolność,
Bo kochać mi wolno.
Co stanie się ze mną,
To wszystko mi jedno,
Gdy mogę być sobą.
Wolę ciebie, wolność,
Tak, wolę cię, wolność.
Co stanie się ze mną,
To wszystko mi jedno,
Gdy mogę być sobą.
Wolę ciebie, wolność,
Tak, wolę cię, wolność.

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
(airplay)
[45]
POL
(airplay
nowości)

[46]
SLiP
[47]
„Nie lubimy robić” (gościnnie: Borixon, Kajman)[49] 2012 1
„Niespokojna dusza” (gościnnie: Chada, Słoń, Sobota)[50]
„Z dziada-pradziada” (gościnnie: Trzeci Wymiar)[51]
„Z samym sobą” (gościnnie: Sokół)[52]
„Nie lubimy robić (Remixy)”[53] 2013
„My Słowianie” (oraz Cleo)[54] 2 2 2
„Slavic Girls” (oraz Cleo)[55] 2014
„Cicha woda” (oraz Cleo, gościnnie: Sitek)[56] 11 1 29
„My Słowianie Remixes” (oraz Cleo)[57]
„Slavic Girls Remixes” (oraz Cleo)[58]
„Slavica” (oraz Cleo)[59]
„Ten czas” (oraz Cleo, gościnnie: Kamil Bednarek)[60]
„Brać” (oraz Cleo, gościnnie: Enej)[61] 1 14
„Sztorm” (oraz Cleo)[62] 29
„Pełnia” (oraz Maryla Rodowicz)[63] 2015 17 3 10
„Andromeda” (oraz Edyta Górniak)[65] 2017 26 2 12
„–” singel nie był notowany.

Inne

Projekt Stamina

1. „Mansa Musa” (oraz RL9 feat. donGURALesko, Sitek i ReTo)
2. „Nie poddawaj się” (oraz RL9 feat. Mesajah)
3. „Wolę Ciebie Wolność” (oraz RL9 feat. Enej)
Donatan, właściwie Witold Czamara (ur. 2 września 1984 w Krakowie) – polski muzyk, producent muzyczny i inżynier dźwięku. Wraz z Teką współtworzy duet producencki RafPak. Reprezentant Polski podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku w duecie z Joanną „Cleo” Klepko. Don urodził się w rodzinie rosyjskiej matki i polskiego ojca. Rozpoczął produkcję muzyki w 2002 roku, wraz z debiutanckim albumem “Brudne południe”, wydanym w 2007 roku. Przez osiem lat Dobrobit mieszkał w Taganrogu, w obwodzie Rostowskim w Rosji, a od 2004 roku jest żonaty. Często był krytykowany za rzekome głoszenie panslawizmu, pogaństwa, satanizmu, chwalenie Armii Czerwonej i promowanie komunistycznych symboli, w tym sierpa i młota. W 2013 roku został nominowany do nagrody Best Polish Act na MTV Europe Music Awards wraz z Cleo. Gatunki jego muzyki hip-hop, hip-pop, R&B, folk i pop-rap. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Równonoc. Słowiańska dusza” ukazała się 26 października 2012 roku nakładem wytwórni płytowej Urban Rec i jest utrzymana w gatunku hip-hop (z odwołaniami do folku). Partie instrumentów ludowych zostały zarejestrowane przez zespół folk metalowy Percival. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in. Tomasz Knapik, VNM, Gural, Pezet, PIH, Borixon, Kajman, Chada, Sobota, Kaczor, Rafi, RY23 oraz Shellerini. Nagrania dotarły do 1. miejsca zestawienia OLiS. W 2013 krążek pokrył się diamentem. Na trzech CD znajduje się 45 piosenek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 14 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *