Doda – nowa piosenka

dodaTytuł nowej piosenki Dody to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Dody

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Dody zatytułowana “Don’t Wanna Hide”. Singiel zapowiada czwarty solowy album artystki.

“Nowoczesny, utrzymany w klubowym tonie numer z miejsca wpada w ucho za sprawą chwytliwego rytmu oraz niepodrabialnego wokalu artystki. „Don’t Wanna Hide” jest także intrygujący w warstwie tekstowej” – napisano o kawałku w serwisie open.fm[źródło]https://open.fm/muzyka/doda-powraca-zobacz-klip-do-piosenki-dont-wanna-hide-6654084952365632a.

Doda z nutką „Don’t Wanna Hide” zwyciężyła w konkursie Przebój Lata RMF FM i Polsatu. Uroczysta gala na magiczne zakończenie wakacji odbyła się w sobotę 28 sierpnia 2021 w Kielcach[źródło]https://media.universalmusic.pl/153674-doda-ma-przeboj-lata-2021. Występ Dody na tym wydarzeniu możecie obejrzeć na tej stronie.

Gatunki nowej piosenki to pop i muzyka elektroniczna. Autorami tekstu i kompozytorami są Doda, Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Małgorzata Uściłowska.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 24 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 607 674 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Olga Czyżykiewicz. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Tomasz Gajewski.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 37-letniej artystki pt. „Nie daj się”, który na Youtube ma już 17 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Nie daj się” wygrał konkurs na „polski hit lata 2008” podczas Sopot Hit Festiwalu. Wideoklip do tego kawałka już trzy dni po premierze znalazł się na 1. miejscu zestawienia najchętniej oglądanych klipów na portalach Interia.pl i Onet.pl[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Don%E2%80%99t_Wanna_Hide. Na planie teledysku było 100 statystów, w tym fani, którzy wygrali konkurs na udział w wideoklipie[źródło]https://wiadomosci.onet.pl/doda-triumfuje-z-piosenka-nie-daj-sie/xcezd.

Doda to od wielu lat czołowa polska celebrytka i jedna z najpopularniejszych w naszym kraju wokalistek[źródło]https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Doda-zaliczyla-wpadke-gwiazda-zapomniala-jezyka-polskiego. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka wydany 25 stycznia 2019 roku krążek “Dorota”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Agora S.A.. Płyta zawiera 13 numerów i jest utrzymana w gatunkach pop oraz ballada. Album zajął 4. miejsce na liście sprzedaży OLiS, a także uplasował się na 1. miejscu listy 100 najlepiej sprzedających się płyt muzycznych w empik.com oraz na 1. miejscu bestsellerów Merlin.pl. Krążek jest zadedykowany babci wykonawczyni, Pelagii. Na płycie znalazły się kompozycje między innymi z repertuaru zespołu Maanam, Maryli Rodowicz, Anny Jurksztowicz czy Ewy Bem czyli utwory, które kochała babcia Rabczewskiej. Album artystki ukazał się w dniu jej 35 urodzin.

“Album „Dorota” można traktować jak swoiste “the best of” z życia Dody. Niektóre utwory są bardzo dobrze znane jej fanom, ponieważ ich interpretacje wokalistka już nie raz śpiewała na koncertach. Poza dwiema nowymi kompozycjami, które w dość ostrożny sposób opowiadają o niej samej” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie kultura.onet.pl.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 13-11-2021 w miejscowości Szczecin.

źródło: open.fm, media.universalmusic.pl, | wiadomosci.onet.pl, radiozet.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Don’t Wanna Hide”

Look what I have become
It’s like I’m dreaming
But it feels so numb
Sometimes a lie becomes the truth
Just pretend and keep it cool
But you always see me through

I guess I knew this day would come
I’m not the girl you want me to be, no
The more I climb
The more I fall
My heart is up against the wall
I can’t run no more

I lost my mind somewhere on the way
I can’t even
I can not even recognize myself

You don’t know what it’s like to live in a lie
Tonight don’t wanna hide
Lеt me try to love you one last timе
I just wanna try
Let me love you now
Tonight don’t wanna hide
Let me love you
Let me love you now
I just wanna try
Let me love you

Maybe that’s the price I pay
I know I’ll end up losing you again
It’s getting harder everyday
Just pretend and play that game
Drowning deeper in despair

I guess I knew this day will come
Our time is up, I think weʼve said enough
The more I climb
The more I fall
My heart is up against the wall
I can’t run no more

I lost my mind somewhere on the way
I can’t even
I can not even recognize myself

You don’t know what it’s like to live in a lie
Tonight don’t wanna hide
Let me try to love you one last time
I just wanna try
Let me love you now
Tonight don’t wanna hide
Let me love you
Let me love you now
I just wanna try
Let me love you

(I-I I just wanna)
(Let-let let me love you)
(La-la last time)
Let me love you
(I-I I just wanna)
(Let-let let me love you)
(La-la last time)
Let me love you

Single

 

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay
nowości)

[7]
POL
(airplay
TV)

[8]
RMF
[9]
2007 „Katharsis” 1
„To jest to” 3
2008 „Nie daj się”
2009 „Rany”
„Dziękuję”
2010 „Bad Girls” 2
2011 „XXX”
2012 „Kac Wawa”
„Fuck It” (gościnnie: Fokus)
2013 „Electrode”
„Wkręceni (High Life)” 3
2014 „Riotka” 4
2015 „Nie pytaj mnie” 2
2018 „Nie wolno płakać”
2019 „Nie mam dokąd wracać”
2021 „Don’t Wanna Hide”

“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Dorota Rabczewska (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie), znana również jako Doda i Doda Elektroda – polska piosenkarka i autorka tekstów. Członkini zespołu pop-rockowego Virgin. Wielokrotnie wyróżniana i nominowana w konkursach i plebiscytach muzyki popularnej. W 2007 i 2009 otrzymała nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca, a w 2009 zajęła drugie miejsce w kategorii Najlepszy europejski wykonawca. W młodości przez cztery lata trenowała lekką atletykę (skok w dal, 100 metrów). Wygrała Wojewódzkie Mistrzostwa w biegu na 100 i 60 metrów, w skoku w dal i w pchnięciu kulą. Zdobyła brąz w Mistrzostwach Polski. Następnie rzuciła sport dla kariery muzycznej. Karierę muzyczną rozpoczęła w 1998 roku jako nastolatka w Teatrze Buffo w Warszawie. Równocześnie wzięła lekcje śpiewu od Elżbiety Zapendowskiej, jednej z najbardziej znanych nauczycielek śpiewu w Polsce. W 2003 roku poznała swojego przyszłego męża polskiego bramkarza Radosława Majdana. Pobrali się w dniu 5 marca 2005 r. Trzy lata później, w maju 2008 r., para rozwiodła się. Gatunki jej muzyki to pop-rock, pop i rock. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Diamond Bitch” ukazała się 27 lipca 2007 nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunkach Rock, Pop Rock oraz Pop. Album zawiera 12 piosenek. Zadebiutował na #1 listy sprzedaży OLiS i przebywał tam pięć tygodni z rzędu. 5 grudnia 2007 zdobył status platynowej płyty. 29 sierpnia 2008 ukazała się jego edycja specjalna. Krążek spotkał się z negatywnym przyjęciem przez krytyków muzycznych (w przeciwieństwie do pozytywnego przyjęcia przez fanów)[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Diamond_Bitch.

„Diamond Bitch” to świetnie wyprodukowana płyta. Szkoda, że na takie dopieszczenie materiału w naszym kraju stać tylko tych, którzy regularnie lansują się w mediach – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie esensja.pl[źródło]https://esensja.pl/muzyka/recenzje/tekst.html?id=4516.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz esensja.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 301 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *