Doda – nowa piosenka

dodaTytuł nowej piosenki Dody to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Dody

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Dody. Kawałek to drugi singiel promujący nowy album artystki (trzeci studyjny) zatytułowany “Dorota”, który ukazał się 25 stycznia 2019 nakładem wytwórni płytowej Agora S.A.. Krążek zawiera 13 numerów i jest utrzymany w gatunkach pop oraz ballada. Album zajął 4. miejsce na liście sprzedaży OLiS, a także uplasował się na 1. miejscu listy 100 najlepiej sprzedających się płyt muzycznych w empik.com oraz na 1. miejscu bestsellerów Merlin.pl. Krążek jest zadedykowany zmarłej babci wykonawczyni, Pelagii. Na płycie znalazły się na nim kompozycje między innymi z repertuaru zespołu Maanam, Maryli Rodowicz, Anny Jurksztowicz czy Ewy Bem czyli utwory, które kochała babcia Rabczewskiej. Już niebawem będziecie mogli posłuchać nowej płyty na żywo. Artystka zagra w największych halach w całej Polsce. Najbliższy koncert wykonawczyni odbędzie się 21-03-2019 r w Warszawie. Warto dodać, że najnowszy album artystki ukazał się w dniu jej 35 urodzin. Wyjście za mąż bardzo zmieniło Dodę. Gwiazda zupełnie zmieniła wizerunek. Jest teraz zdecydowanie dużo grzeczniejszy i stonowany. Taka sama jest nowa twórczość piosenkarki – w najnowszej produkcji artystka prezentuje nam nową siebie. Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Arkadiusz Kłusowski, natomiast kompozytorami są Arkadiusz Kopera i Arkadiusz Kłusowski. Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 15 lutego 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 139 334 wyświetleń na YT. Klimatyczny i jednocześnie minimalistyczny wideoklip wyreżyserował Konrad Aksinowicz a zdjęcia nakręcił Jakub Jakielaszek. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-latki pt. „Nie daj się”, który na Youtube ma przeszło 10 milionów wyświetleń? Zobaczymy.
źródło: youtube.com, pl.wikipedia.org, eska.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, rmf.fm, Internet


Tekst utworu

Nie wiem jak się nazywam
Nie wiem przed kim ukrywam
Nie wiem jak tli się szczęście
Chociaż słyszałam wiele
Każdy impuls snu, obraz wielkich zmian
Chciałam w końcu zostać kimś
Jak najszybciej móc uspokoić szum
Oderwałam się od snów
Nie mam dokąd wracać
Nie mam za czym nieustannie płakać
Nie musisz przepraszać
Zrozumiałam, że na wszystko przyjdzie jeszcze czas
Ahhh
Nie wiem czy jestem sobą
Do rany przyłóż chłodem
Ideał ze mnie żaden
Choć byłam bardzo blisko
Każdy impuls snu, obraz wielkich zmian
Chciałam w końcu zostać kimś
Jak najszybciej móc uspokoić szum
Oderwałam się od snów
Nie mam dokąd wracać
Nie mam za czym nieustannie płakać
Nie musisz przepraszać
Zrozumiałam, że na wszystko przyjdzie jeszcze czas
Ahhh
Nie mam dokąd wracać
Nie mam za czym nieustannie płakać
Nie musisz przepraszać
Zrozumiałam, że na wszystko przyjdzie jeszcze czas
Ahhh

Single

 

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay
nowości)

[7]
POL
(airplay
TV)

[8]
RMF
[9]
2007 „Katharsis” 1
„To jest to” 3
2008 „Nie daj się”
2009 „Rany”
„Dziękuję”
2010 „Bad Girls” 2
2011 „XXX”
2012 „Kac Wawa”
„Fuck It” (gościnnie: Fokus)
2013 „Electrode”
„Wkręceni (High Life)” 3
2014 „Riotka” 4
2015 „Nie pytaj mnie” 2
2018 „Nie wolno płakać”
2019 „Nie mam dokąd wracać”

“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.
Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Między nami pokój” u boku Bohdana Łazuki.
Dorota Rabczewska (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie), znana również jako Doda i Doda Elektroda – polska piosenkarka i autorka tekstów. Członkini zespołu pop-rockowego Virgin. Wielokrotnie wyróżniana i nominowana w konkursach i plebiscytach muzyki popularnej. W 2007 i 2009 otrzymała nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca, a w 2009 zajęła drugie miejsce w kategorii Najlepszy europejski wykonawca. W młodości przez cztery lata trenowała lekką atletykę (skok w dal, 100 metrów). Wygrała Wojewódzkie Mistrzostwa w biegu na 100 i 60 metrów, w skoku w dal i w pchnięciu kulą. Zdobyła brąz w Mistrzostwach Polski. Następnie rzuciła sport dla kariery muzycznej. Karierę muzyczną rozpoczęła w 1998 roku jako nastolatka w Teatrze Buffo w Warszawie. Równocześnie wzięła lekcje śpiewu od Elżbiety Zapendowskiej, jednej z najbardziej znanych nauczycielek śpiewu w Polsce. W 2003 roku poznała swojego przyszłego męża polskiego bramkarza Radosława Majdana. Pobrali się w dniu 5 marca 2005 r. Trzy lata później, w maju 2008 r., para rozwiodła się. Gatunki jej muzyki to pop-rock, pop i rock. Jej debiutancka płyta zatytułowana Diamond Bitch ukazała się 27 lipca 2007 nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunkach Rock, Pop Rock i Pop. Album zawiera 12 piosenek. Zadebiutował na #1 listy sprzedaży OLiS i przebywał tam pięć tygodni z rzędu. 5 grudnia 2007 zdobył status platynowej płyty. 29 sierpnia 2008 ukazała się jego edycja specjalna. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 72 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.