Deep Purple – Throw My Bones

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór brytyjskiego zespołu Deep Purple zatytułowany “Throw My Bones”. Kawałek jest pierwszym singlem z nadchodzącego krążka (21-ego studyjnego) grupy zatytułowanego “Whoosh!”, który ma się ukazać 7 sierpnia 2020 roku nakładem wytwórni płytowej earMusic. Za produkcję płyty po raz kolejny odpowiada Bob Ezrin. Wydawnictwo ukaże się w następujących formatach: CD + DVD Mediabook, 2LP +DVD; Ltd. Box Set. Po wydaniu materiału kapela pojedzie w trasę koncertową, która obejmie również Polskę – formacja wystąpi 14 października 2020 w łódzkiej Atlas Arenie.
Gatunki nowej piosenki to Symphonic Prog, Hard Rock i Metal. Autorzy materiału: Roger Glover, Ian Paice, Don Airey, Steve Morse, Ian Gillian oraz Robert Alan. Kompozycja została wyprodukowana przez Boba Ezrina.
Jak informuje formacja, nutka wzywa do działania i jest zaproszeniem do wzięcia kroku w tył i spojrzenia z szerszej perspektywy na naszą planetę i obecną sytuację na Ziemi.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 20 marca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 957 101 wyświetleń na YT. Wideoklip (tu cytat): “przesuwa granice czasu i miejsca”. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Brytyjczyków pt. “Smoke on the Water”, który na Youtube ma już 99 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Smoke on the Water” w 2004 roku znalazł się na 434 miejscu listy 500 najlepszych piosenek wszechczasów magazynu Rolling Stone oraz znalazł się na 4 miejscu w kategorii Greatest Guitar Riffs Ever magazynu Total Guitar. Natomiast w marcu 2005 r. Magazyn Q umieścił „Smoke on the Water” pod numerem 12 na liście 100 największych utworów gitarowych. 1 maja 2009 r. we Wrocławiu zebrało się 6 346 gitarzystów, aby jednocześnie zagrać na słynnym riffie, i znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa. W grupie obecny był gitarzysta Deep Purple, Steve Morse. Odbyło się to podczas festiwalu Thanks Jimi.
Deep Purple to angielska legenda modern hard rocka i pionierzy heavy metalu. W swojej muzyce z powodzeniem łączą także muzykę klasyczną z blues rockiem, czy nawet elementami popu i rocka progresywnego. Zadebiutowali w lipcu 1968 roku płytą „Shades of Deep Purple”. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię kapeli zamyka wydany 7 kwietnia 2017 roku krążek “Infinite”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Edel. Album jest utrzymany w gatunkach Hard rock, heavy metal i progressive rock. Standardowa edycja płyty zawiera 10 numerów. Jest to ich 20 album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Na amerykańskiej liście Billboard 200 materiał zajął najwyższą pozycję numer 105, natomiast na polskiej liście albumów ZPAV najwyższą pozycję numer 2. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Taką samą ocenę dał serwis Louder Sound.
Najbliższy koncert zespołu odbędzie się 24 czerwca 2020 w Hamburg, Germany, Stadtpark Hamburg, a kolejny 30 czerwca 2020 w Boulogne-Billancourt, France, LA SEINE MUSICALE – GRANDE SEINE.
źródło: heavymetalandmore.pl, magazyngitarzysta.pl, rmf.fm, Wikipedia, songkick.com, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Deep Purple

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst nagrania

[Verse 1]
I don’t know what lies ahead
It’s all a mystery man, I heard it said
You do your thing, you do your best
I take a guess at what happen next
[Chorus]
All I’ve got is what I need
And that’s enough, as far as I can see
Why should I walk into the great unknown
When I can sit here, and throw my bones?
[Verse 2]
I hear the future is so divine
But I’ll just wait until I get a sign
‘Cause what I’ve got here, what I’m holding in my hand
Is better for me than some promised land
[Chorus]
All I’ve got is what I need
And that’s enough, as far as I can see
Why should I walk into the great unknown
When I can sit here, and throw my bones?
[Instrumental Break]
[Verse 3]
What’s the rush? Who’s to say?
You can’t escape tomorrow, it’s another day
I’m hanging here, I’m here on solid ground
‘Cause heaven’s full, or closing down
[Chorus]
All I’ve got is what I need
And that’s enough, as far as I can see
Why should I walk into the great unknown
When I can sit here, and throw my bones?
Oh yeah
[Instrumental Outro]
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 29 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *