Deep Purple – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Deep Purple to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Deep Purple

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór brytyjskiego zespołu Deep Purple zatytułowany “Man Alive”. Kawałek jest drugim singlem z nadchodzącego krążka (21-ego studyjnego) grupy zatytułowanego “Whoosh!”, który ma się ukazać 7 sierpnia 2020 roku nakładem wytwórni płytowej earMusic. Za produkcję płyty po raz kolejny odpowiada Bob Ezrin. Wydawnictwo ukaże się w następujących formatach: CD + DVD Mediabook, 2LP +DVD; Ltd. Box Set. Po wydaniu materiału kapela pojedzie w trasę koncertową, która obejmie również Polskę – formacja wystąpi 14 października 2020 w łódzkiej Atlas Arenie.
Gatunki nowej piosenki to Progressive Rock i Hard Rock. Autorami materiału są: Roger Glover, Ian Paice, Don Airey, Steve Morse, Ian Gillian oraz Robert Alan. Kompozycja została wyprodukowana przez Boba Ezrina.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 1 maja 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 591 189 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Brytyjczyków pt. “Smoke on the Water”, który na Youtube ma już 99 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Smoke on the Water” w 2004 roku znalazł się na 434 miejscu listy 500 najlepszych piosenek wszechczasów magazynu Rolling Stone oraz znalazł się na 4 miejscu w kategorii Greatest Guitar Riffs Ever magazynu Total Guitar. Natomiast w marcu 2005 r. Magazyn Q umieścił „Smoke on the Water” pod numerem 12 na liście 100 największych utworów gitarowych. 1 maja 2009 r. we Wrocławiu zebrało się 6 346 gitarzystów, aby jednocześnie zagrać na słynnym riffie, i znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa. W grupie obecny był gitarzysta Deep Purple, Steve Morse. Odbyło się to podczas festiwalu Thanks Jimi.
Deep Purple to angielska legenda modern hard rocka i pionierzy heavy metalu. W swojej muzyce z powodzeniem łączą także muzykę klasyczną z blues rockiem, czy nawet elementami popu i rocka progresywnego. Zadebiutowali w lipcu 1968 roku płytą „Shades of Deep Purple”. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię kapeli zamyka wydany 7 kwietnia 2017 roku krążek “Infinite”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Edel. Album jest utrzymany w gatunkach Hard rock, heavy metal i progressive rock. Standardowa edycja płyty zawiera 10 numerów. Jest to ich 20 album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Na amerykańskiej liście Billboard 200 materiał zajął najwyższą pozycję numer 105, natomiast na polskiej liście albumów ZPAV najwyższą pozycję numer 2. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Taką samą ocenę dał serwis Louder Sound.
Najbliższy koncert zespołu odbędzie się 24 czerwca 2020 w Hamburg, Germany, Stadtpark Hamburg, a kolejny 30 czerwca 2020 w Boulogne-Billancourt, France, LA SEINE MUSICALE – GRANDE SEINE.
źródło: heavymetalandmore.pl, magazyngitarzysta.pl, rmf.fm, Wikipedia, songkick.com, i inne


Tekst utworu

[Intro]
Sun sets in the West
The boy has gone to rest
Mama clutch her breast
[Chorus]
All creatures great and small
Graze on blood-red soil
And grass that grows on city streets
It’s been a quiet town
Since the juice went down
Now something’s washed up on the beach
A man alive
[Spoken ]
After some thousands of years
Fewer than the smallest imaginable intake of breath
The wisest guys in the evolution of humanity became extinct Mother Nature loves a vacuum
And so, the Earth was cleansed
In no time at all
[Guitar Solo]
[Chorus]
All creatures great and small
Graze on blood-red soil
And grass that grows on city streets
It’s been a quiet town
Until the word got round
And something washed up on the beach
A man alive
[Outro]
A man alone
Washed up on the beach
Just a man
Whoosh…
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
UK
[1]
AUS
[37]
AUT
[38]
1968 “Hush” 27
“Kentucky Woman”
1969 “River Deep – Mountain High” 81
“Emmaretta” 44
“Hallelujah” 16
1970 “Black Night” 2 14 4
“Speed King”
“Child in Time”
1971 “Strange Kind of Woman” 8 44 14
“Fireball” 15 58
1972 “Never Before” 35 80
“Lazy”
“Highway Star”
1973 “Smoke on the Water” 21 54 11
“Woman from Tokyo”
1974 “Might Just Take Your Life”
“Burn” 45
“You Can’t Do it Right”
“Stormbringer”
1976 “You Keep on Moving”
“Gettin’ Tighter”
1980 “Black Night” (live) 43
1984 “Perfect Strangers” 48
1985 “Nobody’s Home”
“Knocking at Your Back Door” 68
1987 “Call of the Wild” 92
“Bad Attitude”
1988 “Hush” (live) 62
1990 “King of Dreams” 70
1991 “Fire in the Basement”
“Love Conquers All” 57
1993 “The Battle Rages On”
“Anya”
“Time to Kill”
1995 “Black Night” (remix) 66
1996 “Sometimes I Feel Like Screaming”
2003 “Haunted”
“House of Pain”
2005 “Rapture of the Deep”
2011 “Hush” (re-release)
2013 “All the Time in the World”
“Vincent Price”
“Above and Beyond”
2015 “Out of Hand”
2017 “Time For Bedlam”
“All I Got Is You”
“Johnny’s Band”
2020 “Throw My Bones”
“Man Alive”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Deep Purple – brytyjska grupa rockowa, która powstała w Hertfordshire w 1968 początkowo pod nazwą Roundabout. Wspólnie z Led Zeppelin i Black Sabbath jest uważana za pioniera hard rocka i heavy metalu, chociaż niektórzy członkowie zespołu uważają, iż ich muzyki nie da się ściśle zaszufladkować do konkretnego gatunku. Grupa została odnotowana w księdze Rekordów Guinessa, jako „Najgłośniejszy zespół świata”. Deep Purple miało kilka zmian w składzie i ośmioletnią przerwę (1976–1984). Składy z lat 1968–1976 są powszechnie oznaczone Mark I, II, III i IV. Ich drugi i odnoszący największe sukcesy komercyjne skład składał się z Iana Gillana (wokal), Jona Lorda (instrumenty klawiszowe), Roger Glover (bas), Ian Paice (perkusja) i Ritchie Blackmore (gitara). Kapela zajęła 22 miejsce w programie VH1 „Greatest Artists of Hard Rock”, a sondaż w stacji radiowej Planet Rock umieścił ich na 5. miejscu wśród „najbardziej wpływowych zespołów w historii”. Zespół otrzymał nagrodę Legend Award podczas World Music Awards 2008. Deep Purple (konkretnie Blackmore, Lord, Paice, Gillan, Glover, Coverdale, Evans i Hughes) zostało wprowadzone do Rock and Roll Hall of Fame w 2016 roku. Gatunki ich muzyki to rock stadionowy, hard rock, heavy metal, rock, blues rock, progressive rock i psychedelic rock. Obecny skład formacji stanowi pięć osób. Wokalistą grupy jest Ian Gillan. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Shades of Deep Purple” ukazała się 17 lipca 1968 roku nakładem wytwórni płytowej Parlophone i jest utrzymana w gatunkach Psychedelic rock, progressive rock, pop rock oraz hard rock. Album zawiera 8 piosenek. Krążek nie został dobrze przyjęty w Wielkiej Brytanii, gdzie sprzedał się w bardzo niewielu egzemplarzach i nie znalazł się na liście. Z drugiej strony w Stanach Zjednoczonych odniósł sukces, a singiel „Hush”, energetyczny rockowy utwór napisany przez Joe Southa i pierwotnie nagrany przez Billy Joe Royal, stał się wówczas bardzo popularny, osiągając 4 miejsce na amerykańskim liście Billboard Hot 100. Współczesne recenzje albumu są ogólnie pozytywne i uważają Shades of Deep Purple za ważną część historii Deep Purple. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast serwis PopMatters przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 63 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *