Dawid Podsiadło – nowa piosenka

Dawid PodsiadloTytuł nowej piosenki Dawida Podsiadło to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Dawida

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło. Singiel promuje trzeci album studyjny artysty zatytułowany “Małomiasteczkowy”, który ukazał się 19 października 2018 nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Krążek utrzymany jest w gatunku indie pop i zawiera 10 kawałków. Niespodzianką jest fakt, że Podsiadło po raz pierwszy zaśpiewał całą płytę po polsku. W dniu premiery albumu radio RMF FM wypuściło wszystkie piosenki z tego krążka. Album pokrył się diamentem.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Dawid Podsiadło, natomiast kompozytorami są Bartosz Dziedzic oraz Dawid Podsiadło.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 23 maja 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 800 763 wyświetleń na Youtube i jest na pozycji numer 1 na Karcie na Czasie. Wideoklip wyreżyserował Daniel Jaroszek. W teledysku pojawia się plejada znanych polskich aktorów: Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Borys Szyc, wiktor Zborowski, Krzysztof Materna i Jerzy Stuhr. Klip jest utrzymany w bardzo bajkowej i surrealistycznej konwencji kojarzącej się z twórczością Wesa Andersona. Z pięknie dopracowaną scenografią, chwytliwymi dialogami, całym arsenałem zmanierowanych gestów głównych bohaterów (za zdmuchiwanie grzywki Agacie Buzek należy się nagroda) wideoklip ogląda się naprawdę przyjemnie. Pomysłodawcami wideoklipu są Dawid Podsiadło i jego menadżer Maciej Woć. Realizacją teledysku zajęła się firma Papaya Films. Jak przyznał reżyser klipu, pomysł zaangażowania tylu znanych aktorów w jednym czasie i miejscu początkowo wydawał się absurdalny. Warto dodać, że wideoklip ukazał się dokładnie w 26. urodziny Dawida.

— A jednak udało się. Te 3 dni pracy na planie z aktorami, których podziwiam i szanuję, były naprawdę niezwykłym doświadczeniem — dodaje.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-latka pt. „W dobrą stronę”, który na Youtube ma już 35 miliony wyświetleń? Zobaczymy.

Dawid Podsiadło to jeden z najbardziej uzdolnionych i najpopularniejszych wokalistów w Polsce. Artysta jest do dzisiaj jednym z niewielu zwycięzców talent show, któremu udało się zrobić wielką karierę bez zbyt dużej ingerencji wytwórni płytowej. Wykonawca koncertował na największych festiwalach w Polsce: Open’erze w Gdyni, Live Music w Krakowie, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dawid często występuje w reklamach. Jego wizerunkiem promowały się m.in. sieć telefonii komórkowej Play, whisky Johnnie Walker oraz bank Credit Agricole. Muzyk bywa też gościem imprez i festiwali m.in. był bohaterem oblężonego przez fanki i fanów panelu podczas festiwalu Spring Break w Poznaniu (gdzie przy okazji zagrał krótki, spontaniczny koncert na ulicy). Wykonawca ma ostatnio całkiem sporo powodów do świętowania. Jego ostatni album był najlepiej sprzedającym się albumem w 2018 roku, Dawid zgarnął też sześć Fryderyków, wyprzedał swoje koncerty w mgnieniu oka. Warto dodać, że w październiku 2018 Dawid wyruszył w trasę koncertową Małomiasteczkowa Trasa, która objęła największe polskie miasta (w jej trakcie na Torwarze odbyły się aż cztery koncerty). Najbliższa impreza, na której wystąpi artysta odbędzie się 08-06-2019 na wydarzeniu pn. Wodecki Twist Festiwal w miejscowości Kraków (Małopolskie), a kolejna 28-09-2019 w miejscowości Warszawa (Mazowieckie).
źródło: radiozet.pl, wyborcza.pl, pl.wikipedia.org, culture.pl, kultura.onet.pl, Internet

Tekst utworu

muza muzą a w pokoju sam
moim kumplem nieustanny stres
na odbite palmy przyszedł czas
mam sodowej wody pełny zlew

nie robię zdjęcia nie podpiszę Tobie płyt
nie mogę zmieścić historii waszych żyć
gdy pojadę windą będę śledził ślady stóp
słowem uznania wytrę lewy kącik ust

skrzynka pełna nie wysyłaj nic
powoli tracę głos
jeszcze kilka przyjemnych płyt
wyjadę w końcu stąd

staję się potworem bo wtedy czuję, że
choć jestem tak na prawdę, nie ma mnie
to dzięki temu mogę na stary rower wsiąść
zamieszkać w kamienicy nie myć rąk

codziennie słyszę: znów coś wygrałeś
zaraz braknie miejsca na kolejny diament
(tak psujesz mnie, psujesz mnie)

anonimu smak poczuję gdy
za granicę zrobię drobny skok
jakoś dziwnie tęskno wtedy mi
kiedy przezroczysty stawiam krok

w kraju nad Wisłą, każdy mówi mi na Ty
a moje nazwisko to czytany głośno szyld

skrzynka pełna nie wysyłaj nic
powoli tracę głos
jeszcze kilka przyjemnych płyt
wyjadę w końcu stąd

staję się potworem bo wtedy czuję, że
choć jestem tak na prawdę, nie ma mnie
to dzięki temu mogę na stary rower wsiąść
zamieszkać w kamienicy nie myć rąk

staję się potworem bo wtedy czuję, że
choć jestem tak na prawdę, nie ma mnie
to dzięki temu mogę na stary rower wsiąść
zamieszkać w kamienicy nie myć rąk

staję się potworem bo wtedy czuję, że
choć jestem tak na prawdę, nie ma mnie
to dzięki temu mogę na stary rower wsiąść
zamieszkać w kamienicy nie myć rąk

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
[24]
CZE
[25]
LP3
[26]
„Tu i teraz” (oraz Tatiana Okupnik)[29] 2012
„Trójkąty i kwadraty”[30] 2013 1
„Nieznajomy” 1
„Powiedz mi, że nie chcesz” 15
„4:30” 2014 3
„No” 3 41 3
„Elektryczny” (Męskie Granie Orkiestra: Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik,
Olaf Deriglasoff, Michał Sobolewski, Emade, Dawid Podsiadło i Monika Brodka)
[31]
1
„W dobrą stronę” 2015 1 1
„Forest” 2016 3
„Pastempomat” 46 1
„Wataha” (Męskie Granie Orkiestra: O.S.T.R., Dawid Podsiadło,
Tomasz Organek, Adam Staszewski, Robert Markiewicz i DJ Haem)
1
„Tapety” 3
„Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło,
Kortez)
2018 62 1
„Małomiasteczkowy” 34 3
„Nie ma fal” 3 1
„Trofea” 2019
„–” singel nie był notowany.

Dawid Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski wokalista i autor tekstów. Artysta solowy, a także członek zespołu Curly Heads. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, a także do szkoły muzycznej I stopnia w klasie puzonu. Wygrał drugą serię talent show X Factor. Otrzymał 100 000 zł i podpisał kontrakt z Sony Music. W programie był prowadzony przez Tatianę Okupnik. W październiku 2014 roku Podsiadło wydał album ze swoim zespołem Curly Heads. Album zatytułowany Ruby Dress Skinny Dog i wyprodukowany przez Daniela Walczaka zadebiutował na czwartej pozycji na liście Polish Albums Chart i otrzymał certyfikat Złotej płyty. Gatunki jego muzyki to pop, pop rock, muzyka alternatywna, blues, indie rock i indie pop. Jego debiutancka płyta zatytułowana Comfort and Happiness ukazała się 28 maja 2013 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland i jest utrzymana w gatunkach pop, pop-rock oraz blues. Album zawiera 12 piosenek. Krążek w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu zestawienia OLiS. Płyta stała się najlepiej sprzedającym się albumem w 2013 roku w Polsce. 10 sierpnia 2016 roku album uzyskał w Polsce status diamentowej. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

(Odwiedzono 5 501 razy, 2 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Witamy. Aby strona mogła działać potrzebujemy pieniędzy na opłacenie domeny i hostingu (razem 420zł). Prosimy Drogi Czytelniku abyś wpłacił ile możesz. Możliwe, że dzięki Twojej wpłacie następnym razem gdy coś będziesz szukał w internecie będziesz mógł znaleźć to na naszej stronie. Gdy zbierzemy wymaganą sumę to te okienko nie będzie się już wyświetlać (przynajmniej nie w tym roku). Pieniądze prosimy przesłać na konto: 50 1020 5558 1111 1705 2630 0081 Milewski Krzysztof Kotlarska 1/2 64-610 Rogoźno. W tytule przelewu prosimy wpisać: Na działalność portalu nowapiosenka.pl
Te okienko zamyka się krzyżykiem. Dziękujemy i pozdrawiamy.