Dawid Podsiadło – nowa piosenka

Dawid PodsiadloTytuł nowej piosenki Dawida Podsiadło to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Dawida

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło oraz polskiej piosenkarki Darii Zawiałow zatytułowana “Za krótki sen”. Kawałek to drugi singiel zapowiadający trzeci krążek artystki zatytułowany “Wojny i noce”, który ma się ukazać 11 czerwca 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music.

“To prawda! Jest to dla mnie coś zupełnie nowego. Jeszcze nigdy nie miałam gościa na swojej płycie, ogromnie się cieszę, że to właśnie Dawid zgodził się być tym pierwszym!” – powiedziała Daria i dodała: “Jeśli chodzi o brzmienia lat 80 – do naszej twórczości przyszły już wraz z albumem “Helsinki”, czyli ponad dwa lata temu. ”Nie dobiję się do Ciebie”, ”Szarówka”, ”Gdybym miała serce” czy ”Punk Fu” to utwory inspirowane stricte latami 80. Wydaje mi się, że ”Szarówka” była pierwszym utworem zaczerpniętym z vibe’u lat 80, który był grany w mainstreamowych rozgłośniach radiowych. Nasz flirt z francuską elektroniką i syntezatorami w połączeniu z gitarami nadal trwa, ale przy tym albumie trochę go uwspółcześniliśmy.”

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Daria Zawiałow, natomiast kompozytorami są Daria Zawiałow oraz Michał Kush.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 8 kwietnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 572 172 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał MYK. Kierownikiem zdjęć do klipu był Mateusz Dziekoński i Bartłomiej Kaczmarek. Teledysk powstawał na… dwóch kontynentach. W klipie wystapili: Martin van Geems, Mira (Vanilla Models), Tomasz Klass, Daria Zawiałow oraz Dawid Podsiadło.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od artysty Gromee:

“Piękne ❤️” – Gromee.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 27-letniego artysty pt. „Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Kortez), który na Youtube ma już 118 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Początek” to główny singel promujący trasę Męskiego Grania 2018. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 2. Materiał pokrył się diamentem.

Dawid Podsiadło w krótkim czasie stał się jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Swoją karierę zaczynał w X-Factor, a teraz błyskawicznie wyprzedaje koncerty na ogromnych stadionach. Wykonawca koncertował na największych festiwalach w Polsce: Open’erze w Gdyni, Live Music w Krakowie, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dawid często występuje w reklamach. Jego wizerunkiem promowały się m.in. sieć telefonii komórkowej Play, whisky Johnnie Walker oraz bank Credit Agricole. Muzyk bywa też gościem imprez i festiwali m.in. był bohaterem oblężonego przez fanki i fanów panelu podczas festiwalu Spring Break w Poznaniu (gdzie przy okazji zagrał krótki, spontaniczny koncert na ulicy). Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 22 maja 2021 w miejscowości Suwałki, a kolejny 26 maja 2021 w miejscowości Dąbrowa Górnicza.

Daria Zawiałow należy do grona najpopularniejszych gwiazd polskiego popu. Daria przebojem weszła na polski rynek fonograficzny w 2017 roku. Pomimo młodego wieku wykonawczyni wystąpiła na największych muzycznych festiwalach w Polsce. Ma na swoim koncie występy na Openerze, Orange Warsaw Festiwal oraz Męskim Graniu. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Hej Hej!”, który ma już 18 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 8 marca 2019 roku krążek “Helsinki”.
źródło: kultura.onet.pl, eska.pl, | alebilet.pl, culture.pl, wyborcza.pl, muzykoholicy.com, eska.pl, Wikipedia, alebilet.pl, i inne

Tekst nagrania “Za krótki sen”

To był tylko za krótki sen
Przeleciałam przez palce w cień
Tuż pod taflą się rozbił nurt
Szara woda porwała mnie

To był tylko za krótki sen
Powietrze dusiło lęk
Wydostałam się wprost na brzeg
Poczekam tu na ciebie

Słońce nadal jest tuż nad głową
Deszcz dotyka jeszcze mnie
Wiatr odbija się mi o dłonie
Noc pozwala zbliżyć się

Jeszcze mamy odwagę, siłę
I oddechu starczy nam
Niebo wisi wciąż tuż nad głową
Jeszcze mamy czas

To był tylko za krótki sen
Szybko zaczął i skończył się
Już nie liczę na lepszy dzień
Kiedy noc nie zabiera mnie

To był tylko za krótki sen
I usta nosiły lęk
Lecz na brzegu nie znajdziesz mnie
Nie czekam tu na ciebie

Słońce nadal jest tuż nad głową
Deszcz dotyka jeszcze mnie
Wiatr odbija się mi o dłonie
Noc pozwala zbliżyć się

Jeszcze mamy odwagę, siłę
I oddechu starczy nam
Niebo wisi wciąż tuż nad głową
Jeszcze mamy czas

Nieważne dziś to co dzieli nas, wiesz
Kiedy ciągniesz do tych samych miejsc
Nieważne dziś to co dzieli nas, wiesz
Nie ważne jest
Nieważne dziś to co dzieli nas, wiesz
Kiedy ciągniesz do tych samych miejsc
Nieważne dziś to co dzieli nas, wiesz
Nie ważne jest

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL CZE LP3
„Tu i teraz” (oraz Tatiana Okupnik)[29] 2012
„Trójkąty i kwadraty”[30] 2013 1
„Nieznajomy” 1
„Powiedz mi, że nie chcesz” 15
„4:30” 2014 3
„No” 3 41 3
„Elektryczny” (Męskie Granie Orkiestra: Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik,
Olaf Deriglasoff, Michał Sobolewski, Emade, Dawid Podsiadło i Monika Brodka)
[31]
1
„W dobrą stronę” 2015 1 1
„Forest” 2016 3
„Pastempomat” 46 1
„Wataha” (Męskie Granie Orkiestra: O.S.T.R., Dawid Podsiadło,
Tomasz Organek, Adam Staszewski, Robert Markiewicz i DJ Haem)
1
„Tapety” 3
„Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło,
Kortez)
2018 62 1
„Małomiasteczkowy” 34 3
„Nie ma fal” 3 1
„Trofea” 2019 1 1
„Najnowszy klip” 2 10
„Za krótki sen”
(oraz Daria Zawiałow)
2021
„–” singel nie był notowany.

Ostatnio wystąpił również gościnnie (wraz z Rosalie.) w utworze “Sanatorium” u boku Taco Hemingway’a.

Dawid Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski wokalista i autor tekstów. Artysta solowy, a także członek zespołu Curly Heads. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, a także do szkoły muzycznej I stopnia w klasie puzonu. Wygrał drugą serię talent show X Factor. Otrzymał 100 000 zł i podpisał kontrakt z Sony Music. W programie był prowadzony przez Tatianę Okupnik. W październiku 2014 roku Podsiadło wydał album ze swoim zespołem Curly Heads. Album zatytułowany Ruby Dress Skinny Dog i wyprodukowany przez Daniela Walczaka zadebiutował na czwartej pozycji na liście Polish Albums Chart i otrzymał certyfikat Złotej płyty. Gatunki jego muzyki to pop, pop rock, muzyka alternatywna, blues, indie rock i indie pop. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Comfort and Happiness” ukazała się 28 maja 2013 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland i jest utrzymana w gatunkach pop, pop-rock oraz blues. Album zawiera 12 piosenek. Krążek w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu zestawienia OLiS. Płyta stała się najlepiej sprzedającym się albumem w 2013 roku w Polsce. 10 sierpnia 2016 roku album uzyskał w Polsce status diamentowej. Serwis CGM.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Po przesłuchaniu albumu jestem przekonana, że będę do niego często wracać, gdyż rzadko się zdarza, aby tak młody artysta nagrał tak dojrzałą i przemyślaną płytę. Aż trudno uwierzyć, że parę dni temu Dawid skończył dopiero 20 lat. Ona jest w całości „podsiadłowa”. Czuć, że są to jego emocje, jego przekaz, że nikt nieodpowiedni nie maczał w tym swoich palców” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl.

“Kiedy tak słucham debiutu laureata programu „X Factor”, nie wierzę uszom z dwóch powodów. Po pierwsze, Dawid Podsiadło brzmi tu dojrzalej niż w telewizji, która jednak mocno spłaszcza wizerunek takich wrażliwych i mniej wylewnych osobników. Po drugie, bodaj wszystkie płyty przygotowywane dla laureatów talent show okazywały się w mniejszym lub większym stopniu artystyczną porażką. A tu mamy zestaw, który nieźle balansuje ambicje i intencje komercyjne” i napisano w recenzji płyty w serwisie polityka.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, allaboutmusic.pl oraz polityka.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 784 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *