Dawid Podsiadło – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Dawida Podsiadło to: “Dobranocpapa”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło zatytułowana “Dobranocpapa”.

Na Instagramie Dawida czytamy:

“Dzień dobry Kochani!
Mamy dla Was jeszcze na koniec roku małą niespodziankę.
„dobranocpapa” miał być częścią lat dwudziestych i duchowo oczywiście jest, ale na samej płycie się nie znalazł, bo jeszcze nie odnalazł swojej ostatecznej wersji do czasu premiery.
Dzisiaj jest już skończony.
I chcielibyśmy z Wami pożegnać rok 2022
w dźwiękach tego kawałka. To jeden z moich ulubionych 🥰 cieszę się, że w końcu go usłyszycie.
To nie jest piosenka, którą będziemy walczyć o listy przebojów, czy milionowe wyświetlenia, ale możecie pomyśleć o niej jak o.. życzeniach noworocznych.”

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Dawid Podsiadło. Composer, Producer: Jakub Galiński. Composer: Rafał Benedek.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 31 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 144 667 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego artysty pt. „Początek” (Męskie Granie Orkiestra: Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, Kortez), który na Youtube ma już 137 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Początek” to główny singel promujący trasę Męskiego Grania 2018. 9 marca 2019 roku kawałek ten otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął pozycję numer 2. Materiał pokrył się diamentem[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Dawid Podsiadło od lat jest w czołówce najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych polskich artystów. Bilety na jego koncerty rozchodzą się z zawrotną prędkością[źródło]noizz.pl 25.06.2022. Muzyk zdobył dwadzieścia cztery nominacje do Fryderyka, w tym piętnaście razy wygrał plebiscyt[źródło]Wikipedia paź 2022. Wykonawca koncertował na największych festiwalach w Polsce: Open’erze w Gdyni, Live Music w Krakowie, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dawid często występuje w reklamach. Jego wizerunkiem promowały się m.in. sieć telefonii komórkowej Play, whisky Johnnie Walker oraz bank Credit Agricole[źródło]culture.pl. W artykule opublikowanym w serwisie natemat.pl w dniu 24 czerwca 2022 roku czytamy: Podsiadło m.in. piętnaście razy wygrał Fryderyka, w 2019 roku odebrał Paszport Polityki oraz dwa razy wygrał w plebiscycie Bestsellery Empiku. Artysta był również czterokrotnie nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards. Muzyk w 2023 roku rusza w Przed i Po Tour. Bilety na koncerty są wyprzedane. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularne są nutki artysty zatytułowane “To co masz Ty!” i “I Ciebie też, bardzo” (Męskie Granie Orkiestra 2021 feat. Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino). Pierwszej możecie posłuchać na tej stronie, a drugiej na tej.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 21 października 2022 roku krążek ‘Lata dwudzieste’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunkach pop i muzyka elektroniczna. Wersja standardowa albumu zawiera 13 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał został wyprodukowany we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w grupie Dawida Podsiadło. W artykule opublikowanym w serwisie torwar.cos.pl czytamy: Dawid Podsiadło ogłasza nową trasę! Po długo oczekiwanych i wyprzedanych koncertach stadionowych Dawid Podsiadło wraca na trasę halową, na której gościł ostatnio w 2018 roku, podczas pełnej sukcesów “Trasy Małomiasteczkowej”. Trasa “POST PRODUKCJA TOUR” odbędzie się jesienią 2022 roku w ośmiu miastach w największych polskich halach. Podczas koncertów widzowie usłyszą najnowszą, czwartą płytę studyjną artysty, która niebawem będzie miała swoją premierę. Nie zabraknie również wykonań klasyków z twórczości Dawida Podsiadło, doskonale znanych publiczności. Na Wikipedii możemy zobaczyć, że pierwszy koncert odbył się 30 października 2022 r. w Szczecinie, a ostatni koncert ma się odbyć 8 grudnia 2022 r. w Warszawie[źródło]Wikipedia, torwar.cos.pl.

“Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych” – opowiada Dawid o nowym projekcie.

Następca „Małomiasteczkowego” to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów – czytamy w serwisie empik.com o płycie ‘Lata dwudzieste’.

“W Latach Dwudziestych artysta zaprezentował mocno przebojową stronę swojej twórczości, nie tracąc przy tym osobistego charakteru” – dodał Jakub Banaszewski artykuł z recenzją krążka w serwisie kultura.poinformowani.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 10-03-2023 w miejscowości Kraków, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

źródło: music.apple.com, | noizz.pl, culture.pl, natemat.pl, bestsellery.zpav.pl, torwar.cos.pl, kultura.poinformowani.pl, empik.com, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “Dobranocpapa”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
[10]
CZE
[11]
LP3
[12]
2012 „Tu i teraz”[17]
(oraz Tatiana Okupnik)
2013 „Trójkąty i kwadraty”[18] 1
„Nieznajomy” 1
„Powiedz mi, że nie chcesz” 15
2014 „4:30” 3
„No” 3 41 3
2015 „W dobrą stronę” 1 1
2016 „Forest” 3
„Pastempomat” 46 1
2018 „Małomiasteczkowy” 1 1
„Nie ma fal” 3 1
2019 „Trofea” 1 1
„Najnowszy klip” 1 2
2022 „Post” 12 X
„Let You Down” X
„To co masz Ty!” 1 X
“Dobranocpapa” X
„–” oznacza że singel nie był notowany na danej liście.
„X” oznacza, że lista przebojów nie istniała w danym okresie.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Ostatnia nadzieja” u boku Sanah.

Biogram

Dawid Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski wokalista i autor tekstów. Artysta solowy, a także członek zespołu Curly Heads. Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, a także do szkoły muzycznej I stopnia w klasie puzonu. Wygrał drugą serię talent show X Factor. Otrzymał 100 000 zł i podpisał kontrakt z Sony Music. W programie był prowadzony przez Tatianę Okupnik. W październiku 2014 roku Podsiadło wydał album ze swoim zespołem Curly Heads. Album zatytułowany Ruby Dress Skinny Dog i wyprodukowany przez Daniela Walczaka zadebiutował na czwartej pozycji na liście Polish Albums Chart i otrzymał certyfikat Złotej płyty. Gatunki jego muzyki to pop, pop rock, muzyka alternatywna, blues, indie rock i indie pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Comfort and Happiness” ukazała się 28 maja 2013 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland i jest utrzymana w gatunkach pop, pop-rock oraz blues. Album zawiera 12 piosenek. Krążek w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu zestawienia OLiS. Płyta stała się najlepiej sprzedającym się albumem w 2013 roku w Polsce. 10 sierpnia 2016 roku album uzyskał w Polsce status diamentowej płyty. Serwis CGM.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Po przesłuchaniu albumu jestem przekonana, że będę do niego często wracać, gdyż rzadko się zdarza, aby tak młody artysta nagrał tak dojrzałą i przemyślaną płytę. Aż trudno uwierzyć, że parę dni temu Dawid skończył dopiero 20 lat. Ona jest w całości „podsiadłowa”. Czuć, że są to jego emocje, jego przekaz, że nikt nieodpowiedni nie maczał w tym swoich palców” – napisała Marta Mrowiec w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl.

“Kiedy tak słucham debiutu laureata programu „X Factor”, nie wierzę uszom z dwóch powodów. Po pierwsze, Dawid Podsiadło brzmi tu dojrzalej niż w telewizji, która jednak mocno spłaszcza wizerunek takich wrażliwych i mniej wylewnych osobników. Po drugie, bodaj wszystkie płyty przygotowywane dla laureatów talent show okazywały się w mniejszym lub większym stopniu artystyczną porażką. A tu mamy zestaw, który nieźle balansuje ambicje i intencje komercyjne” – napisał Bartek Chaciński w recenzji płyty w serwisie polityka.pl i dał jej ocenę 4/6 gwiazdek.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, allaboutmusic.pl oraz polityka.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 623 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 3)