Dawid Kwiatkowski – Proste

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Proste”. To kolejna nutka po zmianie wizerunkowej wykonawcy. Dzień przed premierą kompozycji szczęśliwi wybrańcy mogli dołączyć na zoom party z artystą. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 3, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.


Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Uściłowska oraz Patryk Kumór, natomiast kompozytorami są Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Uściłowska, Patryk Kumór i Dominic Buczkowski- Wojtaszek.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 13 lipca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 7 794 558 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Przemysław Gomuła. Za zdjęcia odpowiadał Ubeusz Pastuszak. Scenariusz stworzył sam Dawid Kwiatkowski. Statyści – Embassy Models: Julia Słońska, Jarek Spławski, Dominik Mizerski, Filip Lisowski, Jon van der Berg, Kamil Michalczak, Marcin Dobrowolski, Natalia Dziadul, Oliwia Dziadul, Radosław Galas
Krzysztof Lasota Marlena Kołodyńska Anna Kamińska.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniego artysty pt. “Na Zawsze”, który na Youtube ma już 21 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że choć singiel “Na Zawsze” nie był grany w stacjach radiowych, to zdobył ogromną popularność w internecie. Autorką tekstu oraz kompozytorką nutki jest Ewelina Lisowska. W teledysku do kawałka “Na Zawsze” wystąpiła modelka Aleksandra Szczęsna, która posiada tytuł II Wicemiss Polonia 2012.

Dawid Kwiatkowski to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Ma na swoim koncie kilka albumów studyjnych i wiele hitów radiowych. Był gościem i uczestnikiem popularnych programów telewizyjnych. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Z uwagi na rozpoczęcie kariery w młodym wieku oraz publikowanie swojej wczesnej twórczości w serwisie YouTube, okrzyknięto go “polskim Justinem Bieberem”. Warto wspomnieć, że poprzedni, świetnie przyjęty kawałek muzyka “Bez Ciebie” osiągnął status platynowego singla.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 31 maja 2019 roku krążek “13 grzechów niczyich”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego 6 album studyjny. Krążek dotarł do drugiego miejsca Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLIS). Na materiale znalazły się duety z takimi wykonawcami, jak Natalia Szroeder, Julia Wieniawa, Baron (gitarzysta grupy Afromental) i Kubi Producent.

“To różnorodny album, ale przez to wyjątkowo prawdziwy. Pisałem i nagrywałem to, co czuję w danym momencie i jak czuję. To podróż po różnych emocjach i tematach. Nie ma tu tabu, ani sztucznych uśmiechów” – powiedział o albumie Dawid Kwiatkowski.

“Na tym albumie znajdziemy wiele przebojowych, całkiem dobrze wpasowujących się w letni klimat piosenek. I chociaż na tle innych tego typu wydarzeń, ten album niczym szczególnym nie zaskakuje, to w twórczości wokalisty jest znaczącym krokiem w przód” – napisano w recenzji płyty w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 30-11-2021 Online.

źródło: kulturalnemedia.pl, music.apple.com, | konecki24.pl, rmf24.pl, dusznikizdroj.naszemiasto.pl, plejada.pl, cgm.pl, 4fun.tv, polskaplyta-polskamuzyka.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Dawida

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 20 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *