Dawid Kwiatkowski – Nieważne

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Nieważne”. Nutka to już trzeci singiel z najnowszego krążka artysty zatytułowanego po prostu “Dawid Kwiatkowski”, który ukazał się 29 października 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jego siódmy album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.


“Ta płyta to nowy rozdział w muzycznej ewolucji artysty, który powraca z nową energią, dojrzałością i siłą, zdobywając coraz większe rzesze fanów” – napisano w serwisie 4fun.tv.

W tym momencie powinnam polecić utwory, które warto sprawdzić, jednak prawda jest taka, że warto przesłuchać cały krążek. […] Jak sami widzicie (i mam nadzieje, że również słyszycie), album Dawid Kwiatkowski może się otrzeć o bycie w przyszłości kultowym – napisano w recenzji materiału w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Uściłowska oraz Patryk Kumór, natomiast kompozytorami są Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Uściłowska, Patryk Kumór i Dominic Buczkowski.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 14, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5.

Singiel “Nieważne” to następca świetnie przyjętego singla “Proste”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 26 października 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 033 655 wyświetleń na YT. Mocny i wyrazisty wideoklip wyreżyserował Przemysław Gomuła. Za zdjęcia odpowiadał Ubeusz Pastuszak. Scenariusz stworzył sam Dawid Kwiatkowski. Teledysk jest najodważniejszym, najbardziej artystycznym i symbolicznym obrazem w karierze muzyka.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od Lanberry:

“🔥 gratulacje! Przepiękny klip ✨🧡” – Lanberry.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniego artysty pt. “Na Zawsze”, który na Youtube ma już 22 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że choć singiel “Na Zawsze” nie był grany w stacjach radiowych, to zdobył ogromną popularność w internecie. Autorką tekstu oraz kompozytorką nutki jest Ewelina Lisowska. W teledysku do kawałka “Na Zawsze” wystąpiła modelka Aleksandra Szczęsna, która posiada tytuł II Wicemiss Polonia 2012.

Dawid Kwiatkowski to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych i wiele hitów radiowych. Był gościem i uczestnikiem popularnych programów telewizyjnych. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Z uwagi na rozpoczęcie kariery w młodym wieku oraz publikowanie swojej wczesnej twórczości w serwisie YouTube, okrzyknięto go “polskim Justinem Bieberem”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 30-11-2021 Online.

źródło: open.fm, 4fun.tv, meteor.amu.edu.pl, bestsellery.zpav.pl, music.apple.com, | konecki24.pl, rmf24.pl, dusznikizdroj.naszemiasto.pl, plejada.pl, cgm.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Dawida

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Nieważne”

Nie powiedział nikt
gdzie koniec, gdzie początek
bez przerwy szukam w nich siebie
chyba muszę wyjść
i złapać nowy wątek
po drodze

nie wiem, ale idę

Bez zbędnych słów
do mnie mówi
co będzie nieważne, nieważne już
bezpieczny grunt
przy tobie czuć
i chyba to ważne, nieważne już

Co będzie nieważne, nieważne już

Bez przerwy słyszę ich
miliony obcych spojrzeń
na ręce patrzą mi
nie wiedza o mnie nic
rozumiesz tylko ty
czy znajdę cię?
być może, po drodze

nie wiem, ale idę

Bez zbędnych słów
do mnie mówi
co będzie nieważne, nieważne już
bezpieczny grunt
przy tobie czuć
i chyba to ważne, nieważne już

Co będzie nieważne, nieważne już

A gdyby tak rozebrać świat
by w końcu mógł się poczuć jak ja
Ze wszystkich kłamstw mówionych nam
niech stoi tak i płacze sam

Bez zbędnych słów
do mnie mówi
co będzie nieważne, nieważne już
bezpieczny grunt
przy tobie czuć
i chyba to ważne, nieważne już

Co będzie nieważne, nieważne już

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 34 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *