Dawid Kwiatkowski – Bez Ciebie

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Dawida Kwiatkowskiego zatytułowana “Bez Ciebie”. Nutka to pierwszy singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął do tej pory najwyższą pozycję numer 31, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1.


Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Uściłowska oraz Patryk Kumór, natomiast kompozytorami są Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Uściłowska, Patryk Kumór i Dominic Buczkowski- Wojtaszek.

– To całkowicie nowy Dawid. Przez te dwa lata zmieniło się tyle rzeczy w moim życiu, mojej głowie, moich muzycznych planach. To naprawdę duży przeskok (…) Jestem bardzo dumny z tego, co przez ten czas zrobiłem – wyznał Dawid w Radiu ZET.

“Bardzo lubię Twoją nową odsłonę 💖 leć wysoko Bro!🙌” – napisała Cleo pod wideoklipem do nutki “Bez Ciebie”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 16 luty 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 288 553 wyświetleń na YT. Mocny i poruszający wideoklip wyreżyserowała Weronika Ławniczak. Za zdjęcia odpowiadał Patryk Kin. Scenariusz stworzył sam Dawid Kwiatkowski, a w rolach głównych zobaczycie Julię Kuczyńską, czyli Maffashion i modela Michała Kota. Klip przedstawia historię pary zmagającej się ze swoimi emocjami i relacją. Dawid Kwiatkowski jest ich obserwatorem i „dobrym duchem”. Za realizację wideoklipu odpowiada ekipa Papaya Films.

W opisie pod wideo napisano:

“Bez Ciebie przyszło do mnie we śnie. Obudziłem się o 3 w nocy z melodią w głowie i wiedziałem już o czym będzie ta piosenka. W naszych czasach łatwo jest nam coś zepsutego po prostu wymienić na nowe i zazwyczaj tak właśnie robimy. A co by się stało, jakbyśmy najpierw spróbowali naprawić to, co nie działa dobrze? Jaki byłby tego efekt?
Spróbuj, zaryzykuj i daj drugą szanse temu, co przynosiło Ci szczęście. Właśnie o tym opowiada mój najnowszy singiel, z którym wracam po blisko 2 latach muzycznej ciszy.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniego artysty pt. “Na Zawsze”, który na Youtube ma już 21 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że choć singiel “Na Zawsze” nie był grany w stacjach radiowych, to zdobył ogromną popularność w internecie. Autorką tekstu oraz kompozytorką nutki jest Ewelina Lisowska. W teledysku do kawałka “Na Zawsze” wystąpiła modelka Aleksandra Szczęsna, która posiada tytuł II Wicemiss Polonia 2012.

Dawid Kwiatkowski to jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia. Ma na swoim koncie kilka albumów muzycznych i wiele hitów radiowych. Był gościem i uczestnikiem popularnych programów telewizyjnych. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Z uwagi na rozpoczęcie kariery w młodym wieku oraz publikowanie swojej wczesnej twórczości w serwisie YouTube, często nazywany jest polskim Justinem Bieberem. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 31 maja 2019 roku krążek “13 grzechów niczyich”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego 6 album studyjny. Krążek dotarł do drugiego miejsca Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLIS). Na materiale znalazły się duety z takimi wykonawcami, jak Natalia Szroeder, Julia Wieniawa, Baron (gitarzysta grupy Afromental) i Kubi Producent.

“To różnorodny album, ale przez to wyjątkowo prawdziwy. Pisałem i nagrywałem to, co czuję w danym momencie i jak czuję. To podróż po różnych emocjach i tematach. Nie ma tu tabu, ani sztucznych uśmiechów” – powiedział o albumie Dawid Kwiatkowski.

“Na tym albumie znajdziemy wiele przebojowych, całkiem dobrze wpasowujących się w letni klimat piosenek. I chociaż na tle innych tego typu wydarzeń, ten album niczym szczególnym nie zaskakuje, to w twórczości wokalisty jest znaczącym krokiem w przód” – napisano w recenzji płyty w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 30-04-2021 Online, a kolejny 18-06-2021 w miejscowości Przecław.

źródło: radiozet.pl, 4fun.tv, rytmy.pl, | konecki24.pl, plejada.pl, dusznikizdroj.naszemiasto.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Dawida

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Bez Ciebie”

W samym centrum miasta niespokojne
dłonie
Było już nie raz tak ze mną
sny mi opowiesz
No weź opowiedz mi czy w nich
na nowo się pojawiam
I niebo niosę ci
Nie zamykaj drzwi
bo już zaczęło padać

Jeśli dziś nie będę sam
I pójdziesz w moją stronę
W tobie mam odpowiedź
Na bok rzucę cały świat
Bo szkoda mi
Bez ciebie

Jeśli dziś nie będę sam
I pójdziesz w moją stronę
W tobie mam odpowiedź
Na bok rzucę cały świat
Bo szkoda mi
Bez ciebie

Z tobą wszystko a bez ciebie nic
nie smakuje
Na chodnikach zapach naszych słów
coś maluje
Chodź tu i pokaż mi jak chcesz
ułożyć każdą z planet
By w końcu poczuć
dreszcz
I nazwać nienazwane

Jeśli dziś nie będę sam
I pójdziesz w moją stronę
W tobie mam odpowiedź
Na bok rzucę cały świat
Bo szkoda mi
Bez ciebie

Jeśli dziś nie będę sam
I pójdziesz w moją stronę
W tobie mam odpowiedź
Na bok rzucę cały świat
Bo szkoda mi
Bez ciebie

Choćby dziś mogę iść z tobą w nieznane
Choćby dziś będzie mi trochę lżej

I wiem że

Jeśli dziś nie będę sam
I pójdziesz w moją stronę
W tobie mam odpowiedź
Na bok rzucę cały świat
Bo szkoda mi
Bez ciebie

Jeśli dziś nie będę sam
I pójdziesz w moją stronę
W tobie mam odpowiedź
Na bok rzucę cały świat
Bo szkoda mi
Bez ciebie dni

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 134 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *