Daria Zawiałow – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Darii Zawiałow to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Darii

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich piosenkarzy Darii Zawiałow, KRÓLA oraz Igo zatytułowana “Świt”. Singiel został wykonany w ramach 11. edycji Męskiego Grania (z tym, że w tym roku w związku z pandemia COVID-19, odstąpiono od organizacji koncertów w kilku miastach, został zorganizowany jeden koncert w Żywcu. Z tego samego powodu odstąpiono w tym roku od organizacji “Sceny Ż”).
Przeczytajcie co sami artyści mówili o projekcie:


– Pracy mamy tyle samo – mówił Błażej Król. – Do tego jedynego koncertu, który odbędzie się 8 sierpnia w Żywcu, musimy zrobić tyle samo prób. I tyle samo przygotować. Męskie Granie Orkiestra musi zagrać. Pracy jest tak dużo, jakbyśmy mieli normalną trasę i pełen wymiar projektu – podkreślała Daria Zawiałow. – Jak dowiedzieliśmy się, że nie będzie ludzi, było nam bardzo smutno. Tym bardziej, że mamy super energię w zespole. Myślę, że nie było jeszcze takiej w Męskim Graniu – dodał Igo.

Hymn tegorocznej trasy “Świt” powstał w błyskawicznym tempie.

– Zajęło nam to dosłownie dwie godziny – mówił Igo.

Artyści pracowali nad nim w mieszkaniu ich producenta, Olka Świerkota.
Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, której inicjatorem i pomysłodawcą jest marka Żywiec. W wydarzeniu biorą udział czołowi polscy muzycy oraz twórcy sztuk wizualnych. Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w 2010 roku. Celem projektu Męskie Granie jest zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej oraz zachęcenie słuchaczy do muzycznych eksperymentów.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku szefem muzycznym Męskie Granie Orkiestra została Katarzyna Nosowska. Oprócz niej w składzie orkiestry wystąpili Tomasz Organek, Igor Walaszek „Igo” oraz Krzysztof Zalewski. Hymnem trasy był singiel „Sobie i Wam” stworzony przez Nosowską i Marcina Macuka.
Od lat, single nagrywane przez Męskie Granie Orkiestrę cieszą się wielką popularnością wśród słuchaczy czego dowodem są kilkunasto i kilkadziesiąt milionowe wyświetlenia tych produkcji w serwisie YT.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są: Daria Zawiałow, Błażej Król oraz Igor Walaszek, natomiast kompozytorami są: Daria Zawiałow, Błażej Król, Igor Walaszek i Olek Świerkot. Za produkcję kawałka odpowiadają Olek Świerkot i Andrzej Smolik.
Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 1 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 13 464 759 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał utalentowany przedstawiciel młodego pokolenia, Daniel Jaroszek. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Mikołaj Syguda. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Męskie Granie Orkiestra pt. “Początek” (Kortez, Podsiadło, Zalewski), który na Youtube ma już 107 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Początek” 9 marca 2019 roku otrzymał Fryderyka w kategoriach: Piosenka roku i Teledysk roku. Kawałek na liście AirPlay – Top zajął najwyższą pozycję numer 2. Nutka na listach przebojów kilku większych stacji radiowych zajęła najwyższą pozycję numer 1. Singiel został wydany 23 maja 2018 roku.
Daria Zawiałow, po mężu Kaczmarek (ur. 18 sierpnia 1992 w Koszalinie) to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia muzyczne w Mini Studiu Poezji i Piosenki w koszalińskim Centrum Kultury. Po ukończeniu gimnazjum wyjechała do Warszawy, aby tam od września 2008 podjąć naukę w liceum o profilu muzycznym. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Hej Hej!”, który ma już 15 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 28-letniej artystki zamyka wydany 8 marca 2019 roku krążek “Helsinki”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternatywa oraz pop i zawiera 13 numerów w wersji podstawowej. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Przypomnijmy, że 15 marca 2019 wystartowała trasa koncertowa Helsinki Tour promująca nowy materiał. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis allaboutmusic.pl przyznał mu ocenę 9/10.

“Album Helsinki czerpie wszystko, co najlepsze z A Kysz!, ale na pewno nie jest typową kontynuacją debiutu. To dzieło zupełnie inne. Mocniejsze, pewniejsze, z pazurem, jeszcze bardziej energiczne i dynamiczne. Daria Zawiałow nie poszła na łatwiznę” – napisał o płycie serwis allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 18-09-2020 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie), a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.
Kim jest Król? Artysta, choć nie jest obecny w mainstreamie, również ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest przedstawicielem polskiej sceny alternatywnej. Z muzyką związany jest właściwie od samego początku. Zanim rozpoczął karierę solową, był członkiem formacji Kawałek Kulki. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “całą ciszę / POKÓJ NOCNY”, który ma już 1,3 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 36-letniego artysty zamyka wydany 13 września 2019 roku krążek “Nieumiarkowania”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 04-09-2020 w miejscowości Kostrzyn nad Odrą (Lubuskie), a kolejny 19-09-2020 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie).
Igo, czyli Igor Walaszek, pochodzi z Krakowa. To właśnie tam skończył szkołę, a następnie założył wytwórnię muzyczną. Wiele osób może kojarzyć go przede wszystkim z duetu Bass Astral x Igo. Igor Walaszek tworzy go z producentem Kubą Traczem. Dużą popularnością na Youtube z produkcji Igo cieszy się numer “Mówią Mi”, który ma już 1,9 mln wyświetleń.
źródło: eska.pl, dziennikzachodni.pl, allaboutmusic.pl, muzyka.interia.pl, radiozet.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Świt”

[Daria Zawiałow]:
Powiedz mi czy czujesz to co ja
Gdy dłuży się bez końca maj
Nawet kiedy noce kradną sny
Znajdę je na brzegu dnia
[Król]:
Zacznę od końca
Wiem jak szybko się nudzisz
I będę się streszczał, bo czas
Ale jak skończę zacznie ci się dłużyć
Sorry, kończy mi się czas
[Zawiałow, Król]:
Jeśli świt przyłapie nas
Wykrzyczę mu to prosto w twarz
Mamy miłość, chcemy życie brać
Na błędy mamy czas
Chcemy dalej dojść
Niż na wyciągniecie ręki
Jeśli świt przyłapie nas
Staniemy z nim tu twarzą w twarz
[Igo]:
Czuję, że dziś tańczysz tylko ze mną
Nawet kiedy gubię rytm
Chociaż częściej dzisiaj gra niepewność
Kiedyś przyjdzie świt
[Zawiałow, Igo]:
Chcemy dalej dojść
Niż na wyciągniecie ręki
Wszystko wokół nadal kręci się
Choć noc się miesza z dniem
[Zawiałow, Król, Igo]:
Jeśli świt przyłapie nas
Wykrzyczę mu to prosto w twarz
Mamy miłość, chcemy życie brać
Na błędy mamy czas
Chcemy dalej dojść
Niż na wyciągniecie ręki
Jeśli świt przyłapie nas
Staniemy z nim tu twarzą w twarz
[Zawiałow, Król, Igo]:
Jeśli świt nas przyłapie dziś
Jeśli świt
Nie mówimy nie!
Jeśli świt nas przyłapie dziś
Jeśli świt
Nie mówimy nie!
Jeśli świt nas przyłapie dziś
Jeśli świt
Co?
Nie mówimy nie!
Jeśli świt nas przyłapie dziś
Jeśli świt
[Zawiałow, Król, Igo]:
Jeśli świt przyłapie nas
Wykrzyczę mu to prosto w twarz
Mamy miłość, chcemy życie brać
Na błędy mamy czas
Chcemy dalej dojść
Niż na wyciągniecie ręki
Jeśli świt przyłapie nas
Staniemy z nim tu twarzą w twarz
[Zawiałow, Król, Igo]:
Jeśli świt nas przyłapie dziś
Jeśli świt
Jeśli świt nas przyłapie dziś
Jeśli świt
Nie mówimy nie!
Jeśli świt nas przyłapie dziś
Jeśli świt
Nie mówimy nie!

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
LP3
[19]
SLiP
2016 „Malinowy chruśniak” 11
„Kundel bury” 13 46
2017 „Miłostki”
„Lwy” 28
„Na skróty” 23
„Jeszcze w zielone gramy” 1 23
2018 „Nie dobiję się do Ciebie” 11 48
2019 „Szarówka” 1 25
„Hej Hej!” 1 1
„Czy Ty słyszysz mnie?”
(gościnnie: Ralph Kaminski, schafter)
24
„Punk Fu!” 7 8
2020 „Gdybym miała serce” 1 11
„Helsinki” 8 6
„Świt”
(Męskie Granie Orkiestra: Daria Zawiałow, Król i Igo)
1

„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.
Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Bubbletea” u boku Quebonafide.
Daria Kaczmarek z domu Zawiałow (ur. 18 sierpnia 1992 w Koszalinie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia muzyczne w Mini Studiu Poezji i Piosenki w koszalińskim Centrum Kultury. Po ukończeniu gimnazjum wyjechała do Warszawy, aby tam od września 2008 roku podjąć naukę w liceum o profilu muzycznym. Gatunki jej muzyki to indie pop i rock. Jej debiutancka płyta zatytułowana “A kysz!” ukazała się 3 marca 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunku Alternatywa. Album zawiera 11 piosenek. Krążek dotarł do 7 miejsca listy OLiS i osiągnął status platynowej płyty sprzedając się w nakładzie ponad 30 tys. egzemplarzy. Wydawnictwo zostało nagrodzone Fryderykiem 2018 w kategorii Album Roku – Alternatywa. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis somusic.pl dał materiałowi ocenę 7,5/10.

“A kysz! to bardzo dobry album. Wpisuje się w muzykę alternatywną, którą dzisiaj żyje świat. Trafia wprost do głowy, czego zasługą jest rytmika i uniwersalna dla młodych ludzi tematyka” – napisał o płycie serwis somusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz somusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 106 razy, 2 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.