Daria Zawiałow – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Darii Zawiałow to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Darii

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiej piosenkarki Darii Zawiałow oraz polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło zatytułowana “Za krótki sen”. Kawałek to drugi singiel zapowiadający trzeci krążek artystki zatytułowany “Wojny i noce”, który ma się ukazać 11 czerwca 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music.

“To prawda! Jest to dla mnie coś zupełnie nowego. Jeszcze nigdy nie miałam gościa na swojej płycie, ogromnie się cieszę, że to właśnie Dawid zgodził się być tym pierwszym!” – powiedziała Daria i dodała: “Jeśli chodzi o brzmienia lat 80 – do naszej twórczości przyszły już wraz z albumem “Helsinki”, czyli ponad dwa lata temu. ”Nie dobiję się do Ciebie”, ”Szarówka”, ”Gdybym miała serce” czy ”Punk Fu” to utwory inspirowane stricte latami 80. Wydaje mi się, że ”Szarówka” była pierwszym utworem zaczerpniętym z vibe’u lat 80, który był grany w mainstreamowych rozgłośniach radiowych. Nasz flirt z francuską elektroniką i syntezatorami w połączeniu z gitarami nadal trwa, ale przy tym albumie trochę go uwspółcześniliśmy.”

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Daria Zawiałow, natomiast kompozytorami są Daria Zawiałow oraz Michał Kush.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 8 kwietnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 315 081 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał MYK. Kierownikiem zdjęć do klipu był Mateusz Dziekoński i Bartłomiej Kaczmarek. Teledysk powstawał na… dwóch kontynentach. W klipie wystapili: Martin van Geems, Mira (Vanilla Models), Tomasz Klass, Daria Zawiałow oraz Dawid Podsiadło.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od artysty Gromee:

“Piękne ❤️” – Gromee.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniej artystki pt. “Hej Hej!”, który na Youtube ma już 18 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Hej Hej!” dotarł do 1. miejsca na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich stacjach radiowych i utrzymał się na liście przebojów przez 4 tygodnie z rzędu. Numer znalazł się na pierwszym miejscu na listach przebojów większych stacji radiowych. Singel został w Polsce wyróżniony podwójnie platynowym certyfikatem za sprzedaż przekraczającą 40 tysięcy kopii.

Daria Zawiałow należy do grona najpopularniejszych gwiazd polskiego popu. Daria przebojem weszła na polski rynek fonograficzny w 2017 roku. Pomimo młodego wieku wykonawczyni wystąpiła na największych muzycznych festiwalach w Polsce. Ma na swoim koncie występy na Openerze, Orange Warsaw Festiwal oraz Męskim Graniu. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 8 marca 2019 roku krążek “Helsinki”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternatywa oraz pop i zawiera 13 numerów w wersji podstawowej. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Przypomnijmy, że 15 marca 2019 wystartowała trasa koncertowa Helsinki Tour promująca nowy materiał. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis allaboutmusic.pl przyznał mu ocenę 9/10. Materiał pokrył sie platyną.

“Album Helsinki czerpie wszystko, co najlepsze z A Kysz!, ale na pewno nie jest typową kontynuacją debiutu. To dzieło zupełnie inne. Mocniejsze, pewniejsze, z pazurem, jeszcze bardziej energiczne i dynamiczne. Daria Zawiałow nie poszła na łatwiznę” – napisał w recenzji płyty serwis allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 07-05-2021 w miejscowości Grudziądz, a kolejny 09-05-2021 w miejscowości Rzeszów.

Dawid Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski piosenkarz oraz autor tekstów. Wokalista zespołu Curly Heads. W 2012 zwyciężył w finale drugiej edycji programu telewizyjnego X Factor. W 2013 wydał debiutancki album pt. Comfort and Happiness, który dotarł do 1. miejsca polskiej listy sprzedaży i rozszedł się ponad 150 tys. egzemplarzy, dzięki czemu zdobył status diamentowej płyty i został najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w 2013. Łącznie sprzedał ponad 450 tys. płyt w Polsce. Był osiemnastokrotnie nominowany do nagród Fryderyków i dwanaście razy wygrywał plebiscyt. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Początek” (nagrany wraz z Kortezem i Krzysztofem Zalewskim w ramach Męskie Granie Orkiestra), który ma już 118 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 27-letniego artysty zamyka wydany 19 października 2018 roku krążek “Małomiasteczkowy”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 22 maja 2021 w miejscowości Suwałki, a kolejny 26 maja 2021 w miejscowości Dąbrowa Górnicza.

źródło: kultura.onet.pl, eska.pl, | plejada.pl, muzykoholicy.com, eska.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, alebilet.pl, i inne

Tekst nagrania “Za krótki sen”

To był tylko za krótki sen
Przeleciałam przez palce w cień
Tuż pod taflą się rozbił nurt
Szara woda porwała mnie

To był tylko za krótki sen
Powietrze dusiło lęk
Wydostałam się wprost na brzeg
Poczekam tu na ciebie

Słońce nadal jest tuż nad głową
Deszcz dotyka jeszcze mnie
Wiatr odbija się mi o dłonie
Noc pozwala zbliżyć się

Jeszcze mamy odwagę, siłę
I oddechu starczy nam
Niebo wisi wciąż tuż nad głową
Jeszcze mamy czas

To był tylko za krótki sen
Szybko zaczął i skończył się
Już nie liczę na lepszy dzień
Kiedy noc nie zabiera mnie

To był tylko za krótki sen
I usta nosiły lęk
Lecz na brzegu nie znajdziesz mnie
Nie czekam tu na ciebie

Słońce nadal jest tuż nad głową
Deszcz dotyka jeszcze mnie
Wiatr odbija się mi o dłonie
Noc pozwala zbliżyć się

Jeszcze mamy odwagę, siłę
I oddechu starczy nam
Niebo wisi wciąż tuż nad głową
Jeszcze mamy czas

Nieważne dziś to co dzieli nas, wiesz
Kiedy ciągniesz do tych samych miejsc
Nieważne dziś to co dzieli nas, wiesz
Nie ważne jest
Nieważne dziś to co dzieli nas, wiesz
Kiedy ciągniesz do tych samych miejsc
Nieważne dziś to co dzieli nas, wiesz
Nie ważne jest

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[34]
POL
(airplay
nowości)

[47]
LP3
[22]
2016 „Malinowy chruśniak” 11
„Kundel bury” 13
2017 „Miłostki”
„Lwy” 28
„Na skróty” 23
„Jeszcze w zielone gramy” 1
2018 „Nie dobiję się do Ciebie” 11
2019 „Szarówka” 1
„Hej Hej!” 1 1 1
„Czy Ty słyszysz mnie?”
(gościnnie: Ralph Kaminski, schafter)
24
„Punk Fu!” 2 1 7
2020 „Gdybym miała serce” 1
„Helsinki” 16 1 8
„Świt”
(Męskie Granie Orkiestra: Daria Zawiałow, Król i Igo)
1 4 X
„Nie mamy czasu”
„Płoną góry, płoną lasy”
(Męskie Granie Orkiestra: Daria Zawiałow, Król i Igo)
70 5
2021 „Kaonashi” 4 2
„Za krótki sen”
(oraz Dawid Podsiadło)
17 1
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.
„X” oznacza, że lista przebojów nie istniała w danym okresie.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Bubbletea” u boku Quebonafide.

Daria Kaczmarek z domu Zawiałow (ur. 18 sierpnia 1992 w Koszalinie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia muzyczne w Mini Studiu Poezji i Piosenki w koszalińskim Centrum Kultury. Po ukończeniu gimnazjum wyjechała do Warszawy, aby tam od września 2008 roku podjąć naukę w liceum o profilu muzycznym. Gatunki jej muzyki to indie pop i rock. Jej debiutancka płyta zatytułowana “A kysz!” ukazała się 3 marca 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunku Alternatywa. Album zawiera 11 piosenek. Krążek dotarł do 7 miejsca listy OLiS i osiągnął status platynowej płyty sprzedając się w nakładzie ponad 30 tys. egzemplarzy. Wydawnictwo zostało nagrodzone Fryderykiem 2018 w kategorii Album Roku – Alternatywa. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis somusic.pl dał materiałowi ocenę 7,5/10.

“A kysz! to bardzo dobry album. Wpisuje się w muzykę alternatywną, którą dzisiaj żyje świat. Trafia wprost do głowy, czego zasługą jest rytmika i uniwersalna dla młodych ludzi tematyka” – napisał w recenzji płyty serwis somusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz somusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 989 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *