Daria Zawiałow – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Darii Zawiałow to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Darii

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Darii Zawiałow zatytułowana “Kaonashi”. Singiel jest zapowiedzią trzeciego krążka artystki, który ma mieć tytuł “Wojny i noce” i ma się ukazać w marcu 2021 roku. Niewykluczone, że płyta będzie inspirowana kulturą japońską.

Autorką tekstu jest Daria Zawiałow, natomiast kompozytorami są: Daria Zawiałow, Michał Kush oraz Piotrek ” Rubens” Rubik.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 15 stycznia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 907 675 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Daniel Jaroszek (Daria miała już okazję współpracować z nim m.in. przy teledyskach do nutek “Świt” oraz “Bubble Tea”). Kierownikiem zdjęć do klipu był Michał Dąbal. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniej artystki pt. “Hej Hej!”, który na Youtube ma już 17,6 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Hej Hej!” dotarł do 1. miejsca na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich stacjach radiowych i utrzymał się na liście przebojów przez 4 tygodnie z rzędu. Numer znalazł się na pierwszym miejscu na listach przebojów większych stacji radiowych. Singel został w Polsce wyróżniony podwójnie platynowym certyfikatem za sprzedaż przekraczającą 40 tysięcy kopii.

Daria Zawiałow należy do grona najpopularniejszych gwiazd polskiego popu. Daria przebojem weszła na polski rynek fonograficzny w 2017 roku. Artystka zagrała mnóstwo koncertów, kradnąc serca coraz to większej rzeszy słuchaczy. Pomimo młodego wieku wykonawczyni wystąpiła na największych muzycznych festiwalach w Polsce. Ma na swoim koncie występy na Openerze, Orange Warsaw Festiwal oraz Męskim Graniu. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 8 marca 2019 roku krążek “Helsinki”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternatywa oraz pop i zawiera 13 numerów w wersji podstawowej. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Przypomnijmy, że 15 marca 2019 wystartowała trasa koncertowa Helsinki Tour promująca nowy materiał. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis allaboutmusic.pl przyznał mu ocenę 9/10.

“Album Helsinki czerpie wszystko, co najlepsze z A Kysz!, ale na pewno nie jest typową kontynuacją debiutu. To dzieło zupełnie inne. Mocniejsze, pewniejsze, z pazurem, jeszcze bardziej energiczne i dynamiczne. Daria Zawiałow nie poszła na łatwiznę” – napisał w recenzji płyty serwis allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć w miejscowości Łódź – 30.10.2021, Wytwórnia (przeniesiony z 13.12), a kolejny w miejscowości Wrocław – 8.03.2021, Centrum Koncertowe A2 (przeniesiony z 13.12). Koncerty mają się odbyć w ramach pożegnania trasy “Helsinki”.

źródło: dziendobry.tvn.pl, allaboutmusic.pl, | plejada.pl, muzykoholicy.com, eska.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, ebilet.pl, i inne

Tekst nagrania “Kaonashi”

Dokąd tak pędzisz znów? Nie pytasz już nikogo o drogę
Nieważny deszcz i chłód, gdy lecisz, gdy ucieka odpowiedź
Dokąd tak pędzisz znów? Zabrałeś wszystkie myśli i trwogę
Znikając, zrywasz noce, nie czekasz już

Biegniemy przed siebie, na horyzoncie, nie patrzymy nigdy w tył
Biegniemy przed siebie, prosto na oślep, nie patrzymy nigdy
Nieważne jaki czas, nie chcemy już się bać
Nie wyliczamy dat, są niepotrzebne nam
Biegniemy przed siebie, zbieramy troski, nie patrzymy nigdy w tył

Dokąd tak pędzisz znów? Wybierasz dobrze znaną ci drogę
Bezpieczny, jasny punkt, we własnym cieniu kryjesz odpowiedź
Dokąd mnie ciągniesz znów? Odbierasz mi powietrze i wodę
Znikając, gasnę w tobie, nie czekasz już

Patrzę, jak unosisz się bez szans
Stoisz obok swego ciała znów
Skracasz wzrok, by nie zobaczyć co
Niesie tobie w bladych dłoniach piękny los

Biegniemy przed siebie, na horyzoncie, nie patrzymy nigdy w tył
Biegniemy przed siebie, prosto na oślep, nie patrzymy nigdy
Nieważne jaki czas (Nieważne)
Nie chcemy już się bać (Nie chcemy się bać)
Nie wyliczamy dat (Nie), są niepotrzebne nam
Biegniemy przed siebie, zbieramy troski, nie patrzymy nigdy w tył

Nie patrzymy nigdy w tył
Nie patrzymy nigdy w tył

(Nieważne)
(Nie chcemy się bać)
Nie patrzymy nigdy (Nie)
(Nie chcemy się bać)
(Nie chcemy się bać)
Nie patrzymy nigdy w tył

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
LP3
[19]
SLiP
2016 „Malinowy chruśniak” 11
„Kundel bury” 13 46
2017 „Miłostki”
„Lwy” 28
„Na skróty” 23
„Jeszcze w zielone gramy” 1 23
2018 „Nie dobiję się do Ciebie” 11 48
2019 „Szarówka” 1 25
„Hej Hej!” 1 1
„Czy Ty słyszysz mnie?”
(gościnnie: Ralph Kaminski, schafter)
24
„Punk Fu!” 7 8
2020 „Gdybym miała serce” 1 11
„Helsinki” 8 6
„Świt”
(Męskie Granie Orkiestra: Daria Zawiałow, Król i Igo)
1
„Nie mamy czasu” 43
„Płoną góry, płoną lasy”
(Męskie Granie Orkiestra: Daria Zawiałow, Król i Igo)
2021 „Kaonashi” 4

„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.
Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Bubbletea” u boku Quebonafide.

Daria Kaczmarek z domu Zawiałow (ur. 18 sierpnia 1992 w Koszalinie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia muzyczne w Mini Studiu Poezji i Piosenki w koszalińskim Centrum Kultury. Po ukończeniu gimnazjum wyjechała do Warszawy, aby tam od września 2008 roku podjąć naukę w liceum o profilu muzycznym. Gatunki jej muzyki to indie pop i rock. Jej debiutancka płyta zatytułowana “A kysz!” ukazała się 3 marca 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunku Alternatywa. Album zawiera 11 piosenek. Krążek dotarł do 7 miejsca listy OLiS i osiągnął status platynowej płyty sprzedając się w nakładzie ponad 30 tys. egzemplarzy. Wydawnictwo zostało nagrodzone Fryderykiem 2018 w kategorii Album Roku – Alternatywa. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis somusic.pl dał materiałowi ocenę 7,5/10.

“A kysz! to bardzo dobry album. Wpisuje się w muzykę alternatywną, którą dzisiaj żyje świat. Trafia wprost do głowy, czego zasługą jest rytmika i uniwersalna dla młodych ludzi tematyka” – napisał w recenzji płyty serwis somusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz somusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 587 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *