Daria Zawiałow – Helsinki

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Darii Zawiałow zatytułowana “Helsinki”. Kawałek jest szóstym singlem z najnowszego albumu artystki (drugiego studyjnego) zatytułowanego “Helsinki”, który ukazał się 8 marca 2019 nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternatywa oraz pop i zawiera 13 numerów w wersji podstawowej. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Przypomnijmy, że 15 marca 2019 wystartowała trasa koncertowa Helsinki Tour promująca nowy materiał. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek. Materiał czerpie wszystko, co najlepsze z “A Kysz!”, ale na pewno nie jest typową kontynuacją debiutu. To dzieło zupełnie inne. Mocniejsze, pewniejsze, z pazurem, jeszcze bardziej energiczne i dynamiczne. Wokalistka nie podążyła utartym szlakiem.
Gatunki nowej piosenki to muzyka alternatywna i indie rock. Autorką tekstu jest Daria Zawiałow, natomiast kompozytorami są Daria Zawiałow, Michał Kush oraz Piotrek “Rubens” Rubik.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 18 kwietnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 226 656 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Karol Łakomiec. Karol odpowiadał także za zdjęcia. Zdjęcia powstały w zeszłym roku, podczas wyjazdu wokalistki do stolicy Finlandii, Helsinek. Partnerem strategicznym wyjazdu była firma Nokia Mobile. Daria udzieliła wywiadu w Helsinkach, w którym zdradziła, co ją tak bardzo oczarowało właśnie w tym miejscu. Czy produkcja powtórzy sukces hitu wykonawczyni pt. “Hej Hej!”, który na Youtube ma już 14 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Hej Hej!” dotarł do 1. miejsca na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich stacjach radiowych i utrzymał8 się na liście przebojów przez 4 tygodnie z rzędu. Numer znalazł się na pierwszym miejscu na listach przebojów większych stacji radiowych. Singel został w Polsce wyróżniony platynowym certyfikatem za sprzedaż przekraczającą 20 tysięcy kopii.
Daria Zawiałow przebojem weszła na polski rynek fonograficzny w 2017 roku. 26-latka zagrała mnóstwo koncertów, kradnąc serca coraz to większej rzeszy słuchaczy. Pomimo młodego wieku wykonawczyni wystąpiła na największych muzycznych festiwalach w Polsce. Ma na swoim koncie występy na Openerze, Orange Warsaw Festiwal oraz Męskim Graniu. Ostatnie miesiące to same sukcesy Koszalinianki. Krążek i single sprzedają się świetnie, a teraz głośno jest o jej współpracy z Quebonafide. Ich wspólny kawałek “BUBBLETEA” cieszy się dużą popularnością. Najbliższy koncert artystki odbędzie się 28-05-2020 w miejscowości Szczecin (Zachodniopomorskie), a kolejny 30-07-2020 w miejscowości Poznań (Wielkopolskie).
źródło: allaboutmusic.pl, muzyka.interia.pl, kulturalnemedia.pl, rytmy.pl, radiozet.pl, muzykoholicy.com, eska.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Darii.

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst nagrania “Helsinki”

Nie oskarżaj o to mnie, nie powiem tamtej
Nie ma mojej winy w tym i ty to wiesz
Tamta chciała zawsze mieć dwóch do wyboru
A ja przecież tylko chcę jednego mieć
Mówiłam, że to, co złe nie spotyka mnie
Zastanów trzy razy się, co naprawdę jest złe
W Helsinkach zaszyję się, to daleko jest
Może jak zorze świat mi zaświeci się
Nie przeklinaj ciągle tak przy małym dziecku
Czy to, co zapamiętać ma to twoja mać?
Najlepiej może w ogóle się tu nie pokazuj
Od twoich ładnych słów mi głowa pęka w szwach
Mówiłam, że to, co złe nie spotyka mnie
Zastanów trzy razy się, co naprawdę jest złe
W Helsinkach zaszyję się, to daleko jest
Może jak zorze świat mi zaświeci się
Monolog prowadzę swój
Ze swoich prywatnych słów
Biorę z kolekcji
Wszystkie najlepsze z mów
Usta zagryzasz mi
Próbujesz odkręcać młyn
Gdy patrzę na ciebie
W ziemię mnie wbija wstyd
Mówiłam, że to, co złe nie spotyka mnie
Zastanów trzy razy się, co naprawdę jest złe
W Helsinkach zaszyję się, to daleko jest
Może jak zorze świat mi zaświeci się
Mówiłam, że to, co złe
Mówiłam, nie spotka mnie
Mówiłam, że to, co złe
Mówiłam, nie spotka mnie

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 12 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *