Daria Zawiałow – Gdybym miała serce

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Darii Zawiałow zatytułowany “Gdybym miała serce”. Kawałek jest piątym singlem artystki promującym jej drugi krążek zatytułowany “Helsinki”, który ukazał się 8 marca 2019 nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Płyta jest utrzymana w gatunkach Alternatywa oraz pop i zawiera 13 numerów w wersji podstawowej. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Przypomnijmy, że 15 marca 2019 wystartowała trasa koncertowa Helsinki Tour promująca nowy materiał. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek. Materiał czerpie wszystko, co najlepsze z “A Kysz!”, ale na pewno nie jest typową kontynuacją debiutu. To dzieło zupełnie inne. Mocniejsze, pewniejsze, z pazurem, jeszcze bardziej energiczne i dynamiczne. Wokalistka nie podążyła utartym szlakiem.
Gatunki nowej piosenki to muzyka alternatywna i indie rock. Autorką tekstu jest Daria Zawiałow, natomiast kompozytorami są Daria Zawiałow, Michał Kush oraz Piotrek “Rubens” Rubik. Nutka zajęła najwyższą pozycje numer 1 na Liście Przebojów Trójki, Polskiego Radia Program III.


— Mój ulubiony utwór z albumu „Helsinki” doczekał się statusu „singla” i kosmicznego lyric video! Tak. Ja też na to czekałam hehe! Serio, serio — napisała Daria.

Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 20 lutego 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 236 450 wyświetleń na YT. Kierownikiem zdjęć do wideo był Michał Palikot. Czy produkcja powtórzy sukces hitu wykonawczyni pt. “Hej Hej!”, który na Youtube ma już 14 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Hej Hej!” dotarł do 1. miejsca na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich stacjach radiowych i utrzymał8 się na liście przebojów przez 4 tygodnie z rzędu. Numer znalazł się na pierwszym miejscu na listach przebojów większych stacji radiowych. Singel został w Polsce wyróżniony platynowym certyfikatem za sprzedaż przekraczającą 20 tysięcy kopii.
Daria Zawiałow przebojem weszła na polski rynek fonograficzny w 2017 roku. 27-latka zagrała mnóstwo koncertów, kradnąc serca coraz to większej rzeszy słuchaczy. Pomimo młodego wieku wykonawczyni wystąpiła na największych muzycznych festiwalach w Polsce. Ma na swoim koncie występy na Openerze, Orange Warsaw Festiwal oraz Męskim Graniu. Ostatnie miesiące to same sukcesy Koszalinianki. Krążek i single sprzedają się świetnie, a teraz głośno jest o jej współpracy z Quebonafide. Ich wspólny kawałek “BUBBLETEA” cieszy się dużą popularnością. Najbliższy koncert artystki odbędzie się 28-05-2020 w miejscowości Szczecin (Zachodniopomorskie), a kolejny 30-07-2020 w miejscowości Poznań (Wielkopolskie).
źródło: allaboutmusic.pl, muzyka.interia.pl, radiozet.pl, muzykoholicy.com, eska.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Darii

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania

Ostatnia scena już, dramatyczny akt
Wysmakowany kicz, płakać mam czy się śmiać?
Niepojęty grzech, czas ucieka tik-tak, tik-tak
Trąci chłamem, gdy czekam na mój znak
Nie wiem, co mam robić, gdy
Nie wiem, co mam robić, gdy
Kończy się nagle noc i zaczyna znów dzień
Kończy się nagle noc i zaczyna znów dzień
Myślałam tak już mam, brawurowa bladź
Szlocha w rękaw mi, w twarz wylewa łzy
Historie matki, ojca, kochanki
Jego wydatki nie interesują
Nie pchaj mi w głowę się
Zabieraj słowa i cześć, i cześć
Kończy się zimna noc, wartę zaczyna dzień
Kończy się zimna noc, wartę zaczyna dzień
(Świt zabiera to, co miało sens)
Gdybym miała serce, ocaliłabym Cię
Gdybym miała serce, ocaliłabym dzień
Gdzieś pod skórą jest ten kawałek mnie
Zawsze będzie chciał trochę serca mieć
Serce mieć
Kończy się nagle noc i zaczyna się dzień
Kończy się nasza noc, nowy zaczyna dzień
(Świt zabiera wszystko, co ma sens)
Gdybym miała serce, ocaliłabym Cię
Gdybym miała serce, ocaliłabym dzień
Gdybyś nie miał serca, mógłbyś zatrzymać mnie
Gdybyś nie miał serca, mógłbyś ocalić dzień

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 63 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *