CZADOMAN – Dziewczyna z Instagrama

W sieci ukazał się nowy utwór polskiego wokalisty Czadomana zatytułowany “Dziewczyna z Instagrama”. Artysta spędza dużo czasu w Internecie i wizyta w jednym z portali zainspirowała go do napisania kawałka. Mocne brzmienie tego numeru może zaskoczyć miłośników tradycyjnego disco polo. Dodajmy, że Instagram to fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie (dostępną na systemy operacyjne Windows Phone, iOS i Android), który umożliwia użytkownikom edycję zdjęć i filmów, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych. W kwietniu 2012 roku serwis został kupiony przez Facebook. W czerwcu 2018 roku liczba użytkowników portalu przekroczyła 1 miliard osób.
Gatunek nowej kompozycji to disco polo. Autorami i kompozytorami są Adam Konkol oraz Paweł Dudek.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 11 października 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 967 891 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i zdjęcia do niego nakręcił Michał Jagiełło. Michał wraz z Pawłem Dudkiem jest także autorem scenariusza. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego artysty pt. „Ruda tańczy jak szalona”, który na Youtube ma już 116 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że wideoklip do singla „Ruda tańczy jak szalona” został wyróżniony w 2015 roku, podczas pierwszej edycji festiwalu muzycznego Polsat Super Hit Festiwal, zdobywając 3. miejsce w kategorii Hity Sieci za największą liczbę odsłon na YouTube. Kawałek swego czasu osiągał szczyty list przebojów. Jako ciekawostkę podamy, że coverband Eternit przerobił przebój Czadomana na klimat z pogranicza rocka i metalu.
Czadoman to jeden z najpopularniejszych wykonawców disco polo. Jego hity często goszczą na imprezowych parkietach. Jest to wykonawca, któremu nie można odmówić żywiołowości i zaangażowania na scenie. Artysta zyskał popularność dzięki utworowi „Ruda tańczy jak szalona”. Gwiazdor w tym roku był uczestnikiem programu rozrywkowego Taniec z gwiazdami (9. edycja). W show Polsatu zajął 10. miejsce w parze z Waleriją Żurawlewą. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię Pawła Dudka zamyka wydany 18 czerwca 2018 roku krążek “Kochaj mnie”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Lemon Records. Album jest utrzymany w gatunkach disco polo i dance. Płyta zawiera 12 piosenek. Najbliższy koncert wykonawcy odbędzie się 25-01-2020 w miejscowości Lubin (Dolnośląskie), a kolejny 20-06-2020 w miejscowości Kielce (Świętokrzyskie).
źródło: voxfm.pl, mediadisco.pl, eskarock.pl, Facebook, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Czadomana

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst utworu

Patrzę znów na Twoje zdjęcia
Muszę przyznać, jesteś piękna
Twoje usta jak malina
To bogini, ta dziewczyna
Każdy śni, o Tobie marzy
Tylko ja się dziś odważę
By Cię poznać w każdym calu
Spotkać z Tobą się w realu
Ref.:
Nie ma w Tobie ani grama
Z tej dziewczyny z Instagrama
Twa uroda to oszustwo
Hej kochanie, zerknij w lustro (2 x)
Pisze do mnie: hej kochany
Może dzisiaj się spotkamy
Za nim zacznę z nią przygodę
Muszę sprawdzić jej urodę
A na zdjęciach cud dziewczyna
Więc poszedłem z nią do kina
Lecz nie miałem znów pojęcia
Gdzie bogini jest ze zdjęcia
Ref.:
Nie ma w Tobie ani grama
Z tej dziewczyny z Instagrama
Twa uroda to oszustwo
Hej kochanie, zerknij w lustro (4 x)

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 70 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *