Coldplay – Champion Of The World

coldplayW sieci ukazał się nowy utwór brytyjskiej formacji Coldplay zatytułowany “Champion Of The World”. Singiel zapowiadał najnowszy album zespołu zatytułowany “Everyday Life”, który ukazał się 22 listopada 2019 nakładem wytwórni płytowej Parlophone. Płyta utrzymana jest w gatunkach Alternative rock, art rock oraz experimental rock. 53-minutowe wydawnictwo podzielone jest na dwie części “Sunrise” i “Sunset”. Obydwie części zawierają po 8 numerów. Materiał został wyprodukowany przez The Dream Team. Gościnnie wystąpili na nim Stromae, Femi Kuti, Tiwa Savage i Jacob Collier. Jako grafikę krążka użyto zdjęcie z 1919 roku, na którym zobaczymy pradziadka gitarzysty, Jonny’ego Bucklanda. Materiał zadebiutował na pierwszym miejscu na brytyjskiej liście albumów, stając się ósmym krążkiem Coldplay numer jeden w Wielkiej Brytanii. Płyta zadebiutowała również pod numerem siódmym na amerykańskiej liście Billboard 200. “Everyday Life” otrzymał ogólnie pozytywne recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 73/100, na podstawie 26 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się złotem. Na płycie grupa przede wszystkim zaskakuje odejściem od formuły pop-rockowego albumu. Jest to ich 8 krążek studyjny.
Gatunki nowej piosenki to rock i pop. Kawałek napisali: Harcourt Whyte, Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman, Will Champion, Andy Monaghan, Scott Hutchison oraz Simon Lidell. Kompozycja została wyprodukowana przez Rika Simpsona, Daniela Greena i Billa Rahko.
Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 20 listopada 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 561 015 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Brytyjczyków pt. “Something Just like This” (oraz The Chainsmokers), który na Youtube ma już 1,7 mld wyświetleń? Zobaczymy.
Dowodzony przez Chrisa Martina zespół należy do najpopularniejszych wykonawców poprockowych ostatnich dekad. Coldplay powstał w 1996 roku w Londynie i już jego debiutancka płyta, wydana w 2000 roku „Parachutes” podbiła listy przebojów.
źródło: audiostereo.pl, zachod.pl, terazmuzyka.pl, cgm.pl, Wikipedia, i inne


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Coldplay

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu “Champion Of The World”

[Intro: ‘Otuto Nke Chukwu’]
Gi nwa nke chukwu, gini ka ina ekwu
N’ihi ihe nile
Nke chukwu mere
[Verse 1: Chris Martin]
I tried my best to be just like
The other boys in school
I tried my best to get it right
And died at every duel
This mountainside is suicide
This dream will never work
Still the sign upon my headstone, write
“A champion of the world”
[Interlude]
Oh oh-oh
Oh oh-oh-oh oh oh
[Verse 2: Chris Martin]
I tried my best to stay alight
Fly like a firework
I tried my best at taking flight
But my rocket ship reversed
Oh, referee, don’t stop the fight
Everyone can see I’m hurt
But I’ll stand before conquistadors
Till I’m champion of the world
[Chorus: Chris Martin, Chris & Will]
(When I sail) And when I sail
I’m sailing west
(Know I might fail) Knowing I might fail
But still I’m hoping for the best
(In my dreams) And in my dreams
Onto my chest
She’ll pin the colours and say
“I wandered the whole wide world but
Baby, you’re the best”
[Interlude: Chris Martin]
Lo lo-lo-lo lo oh
Ee-yo-ee-yo-ee-yo-ee-yeah
Lo lo-lo-lo lo
[Outro: Chris Martin & Will Champion]
So I’m flying on my bicycle
Heading upwards from the Earth
I am jumping with no parachute
Out into the universe
I have E.T. on my bicycle
Because giving up won’t work
Now I’m riding on my rocketship
And I’m champion of the world
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 6 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *