Cleo – nowa piosenka

CleoTytuł nowej piosenki Cleo to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Cleo

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Cleo zatytułowany “Alfabet świateł”. Singiel zapowiada najnowszy krążek Cleo zatytułowany “hiperNOVA”. Jest to jedna z dwóch płyt, które artystka ma zamiar wydać w tym roku.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Cleo, natomiast kompozytorem jest DobroBIT. Klimat kawałka utrzymany jest w nowoczesnym układzie, jednak wyczuwalne są w nim lata 80.

“6 marca premiera lyric video „ALFABET ŚWIATEŁ” tym razem przenosimy się w muzyczne klimaty inspirowane latami 80’tymi 🙂 Bądźcie czujni! 💋” – zapowiadała numer Cleo.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na Youtube ukazało się 6 marca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 481 788 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Michał Konrad. Za zdjęcia odpowiadał Grzegorz Myjkowski. Zdjęcia odbyły się na słonej pustyni w Tunezji. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Cleo (nagranego wraz z Donatanem) pt. „My Słowianie”, który na Youtube ma już 71 mln wyświetleń? Zobaczymy. Warto dodać, że nutka „My Słowianie” reprezentowała Polskę podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Kawałek dotarł m.in. do 2. miejsca zestawienia AirPlay. Fraza My Słowianie znalazła się na 1. miejscu rankingu Google Zeitgeist w kategorii Polska muzyka na topie w 2013.

Warto wspomnieć, że Cleo osiągnęła sukces dzięki współpracy z producentem muzycznym Donatanem. Ich wspólna kompozycja “My Słowianie” wspięła się na szczyty list przebojów. Artystka była jurorką w The Voice Kids w edycji 2 i 3. The Voice Kids to polski program telewizyjny typu talent show, emitowany na antenie TVP2 od 1 stycznia 2018, oparty na niderlandzkim formacie o tej samej nazwie. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię gwiazdy zamyka wydany 2 września 2016 roku krążek “Bastet”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunkach pop oraz house i uzyskał status platynowej płyty. Krążek zadebiutował na 3. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS. Standardowa edycja płyty zawiera 14 numerów. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast CGM przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Najbliższy koncert 36-letniej artystki ma się odbyć 17 kwietnia 2020 w miejscowości Jarocin, Jarociński Ośrodek Kultury, a kolejny 19 kwietnia w miejscowości Warszawa, Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta.
źródło: eska.pl, allaboutmusic.pl, plotek.pl, Wikipedia, kiwiportal.pl, i inne

Tekst utworu

Śnię, teraz śnię
W kwiatach bzu
Chcę, tylko chcę
Twoich ust (Twoich ust)
Wysyłam sygnał w dal
Alfabet świateł tak łączy nas (x2)

Mówię światłem
W lustra łapię wiązki jasne
Łuna zwabi w dali Twój wzrok
Jak nocny motyl wpadniesz mi do rąk

Nas dzieli miliony mil
Dla świateł dystans to nic
Wysyłaj mi sygnał z miejsc nam bliskich
W blikach ukrywam kod
I tylko Ty czytasz go, tam

Śnię, teraz śnię
W kwiatach bzu
Chcę, tylko chcę
Twoich ust (Twoich ust)
Wysyłam sygnał w dal
Alfabet świateł tak łączy nas (x2)

Śnię, teraz śnię
(Śnię, teraz śnię)
(Wysyłam sygnał w dal, sygnał w dal, sygnał w dal)

Mówię światłem
Jesteś dla mnie wszystkim zawsze
Kiedyś znajdę nasz wspólny ląd
Latarni okiem jesteś dla mnie w sztorm

Chwile ulecą jak wiatr
Czas dorysuje nam lat
Nie zgasną nigdy w naszych oczach światła
Kiedy nie będzie już nic
My blaskiem będziemy szli, w dal

Śnię, teraz śnię
W kwiatach bzu
Chcę, tylko chcę
Twoich ust (Twoich ust)
Wysyłam sygnał w dal
Alfabet świateł tak łączy nas (x2)

Śnię, teraz śnię

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[51]
POL
(airplay
nowości)

[52]
2013 „My Słowianie” (oraz Donatan)[53] 2 2
2014 „Cicha woda” (oraz Donatan, gościnnie: Sitek)[54] 11 1
„Slavica” (oraz Donatan)[55]
„Ten czas” (oraz Donatan, gościnnie: Kamil Bednarek)[56]
„Brać” (oraz Donatan, gościnnie: Enej)[25] 1
„Sztorm” (oraz Donatan)[57]
2015 „B.I.T.” (oraz Donatan, gościnnie: Waldemar Kasta)
„Zabiorę nas”[58] 8 2
2016 „Wolę być”[60] 34 1
„N-O-C”[37] 28 4
„Na pół” 35 2
2017 „Serce”
„Pali się” (gościnnie: Sitek)
2018 „Łowcy gwiazd”[62] 6 1
„Eva” (gościnnie: Mesajah)
„Film” 54 2
2019 „Wrrra”
„Za Krokiem Krok” 1 1
„DOM” 1 1
2020 „Alfabet świateł”
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie (wraz z Donguralesko) w utworze „Kły” u boku Donatana i RL9.

Cleo, właściwie Joanna Klepko (ur. 25 czerwca 1983 w Szczecinie) – polska piosenkarka i autorka tekstów, reprezentantka Polski (wraz z Donatanem) podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Była członkinią chóru gospel Soul Connection oraz duetu Dwie Asie. W 2011 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu X Factor, w którym na castingu wykonała utwór „Proud Mary” z repertuaru Tiny Turner i nie przeszła do kolejnego etapu. Śpiewała w chórze gospel “Soul Connection”. Jest laureatką pierwszego sezonu polskiego konkursu “Studio Garaż” w kategorii Rhythm and blues. Współpracowała między innymi z Pezetem, Onarem, Pih, Ramoną 23, WSRH, Wet Fingers i Endefis. W 2011 roku wzięła udział w pierwszym sezonie polskiego show talentów X Factor. Od 2013 roku współpracuje z polskim muzykiem Donatanem. 25 lutego 2014 roku TVP ogłosiła w talk show Świat się kręci, że Cleo wraz z Donatanem, z piosenką “My Słowianie”, będą reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2014 w Kopenhadze, Dania. W finale zajęli 14. miejsce, zdobywając 62 punkty. Spowodowało to kontrowersje, ponieważ w wynikach głosowania w wyborach powszechnych Polska zajęła 5. miejsce, z 162 punktami (najwyższe noty z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii i Ukrainy). Jednak Polska nie otrzymała punktów z Wielkiej Brytanii i Irlandii, mimo że byli pierwsi w głosowaniu publicznym. Stało się tak, gdy zarówno jury brytyjskie, jak i irlandzkie umieściły je na ostatnim miejscu (25.). Było to szeroko komentowane przez media takie jak The Independent, BBC News, The Telegraph, The Guardian i The Mirror. Gatunki jej muzyki to hip hop, pop i folk. Jej debiutancka płyta zatytułowana Hiper/Chimera ukazała się 7 listopada 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Urban Rec i jest utrzymana w gatunkach hip-hop, pop, R&B i folk. Album zawiera 32 piosenki na dwóch płytach CD. W nagraniu kilku utworów gościnny udział wzięli: Enej, Kamil Bednarek, Waldemar Kasta, Miuosh i Sitek. Krążek znalazł się na 1. miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS. Album uzyskał status potrójnej platynowej płyty. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast CGM przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

(Odwiedzono 5 619 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz