Cleo – nowa piosenka

CleoTytuł nowej piosenki Cleo to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Cleo

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Cleo zatytułowany “DOM”. W tym singlu artystka wraca nieśmiało do klimatów folkowych, z których zasłynęła kilka lat temu, przy okazji hitu „My Słowianie”. W numerze słyszymy także wokale słynnego zespołu ludowego „Mazowsze”. Kompozycja nawiązuje do folku nie tylko brzmieniem, ale również wideoklipem. W teledysku wykonawczyni pojawia się bowiem w kolorowym ludowym stroju. Wokalista wyznała, że tekst nutki nawiązuje do jej zmarłej babci. Kawałek jest opowieścią o wędrówce do symbolicznego domu. Numer został stworzony na potrzeby projektu „Stamina” polskiego producenta muzycznego Dona i polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Cleo, natomiast kompozytorem jest DON.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 6 listopada 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 545 635 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Michał Konrad. Zdjęcia do klipu odbyły się w Tunezji oraz w Skansenie w Brańszczyku w Gminnym Domu Kultury w Brańszczyku. Na końcu wideoklipu pojawia się wzruszający moment, w którym Cleo wspomina swoją babcię. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Cleo (nagranego wraz z Donatanem) pt. „My Słowianie”, który na Youtube ma już 71 mln wyświetleń? Zobaczymy. Warto dodać, że nutka „My Słowianie” reprezentowała Polskę podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Kawałek dotarł m.in. do 2. miejsca zestawienia AirPlay. Fraza My Słowianie znalazła się na 1. miejscu rankingu Google Zeitgeist w kategorii Polska muzyka na topie w 2013.

Warto wspomnieć, że Cleo osiągnęła sukces dzięki współpracy z producentem muzycznym Donatanem. Ich wspólna kompozycja “My Słowianie” wspięła się na szczyty list przebojów. Artystka niedawno była jurorką w The Voice Kids 2. The Voice Kids to polski program telewizyjny typu talent show, emitowany na antenie TVP2 od 1 stycznia 2018, oparty na niderlandzkim formacie o tej samej nazwie. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię gwiazdy zamyka wydany 2 września 2016 roku krążek “Bastet”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunkach pop oraz house i uzyskał status platynowej płyty. Krążek zadebiutował na 3. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS. Standardowa edycja płyty zawiera 14 numerów. W lutym 2020 mają się ukazać się dwie płyty Cleo. Najbliższy koncert 36-letniej artystki odbędzie się 08-02-2020 na wydarzeniu pn. Walentynkowy koncert gwiazd 2020 w miejscowości Zielona Góra (Lubuskie) – Centrum Rekreacyjno-Sportowe, ul. Sulechowska 41.
źródło: radiozet.pl, rmf.fm, yuotube.com, pl.wikipedia.org, plotek.pl, muzotkat.pl, koncertomania.pl, i inne

Tekst utworu

Daleko stąd dom
Ja w sercu mam go
Choć nie jest łatwo iść przez świat (Hej)
Daleko stąd dom
Ja w sercu mam go
Powrócę, czekaj na mnie tam

Daleko stąd dom
O-o-oh
O-oh-oh-oh-oh-oh-oh
Daleko stąd dom
O-o-oh
O-oh-oh-oh-oh-oh-oh

Woła mnie dom
Daleko stąd
Wiatr z moich bliskich stron
Ciepło Twoich rąk

Wspominam to
Ojcowski głos
Los tak rozproszył nas
Jak rozbitków sztorm

Odys wracał 10 lat
Mimo klątw, mimo fal
Przed siebie, przed siebie
Każdy swą Itakę ma
Każdy szuka drogi tam
Bądź pewien, bądź pewien

Daleko stąd dom
Ja w sercu mam go
Choć nie jest łatwo iść przez świat (Hej)
Daleko stąd dom
Ja w sercu mam go
Powrócę, czekaj na mnie tam

Daleko stąd dom
O-o-oh
O-oh-oh-oh-oh-oh-oh
Daleko stąd dom
O-o-oh
O-oh-oh-oh-oh-oh-oh

Oj daleko, tak daleko
Daleko stąd (Tak daleko stąd)
Oj daleko, tak daleko
Czeka mój dom

Za chlebem w dal
Tęskno i żal
Dom, mój rodzinny dom
W łanach złotych fal

Na pamięć znam
Układ tych gwiazd
Gdy zamknę oczy, to jakbym stała tam

Argonautów porwał świat
Złote runo – żaden skarb
Bez Ciebie, bez Ciebie
Stale czekasz, mamo, wiem
Wypatrujesz w oknie mnie
Wciąż idę przed siebie

Daleko stąd dom
Ja w sercu mam go
Choć nie jest łatwo iść przez świat (Hej)
Daleko stąd dom
Ja w sercu mam go
Powrócę, czekaj na mnie tam

Daleko stąd dom
O-o-oh
O-oh-oh-oh-oh-oh-oh
Daleko stąd dom
O-o-oh
O-oh-oh-oh-oh-oh-oh

Oj daleko, tak daleko
Daleko stąd (Tak daleko stąd)
Oj daleko, tak daleko
Czeka mój dom

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[51]
POL
(airplay
nowości)

[52]
2013 „My Słowianie” (oraz Donatan)[53] 2 2
2014 „Cicha woda” (oraz Donatan, gościnnie: Sitek)[54] 11 1
„Slavica” (oraz Donatan)[55]
„Ten czas” (oraz Donatan, gościnnie: Kamil Bednarek)[56]
„Brać” (oraz Donatan, gościnnie: Enej)[25] 1
„Sztorm” (oraz Donatan)[57]
2015 „B.I.T.” (oraz Donatan, gościnnie: Waldemar Kasta)
„Zabiorę nas”[58] 8 2
2016 „Wolę być”[60] 34 1
„N-O-C”[37] 28 4
„Na pół” 35 2
2017 „Serce”
„Pali się” (gościnnie: Sitek)
2018 „Łowcy gwiazd”[62] 6 1
„Eva” (gościnnie: Mesajah)
„Film” 54 2
2019 „Wrrra”
„Za Krokiem Krok” 1 1
„DOM” 19 1
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie (wraz z Donguralesko) w utworze „Kły” u boku Donatana i RL9.

Cleo, właściwie Joanna Klepko (ur. 25 czerwca 1983 w Szczecinie) – polska piosenkarka i autorka tekstów, reprezentantka Polski (wraz z Donatanem) podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Była członkinią chóru gospel Soul Connection oraz duetu Dwie Asie. W 2011 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu X Factor, w którym na castingu wykonała utwór „Proud Mary” z repertuaru Tiny Turner i nie przeszła do kolejnego etapu. Śpiewała w chórze gospel “Soul Connection”. Jest laureatką pierwszego sezonu polskiego konkursu “Studio Garaż” w kategorii Rhythm and blues. Współpracowała między innymi z Pezetem, Onarem, Pih, Ramoną 23, WSRH, Wet Fingers i Endefis. W 2011 roku wzięła udział w pierwszym sezonie polskiego show talentów X Factor. Od 2013 roku współpracuje z polskim muzykiem Donatanem. 25 lutego 2014 roku TVP ogłosiła w talk show Świat się kręci, że Cleo wraz z Donatanem, z piosenką “My Słowianie”, będą reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2014 w Kopenhadze, Dania. W finale zajęli 14. miejsce, zdobywając 62 punkty. Spowodowało to kontrowersje, ponieważ w wynikach głosowania w wyborach powszechnych Polska zajęła 5. miejsce, z 162 punktami (najwyższe noty z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii i Ukrainy). Jednak Polska nie otrzymała punktów z Wielkiej Brytanii i Irlandii, mimo że byli pierwsi w głosowaniu publicznym. Stało się tak, gdy zarówno jury brytyjskie, jak i irlandzkie umieściły je na ostatnim miejscu (25.). Było to szeroko komentowane przez media takie jak The Independent, BBC News, The Telegraph, The Guardian i The Mirror. Gatunki jej muzyki to hip hop, pop i folk. Jej debiutancka płyta zatytułowana Hiper/Chimera ukazała się 7 listopada 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Urban Rec i jest utrzymana w gatunkach hip-hop, pop, R&B i folk. Album zawiera 32 piosenki na dwóch płytach CD. W nagraniu kilku utworów gościnny udział wzięli: Enej, Kamil Bednarek, Waldemar Kasta, Miuosh i Sitek. Krążek znalazł się na 1. miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS. Album uzyskał status potrójnej platynowej płyty. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

(Odwiedzono 3 696 razy, 4 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz