Cleo – nowa piosenka

CleoTytuł nowej piosenki Cleo to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Cleo

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Cleo zatytułowany “Znikam” (z gościnnym udziałem rapera i producenta B.R.O). Singiel zapowiada najnowszy krążek artystki zatytułowany “superNOVA”, który ma się ukazać 18 września 2020 nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Na materiale ma się znaleźć 12 numerów. Będzie to trzecia studyjna płyta wykonawczyni.

“Płyta przenosi słuchacza do świata, w którym nie ma ograniczeń dla brzmień i barw. Cleo odważnie sięga po nowoczesne światowe rozwiązania, jednocześnie pielęgnując sznyt swoich tanecznych przebojów. Twórczyni postarała się, aby jej muzyczna galaktyka była barwna, charakterystyczna i diametralnie odmienna od tego, co słyszymy na płycie vinyLOVA” – napisał o albumie serwis CGM.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Cleo oraz B.R.O, natomiast kompozytorem jest DobroBIT. Kawałek jest emocjonalnym i szczerym wewnętrznym dialogiem pomiędzy mężczyzną i kobietą chwile po rozstaniu. “Znikam” jest nowoczesną kompozycją w stylistyce bardzo typowej dla Cleo. O tym, że nutka powstanie fani dowiedzieli się z Instagrama B.R.O.

Ostatnio wśród polskich wokalistek zapanowała widoczna moda na nagrywanie utworów z raperami – Margaret i Otsochodzi nagrali kawałek “Reksiu”, MaRina i Kebe nagrali nutkę “News”, a z Youngiem Igi nagrali “Nigdy więcej”. W przypadku Cleo to nie jej pierwsza styczność ze światem hip-hopu. Artystka ma za sobą m.in. nagrywanie z takimi raperami jak Sitek i donGURALesko.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na Youtube ukazało się 9 września 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 272 769 wyświetleń na YT. Za produkcję odpowiada The Squaredot.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od Sławomira:

Cześć tu Sławomir. Właśnie odpaliłem w golfie. Popaliło mi żarówki H1. Gratulacje.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 37-letniej artystki pt. „Za krokiem krok”, który na Youtube ma już 78 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że, singiel „Za krokiem krok” zajął najwyższą pozycję numer 1 na liście Airplay – Top oraz Airplay – Nowości. Kawałek zdobył tytuł Przeboju Lata 2019 RMF FM i Telewizji Polsat.

Cleo jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej zarabiających polskich wokalistek. Zanim Cleo stała się gwiazdą śpiewała w chórze gospel Soul Connection oraz w duecie Dwie Asie. Cleo osiągnęła sukces dzięki współpracy z producentem muzycznym Donatanem. Ich wspólna kompozycja “My Słowianie” wspięła się na szczyty list przebojów. Artystka jest jurorką w The Voice Kids od drugiej edycji. Fani mieli okazje usłyszeć ostatnio wykonawczynie w trakcie koncertu Opole na start otwierającego tegoroczny Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię gwiazdy zamyka wydany 2 września 2016 roku krążek “Bastet”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunkach pop oraz house i uzyskał status platynowej płyty. Krążek zadebiutował na 3. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS. Standardowa edycja płyty zawiera 14 numerów. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast CGM przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Dobrze więc, że „Bastet” się ukazał. Nie tylko ze względu na jego ewentualną pionierskość. To zwyczajnie dobrze zrealizowany, w kilku miejscach porywający pop” – napisał o płycie serwis cgm.pl.

“Sumarycznie: płyta w kratkę, czy może w kame(C)leona. Kilka naprawdę niezłych energetycznych singli. Jest do czego potańczyć. Produkcja światowa” – napisał o albumie serwis muzyka.interia.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 22-10-2020 w miejcowości Jarocin (Wielkopolskie), a kolejny 27-10-2020 w miejcowości Białystok (Podlaskie).

B.R.O, właściwie Jakub Birecki (ur. 24 kwietnia 1992 w Warszawie) – polski raper i producent muzyczny. Piłkarz Startu Otwock i juniorskich drużyn Polonii Warszawa. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Zimna Jak Lód” (ft. Merghani), który ma już 26 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 28-letniego artysty zamyka wydany 30 października 2018 roku krążek “Karmel”.

źródło: CGM.pl, eurowizja.org, eska.pl, open.fm, viva.pl, jastrzabpost.pl, plotek.pl, eurowizja.org, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Znikam”

(Znikam tylko jak?)
(Znikam tylko jak?)

Znikam tylko jak?
Znikam tylko jak?
Nie wiem!
W głowie tylko mam
W głowie tylko mam
Ciebie brak
Brak
Dobra piję do dna jeszcze ra-aa-az
Znikam tylko jak?
Znikam tylko jak?
Nie wiem!
W głowie tylko mam
W głowie tylko mam
Ciebie brak
Brak
Dobra piję do dna jeszcze ra-aa-az

Maluję Qi
Maluje je kolejny łyk
Z diamentów nosze tylko łzy
Diademy z rany szwy
Palę mój świat
Żale wychylam do dna
Gram w zakończoną grę
Piję – piszę – śpię

Logika w las chaosu gra
Bezsens nas wchłonie
Przemija dzień upijam czas
Koktajlem wspomnień
Przenika nas chaosu gra
Bezsens jest w głowie
I nadal nie wiem czemu boli mnie ten ogień

(Maluję Qi)
(Maluje kolejny łyk)
Mmmmmmm
Zniknąć

Znikam tylko jak?
Znikam tylko jak?
Nie wiem!
W głowie tylko mam
W głowie tylko mam
Ciebie brak
Brak
Dobra piję do dna jeszcze ra-aa-az
Znikam tylko jak?
Znikam tylko jak?
Nie wiem!
W głowie tylko mam
W głowie tylko mam
Ciebie brak
Brak
Dobra piję do dna jeszcze ra-aa-az

(B.R.O)
Żadne emoji, nie chcę tego teraz
Telefon dzwoni, lecz dziś nie odbieram
Ja chcę rozmowy tylko w cztery oczy
Gdzieś o czwartej w nocy zamknięci w literach
Życie rozkazało mi wybierać, a ja nie chcę
Czas mi leci teraz na spacerach sam na mieście
Kiedy w dzień cię nie ma zawsze do mnie wracasz we śnie
We śnie, no a kiedy nie śpię to wiem, że ty też nie
Nalewam smutek do szklanki
Samotne noce i długie poranki
W życiu brakuje mi żagli
Jedyne co teraz nucę to szanty
Włożyłem duszę do kartki
Gdy to pisałem to sam czułem ciarki
Problemy odstawiam na parking
Moje uczucia to twoje zabawki
Płynę na fali łez
Żagle mi nagle zabrali gdzieś
Chciałbym wyrzucić ten cały stres
(Sama dobrze wiesz)

Znikam tylko jak?
Znikam tylko jak?
Nie wiem!
W głowie tylko mam
W głowie tylko mam
Ciebie brak
Brak
Dobra piję do dna jeszcze ra-aa-az
Znikam tylko jak?
Znikam tylko jak?
Nie wiem!
W głowie tylko mam
W głowie tylko mam
Ciebie brak
Brak
Dobra piję do dna jeszcze ra-aa-az

Znikam tylko jak?
Znikam tylko jak?
Znikam tylko jak?
Znikam tylko jak?
Znikam tylko jak?
Znikam tylko jak?

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[51]
POL
(airplay
nowości)

[52]
2013 „My Słowianie” (oraz Donatan)[53] 2 2
2014 „Cicha woda” (oraz Donatan, gościnnie: Sitek)[54] 11 1
„Slavica” (oraz Donatan)[55]
„Ten czas” (oraz Donatan, gościnnie: Kamil Bednarek)[56]
„Brać” (oraz Donatan, gościnnie: Enej)[25] 1
„Sztorm” (oraz Donatan)[57]
2015 „B.I.T.” (oraz Donatan, gościnnie: Waldemar Kasta)
„Zabiorę nas”[58] 8 2
2016 „Wolę być”[60] 34 1
„N-O-C”[37] 28 4
„Na pół” 35 2
2017 „Serce”
„Pali się” (gościnnie: Sitek)
2018 „Łowcy gwiazd”[62] 6 1
„Eva” (gościnnie: Mesajah)
„Film” 54 2
2019 „Wrrra”
„Za Krokiem Krok” 1 1
„DOM” 1 1
2020 „Alfabet świateł” 5 3
„Bratnie dusze”
(oraz Dawid Kwiatkowski)
„Znikam”
(gościnnie B.R.O)
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie (wraz z Donguralesko) w utworze „Kły” u boku Donatana i RL9.

Cleo, właściwie Joanna Klepko (ur. 25 czerwca 1983 w Szczecinie) – polska piosenkarka i autorka tekstów, reprezentantka Polski (wraz z Donatanem) podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Była członkinią chóru gospel Soul Connection oraz duetu Dwie Asie. W 2011 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu X Factor, w którym na castingu wykonała utwór „Proud Mary” z repertuaru Tiny Turner i nie przeszła do kolejnego etapu. Śpiewała w chórze gospel “Soul Connection”. Jest laureatką pierwszego sezonu polskiego konkursu “Studio Garaż” w kategorii Rhythm and blues. Współpracowała między innymi z Pezetem, Onarem, Pih, Ramoną 23, WSRH, Wet Fingers i Endefis. W 2011 roku wzięła udział w pierwszym sezonie polskiego show talentów X Factor. Od 2013 roku współpracuje z polskim muzykiem Donatanem. 25 lutego 2014 roku TVP ogłosiła w talk show Świat się kręci, że Cleo wraz z Donatanem, z piosenką “My Słowianie”, będą reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2014 w Kopenhadze, Dania. W finale zajęli 14. miejsce, zdobywając 62 punkty. Spowodowało to kontrowersje, ponieważ w wynikach głosowania w wyborach powszechnych Polska zajęła 5. miejsce, z 162 punktami (najwyższe noty z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii i Ukrainy). Jednak Polska nie otrzymała punktów z Wielkiej Brytanii i Irlandii, mimo że byli pierwsi w głosowaniu publicznym. Stało się tak, gdy zarówno jury brytyjskie, jak i irlandzkie umieściły je na ostatnim miejscu (25.). Było to szeroko komentowane przez media takie jak The Independent, BBC News, The Telegraph, The Guardian i The Mirror. Gatunki jej muzyki to hip hop, pop i folk. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Hiper/Chimera” ukazała się 7 listopada 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Urban Rec i jest utrzymana w gatunkach hip-hop, pop, R&B oraz folk. Album zawiera 32 piosenki na dwóch płytach CD. W nagraniu kilku utworów gościnny udział wzięli: Enej, Kamil Bednarek, Waldemar Kasta, Miuosh i Sitek. Krążek znalazł się na 1. miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS. Album uzyskał status potrójnej platynowej płyty. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast CGM przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Płyta już w pierwszych momentach uświadamia słuchaczy, że nie mają do czynienia z byle jakim wydaniem. Nie tylko warto posiadać album Donatana i Cleo, ale również słuchać go, aby poprawić sobie humor, przemyśleć kilka kwestii oraz spędzić czas przy ich muzyce. […] Utwory na płycie przepełnione są wrażliwością na muzykę, politykę oraz postępowanie ludzi, co ma wpływ na nasze życie. […]” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w serwisie musiclovers.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz musiclovers.pl

(Odwiedzono 6 633 razy, 24 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.