Christina Aguilera, A Great Big World – Fall on Me

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór amerykańskiej piosenkarki Christiny Aguilery oraz amerykańskiego duetu A Great Big World. To nie pierwsza współpraca Christiny z tymi artystami – w 2013 roku nagrali wspólnie singiel “Say Something” (wyróżniony później nagrodą Grammy w kategorii „Best Pop Duo/Group Performance”; kawałek zyskał olbrzymią popularność na listach przebojów; popularność kawałka wciąż rośnie, bowiem ilość streamów w serwisie Spotify przekroczyła 550 milionów). Nowy singiel jest coverem kawałka „Fall On Me”, który w 2018 roku wydali Andrea i Matteo Bocelli (nutka rodzinnego duetu znalazła się w filmie Disney’a “Dziadek do orzechów i cztery królestwa”). Poruszający nowy utwór opowiada o różnych wymiarach miłości – rodzicielskiej, romantycznej czy duchowej. Według Christiny tematem numeru jest poczucie przywiązania do drugiego człowieka:


“Trafiłam na tę piosenkę w dniu, w którym akurat medytowałam nad przeszłością. Myślałam o rodzinie, przyjaciołach, osobach bliskich mojemu sercu, ale też o tym, co przyniesie przyszłość. W moim przekonaniu utwór mówi o poczuciu przywiązania do drugiego człowieka, o odnajdywaniu spokoju, godzeniu się z tym, co było, jak i z teraźniejszymi doświadczeniami” — mówi wykonawczyni.

Członkowie A Great Big World powiedzieli, że nutka traktuje o poszukiwaniu miłości i współzależności.

“Rzecz w tym, by poddać się czemuś większemu od nas samych; by zaufać, że odpowiedzi, których szukamy, prędzej czy później same się odnajdą” – odnieśli się do kompozycji Axel i King.

Na przełomie stycznia i lutego 2020 singel wszedł na listę Adult Pop Songs, kompilowaną przez magazyn Billboard. Debiutował z pozycji trzydziestej ósmej, później jako najwyższą zajmując trzydziestą siódmą. Kompozycje nagrano przy akompaniamencie fortepianu i instrumentów smyczkowych. Nutka ma się znaleźć na nadchodzącym studyjnym albumie duetu pt. “A Great Big World”.
Gatunek nowej piosenki to pop i ballada. Materiał napisali Ian Axel oraz Chad Vaccarino. Kompozycja została wyprodukowana przez Dana Romera, który pracował też przy „Say Something”.
Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 lutego 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 142 635 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował SE OH, a zdjęcia powstawały w obszarze Downtown Los Angeles. Teledysk utrzymany jest w minimalistycznej formie. W kontekście metaforycznego klipu Axel wyjaśnił, że tematyka „Fall on Me” dotyczy też poszukiwania wewnętrznej równowagi i porządku. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Amerykanki pt. “Say Something” (nagranego wraz z A Great Big World), który na Youtube ma już 491 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że podczas 57. dorocznej nagrody Grammy singiel “Say Something” zdobył nagrodę w kategorii Best Pop Duo/Group Performance. Kawałek zadebiutował pod numerem 16 na liście Billboard Hot 100 po tym, jak A Great Big World i Christina wykonali kompozycję w The Voice. Numer w końcu osiągnął najwyższą pozycje numer cztery. Nutka znalazła się na szczycie list przebojów w Australii, regionie Flandrii w Belgii i Kanadzie. Singiel sprzedał się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie.
Christina Aguilera występuje od 6 roku życia, jednak jej prawdziwa kariera rozpoczęła się dopiero w 1998 roku, kiedy piosenka “Reflection” pojawiła się w filmie Disneya “Mulan”. Jeszcze w tym samym tygodniu, w którym wokalistka nagrała ten utwór, zgłosili się do niej szefowie wytwórni RCA, proponując podpisanie kontraktu płytowego.
Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 15 czerwca 2018 roku krążek “Liberation”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej RCA. Album jest utrzymany w gatunkach Pop, hip hop i R&B. Płyta zawiera 15 numerów. Jest to jej 8 album studyjny. Christina zaczęła nagrywać krążek pod koniec 2014 roku, a w latach 2015 i 2017 piosenkarka współpracowała z garstką producentów i autorów piosenek, aby osiągnąć pożądane brzmienie; Pharrell Williams i Linda Perry byli w studio na wczesnych etapach i ostatecznie nie byli na albumie, podczas gdy nowi współpracownicy, tacy jak Anderson Paak, Kanye West, Che Pope, Mike Dean i Tayla Parx, zostali potwierdzeni na płycie. Zawiera współpracę z Demi Lovato, Keidą, Shenseeą, GoldLink, Ty Dolla Sign, 2 Chainz i XNDA. Pod względem komercyjnym materiał znalazł się w pierwszej dziesiątce w ośmiu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, osiągając szóste miejsce na liście Billboard 200. Drugi singiel albumu „Fall in Line” i trzeci singiel „Like I Do” z udziałem GoldLink zdobyły nominacje odpowiednio w kategorii Best Pop Duo/Group Performance i Best Rap/Sung Performance na 61. Grammy Awards. Aby promować album, Christina wyruszyła w swoją piątą trasę koncertową, Liberation Tour, która rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku. Jest to jej pierwsza trasa od prawie dziesięciu lat po Back To Basics Tour. Krytyczny odbiór wydawnictwa był ogólnie pozytywny, a krytycy muzyczni komplementowali wokal Christiny, eksperymentalny styl płyty i spójne brzmienie. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 71/100, na podstawie 17 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek.
Najbliższy koncert wykonawczyni odbędzie się 4,5,6 i 7 marca 2020 w Las Vegas, NV, US, Zappo’s Theater at Planet Hollywood.
A Great Big World – amerykański zespół muzyczny, wykonujący muzykę z pogranicza popu i chamber popu. Grupę tworzą dwaj członkowie − Ian Axel i Chad King. Duet znany jest z singlowego nagrania “This Is the New Year”. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię formacji zamyka wydany 13 listopada 2015 roku krążek “When the Morning Comes”.
źródło: meloradio.pl, cgm.pl, dreammusic.pl, musiclovers.pl, rmf.fm, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Christiny

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu

[Verse 1: A Great Big World]
Sooner or later the lights up above
Will come down in circles and guide me to love
I don’t know what’s right for me
I cannot see straight
I’ve been here too long and I don’t wanna wait for it
[Verse 2: A Great Big World]
Fly like a cannonball straight to my soul
Tear me to pieces and make me feel whole
I’m willing to fight for it
To feel something new
To know what it’s like to be sharing a space with you
[Chorus: A Great Big World]
Fall on me
With open arms
Fall on me
From where you are
Fall on me
With all your light
With all your light
With all your light
[Verse 3: Christina Aguilera]
Sooner or later, it all comes apart
The walls are all shattered, I’m back at the start
And I’m willing to follow this
Wherever it goes
The heart has its reasons that nobody knows
The heart has its reasons that nobody knows
[Verse 4: Christina Aguilera]
And I wanna believe in a world we can’t see
Millions of particles passing through me
And I know there’s a meaning
I feel it, I swear
I can’t see the future, but I know that it’s there
[Chorus: Christina Aguilera with A Great Big World]
Fall on me
With open arms
Fall on me
From where you are
Fall on me
With all your light
With all your light
With all your light
With all your light
[Bridge: Christina Aguilera & A Great Big World]
I close my eyes
And I’m seeing you everywhere
I step outside
It’s like I’m breathing you in the air
I can feel you’re there
[Chorus: Christina Aguilera & A Great Big World]
Fall on me
With open arms
Fall on me
From where you are
Fall on me
With all your light
With all your light
With all your light
[Outro: Christina Aguilera]
With all your light
Mmm, mmm-hmm
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 3 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *