Camila Cabello – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Camili Cabello to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Camili

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Camili Cabello zatytułowana “Hasta los Dientes” (z gościnnym udziałem argentyńskiej piosenkarki Maríi Becerra). Hiszpański singiel promuje najnowszy krążek Amerykanki zatytułowany ‘Familia’, który ukazał się 8 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Epic. Płyta jest utrzymana w gatunku Latin pop i zawiera 12 numerów. Album zawiera gościnne występy Eda Sheerana, Willow, Maríi Becerra i Yotuela. Materiał poprzedziły dwa single: główny singiel „Don’t Go Yet”, który wszedł na listy przebojów w różnych krajach, osiągając 42 miejsce na liście Billboard Hot 100 oraz 28 na liście Billboard Global 200. Po nim nastąpił „Bam Bam”, który osiągnął najwyższe miejsce numer 21 na liście Billboard Hot 100, numer 8 na UK Singles Chart, numer 4 na kanadyjskim Hot 100 i numer 5 na liście Billboard Global 200. Aby promować wydawnictwo, Camila Cabello wystąpiła 7 kwietnia 2022 roku na wirtualnym koncercie TikToka, zatytułowanym Familia: Welcome to the Family. Płyta spotkała się z pozytywnymi recenzjami po wydaniu. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 76/100, na podstawie 9 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął najwyższą pozycję numer 25, na liście UK Albums (OCC) numer 9, a na liście US Billboard 200 numer 10. ‘Familia’ to trzeci studyjny album artystki.

“Familia jest solidną i bardzo przemyślaną płytą. Jest to najbardziej osobiste dzieło Cabello, co w efekcie dało bardzo spójną i wiarygodną całość. W każdym utworze słychać, że nie jest to jedynie kwestia odśpiewania danego utworu” – napisał Dariusz kozera w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dał mu ocenę 4,5/5 gwiazdek.

Camila Cabello o płycie powiedziała następująco:

There’s definitely some surprises on the album, perspectives people haven’t heard me come from before, things I haven’t talked about before. And sonically, a whole new kind of landscape for me that draws on a lot of my roots, I’m Cuban-Mexican. Drawing from my childhood.

Translator nam to przetłumaczył mniej więcej tak:

Na albumie jest na pewno kilka niespodzianek, perspektywy, z których ludzie nie słyszeli, o których wcześniej mnie nie słyszałem, rzeczy, o których wcześniej nie mówiłem. I brzmieniowo, zupełnie nowy rodzaj krajobrazu dla mnie, który czerpie z wielu moich korzeni, jestem Kubańczykiem-Meksykaninem. Czerpałam z dzieciństwa.

Krążek ‘Familia’ to następca krążka ‘Romance’ (2019).

Gatunek nowej piosenki to Pop. Materiał napisali: Big One, Ricky Reed, Edge, Maria Becerra oraz Camila Cabello. Kompozycja została wyprodukowana przez Big One (Ismael Real to argentyński producent. Zyskał sławę produkując „Perdóname” FMK.), José’a Castillo i Ricky’ego Reeda (jest producentem i autorem piosenek mający siedzibę w Oakland w Kalifornii. Jest członkiem zespołu Wallpaper).

W tym kawałku artystki opisują swoje uczucia dotyczące swoich obecnych partnerów, w których są zazdrosne o przeszłość z inną kobietą.

Singiel “Hasta los Dientes” to następca singla “Psychofreak” (featuring Willow).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 13 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 6 539 099 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 79 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW Z CAŁEGO ŚWIATA.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniej wykonawczyni pt. “Havana” (featuring Young Thug), który na Youtube ma już 1,8 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Havana” swego czasu podbijał światowe listy przebojów i rankingi sprzedaży. Kawałek osiągnął pierwsze miejsce w wielu krajach, w tym w Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, znalazł się również w TOP10 w kilku innych krajach. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. Według IFPI singiel ten był najlepiej sprzedającym się singlem cyfrowym na świecie w 2018 roku. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Camila Cabello to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek pop. Camila zyskała rozpoznawalność w lipcu 2012 roku jako jedna z wokalistek amerykańskiego girlsbandu Fifth Harmony utworzonego podczas drugiej edycji amerykańskiej wersji programu The X Factor. Najbliższy koncert piosenkarki ma się odbyć 4 cze 2022 w Carson, CA, US, Dignity Health Sports Park, a kolejny 5 cze 2022 w Mountain View, CA, US, Shoreline Amphitheatre.

María de los Ángeles Becerra (ur. 12 lutego 2000), znana jako María Becerra, to argentyńska piosenkarka i była YouTuberka. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Qué Más Pues?” (nagrany wraz z J Balvinem), który ma już 497 mln wyświetleń. Najbliższy koncert 22-letniej artystki ma sie odbyć 11 cze 2022 w Barcelona, Spain, RCDE Stadium, a kolejny na wydarzeniu pn. Riverland Fest, które ma mieć miejsce w dniach 14-17 lipca 2022 w Villaviciosa, Spain.

źródło: allaboutmusic.pl, | rzg.pl, muzyczneradio.pl, bestsellery.zpav.pl, gwiazdy.wp.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Hasta los Dientes”

[Verso 1: Camila Cabello]
Tú me gustas como no tienes idea
Y saber de tu pasado me knockea
Hasta dormida te imagino con ella
Eso me enferma

[Pre-Coro: Camila Cabello]
No es tu culpa lo que me haces sentir
Yo estoy loca, pero loca por tí

[Coro: Camila Cabello]
Niño hasta en mis sueños tu me haces sufrir
Te ví con tu ex y me quise morir
No te quiero compartir, te quiero solo pa’ mí
¿Me entiendes? Que mi cuerpo se enciende
Cuando tú me besas la depre me da
Saber que has besado así a otra más
No te quiero compartir, te quiero solo pa’ mí
¿Me entiendes? Me duelen hasta los dientes

[Verso 2: Maria Becerra]
Yo sigo aferrada a tu pasado
Viéndote de la mano con ella
Soñé que otros besos le has dado
Y miraron juntos las estrellas
En mi mente siempre te maldigo
Por que tienes mi corazón preso
Que sepa que ahora estás conmigo
No le pertenecen tus besos

[Pre-Coro: Maria Becerra]
Si quieres que venga por tí
Pa que vea bien que solo me amas a mí

[Coro: Camila Cabello, Maria Becerra]
Niño hasta en mis sueños tu me haces sufrir
Te ví con tu ex y me quise morir
No te quiero compartir, te quiero solo pa’ mí
¿Me entiendes? Que mi cuerpo se enciende
Cuando tú me besas la depre me da
Saber que has besado así a otra más
No te quiero compartir, te quiero solo pa’ mí
¿Me entiendes? Me duelen hasta los dientes

[Post-Coro: Camila Cabello]
La-la-la
La-la-la-la-la-la, la
La-la-la
La-la-la-la-la-la, la

[Pre-Coro: Camila Cabello]
No es tu culpa lo que me haces sentir
Yo estoy loca, pero loca por tí

[Chorus: Maria Becerra, Camila Cabello & Both]
Niño hasta en mis sueños tu me haces sufrir (Yeah, yeah)
Te ví con tu ex y me quise morir
No te quiero compartir, te quiero solo pa’ mí
¿Me entiendes? (Ha-ha) Que mi cuerpo se enciende
Cuando tú me besas la depre me da
Saber que has besado así a otra más
No te quiero compartir, te quiero solo pa’ mí (No te quiero, uh-huh-uh)
¿Me entiendes? Me duelen hasta los dientes

[Post-Coro: Camila Cabello]
La-la-la (Ooh-ooh)
La-la-la-la-la-la, la (Ooh, ooh-ooh)
La-la-la (Ooh, ooh-ooh)
La-la-la-la-la-la, la (Ooh, ooh-ooh)

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
US
[35]
AUS
[8]
CAN
[36]
“I Know What You Did Last Summer”
(with Shawn Mendes)
2015 20 33 19
“Bad Things”
(with Machine Gun Kelly)
2016 4 22 11
“Crying in the Club” 2017 47 39 31
“Havana”
(featuring Young Thug)
1 1 1
“Never Be the Same”
(solo or featuring Kane Brown)
6 7 19
“Sangria Wine”
(with Pharrell Williams)
2018 83 88
“Consequences”
(original or orchestral version)
51 75
“Mi Persona Favorita”
(with Alejandro Sanz)
2019
“Señorita”
(with Shawn Mendes)
1 1 1
“Liar” 52 31 27
“Shameless” 60 62 40
“Cry for Me” 81
“Easy” [H] 76 82
“Living Proof” 84
“My Oh My”
(featuring DaBaby)
2020 12 19 13
“First Man”[73] 94
“Don’t Go Yet” 2021 42 43 25
“Oh Na Na”
(with Myke Towers and Tainy)
[N]
“Bam Bam”
(featuring Ed Sheeran)
2022 21 11 4
“Psychofreak”
(featuring Willow)
75 41
“Hasta los Dientes”
(featuring María Becerra)
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie (wraz z Cardi B) w utworze “South of the Border” u boku Eda Sheerana.

Camila Cabello, właściwie Karla Camila Cabello Estrabao (ur. 3 marca 1997 w Hawanie na Kubie) – amerykańska piosenkarka. Należała do grupy Fifth Harmony, a tam wraz z innymi członkami zespołu wydała dwa albumy studyjne. Jej odejście z grupy zostało ogłoszone 18 grudnia 2016 roku. Cabello zgłosiła się na przesłuchanie do The X Factor w Greensboro w Północnej Karolinie. Po wyeliminowaniu podczas procesu “bootcamp” w Miami w stanie Floryda Camila została wezwana na scenę wraz z Ally Brooke, Normanem Kordei, Lauren Jauregui i Dinah Jane, aby utworzyć grupę tzw. girl group, która później stała się znana jako Fifth Harmony. Podpisali wspólną umowę z Syco Music, należącą do Simon Cowell i Epic Records, nagrywającą płytę L.A. Reid, po tym, jak ukończyli na trzecim miejscu w programie. Gatunki muzyki Camili to Pop i R&B. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Camila” ukazała się 12 stycznia 2018 roku nakładem wytwórń płytowych Epic, Syco i Sony. Album jest utrzymany w gatunku pop. Standardowa edycja krążka zawiera 11 numerów. Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 w USA. Wydawnictwo otrzymało ogólnie pozytywne recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 78/100, na podstawie 12 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. Jak już wspomnieliśmy album, ale także singiel promujący materiał – „Havana” – trafiły na szczyt zestawień Billboard. Tym samym Camila była pierwszą solową artystką od niemal 15 lat, która w tym samym tygodniu królowała na listach Hot 100, Billboard 200 i Artist 100. Artystka ustanowiła również rekord iTunes, trafiając na pierwsze miejsce w 110 krajach.

“Jej debiutancki album to płyta, na którą warto było czekać. Każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Są tutaj zarówno piękne ballady i wolne kompozycje, jak również bardziej popowe czy latynoskie brzmienia” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 9/10.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 93 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *