Camila Cabello – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Camili Cabello to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Camili

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Camili Cabello zatytułowana “First Man”. Singiel ten to nutka zamykająca drugą studyjną płytę artystki zatytułowaną “Romance”, która ukazała się 6 grudnia 2019 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Syco. Album jest utrzymany w gatunkach Pop, reggae oraz R&B. Standardowa edycja krążka zawiera 13 numerów. Materiał spotkał się z pozytywnymi recenzjami. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 69/100, na podstawie 7 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Na liście Worldwide iTunes Album Chart płyta zajmuje 1 pozycję. “Romance” zadebiutował na trzecim miejscu amerykańskiego Billboard 200. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Album zawiera utwór numer jeden Billboard Hot 100 „Señorita”, duetu Camili z kanadyjskim piosenkarzem Shawnem Mendesem. Materiał jest drugą płytą studyjną Camili. Artystka przyznała, że tworząc krążek czerpała z własnych doświadczeń i są to najbardziej osobiste nutki, jakie wydała. Nagrywając “Romance” chciała przekazać, co to znaczy zakochać się.

“Z łatwością mogę stwierdzić, że Romance to bardzo dobry album. Ma on jednak kilka słabszych punktów, które przy wielokrotnym odsłuchu albumu dają się mniej lub mocniej we znaki. […] Może i nie pokochacie każdego utworu z osobna, jednak z pewnością znajdziecie na tym albumie więcej niż jeden kawałek dla siebie” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 8/10.

Gatunek nowej piosenki to Pop rock. Materiał napisali: Camila Cabello, Amy Wadge oraz Jordan Reynolds. Kompozycja została wyprodukowana przez FINNEASA i Jordana Reynoldsa. Kawałek jest dedykowany tacie Camili, Alejandro Cabello.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 21 czerwca 2020 roku. W dniu 5.06.2021 klip ma 3 572 716 wyświetleń na YT. Wideoklip składa się w głównej mierze z archiwalnych nagrań Camili oraz jej ojca.

W opisie pod wideo napisano:

“Papa, I made this for you. thank you for loving me, unconditionally, ferociously, and constantly. doesnt matter if I fail or succeed, doesn’t matter if I feel on top of the world or like the dirt on my shoe lol. you love me just because you love me, without me needing to do or be anything other than just me. thank you endlessly, for everything. Thank you for showing me what love is and for showing me how to be loved. I will always be your little girl ❤ te amo mucho papa, thank you for being my hero, happy Father’s Day. #FirstMan #FathersDay”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 24-letniej wykonawczyni pt. “Havana” (featuring Young Thug), który na Youtube ma już 1,7 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Havana” swego czasu podbijał światowe listy przebojów i rankingi sprzedaży. Kawałek osiągnął pierwsze miejsce w wielu krajach, w tym w Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, osiągnął również miejsce w TOP10 w kilku innych krajach. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1.

Camila Cabello to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek pop. Camila zyskała rozpoznawalność w lipcu 2012 roku jako jedna z wokalistek amerykańskiego girlsbandu Fifth Harmony utworzonego podczas drugiej edycji amerykańskiej wersji programu The X Factor. Najbliższy koncert piosenkarki ma się odbyć 1 lipca 2021 – Live Stream, iHeart Wango Tango.

źródło: kulturalnemedia.pl, allaboutmusic.pl, | rzg.pl, muzyczneradio.pl, gwiazdy.wp.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne
Artykuł został zaktualizowany w dniu 5.06.2021.

Tekst nagrania “First Man”

[Verse 1]
Yes, I’m gonna stay with him tonight
I’ll see you in the mornin’
No, of course he won’t drink and drive
Can you say bye to mom for me?
Oh, you’ll like him, he’s really kind
And he’s funny like you sometimes
And I found someone I really like
Maybe for the first time

[Pre-Chorus]
No, I don’t need a jacket
It’s not that cold tonight
And you worry, I get it
But he’s waitin’ outside

[Chorus]
I swear on my heart that he’s a good man
I know you’ll stay up late just waitin’ for me
You held me so tight, now someone else can
But you were the first man that really loved me

[Verse 2]
Now you’re driving to the airport
Not just me you pick up anymore
I’ve got eight days off comin’ up
And I can only come home for four

[Pre-Chorus]
Yeah, I just met his family
They’re just like you and mom (Oh)
He makes me really happy
I think he might be the one, oh

[Chorus]
I swear on my heart that he’s a good man
I promise he loves me, he’d never hurt me
You held me so tight, now someone else can
But you were the first man that really loved me
Now you’re on the driveway, faking a smile
You wish you could tell him he doesn’t deserve me
So I had to stop the car and turn around
To tell you you were the first man that really loved me

[Post-Chorus]
Ah, ah, ah
Ah, ah, ah
Ah

[Bridge]
And before they open up the doors
I say, “I’ve never seen you cry before”
You say, “You’ve never looked so beautiful
You know you’ll always be my little girl”

[Chorus]
You’re looking at me while walking down the aisle
With tears in your eyes, maybe he deserves me
You don’t even know how much it means to me now
That you were the first man that really loved me
Oh, really loved me
Oh, you really love me

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
US
[22]
AUS
[2]
CAN
[23]
“I Know What You Did Last Summer”
(with Shawn Mendes)
2015 20 33 19
“Bad Things”
(with Machine Gun Kelly)
2016 4 22 11
“Crying in the Club” 2017 47 39 31
“Havana”
(featuring Young Thug)
1 1 1
“Never Be the Same” 6 7 19
“Sangria Wine”
(with Pharrell Williams)
2018 83 88
“Real Friends”[E]
(featuring Swae Lee)
“Consequences”
(original or orchestral version)
51 75
“Mi Persona Favorita”
(with Alejandro Sanz)
2019
“Señorita”
(with Shawn Mendes)[H]
1 1 1
“Liar” 52 31 27
“Shameless” 60 62 40
“Cry for Me” [K] 81
“Easy” [M] 76 82
“Living Proof” 84
“My Oh My”
(featuring DaBaby)
2020 12 19 13
“First Man” 94
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie (wraz z Cardi B) w utworze “South of the Border” u boku Eda Sheerana.

Camila Cabello, właściwie Karla Camila Cabello Estrabao (ur. 3 marca 1997 w Hawanie na Kubie) – amerykańska piosenkarka. Należała do grupy Fifth Harmony, a tam wraz z innymi członkami zespołu wydała dwa albumy studyjne. Jej odejście z grupy zostało ogłoszone 18 grudnia 2016 roku. Cabello zgłosiła się na przesłuchanie do The X Factor w Greensboro w Północnej Karolinie. Po wyeliminowaniu podczas procesu “bootcamp” w Miami w stanie Floryda Camila została wezwana na scenę wraz z Ally Brooke, Normanem Kordei, Lauren Jauregui i Dinah Jane, aby utworzyć grupę tzw. girl group, która później stała się znana jako Fifth Harmony. Podpisali wspólną umowę z Syco Music, należącą do Simon Cowell i Epic Records, nagrywającą płytę L.A. Reid, po tym, jak ukończyli na trzecim miejscu w programie. Gatunki muzyki Camili to Pop i R&B. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Camila” ukazała się 12 stycznia 2018 roku nakładem wytwórń płytowych Epic, Syco i Sony. Album jest utrzymany w gatunku pop. Standardowa edycja krążka zawiera 11 numerów. Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 w USA. Wydawnictwo otrzymało ogólnie pozytywne recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 78/100, na podstawie 12 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. Jak już wspomnieliśmy album, ale także singiel promujący materiał – „Havana” – trafiły na szczyt zestawień Billboard. Tym samym Camila była pierwszą solową artystką od niemal 15 lat, która w tym samym tygodniu królowała na listach Hot 100, Billboard 200 i Artist 100. Artystka ustanowiła również rekord iTunes, trafiając na pierwsze miejsce w 110 krajach.

“Jej debiutancki album to płyta, na którą warto było czekać. Każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Są tutaj zarówno piękne ballady i wolne kompozycje, jak również bardziej popowe czy latynoskie brzmienia” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 9/10.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 142 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *