Camila Cabello – First Man

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Camili Cabello zatytułowana “First Man”. Singiel ten to nutka zamykająca drugą studyjną płytę artystki zatytułowaną “Romance”, która ukazała się 6 grudnia 2019 roku nakładem wytwórń płytowych Epic oraz Syco. Album jest utrzymany w gatunkach Pop, reggae oraz R&B. Standardowa edycja krążka zawiera 13 numerów. Materiał spotkał się z pozytywnymi recenzjami. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 69/100, na podstawie 7 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Na liście Worldwide iTunes Album Chart płyta zajmuje 1 pozycję. “Romance” zadebiutował na trzecim miejscu amerykańskiego Billboard 200. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Album zawiera utwór numer jeden Billboard Hot 100 „Señorita”, duetu Camili z kanadyjskim piosenkarzem Shawnem Mendesem. Materiał jest drugą płytą studyjną Camili. Artystka przyznała, że tworząc krążek czerpała z własnych doświadczeń i są to najbardziej osobiste nutki, jakie wydała. Nagrywając “Romance” chciała przekazać, co to znaczy zakochać się.


“Z łatwością mogę stwierdzić, że Romance to bardzo dobry album. Ma on jednak kilka słabszych punktów, które przy wielokrotnym odsłuchu albumu dają się mniej lub mocniej we znaki. […] Może i nie pokochacie każdego utworu z osobna, jednak z pewnością znajdziecie na tym albumie więcej niż jeden kawałek dla siebie” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 8/10.

Gatunek nowej piosenki to Pop rock. Materiał napisali: Camila Cabello, Amy Wadge oraz Jordan Reynolds. Kompozycja została wyprodukowana przez FINNEASA i Jordana Reynoldsa. Kawałek jest dedykowany tacie Camili, Alejandro Cabello.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 21 czerwca 2020 roku. W dniu 5.06.2021 klip ma 3 572 716 wyświetleń na YT. Wideoklip składa się w głównej mierze z archiwalnych nagrań Camili oraz jej ojca.

W opisie pod wideo napisano:

“Papa, I made this for you. thank you for loving me, unconditionally, ferociously, and constantly. doesnt matter if I fail or succeed, doesn’t matter if I feel on top of the world or like the dirt on my shoe lol. you love me just because you love me, without me needing to do or be anything other than just me. thank you endlessly, for everything. Thank you for showing me what love is and for showing me how to be loved. I will always be your little girl ❤ te amo mucho papa, thank you for being my hero, happy Father’s Day. #FirstMan #FathersDay”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 24-letniej wykonawczyni pt. “Havana” (featuring Young Thug), który na Youtube ma już 1,7 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Havana” swego czasu podbijał światowe listy przebojów i rankingi sprzedaży. Kawałek osiągnął pierwsze miejsce w wielu krajach, w tym w Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, osiągnął również miejsce w TOP10 w kilku innych krajach. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1.

Camila Cabello to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek pop. Camila zyskała rozpoznawalność w lipcu 2012 roku jako jedna z wokalistek amerykańskiego girlsbandu Fifth Harmony utworzonego podczas drugiej edycji amerykańskiej wersji programu The X Factor. Najbliższy koncert piosenkarki ma się odbyć 1 lipca 2021 – Live Stream, iHeart Wango Tango.

źródło: kulturalnemedia.pl, allaboutmusic.pl, | rzg.pl, muzyczneradio.pl, gwiazdy.wp.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne
Artykuł został zaktualizowany w dniu 5.06.2021.

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Camili

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “First Man”

[Verse 1]
Yes, I’m gonna stay with him tonight
I’ll see you in the mornin’
No, of course he won’t drink and drive
Can you say bye to mom for me?
Oh, you’ll like him, he’s really kind
And he’s funny like you sometimes
And I found someone I really like
Maybe for the first time

[Pre-Chorus]
No, I don’t need a jacket
It’s not that cold tonight
And you worry, I get it
But he’s waitin’ outside

[Chorus]
I swear on my heart that he’s a good man
I know you’ll stay up late just waitin’ for me
You held me so tight, now someone else can
But you were the first man that really loved me

[Verse 2]
Now you’re driving to the airport
Not just me you pick up anymore
I’ve got eight days off comin’ up
And I can only come home for four

[Pre-Chorus]
Yeah, I just met his family
They’re just like you and mom (Oh)
He makes me really happy
I think he might be the one, oh

[Chorus]
I swear on my heart that he’s a good man
I promise he loves me, he’d never hurt me
You held me so tight, now someone else can
But you were the first man that really loved me
Now you’re on the driveway, faking a smile
You wish you could tell him he doesn’t deserve me
So I had to stop the car and turn around
To tell you you were the first man that really loved me

[Post-Chorus]
Ah, ah, ah
Ah, ah, ah
Ah

[Bridge]
And before they open up the doors
I say, “I’ve never seen you cry before”
You say, “You’ve never looked so beautiful
You know you’ll always be my little girl”

[Chorus]
You’re looking at me while walking down the aisle
With tears in your eyes, maybe he deserves me
You don’t even know how much it means to me now
That you were the first man that really loved me
Oh, really loved me
Oh, you really love me

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 1 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *