Calvin Harris, Rag'n'Bone Man – Giant

Calvin HarrisW sieci ukazał się nowy wspólny utwór szkockiego DJ-a Calvina Harrisa i angielskiego piosenkarza Rag’n’Bone Man (którego charakterystyczny wokal możemy usłyszeć w tym numerze) zatytułowany “Giant”. Jest to pierwsza współpraca obu artystów. W nowym kawałku nie brakuje pulsujących syntezatorów, charakterystycznego house’owego brzmienia i chwytliwej melodii. Kompozycja jest taneczna i na pewno zagości na niejednym parkiecie. Czy singiel zwiastuje jakieś większe wydawnictwo? Harris odpowiedział jednemu z fanów na Twitterze, że w najbliższym czasie nie planuje wydać pełnowymiarowego albumu.
Gatunki nowej piosenki to Dance i house. Autorami tekstu są Calvin Harris, Rag’n’Bone Man, Jamie Hartman i Troy Miller.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 25 stycznia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 9 046 176 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Szkota „This Is What You Came For” (z gościnnym udziałem Rihanny), który na Youtube ma przeszło 2 miliardy wyświetleń? Zobaczymy.
Calvin Harris ma za sobą świetny 2018 rok. Jego single zdobyły szczyty zestawień w wielu krajach oraz pokryły się wielokrotną platyną. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 35-latka zamyka wydany 30 czerwca 2017 roku krążek “Funk Wav Bounces Vol. 1”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Fly Eye oraz Columbia i który jest utrzymany w gatunku Funk, disco, post-disco i boogie. Płyta zawiera 10 numerów. Jest to jego 5 album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Album zawiera gościnne wokale: Franka Oceana, Migos, Schoolboy Q, PartyNextDoor, DRAM, Young Thug, Pharrella Williamsa, Ariany Grande, Future, Khalida, Travisa Scotta, Snoop Dogga, Johna Legenda, Nicki Minaj, Katy Perry, Biga Seana, Kehlani, Lil Yachty i Jessie Reyez. Krążek otrzymał ogólnie pozytywne recenzje od krytyków i zadebiutował na drugim miejscu zarówno na UK Albums Chart, jak i na amerykańskim Billboard 200. Najbliższa impreza, na której wystąpi artysta odbędzie się od 9 sierpnia 2019 r. do 11 sierpnia 2019 r na SonneMondSterne Festival 2019 w Bleilochtalsperre, Saalburg, Germany.
Rag’n’Bone Man, przez wielu nazywany „ostatnią nadzieją białego soulu” znany jest ze swojego przeboju “Human”. Wideoklip do tego kawałka ma na YT przeszło 700 milionów wyświetleń. 34-latek ma w swoim dorobku tylko jedną płytę studyjną zatytułowaną “Human”, która ukazała się 10 lutego 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Columbia i która jest utrzymana w gatunku soul. Standardowa edycja albumu zawiera 12 numerów. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu na UK Albums Chart ze sprzedażą 117.000, co czyni go najszybciej sprzedającym się debiutanckim albumem męskiego artysty w okresie po 2010 roku. Krążek osiągnął także numer jeden w Belgii, Czechach, Holandii, Irlandii i Szwajcarii. Płyta pokryła się potrójną platyną. Najbliższa impreza, na której wystąpi wykonawca odbędzie się od 6 lipca 2019 r. do 7 lipca 2019 r na StereoLeto 2019 w Port Sevkabel, St. Petersburg, Russian Federation, a kolejna od 16 lipca 2019 r. do 18 lipca 2019 r na U-Park Festival 2019 w Sky Family Park, Kyiv (Kiev), Ukraine.
źródło: radiozet.pl, jazzsoul.pl, allaboutmusic.pl, eska.pl, en.wikipedia.org, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Calvina

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst utworu “Giant”

[Verse 1: Rag’n’Bone Man]
I understood loneliness before I knew what it was
I saw the pills on the table for your unrequited love
I would be nothing without you holding me up
Now I’m strong enough for both of us
Both of us, both of us, both of us
[Chorus: Rag’n’Bone Man]
I am the giant (Ooh)
Stand up on my shoulders, tell me what you see
‘Cause I am the giant (Ooh)
We’ll be breaking boulders underneath our feet
I am, I am, I am, I am, I am, I am the giant (Oh)
I am, I am, I am, I am, I am, I am the giant (Oh)
[Verse 2: Rag’n’Bone Man]
Don’t hide your emotions, you can throw down your guard
And feed from the notion we can be who we are
You taught me something, yeah, freedom is ours
It was you who taught me living is
Togetherness, togetherness, togetherness
[Chorus: Rag’n’Bone Man]
I am the giant (Ooh)
Stand up on my shoulders, tell me what you see
‘Cause I am the giant (Ooh)
We’ll be breaking boulders, underneath our feet
I am, I am, I am, I am, I am, I am the giant (Oh)
I am, I am, I am, I am, I am, I am the giant (Oh)
[Bridge: Rag’n’Bone Man]
Oh, oh, oh, hey-oh, oh, oh, oh, hey-oh
I’m gonna shake, throw it away in the dirt under me, yeah, yeah
Oh, oh, oh, hey-oh
I’m gonna shake, throw it away in the dirt under me, yeah, yeah
Oh, oh, oh, hey-oh
Gonna shake, throw it away in the dirt, yeah, yeah
Oh, oh, oh, hey-oh
Gonna shake, all the way in the dirt, yeah, yeah
Oh, oh, oh, hey-oh
Gonna shake, all the way in the dirt, yeah, yeah
Oh, oh, oh, hey-oh
Gonna shake, all the way in the dirt
[Outro: Rag’n’Bone Man]
(Ooh)
I am, I am, I am (Ooh)
I am, I am, I am, I am, I am the giant (Ooh)
I am, I am, I am, I am, I am the giant (Ooh)
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 13 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *