Calum Scott – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Caluma Scotta to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Caluma

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza Caluma Scotta zatytułowana “Boys in the Street”. Singiel znalazł się na najnowszym krążku studyjnym artysty zatytułowanym ‘Bridges’, który ukazał się 17 czerwca 2022 roku, nakładem wytwórni płytowej Capitol. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 14 numerów. Calum Scott ma wyruszyć na światową trasę promującą album, począwszy od Ameryki Północnej, w lipcu 2022 roku.

Krążek ‘Bridges’ to następca krążka studyjnego ‘Only Human’ (2018). W artykule opublikowanym w serwisie empik.com czytamy, że ‘Only Human’ został znakomicie odebrany, czego dowodem jest 1. miejsce na liście iTunes w 21 krajach, 3,6 miliona sprzedanych egzemplarzy i łącznie 7,5 miliarda streamów.

Gatunki nowej piosenki to pop i R&B/Soul. Materiał napisał Greg Holden. Kompozycja została wyprodukowana przez Andrew Yeatesa.

Singiel “Boys in the Street” to następca singla “Heaven”.

Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 1 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 778 456 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego Brytyjczyka pt. “You Are The Reason”, który na YouTube ma już 862 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “You Are The Reason” na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 43, na liście US Bubbling Under Hot 100 Singles (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 23, na liście US Adult Contemporary (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 11, na liście US Adult Top 40 (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 25, a na liście US Digital Song Sales (Billboard, duet z Leoną Lewis) numer 7. Materiał zdobył certyfikat poczwórnie platynowej płyty (w Polsce potrójnie platynowej).

Calum Scott, finalista brytyjskiej edycji programu Mam Talent (Britain’s Got Talent) z 2015 roku, w błyskawicznym tempie stał się globalną sensacją, dzięki swojej oryginalnej wersji nutki Robyn – „Dancing On My Own”. Warto wspomnieć, że ostatnio w polskich radiach jest popularna nutka “Rain in Ibiza”, w której gościnnie wystąpił, obok Felixa Jaehna i duetu The Stickmen Project, Calum Scott. Artysta ma wystapić w tym roku w Polsce. Muzyk ma dać koncert 10 września 2022 w Warszawie (Klub Stodoła). Natomiast najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 30 lipca 2022 w Seattle, WA, US, Neptune Theatre.

źródło: empik.com, | jazzsoul.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Boys in the Street”

[Verse 1]
When I was younger
My daddy told me I would never
Never amount to nothing special
He’d come at me from every angle
He’d say, “You’re the last thing I wanted, the last thing I need
How am I going to answer when my friends tell me
My son was kissing boys in the street
My son was kissing boys in the street?”

[Verse 2]
He tried to change me
Say I’m embarrassing my country
How could I do this to my family?
Do I wanna grow up being lonely?
He’d say, “We’ve worked for our money
We’ve put you in school
Is this how you repay us?
Do you think this is cool?
My son, stop kissing boys in the street
My son, stop kissing boys in the street”

[Verse 3]
Now that I’m older
My daddy’s heart’s a little warmer
But he still won’t hold me like my brother
And he still won’t kiss me like my mother
He’d say, “You’re a part of this family
I made you myself
But the way that you act isn’t good for your health
My son, stop kissing boys in the street
My son, stop kissing boys in the street”

[Verse 4]
My daddy’s dying
And he’s finally realized I’m not lying
We sit in silence, but we’re smiling
Because for once, we are not fighting
He’d say, “There was no way of knowing ’cause all I was taught
Is men only love women, but now I’m not sure
My son, keep kissing boys in the street
My son, keep kissing boys in the street
And when I’m gone, keep kissing boys in the street”

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
UK
[42]
AUS
[43]
CAN
[58]
“Dancing on My Own” 2016 2 2 41
“Rhythm Inside” 90
“You Are the Reason”
(solo and duet version with Leona Lewis)
2017 43 27 76
“What I Miss Most”[73][74] 2018
“No Matter What”[75] 137 [C]
“Undo”
(with Naughty Boy and Shenseea)
2019
“Biblical” 2021 [D]
“Where Are You Now”
(with Lost Frequencies)
3 5 26
“Rise”[83] [F]
“Love Is Just a Word”
(with Jasmine Thompson)[85]
“If You Ever Change Your Mind” 2022
“Heaven”[87]
“Boys in the Street”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Calum Scott (ur. 12 października 1988 w North Ferriby) – brytyjski piosenkarz i autor tekstów. W 2015 wziął udział w dziewiątej edycji programu Britain’s Got Talent. Dotarł wówczas do finału talent show zajmując ostatecznie 6. miejsce. W 2018 roku współpracował z Leoną Lewis, aby wydać duetową wersję singla „You Are the Reason”. Dorastał w okolicach Yorkshire, głównie North Ferriby i Kingston upon Hull. Ma młodszą siostrę Jade, która również jest piosenkarką. Calum grał na perkusji, a później jego siostra zachęcała go do śpiewania. Gatunek jego muzyki to pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Only Human” ukazała się 9 marca 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Capitol i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 11 piosenek. Za brzmienie wydawnictwa odpowiedzialna jest grupa producentów: Fraser T Smith (Adele, Ellie Goulding), Jayson DeZuzio, Oak Felder, Oscar Gorres oraz Phil Paul. Krążek otrzymał generalnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. Magazyn online Renowned for Sound przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast magazyn Metro Weekly przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Wydawnictwo zostało ponownie wydane w listopadzie 2018 roku jako „edycja specjalna” z czterema dodatkowymi kawałkami. Płyta na liście UK Albums (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 4, a na liście US Billboard 200 numer 66. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty.

„Only Human”, który został znakomicie odebrany, czego dowodem 1. miejsce na liście iTunes w 21 krajach, 3,6 miliona sprzedanych egzemplarzy i łącznie 7,5 miliarda streamów – pisał serwis jazzsoul.pl w artykule opublikowanym w dniu 6 października 2021.

“Debiutancka płyta Caluma Scotta to dzieło pełne dziwnych, niezrozumiałych, ale też pięknych momentów” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

„Only Human” jest solidną płytą, która udowadnia, że Calum Scott jest w jednej lidze ze swoim kolegą, Samem Smithem – napisano w recenzji materiału w serwisie jazzsoul.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, allaboutmusic.pl oraz jazzsoul.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 21 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *