Cage the Elephant – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Cage the Elephant to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy singli.
Posłuchaj nowej piosenki Cage the Elephant

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór zespołu Cage the Elephant zatytułowany “Broken Boy” (z gościnnym udziałem legendy rock’n’rolla, amerykańskiego piosenkarza Iggy’ego Popa). Singiel jest nową wersją kawałka “Broken Boy”, z świetnie przyjętego, nominowanego do Grammy krążka grupy zatytułowanego “Social Cues”, który ukazał się 19 kwietnia 2019 (US) nakładem wytwórni płytowej RCA. Płyta utrzymana jest w gatunkach Post-punk revival, indie rock oraz indie pop i zawiera 13 numerów. Na liście Billboard 200 album zajął najwyższą pozycje numer 21. Materiał otrzymał ogólnie pozytywne recenzje po wydaniu. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 75/100, na podstawie 21 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek.
Gatunki nowej piosenki to Alternative i Indie. Materiał napisali: Brad Shultz, Jared Champion, Daniel Tichenor, Nick Bockrath oraz Matthan Minster. Kompozycja została wyprodukowana przez Johna Hilla. W nowej wersji tekst i energetyczna melodia pozostają takie same. Natomiast ojciec chrzestny punka zaśpiewał zwrotkę w nowej odsłonie nutki.


– To pełen energii zespół, który żyje jak na prawdziwych rockmenów przystało, więc przez parę chwil mogłem się poczuć jak jeden z tych chłopaków – wyznał Iggy Pop.

 

– Jest pionierem w tylu dziedzinach: w pisaniu tekstów, w rozwoju kultury, poetyckości, tworzeniu obrazu i muzyki oraz stylu – powiedział o Iggym Matt Schultz.

Audio na YouTube ukazało się 23 stycznia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 237 465 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. “Ain’t No Rest for the Wicked”, który na Youtube ma już 55 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że materiał “Ain’t No Rest for the Wicked” został wydany jako singiel na płycie CD w dniu 16 czerwca 2008 r. przez Relentless Records i stał się pierwszym hitem zespołu w Top40 w Wielkiej Brytanii. Późniejsze ponowne wydanie w Ameryce Północnej w następnym roku osiągnęło 92 pozycję na liście Billboard Hot 100, 3 pozycję na liście Alternative Songs i 8 na liście Mainstream Rock Tracks.
Najbliższy koncert grupy Cage the Elephant odbędzie się 24 lutego 2020 w Paris, France, L’OLYMPIA, a kolejny 26 lutego 2020 w Cologne, Germany, Live Music Hall.
Iggy Pop, właśc. James Newell Osterberg Jr. (ur. 21 kwietnia 1947 w Muskegon) – amerykański muzyk, wokalista, autor tekstów, aktor filmowy. Jeden z najważniejszych pionierów punk rocka i prekursor nowej fali. W 1995 brytyjski magazyn Mojo umieścił pierwsze trzy krążki jego grupy The Stooges, Fun House i Raw Power na liście 100 najwybitniejszych krążków wszech czasów. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “The Passenger”, który ma już 123 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 6 września 2019 roku krążek “Free”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Caroline International/Loma Vista. Najbliższy koncert muzyka odbędzie się 26 lutego 2020 w New York (NYC), NY, US, Carnegie Hall, Stern Auditorium / Perelman Stage, a kolejny 6 marca 2020 w New York (NYC), NY, US, Beacon Theatre.
źródło: muzotakt.pl, polskieradio.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst utworu

I was born on the wrong side of the train tracks
I was raised with a strap across my back
Lay me on my side or hold me up to the light
I was burned by the cold kiss of a vampire
I was bit by the whisper of a soft lie
Any good friend of yours is a good friend of mine
Broken boy
How does it feel
Broken boy
How does it feel
How does it feel
Tell me why I’m forced to live in this skin
Tell me why I’m forced to live in this skin
I’m an alien
Just an alien
Tell me why I was born to live in this skin
Tell me how I’m supposed to be forgiven
With my hand in the hive
And the sun in my eyes
Broken boy
How does it feel
Broken boy
How does it feel
How does it feel
I was born on the wrong side of the train tracks
Always born on the wrong side of the train tracks
Lay me on my side or hold me up to the light
I was burned by the cold kiss of a vampire
I was promised the keys to an empire
Any good friend of yours is a good friend of mine
Broken boy
How does it feel
Broken boy
How does it feel
How does it feel
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
US
[5]
US
AAA
[24]
US
Alt.
[8]
“Free Love”[30] 2007
“In One Ear” 2008 1
“Ain’t No Rest for the Wicked” 83 24 3
“Back Against the Wall” 2009 1
“Shake Me Down” 2010 78 1
“Around My Head” 2011 15
“Aberdeen” 7
“Come a Little Closer” 2013 [A] 1 1
“Take It or Leave It” 2014 29 12
“Cigarette Daydreams” [B] 3 1
“Mess Around” 2015 1 1
“Trouble” 2016 4 1
“Cold Cold Cold” 2017 6 5
“Whole Wide World” 11 6
“Ready to Let Go” 2019 1 1
“Social Cues” 1 1
“Black Madonna” 2020 12 14
“Broken Boy”
(ft. Iggy Pop)
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Cage the Elephant – zespół rockowy założony w 2006 roku w Bowling Green w stanie Kentucky (USA). Przeprowadzili się do Londynu w Anglii w 2008 roku, zanim ukazał się ich pierwszy album. Drugi album zespołu, Thank You, Happy Birthday, był pod silnym wpływem punk rocka, a także zespołów takich jak Pixies i Nirvana. Trzeci album grupy, Melophobia, był wspólnym wysiłkiem formacji, aby znaleźć własną wyraźną tożsamość muzyczną. Dwukrotnie zdobyli nagrodę Grammy za najlepszy album rockowy, w 2017 za Tell Me I’m Pretty, a w 2020 za Social Cues. Obecny skład formacji stanowi 6 osób. Aktualnie wokalistą grupy jest Matt Shultz. Gatunki ich muzyki to Indie Rock, Alternative Rock, Psychedelic Rock, Garage Rock i Punk Blues. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Cage the Elephant” ukazała się 23 czerwca 2008 roku (UK) nakładem wytwórni płytowej Jive i jest utrzymana w gatunkach Indie Rock, Alternative Rock, Garage Rock oraz Punk Blues. Album zawiera 11 piosenek. Wydawnictwo odniosło wiele sukcesów, dostarczając kilka udanych singli radiowych i zyskując dużą popularność w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Krążek zadebiutował na brytyjskiej liście albumów pod numerem 38 w tygodniu swojej premiery, oraz zadebiutował pod numerem 171 na liście Billboard 200, później wzrósł do 67. Po wydaniu drugiego albumu zespołu, Thank You, Happy Birthday, materiał “Cage the Elephant” pojawił się ponownie na Billboard 200, tym razem osiągając numer 59. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 64/100, na podstawie 6 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się platyną. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 29 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *