BRAThANKI – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki BRAThANKI to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy utworów.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu BRAThANKI zatytułowana “Kantylena Konwaliowa”.

– Bardzo skomplikowany tytuł, ale bardzo przyjazna historia autorstwa Zbyszka Książka – mówi o singlu Agnieszka Dyk.

“💓„Kantylena konwaliowa”💓 to piosenka z przymrużeniem oka. Historia damsko-męskiej relacji, która narodziła się w nas tej wiosny, kiedy jak większość z Was, musieliśmy zostać w domu.
Jest skocznie, melodyjnie, brathankowo! Mamy nadzieję, że polubicie te dźwięki tak samo, jak my!” – pisała grupa na swoim fanpage w serwisie facebook.com.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Zbigniew Książek, natomiast kompozytorem jest Janusz Mus.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 24 kwietnia 2020 roku. W dniu 29.11.2020 klip ma 11 613 wyświetleń na YT. Wideoklip jest animowany, a wykorzystano do niego zdjęcia członków kapeli BRAThANKI, zręcznie
wkomponowane w całą treść. Zarówno muzyka jak i klip powstawały w trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Czy produkcja powtórzy sukces hitu krakowskiej formacji pt. “Mamo, ja nie chcę za mąż”, który na Youtube ma już 21 mln wyświetleń? Zobaczymy.

“To jest bardzo duży sukces [ilość wyświetleń przyp. red.]. Szczególnie, że działo się to bez udziału dużych, prywatnych rozgłośni radiowych. Piosenka obroniła się sama” – powiedziała o materiale “Mamo, ja nie chcę za mąż” Agnieszka Dyk.

Grupa Brathanki powstała ponad 12 lat temu z inicjatywy akordeonisty Janusza. Zespół zrobił oszołamiającą karierę. Największe sukcesy zespół odnosił z wokalistką Haliną Mlynkową.

“W planach zespołu Brathanki są oczywiście nowe utwory, wiele nowych piosenek, które jak tylko okoliczności i zdrowie pozwolą to chcemy komponować, nagrywać i śpiewać na naszych koncertach. Mamy nadzieję, że czas koncertowy to rok przyszły, kiedy uporamy się z wirusem a naukowcy wynajdą lek na Covid-19. Wierzymy że najgorsze czasy mamy już za sobą i nigdy w przyszłości nie będziemy musieli zamykać się w swoich domach i już nigdy nie będziemy musieli odwoływać swoich koncertów z powodu epidemii czy innych kataklizmów. W najbliższym czasie kontynuacja promocji ostatniego singla „ Kantylena konwaliowa”, praca twórcza nad nowymi piosenkami i wyczekiwanie nowego lepszego jutra” – mówił zespół Brathanki w wywiadzie udzielonemu serwisowi gloskultury.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię kapeli zamyka wydany 9 czerwca 2014 roku krążek “moMtyle”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Polskie Radio. Album jest utrzymany w gatunku folk. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to ich 6 album studyjny.

“Na tej płycie stylistycznie nawiązujemy do naszej poprzedniej twórczości. To utwory radosne, miłe i sympatyczne, z brathankowym przytupem” – powiedział Janusz Mus w “Dzień dobry TVN”.

“moMtyle zawierają całkiem premierowy materiał nawiązują do wcześniejszej twórczości zespołu poprzez charakterystyczne brzmienie instrumentów akustycznych, takich jak akordeon, flet, czy skrzypce w połączeniu z mocną, rockową sekcją rytmiczną” – napisano o krążku w serwisie muzyka.interia.pl.

źródło: dziendobry.tvn.pl, netfan.pl, radiowawa.pl, gloskultury.pl, | dziennikelblaski.pl, radiowawa.pl, slaskieprzeboje.pl, gloskultury.pl, muzyka.interia.pl, Facebook, YouTube, i inne

Tekst nagrania “Kantylena Konwaliowa”

Wybrałam się do baru
By spotkać moich kumpli
Paru
Przy barze jakiś koleś
Wypijał chyba piątą
Colę
Spojrzeniem biust mi palił
I gniótł nerwowo złoty
Szalik
Obejrzał moje uda
Rzekł wonders, po angielsku
Cuda
REFREN:
I love you znaczy – ja cię kocham
Aj love you – to nie biust
Aj love you – to rozkoszy wrota
A nie kąsanie ust
Hello – Aj love you darlin
Rodzice strasznie się
uparli
Bym jakąś znalazł żonę
I oko padło w twoją
Stronę
Hello – Aj love you honey
Ty jesteś w typie mojej
Mamy
Twe body czyli ciało
Do czildren też by się
Nadało
REFREN:
I love you znaczy – ja cię kocham
Aj love you – to nie biust
Aj love you – to rozkoszy wrota
A nie kąsanie ust
REFREN:
I love you znaczy – ja cię kocham
Aj love you – to nie biust
Aj love you – to rozkoszy wrota
A nie kąsanie ust
Maj sweeti czyli słodka
Ja cię musiałem wreszcie
Spotkać
Tak koleś do mnie zaczął
Tłumacząc mi co słowa
Znaczą
Ma willę w Ameryce
Lecz tam jest trudno
o dziewice
Na koncie ma dolary
Więc women trzeba mu
do Pary
REFREN:
I love you znaczy – ja cię kocham
Aj love you – to nie biust
Aj love you – to rozkoszy wrota
A nie kąsanie ust
REFREN:
I love you znaczy – ja cię kocham
Aj love you – to nie biust
Aj love you – to rozkoszy wrota
A nie kąsanie ust

Lista utworów

1. A on tak całował mnie
2. Ballada o miłości i, Staszku I.
3. Ballada poziomkowa
4. Barowy gwar
5. epilog
6. Bukolika z biesiadnym stołem
7. Červené Korále
8. Cheer the Leaders
9. Co Pan powie na to, że nad morzem lato
10. Czarny Don
11. Kantylena Konwaliowa
Pozostałe utwory są na tej stronie

Brathanki (stylizowany zapis BRAThANKI) – polska formacja muzyczna, założona w 1998 roku. Grupa powstała z inicjatywy Janusza Musa, który zaprosił do współpracy instrumentalistów, występujących m.in. z Marylą Rodowicz, Renatą Przemyk, Edytą Górniak i Justyną Steczkowską. W 2006 roku formacja zakwalifikowała się z piosenką „W nas ciepło wiosen” do koncertu Piosenka dla Europy 2006, będącego finałem polskich eliminacji do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji. Gatunki ich muzyki to folk, rock, pop oraz funk. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Ano!” ukazała się 27 marca 2000 nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunkach folk, rock oraz pop. Album zawiera 17 piosenek. Nagrania dotarły do 5. miejsca listy OLiS. Materiał pokrył się poczwórną platyną. Serwis CGM przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Krążek był nominowany do nagrody Fryderyk 2000 w kategorii Album Roku – muzyka tradycji i źródeł.

„Chcieliśmy pokazać, że nie ma znaczenia, jaki styl się gra, że wszystko jest jedną muzyką, wszystko można zagrać na jednym koncercie. Cały problem polega jedynie na tym, jak to zrobić. Z folklorem na pewno trzeba bardzo uważać, bo to śliska sprawa i łatwo można to zepsuć, może wyjść z wszystkiego kiszka. To, że w Brathankach ścierają się tak różne gatunki muzyczne, wynika również z tego, że każdy z nas grał do tej pory innego rodzaju muzykę” – powiedział o albumie lider zespołu Janusz Mus.

“3 kwietnia pojawiła się na rynku płyta, która zrobiła pewne zamieszanie. Zamieszanie w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Po czasach posuchy, kiedy trudno było o dobrą polską muzykę, Brathanki intrygują swoimi dokonaniami” – napisano w recenzji płyty w serwisie cgm.pl.

źródło: pl.wikipedia.org, muzyka.interia.pl oraz cgm.pl (web.archive.org)

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 52 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *