Bracia Figo Fagot – nowa piosenka

bracia-figo-fagotTytuł nowej piosenki formacji Bracia Figo Fagot to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy utworów.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki grupy Bracia Figo Fagot

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiej formacji Bracia Figo Fagot zatytułowany “Karolino (KOCHAM CIĘ)”. Singiel stylizowany jest na discopolową balladę. W kawałku nie brakuje solówek na syntezatorach, elektronicznych sampli w stylu disco polo, tanecznego, choć nieco melancholijnego bitu i ironicznego, zabawnego tekstu z wyrazistą, zaskakującą puentą.
Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorem tekstu i kompozytorem jest duet Bracia Figo Fagot.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 26 czerwca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 754 624 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Sławek Pietrzak. Za zdjęcia odpowiadał Kuba Jędrzejewski / the7pixels.com. W teledysku wystąpili: Natalia Bekreshova, Maria Mękalska, Bożena Olszak, Ewa Ostrowicka oraz Figo, Fagot i Kapuczino. Klip utrzymany jest w charakterystycznym dla królów pastiszu i dowcipu stylu. Jest swojsko, wesoło i tak, jak lubią fani zespołu. Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. “Bożenka”, który na Youtube ma już 21 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Bożenka” bije rekordy popularności w internecie. Ze względu na negatywne przedstawienie postaci Cygana grupa miała kłopoty. Przedstawiciele narodowości romskiej między innymi z powodu tej nutki pozwali formację do sądu.
Bracia Figo Fagot to już klasycy muzyki rozrywkowej, humorystycznej, a przy tym wyjątkowo ironicznej. Ich przeboje zyskały milionową widownię i przyniosły gigantyczną rozpoznawalność, ale także wzbudziły szereg kontrowersji. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyków zamyka wydany 13 września 2019 roku krążek “Bez popity i bez gumy”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej S.P Records. Album jest utrzymany w gatunkach Pastisz i Disco polo. Płyta zawiera 10 numerów. Jest to ich 5 album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 9. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.


“[…] Dziesięć kawałków stworzonych przez Piotra Połacia (znanego także z zespołu Darmozjady) i Bartka Walaszka (autora kultowych animacji “Blok ekipa” i “Kapitan Bomba”) to majstersztyki pastiszu i muzyczne sztosy” – tak wytwórnia zapowiadała nową produkcję duetu.

Najbliższy koncert formacji ma się odbyć 2 października 2020 w miejscowości Gdańsk, Protokultura, a kolejny 24 października 2020 w miejscowości Łódź, Klub Scenografia.
źródło: kultura.gazeta.pl, wmeritum.pl, kultklip.pl, wyspa.fm, muzyka.interia.pl, YouTube, Wikipedia, kupbilecik.pl, i inne

Tekst nagrania

Łatwa czarnulko ze wsi
Czy Ty też tęsknisz ?
Bo mnie na kacu dzisiaj wozi tak
Kocham Cię la la la la
Czarnulko z dyskoteki
Bogini z toalety
Czy to jawa była, czy to był sen ?
Nie pamiętam ale kocham Cię
Karolino lino lino linoleum w toalecie
Karolino albo Wando – tyle imion jest na świecie
Trzy minuty wystarczyły bym pokochał imię Twe
Karolino, Wando, Dario, Mario – kto to wie
Łoo oo oo oo kto to wie – ja nie
Czarnulko napastliwa
Pragnę Cię jak pragnę piwa
Choć boli głowa mnie
W sercu mym tez czuję ból
Kto sklei serce pęknięte w pół ?
Tak bardzo tęsknię lecz nie mogę
Przyjechać chcę lecz nie mogę
Ruszam w drogę lecz nie mogę
Mogę tylko wspomnieć to
Karolino lino lino linoleum w toalecie
Karolino albo Wando – tyle imion jest na świecie
Trzy minuty wystarczyły bym pokochał imię Twe
Karolino albo Wando, któż to wie
Karolino lino lino linoleum w toalecie
Karolino albo Wando – tyle imion jest na świecie
Trzy minuty w toalecie bym pokochał imię Twe
Karolino albo Ado, któż to wie
Łatwa czarnulko ze wsi
Czy Ty też tęsknisz ?
Czy wspomnisz chłopca
Wspominam Cię i ja
Pamięcióweczka
Karolino lino lino linoleum w toalecie
Karolino albo Wando – tyle imion jest na świecie
Trzy minuty wystarczyły bym pokochał imię Twe
Karolino albo Wando, któż to wie
Karolino lino lino linoleum w toalecie
Karolino albo Wando – tyle imion jest na świecie
Trzy minuty w toalecie bym pokochał imię Twe
Karolino i Sabino, Saro kto to wie
Łooo ooo oooo oooo kto to wie – ja nie !!!

Lista utworów

1. 3 króli feat. Popek
2. A w niebie gra disco polo
3. Bal jak bal
4. Ballada o Stachu żołnierzu
5. Beata Paulina
6. Bella Putanesca
7. BFF
8. Bożenka
9. Bujaj łbem do przodu
10. Karolino (KOCHAM CIĘ)
Pozostałe utwory są na tej stronie
Bracia Figo Fagot (w skrócie: BFF) – polski zespół muzyczny założony w Warszawie przez Bartosza Walaszka i Piotra Połacia grający prześmiewczą formę disco polo. Początki grupy sięgają września 2010, kiedy Git Produkcja rozpoczęła kręcenie serialu komediowego pt. Kaliber 200 volt, emitowanego na kanale RBL.TV. Połać został uznany za najlepszego polskiego muzyka 2014 roku według magazynu Metal Hammer. Gatunek ich muzyki to disco polo. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Na bogatości” ukazała się 21 maja 2012 roku nakładem wytwórni płytowej S.P. Records i jest utrzymana w gatunkach Pastisz i disco polo. Album zawiera 11 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 28. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 3 z 10 możliwych gwiazdek.

“[…] Przejdźmy więc do tekstów, bo to one są tu sednem i poniekąd dźwignią sensacyjnego sukcesu duetu. Dużo o dziewczynach, ale tam, gdzie Tomasz Niecik czy inny bożek z discopolowego Olimpu mógł tylko sugerować, tam Figo i Fagot walą z grubej rury. […]” – napisano w recenzji płyty w serwisie kultura.onet.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 73 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *