Boys, Top Girls, Jorrgus, Extazy, BajorekD – To zmieni się

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich zespołów Boys, Top Girls, Jorrgus, Extazy oraz artysty BajorekD zatytułowana “To zmieni się”. Kawałek ma być wsparciem dla osób dotkniętych pandemią koronawirusa.


Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu są Robert Klim, Jerzy Szuj oraz Cezariusz Niedziela, natomiast kompozytorami są Jerzy Szuj i Robert Klim.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 10 grudnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 879 365 wyświetleń na YT. Realizacją wideoklipu zajęła się ekipa Shotovani. Zdjęcia do klipu zrealizowano w kawiarni Duży Pokój w Białymstoku.

Boys to jedna z najpopularniejszych formacji disco polo. Zespół gra już od 28 lat i ma na koncie wiele albumów, w tym platynowe i złote. Hity grupy takie jak Szalona, Wolność czy Dziewczyna z marzeń przeszły do klasyki disco polo. Ich przeboje od lat towarzyszą imprezom weselnym i nie tylko. Każda produkcja Marcina Millera staje się wielkim hitem disco polo i długo utrzymuje się na listach przebojów. Dużą popularnością na Youtube z ich produkcji cieszy się numer “Najpiękniejsza Dziewczyno”, który ma już 58 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię grupy zamyka wydany w 2017 roku krążek “25 lat”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Green Star i jest utrzymany w gatunku disco polo. Album zawiera 21 kompozycji, w tym 6 duetów oraz 3 remiksy. 14 czerwca 2018 roku krążek uzyskał status złotej płyty.

Dziewczyny z formacji Top Girls to piękne i utalentowane wokalistki. Ich ostatnie kompozycje podbijają serca słuchaczy disco polo. Dużą popularnością na Youtube z ich produkcji cieszy się numer “Jakbyś Mnie zechciał”, który ma już 72 mln wyświetleń.

Zespół JORRGUS to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej sceny muzyczno-rozrywkowej, zdobywcy wielu nagród na Ogólnopolskich Festiwalach Muzyki Disco Polo & Dance. Jorrgusa poznaliśmy już jako Artystę, który zna przepis na prawdziwy hit. Muzyczne eksperymenty wychodzą mu zdecydowanie na plus. Zespół Jorrgus lubi działać z rozmachem, co wielokrotnie przełożyło się na znakomity efekt. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Niebezpieczna”, który ma już 22 mln wyświetleń.

Grupa Extazy to jedna z najpopularniejszych formacji młodego pokolenia w świecie disco polo. Przeboje takie jak “Noc taka czarna”, czy “Chciałem być” kocha miliony Polaków. Zespół należy do najbardziej uniwersalnych artystów w świecie muzyki tanecznej. W repertuarze Kamila Chludzińskiego znajdziemy mocne kawałki jak i te bardziej romantyczne. Dużą popularnością na Youtube z ich produkcji cieszy się numer “Noc taka czarna”, który ma już 38 mln wyświetleń.

Pod pseudonimem BajorekD kryje się młody artysta Dominik Bajorek. Wokalista ma na koncie nutki, za które kochają go fani, np. “Pytasz mnie” (340 tys. wyświetleń na YT) czy “Tylko Ciebie mam” (650 tys. wyświetleń na YT).

źródło: disco-polo.info, muzyka.interia.pl, | se.pl, KM, disco-polo.info, mediadisco.pl, voxfm.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “To zmieni się”

Gdzie teraz Ty, gdzie teraz my?
Co po nas pozostanie?
Czy kiedy wrócą dobre sny
Będziemy tacy sami?
A było tak już dobrze nam
Mieliśmy klucz do raju bram
Ukryty gdzieś głęboko
Na dnie w naszych sercach
Dziś pytam gwiazd, gdzie jest ten czas
Kto zmienił nam na życie plan
To bezlitosny korony morderca

Ref.:
To zmieni się, nadejdzie lepszy czas
To zmieni się, słońce rozjaśni twarz
To zmieni się, nie pytaj o to gwiazd
To zmieni się, głęboko w sercu w nas
To zmieni się, nadejdą lepsze dni
To zmieni się, powrócą dobre sny
To zmieni się, nie pytaj o to gwiazd
To zmieni się, nadejdzie lepszy czas

Słońce kochało Twoją twarz
Dziś za nią tęskni, płacze
Gdy spadnie już kurtyna zła
Czy znowu ją zobaczę?
Ulice puste naszych miejsc
Do których aż się serce rwie
Chcę wrócić tam i z Tobą być
W tej maskaradzie trudno żyć
Milczące oczy, setki rąk
Pomijam jak złowieszczy prąd
Kto taki los zgotował nam?
Jak znaleźć Cię? Gdzie szukać mam?

Ref.:
To zmieni się, nadejdzie lepszy czas
To zmieni się, słońce rozjaśni twarz
To zmieni się, nie pytaj o to gwiazd
To zmieni się, głęboko w sercu w nas
To zmieni się, nadejdą lepsze dni
To zmieni się, powrócą dobre sny
To zmieni się, nie pytaj o to gwiazd
To zmieni się, nadejdzie lepszy czas (2 x)

To zmieni się!

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 263 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *