Bonson – nowa piosenka

BonsonTytuł nowej piosenki Bonsona to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy utworów.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Bonsona

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Bonsona zatytułowana “Po Co Mi Ten Tytuł”. Singiel ten to druga nutka z akcji Ghetto Cognac. Po świetnym odbiorze kawałka Kabe “Każdy Dzień” na kanale pojawił się Bonson. Kompozycja opowiada o drodze i rozterkach życiowych wykonawcy.

Ghetto Cognac to cykl, który gości różnych artystów z całego świata. Każdy z nich prezentuje swoje okolice, miejsce z którym się utożsamia. Całość ograna jest w stylistyce ulicznej z najwyższej jakości muzyką. Ghetto w nazwie reprezentuje prostolinijność i nieskomplikowaność opakowania (teledysku), natomiast Cognac stoi za ekskluzywnością i wysokim poziomem esencji projektu – muzyki.

Nie bez powodu kolejnym uczestnikiem akcji jest właśnie Bonson. To osoba, która na polskiej scenie jest już od prawie kilkunastu lat. Znany jest on z ciężkiej i emocjonalnej nawijki, a jego kooperacje jak ta z Soulpete’m albo Laikike1 w pewnych kręgach są uważane za legendarne. Był on oczywistym wyborem, który w Ghetto Cognac musiał się znaleźć.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorem tekstu jest Bonson. Kompozycja została wyprodukowana przez CaRtera.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 9 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 51 082 wyświetleń na YT. Wideoklip stworzył moher. Teledysk został stworzony w rodzinnym mieście Bonsona – Szczecinie.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego muzyka pt. “Trzy Korony” (nagranego wraz z Sobota, Bilon, Ania Karwan, Kieru, Wini), który na Youtube ma już 31 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że materiał “Trzy Korony” promował galę KSW 36. Kawałek jest dedykowany 3 zawodnikom: Michałowi Materli, Mateuszowi Gamrotowi oraz Tomaszowi Narkunowi, których można zobaczyć w teledysku.

Bonson jest jednym z najpopularniejszych polskich raperów. Ten szczeciński artysta większą popularność zdobył w 2011 roku po wydanym razem z producentem Matkiem krążku „Historia po pewnej historii”. Ten nielegal doczekał się także reedycji wydanej w 2012 roku przez wytwórnię KokaBeats.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię muzyka zamyka wydany 27 marca 2020 roku krążek “Królu złoty”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Def Jam Recordings Poland. Album jest utrzymany w gatunku Hip Hop. Płyta zawiera 11 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Złoty Król, to ironiczne odwołanie do osobowości Bonsona.

“Artysta znany jest z dość hulaszczego trybu życia, sukcesywnie jednak w jego życiu następuje stabilizacja. Jak zapowiedział sam raper i wytwórnia Def Jam Recordings Poland, wydawnictwo, to jego najbardziej nieoczywista produkcja. Artysta nie współpracował jeszcze przy żadnej swojej płycie z tyloma producentami, co pokazuje tylko szeroki przekrój albumu” – pisze o materiale serwis empik.com.

Najbliższy koncert rapera ma się odbyć 15.07.2021 w miejscowości Barcice, Stary Sącz, Jagiellońska.

źródło: materiały prasowe | popkiller.pl, eska.pl, facebook.com/PolishHipHopFestival, empik.com, Wikipedia, koncertum.pl, i inne

Tekst nagrania “Po Co Mi Ten Tytuł”

Chociaż może nie wyglądam
W środku czuje się jak orgazm
Ale życie znów mi robi na złość
Jego ludzi chcą mnie dorwać
jej rodzice chcą mnie poznać
a ja tylko mam ochotę brać cos
by nie zapamiętać nic

nie chce zapamiętać nic
co przyniesie mi los
nie chce zapamiętać nic
żadnych twarzy, żadnych imion
jak bohater w walce zginąć
choć nie zapamięta nikt

budzik mnie wyzywa do nierównej walki
może bym skoczył se do jakiejś tyry
ale nie umiem tańczyć
w kiepole znów dogaszam plan gry
bo nie działał jakby
ci to powiedzieć
ten świat wyrzyguje mi głównie okładki

Lista utworów

1. ???
2. AA
3. AF ft. Laikike1
4. Badtrip
5. Bez Gwarancji /Robak
6. Bezsennie
7. Bo to Polska
8. Border
9. By Mocniej Żyć (SzUsty Blend]
10. C.D.
11. Najlepsze rzeczy
12. Po Co Mi Ten Tytuł
Pozostałe utwory są na tej stronie

Bonson, właściwie Damian Kowalski (ur. 29 marca 1990 w Szczecinie), znany również jako Bonus i Bons – polski raper. Członek zespołów BonSoul, BBQ, Almost Famous oraz kolektywu SB Maffija. Gatunki jego muzyki to hip-hop i horrorcore. Jego debiutancka studyjna płyta (nielegal) zatytułowana “Historia po pewnej historii” ukazała się 11 czerwca 2011 roku i jest utrzymana w gatunku hip-hop. Album zawiera 17 piosenek. Materiał powstał we współpracy z producentem muzycznym Matkiem. To wydawnictwo to bez wątpienia jeden z najsilniejszych debiutów na polskiej scenie hip-hopowej. Bezkompromisowe teksty Bonsona opowiadają o niełatwym życiu w sposób refleksyjny i inteligentny. W połączeniu z oryginalnymi bitami, które wyprodukował Matek płyta stanowi nie lada kąsek dla fanów hip-hopu. Reedycja krążka dotarła do 27. miejsca polskiej listy przebojów (OLiS). Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz preorder.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 55 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)