BOBI – Szesnaście lat (2020)

bobiJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Bobi zatytułowany “Szesnaście lat”. Jest to odświeżona wersja nutki „Szesnaście lat”, która została wydana w roku 2010, gdzie odbiła się bardzo szerokim echem wśród fanów muzyki disco polo. Artysta po 10-latach od wydanie tego kultowego przeboju zdecydował się nagrać nową wersję wraz z wideoklipem. W miłości liczby nie powinny mieć żadnego znaczenia – tą kwestie porusza wokalista w nowym kawałku.


Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorem tekstu jest Bobi.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 8 stycznia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 496 832 wyświetleń na Youtube. Produkcją wideoklipu zajęła się ekipa Allinteractive Films.

Do realizacji teledysku zaprosiłem parę nastolatków, którzy zagrali mnie i moją ukochaną sprzed lat. Ja dzisiejszy śpiewam o nich i ich przyszłości – podkreśla Darek.

ART POLO na kanale, którego pojawił się teledysk, w komentarzu pod wideo umieścił wypowiedź Darka o materiale:

Piosenka „Szesnaście lat” na stałe wpisała się do historii polskiej muzyki tanecznej
jako przebój ponadczasowy, tak zwany wielopokoleniowy evergreen. Utwór miał swoją premierę w 1999 r. w programie „Disco Relax” zajmując tam przez długi czas 1 miejsce na liście przebojów. Tak się składa, że od tamtej pory minęło 20 lat, a więc niewątpliwie zasłużył sobie na nowy teledysk.
I stało się, piosenka zaśpiewana ponownie i nagrana, zrealizowana własnoręcznie prze zemnie, mam nadzieję, że przyniesie sporo wspomnień i radości, zarówno starszej jak i młodszej publiczności.
Życzę miłych wrażeń – Darek Mata.

Produkcję skomentował też Gesek:

Super Darek, fajnie, że odświeżyłeś ten numer! Wiecznie żywy!!!

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. „Heja Hej”, który na Youtube ma już 28 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że materiał „Heja Hej” był niezwykle często emitowany przez Polo TV i Disco Polo Music oraz przez ogólnopolską stację radiową Vox FM.

Bobi, a tak naprawdę Darek Mata to pierwsza liga w świecie disco polo. Jego produkcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Trudno jest sobie wyobrazić wesele bez chociażby jednego numeru wokalisty. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię artysty zamyka wydany w 2015 roku krążek “Halo Halo”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Folk. Album jest utrzymany w gatunkach Eurodance, Euro House oraz Disco Polo. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to ich szósty album. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 16-05-2020 w miejscowości Grudziądz (Kujawsko-pomorskie).

źródło: mediadisco.pl, disco-polo.info, discopolo24.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki formacji Bobi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst kompozycji “Szesnaście lat”

Szesnaście lat
to za mało jest by móc zdobyć świat
lecz tak wiele aby kochać kogoś do utraty sił
nie miałem prawi nic
oprócz dwojga rąk
lecz tak bardzo chciałem bardzo zabrać ciebie stąd
Szesnaście lat
miałaś gdy pierwszy raz zawirował cały świat
gdy ktoś ci serce skradł
Szesnaście lat
kiedy ja , ja nie miałem prawi nic
prócz swej miłości
nie chciałem nic prócz miłości
paru chwil
ale ty
dywan złoty z liści tych jesiennych zostawiłaś mi
i nawet nie wiem dziś
gdzie zrobiłem błąd
bo ktoś inny nagle zabrał ciebie stąd
Szesnaście lat
miałaś gdy pierwszy raz zawirował cały świat
gdy ktoś ci serce skradł
Szesnaście lat
kiedy ja , ja nie miałem prawi nic
prócz swej miłości
Szesnaście lat
miałaś gdy pierwszy raz zawirował cały świat
gdy ktoś ci serce skradł
Szesnaście lat
kiedy ja , ja nie miałem prawi nic
prócz swej miłości

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 48 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *