Billie Eilish – Ilomilo

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór amerykańskiej piosenkarki Billie Eilish zatytułowany “Ilomilo”. Kawałek został wysłany do włoskich CHR 10 kwietnia 2020 roku przez Universal Music Group jako siódmy singiel debiutanckiego album artystki pt. “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”, który ukazał się 29 marca 2019 roku. Więcej o tej płycie przeczytasz na dole artykułu.
Gatunek nowej piosenki to Electropop. Materiał napisali Billie Eilish oraz Finneas O’Connell (prywatnie brat Billie). Kompozycja została wyprodukowana przez FINNEASA. Nutka znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia najpopularniejszych utworów pośród gamerów. Nagranie zostało zainspirowane i nazwane na cześć gry komputerowej o tej samej nazwie. W celach promocyjnych numer został wykonany na żywo podczas trasy Eilish 2019 When We All Fall Asleep Tour and her Where Do We Go? World Tour w 2020. Kiedy płyta “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” stała się dostępna, piosenka osiągnęła 62 pozycję na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 i znalazła się na listach w TOP40 w Kanadzie i Australii. W każdym z tych krajów uzyskała złoty certyfikat. Ilomilo jest ciekawe i proste. Znów zbudowane na prostym rytmie, ale urozmaicone innymi dźwiękami.
Teledysk (Visualizer) do nowego utworu na Youtube ukazał się 24 kwietnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 20 159 978 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 18-letniej Amerykanki pt. “bad guy”, który na Youtube ma już 910 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singel “bad guy” osiągnął międzynarodowy sukces komercyjny, docierając na szczyt list przebojów m.in. w Australii, Estonii, Finlandii, Grecji, Islandii, Kanadzie, Norwegii, Nowej Zelandii, Rosji i Stanach Zjednoczonych. Artystka za ten kawałek odebrała Europejską Nagrodę Muzyczną MTV za wygraną w kategorii „najlepsza piosenka”, zaś teledysk do tej nutki zapewnił jej MTV Video Music Award za „najlepszy montaż”.
Billie Eilish od miesięcy podbija branżę muzyczną. Młoda wokalistka zatrzęsła światową sceną muzyczną, wydając swój pierwszy długo grający album. Artystka jest zawsze o dwa kroki do przodu i nigdy nie idzie na kompromisy jeśli chodzi o brzmienie lub wizję artystyczną . Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 25 sierpnia 2020 w Shanghai, China, Mercedes-Benz Arena, a kolejny 28 sierpnia 2020 w Taipei, Taiwan, Taipei Arena.
źródło: spotify.prowly.com, kulturalnemedia.pl, eska.pl, muzotakt.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Billie

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst nagrania “Ilomilo”

[Verse 1]
Told you not to worry
But maybe that’s a lie
Honey, what’s your hurry?
Won’t you stay inside?
Remember not to get too close to stars
They’re never gonna give you love like ours
[Chorus]
Where did you go?
I should know, but it’s cold
And I don’t wanna be lonely
So show me the way home
I can’t lose another life
[Refrain]
Hurry, I’m worried
[Verse 2]
The world’s a little blurry
Or maybe it’s my eyes
The friends I’ve had to bury
They keep me up at night
Said I couldn’t love someone
‘Cause I might break
If you’re gonna die, not by mistake
[Chorus]
So, where did you go?
I should know, but it’s cold
And I don’t wanna be lonely
So tell me you’ll come home
Even if it’s just a lie
[Bridge]
I tried not to upset you
Let you rescue me the day I met you
I just wanted to protect you
But now I’ll never get to
[Refrain]
Hurry, I’m worried
[Outro]
Where did you go?
I should know, but it’s cold
And I don’t wanna be lonely
Was hoping you’d come home
I don’t care if it’s a lie
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 41 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *