Białas, Muniek Staszczyk, Kuba Więcek, Sir Mich – Do Ciebie mówię

BialasJakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego rapera Białasa, polskiego wokalisty Muńka Staszczyka, polskiego saksofonisty i kompozytora jazzowego Kuby Więcka oraz polskiego producenta muzycznego Sir Micha zatytułowana “Do Ciebie mówię”. Kawałek jest trzecim singlem powstałym w ramach platformy Pepsi Taste The Beat. Jak podaje organizator “jest to najbardziej niespodziewana kolaboracja artystyczna w tym projekcie”.


“Gdy byłem dzieciakiem i dzieliłem z bratem wspólny pokój, regularnie bombardował mnie utworami t love. Szybko zaraziłem się od niego tą muzyką i towarzyszyła mi w wielu momentach, nawet przy pisaniu pierwszych tekstów. Muniek to prawdziwa ikona polskiej muzyki a nagranie z nim to dla mnie wielka nobilitacja” – powiedział Białas.

Autorami tekstu są Białas i Muniek Staszczyk, natomiast producentem jest Sir Mich.
Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 18 września 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 782 076 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Marcin Starzecki. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Dominik Danilczyk. Za klip odpowiedzialna jest Papaya Films. W wideoklipie wystąpili: Katarzyna Hallal, Maks Piotrowski i Julia Zaitz.
W opisie pod wideo napisano:

“Każdy z singli, powstałych w ramach Pepsi Taste The Beat, to łączenie brzmień hip hopu, rapu czy R&B, z innymi gatunkami muzycznymi. Zaangażowanie takich artystów jak Białas, którego słucha obecnie ponad milion osób miesięcznie w Spotify, Muniek Staszczyk będący idolem kilku pokoleń Polaków oraz nadziei polskiego jazzu, czyli Kuby Więcka, jest podkreśleniem nowatorstwa i nieoczywistych miksów Pepsi Taste The Beat. W poprzednich utworach współpracowali ze sobą reprezentujący polską scenę hip hopową Kali, PlanBe czy Sarius z przedstawicielami odmiennych styli muzycznych – Klaudią Szafrańską, Jakubem Józefem Orlińskim czy BARANOVSKIM.
Wydawcą singla „Do Ciebie mówię” jest Warner Music Poland, za teledysk odpowiedzialna jest Papaya Films.
Pepsi Taste The Beat to ponadczasowy projekt muzyczny dla tych, którzy kochają muzykę, mają swój smak, cenią swój gust i nakręcają się energią, jaka drzemie w bicie. To tu zrywamy z rutyną, odkrywamy nieodkryte, doceniamy swoje zajawki, kultywujemy spontan i podążamy za pasjami!
Poznaj nieoczywiste kolaboracje artystów i zaskakujący mix brzmień ponad gatunkami. Poznaj nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Daj się ponieść miejskiemu brzmieniu. Spróbuj tego niekonwencjonalnego podejścia do tematu. Tak brzmi lifestyle.
Tak brzmi miasto. Tak brzmi Pepsi.
Wsłuchaj się w swój smak.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Białasa pt. “Ból” (nagranego wraz z Deemzem i Szpaku), który na Youtube ma już 28 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ból” znalazł się na pozycji #1 na karcie Na czasie w portalu YT.
Białas to jeden z najpopularniejszych raperów w kraju, żywa legenda sceny. Współpracował z całą plejadą gwiazd polskiego rapu, a jego umiejętności doceniają legendy i newcomerzy. Popularność zyskał dzięki duetowi z innym raperem – Solarem. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną, solową dyskografię muzyka zamyka wydany 5 sierpnia 2020 roku krążek “H8M5”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej SB Maffija Label. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop i trap. Płyta zawiera 30 numerów na dwóch CD. Jest to jego 5 album solowy. Krążek pokrył się platyną (warto tu wspomnieć, że materiał jeszcze przed premierą, 31 lipca 2020, uzyskał status złotej płyty). Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Glamrap.pl przyznał krążkowi ocenę 9.2/10, natomiast serwis Rytmy.pl przyznał krążkowi ocenę 8,5/10.

“H8M5 jest doskonałym zwieńczeniem drogi, jaką Białas musiał pokonać, aby znaleźć się w obecnym miejscu. Ponadto, możemy zaobserwować przemianę, jaka dokonała się w raperze przez wszystkie lata. Ze strony technicznej, krążek jest dopracowany niemalże idealnie. […] Za to z czystym sumieniem mogę napisać, że jest to najdojrzalszy i najbardziej szczery projekt w karierze Białasa” – napisano w recenzji płyty w serwisie Rytmy.pl.

Najbliższy koncert 32-letniego artysty ma się odbyć 05-08-2021 w miejscowości Płock (Mazowieckie).
Muniek Staszczyk, właśc. Zygmunt Marek Staszczyk (ur. 5 listopada 1963 w Częstochowie) – polski muzyk, współzałożyciel, lider, wokalista, autor tekstów, w początkowym okresie także basista zespołu T.Love. Współpracował z wieloma artystami i zespołami, jak Maanam, Kasia Nosowska, Pidżama Porno, Zipera, Habakuk. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Pola”, który ma już 19 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną, solową dyskografię 56-letniego artysty zamyka wydany 18 października 2019 roku krążek “Syn miasta”. Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 4.03.2021 w miejscowości Warszawa, Palladium, a kolejny na wydarzeniu Olsztyn Green Festival 2021, które ma mieć miejsce w dniach 13.08. – 15.08.2021 w miejscowości Olsztyn, Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”.
Jakub Więcek (ur. 29 października 1994, Rybnik) – polski saksofonista i kompozytor jazzowy. Dnia 24 marca 2017 ukazała się jego debiutancka płyta nagrana w trio pt. „Another Raindrop”, w ramach legendarnej serii wydawniczej Polskich Nagrań – Polish Jazz (vol. 78). Krążek przyniósł 26-letniemu muzykowi nagrodę Fryderyka 2018 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku.
Sir Michu właściwie Michał Kożuchowski (ur. 1982 w Iławie) – polski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Członek zespołów Eurobiznes, Jama Zła i Potwierdzone Info. Współtworzył także trio wraz z Tede i DJ-em Tuniziano. Dużą popularnością na Youtube z produkcji, w których miał udział cieszy się numer “Wyje Wyje Bane” (nagrany wraz z Tede), który ma już 26 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 38-letniego muzyka zamyka wydany 4 czerwca 2020 roku krążek “Disco Noir”.
źródło: radiozet.pl, | popkiller.pl, plhhfestival.pl, open.spotify.com, merlin.pl, koncertomania.pl, goout.net, Wikipedia, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Białasa

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Do Ciebie mówię”

[Zwrotka 1: Białas]
Nie mam do ludzi złego nastawienia, jak się z tobą nie zgadzam to na siłę cię nie zmieniam
Na co dzień więcej słucham, niż mówię, a czasem przemilczę jakiś temat
Żeby było miło, życie bez problemów, nawet jakby było
To byśmy je znajdywali sami, tak by było
To była chwila na zastanowienie, chodź wygodnie myśleć wam, że nie wiedziałem co powiedzieć
Wasze poglądy nie obchodzą mnie w ogóle, nie obchodzi mnie co myślisz, obchodzi mnie co czujesz
[Refren 1: Muniek Staszczyk]
Posłuchaj mnie, do ciebie mówię, planeta nie chce walczyć już
To moment twój, uwolnij głowę, dla naszych dziеci zróbmy ruch
Ja mówię dziś, do ciebie mówię, dla naszych dzieci zróbmy ruch
Pokonaj strach, znajdź w sobiе czad, po nocy dzień zawita znów
[Zwrotka 2: Białas]
Ja otwieram głowy, ale nie jak chirurg, mam inne metody Napotkałem liczne przeszkody
Spotykałem dziwne osoby, poznawałem śliczne kobiety
Które miały inne poglądy
Chciałem tylko szybciej coś przeżyć, one chciałyby mnie w kieszeni
Każdy tu po krzywdzie jest mądry, każdy chce po fakcie się zmienić
A ty żyj po swojemu, co by się nie działo, co dzień jesteś bliżej celu
Stworzyłem sentencję, która przyda się każdemu, jak chcesz znaleźć szczęście, to nie szukaj problemu
[Refren 2: Muniek Staszczyk]
Posłuchaj mnie, do ciebie mówię, planeta nie chce walczyć już
Okrutny świat, nie pewny czas, dla naszych dzieci zróbmy ruch
Ja mówię dziś, do ciebie mówię, dla naszych dzieci zróbmy ruch
Uwolnij głos, to moment twój, po nocy dzień zawita znów (tak)

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 0 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *