Kamil Bednarek – nowa piosenka

bednarekTytuł nowej piosenki Kamila Bednarka to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Kamila

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Kamila Bednarka zatytułowana “Pull Up”. To szósty i zarazem ostatni z singli promujących nadchodząca płytę wykonawcy. Nutka skłania do refleksji na temat otaczającego nas świata. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął jak dotychczas najwyższą pozycję numer 15, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Bednarek Kamil, natomiast kompozytorami są Bednarek Kamil oraz Smoczyński Jan (Kamil wcześniej pracował już Janem przy kompozycjach „Bądź przy mnie”, „Momenty”, „Wojownik światła”, „S.O.S” czy „Prosto w twarz”).

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 23 kwietnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 729 989 wyświetleń na YT. Produkcją wideoklipu zajęło się Mortvideo. Za zdjęcia odpowiadali Marcin Kopiec i Jacek Sikorski.

W opisie pod wideo Kamil napisał:

“Jeśli podobał się Tobie teledysk zostaw łapkę w górę, jest to dla mnie bardzo ważne.
Co Wam się podobało najbardziej w moim teledysku?”

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od znanego serwisu internetowego JastrzabPost:

“Super kawałek! :)” – JastrzabPost.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniego artysty pt. “Chwile jak te” (feat. Staff), który na Youtube ma już 30 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Chwile jak te” przedpremierowo został wykonany podczas jubileuszowego 20. Przystanku Woodstock 31 sierpnia 2014. Kawałek zajął 3 miejsce w plebiscycie Przebój Roku 2014 radia RMF FM (przez wiele tygodni znajdował się w czołówce notowania Poplisty). Nutka na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła najwyższą pozycję numer 2. Również na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 2.

Kamil Bednarek to jedna z największych gwiazd polskiej sceny reggae., a nawet jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców ogólnie. Początki kariery Kamila, to rok 2008, kiedy powstaje grupa Star Guard Muffin. Bednarek największy rozgłos zyskał w 2010 roku po występie w trzeciej edycji programu Mam talent!. Jesienią 2020 roku miała się odbyć trasa koncertowa wykonawcy “Inaczej Tour 2020” w ramach, której muzyk miał zagrać w największym miastach naszego kraju. Lecz trasa została przeniesiona na rok 2021.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię piosenkarza zamyka wydany 1 grudnia 2017 roku album “Talizman”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Lou & Rocked Boys w dystrybucji Rockers Publishing. Płyta jest utrzymana w gatunku reggae. Album zawiera 12 numerów. Nagrania zadebiutowały na 6. miejscu zestawienia OLiS. W styczniu 2018 krążek uzyskał w Polsce status złotej płyty sprzedając się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy. Jest to 3 studyjne wydawnictwo artysty.

– To pierwsza płyta, na której udało mi się tak mocno poeksperymentować z muzyką. Nie lubię, kiedy ludzie szufladkują wykonawców. Ktoś gra rocka, to już nie może zagrać czegoś innego. Moim zdaniem połączenia różnych gatunków muzycznych służą rozwojowi artysty i wprowadzają do muzyki dużo świeżości. Na nowym krążku połączyliśmy reggae z funkiem, jest trochę reggaetonu, rapu, jest też ballada i czyste rootsowe reggae. Nie chcę dać się zaszufladkować i mocno wierzę w to, że fani pokochają (…) „Talizman” – powiedział Kamil.

“Lekkie i chwytliwe rytmy, przemyślane i podejmujące ważkie tematy teksty oraz bezbłędny wokal dwudziestosześciolatka sprawiają, że każda nowa płyta jest materiałem godnym polecenia. Pomimo małych defektów, jest to album wywołujący różnorakie emocje, a chyba to w muzyce jest najważniejsze” – napisał o materiale serwis allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 23-07-2021 w miejscowości Wrocław, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

źródło: open.fm, rmf.fm, muzyka.t-mobile.pl, | wirtualnemedia.pl, muzyka.interia.pl, dziendobry.tvn.pl, ny.bialyorzel24.com, tczew.naszemiasto.pl, mckkatowice.pl, cgm.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Pull Up”

Ty krzyknij “Pull up!” na cały głos
To manifest słów palących zło
Z uporem rebelianta wysyłam to
Do wszystkich czterech świata stron [x2]

Szyderczy uśmiech codzienności, radość nie ta sama
Zbyt prawdziwi, by zrozumieć pokolenie Instagrama
Szczęście niezdobyte prawdą, szczęście mierzone w gramach
Wewnętrzny głos dla nich to niezrozumiały hałas
Wokół mamony wszystko kreci się, faza pojebana
Brak rozsądku przybiera dziś rolę szamana
Zmanipulowana większość społeczeństwa pozwala
Nie wierzyć w dobro i popadać w marazm

Nie tędy droga
Nie tędy droga

Ty krzyknij “Pull up!” na cały głos
To manifest słów palących zło
Z uporem rebelianta wysyłam to
Do wszystkich czterech świata stron [x2]

Pukam do twych drzwi, proszę otwórz mi
Wiem, że jesteś gotowy na mentalny rise up
Zniewoleni doganianiem tych, co mają za nic Ciebie
Po co Ci ten kolejny mindfuck?
Politycy pogubieni w swych kłamstwach, zgroza
Nie słyszą wołania kraju, który o pomoc woła
Człowiek człowiekowi wilkiem, nienawiści mowa
Zabija w nas empatię, rozejrzyj się dookoła

Nie będę stać spokojnie
Gdy to, co dobre płonie
Nie tędy droga
Nie tędy droga

Ty krzyknij “Pull up!” na cały głos
To manifest słów palących zło
Z uporem rebelianta wysyłam to
Do wszystkich czterech świata stron [x2]

Nie tędy droga, nie tędy droga

Pull up
Wysyłam to
Pull up
Palących zło
Pull up
Świata stron
Pull up
Świata stron
Pull up
Palących zło
Wysyłam to
Świata stron

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
(airplay)
[25]
POL
(airplay
nowości)
SLiP
„Nie chcę wyjeżdżać stąd”[32] 2012
„Think About Tommorow”
„Cisza” 2013 1
„Dni, których jeszcze nie znamy” 16 1
„Chodź ucieknijmy…” 2014 7 2 21
„Chwile jak te” (gościnnie: Staff)[33] 2 2 11
„Sailing” 2015 2 38
„Euforia” (gościnnie: Staff) 14 2 24
„List” 2016 11 1 6
„Talizman” (gościnnie: Matheo) 2017 7 1 13
„Poczuj luz” 2 3 20
„Get Up” (oraz Raging Fyah)
„Jak długo jeszcze” 37 5
„Zabieram Cię na trip” 2018
„Klub”(gościnnie: Staff)
„Oaza spokoju”
„Spragniony” (gościnnie: Igor Herbut) 2019 45 2 44
„Pragnienia szczyt”
„Możemy więcej” (gościnnie: Matheo i Claysteer) 22
„Milczące lasy” (gościnnie: Anja Sei)
„Bądź przy mnie” 2020 7 1 3
„Momenty” 24 2 12
„Wojownik światła” 6 2 7
„S.O.S”
„Prosto w twarz” 2021
„Pull Up” 15 1
„–” singel nie był notowany.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Kompas” u boku Bartka Deryło.

Kamil Bednarek (ur. 10 maja 1991 w Brzegu), znany również jako MaccaBraa – polski wokalista reggae, kompozytor, autor tekstów i instrumentalista. W latach 2008–2012 wokalista formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku zespołu sygnowanego jego nazwiskiem. W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu Mam talent! emitowanego przez stację telewizyjną TVN. Po finałowym wykonaniu “Is This Love” Boba Marleya, zdobył 2. miejsce na podium show. Kamil założył w 2008 roku Star Guard Muffin ze swoimi przyjaciółmi. Debiutancki zespół był wspierany przez polski zespół raggamuffin EastWest Rockers. Rok później Star Guard Muffin wydała debiutancką EP-kę Ziemia Obiecana. Rok później Gwiezdna Gwardia Muffin wydała debiutancki EP Ziemię Obiecaną (Ziemia Obiecana). W 2010 roku Kamil brał udział w trzeciej serii Mam talent!, polskiej wersji serii Got Talent. Podczas castingu wykonał piosenkę “I” Kurta Nilsena i wprawił w podziw sędziów. W półfinale śpiewał “Tears in Heaven” Erica Claptona i dotarł do finału, gdzie skończył na drugim miejscu po zaśpiewaniu “Is This Love” Boba Marley’a. Gatunki jego muzyki to dancehall i reggae. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Jestem…” ukazała się 28 listopada 2012 roku nakładem wytwórni płytowej Lou & Rocked Boys w dystrybucji Rockers Publishing i jest utrzymana w gatunku reggae. Album zawiera 13 piosenek. Nagrania zadebiutowały na 1. miejscu zestawienia OLiS. 13 maja 2015 roku płyta uzyskała w Polsce status diamentowej sprzedając się w nakładzie 150 tys. egzemplarzy. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis T-mobile-music.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 1 002 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *