Beata Kozidrak – nowa piosenka

Beata KozidrakTytuł nowej piosenki Beaty Kozidrak to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Beaty Kozidrak zatytułowana “Jak dla mnie”. Singiel znajdzie się na kolejnym krążku artystki.

– Płyta ukaże się późną jesienią. Kończę już nagrania i mam wielką przyjemność zaprezentować nowy singiel, w którym powracam do lat 80. – mówi wykonawczyni.

Czwarta solowa płyta piosenkarki prawdopodobnie nosić będzie tytuł “4You”.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Beata Kozidrak, natomiast kompozytorami są Beata Kozidrak, Mariusz Obijalski oraz Arkadiusz Kopera.

– Jestem mile zaskoczona, że mogę współpracować z tak młodymi i ciekawymi artystami. Jest między nami “muzyczna chemia”. Powstają kolejne piosenki, z których jestem bardzo zadowolona. Od razu piszę do nich teksty, a to jest dobry znak, jeśli muzyka mnie zainspiruje. Teksty powstają szybko i stanowią jedność z muzyką. Bardzo dobrze rozumiemy się w studiu – zaznacza Beata Kozidrak.

Singiel „Jak dla mnie” to następca singla „Biegiem” (nagranego wraz z Kamilem Bednarkiem).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 13 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 292 239 wyświetleń na YT. Musicalowy, osadzony w szkolnej scenerii wideoklip wyreżyserował Igor Ignacy Leśniewski (II Reżyser: Mateusz Białęcki). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Konrad Bloch. Wystąpili w rolach głównych: Jolanta Fraszyńska i Cezary Kosiński. W roli nauczyciela WF zobaczymy Wojtka Andrzejuka, a Beata Kozidrak pojawiła się w roli nauczycielki.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 62-letniej artystki pt. “Upilam sie Toba”, który na Youtube ma już 19 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Upilam sie Toba” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął pozycję numer 15, natomiast na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Materiał pokrył się podwójną platyną[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Beata Kozidrak jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych wokalistek w świecie polskiej muzyki[źródło]plejada.pl 28 sie 2022. Wykonawczyni jest znana z pop-rockowego zespołu Bajm, jak i działalności solowej[źródło]kultura.onet.pl. Artystka otrzymała wiele nagród za swoją pracę, zarówno w Polsce, jak i za granicą[źródło]kultura.onet.pl 2019.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 16 września 2016 roku krążek “B3”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej trzeci album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Longplay ukazał się w dwóch wersjach: standardowej i deluxe.

“B3 to dobra płyta. Dobra pod pewnym względem, a mianowicie – gdyby rozpatrywać ją w zupełnym oderwaniu od dotychczasowej twórczości Beaty Kozidrak. Natomiast w porównaniu z całym dorobkiem artystki, począwszy od pierwszej płyty Bajmu albo, jak kto woli, pierwszej solowej płyty Beaty, B3 wypada mocno średnio” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 18-11-2022 w miejscowości Warszawa.

źródło: jedynka.polskieradio.pl, muzyka.interia.pl, open.fm | plejada.pl, kultura.onet.pl, allaboutmusic.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[5]
POL
(airplay
nowości)

[6]
RMF
[7]
1998 „Siedzę i myślę” X X X
„Taka Warszawa”
„Wieczna zima”
„Żal mi tamtych nocy i dni”
1999 „Dakota”
2001 „Rzeka marzeń”
2003 „Stara baśń”
(oraz Katarzyna Pietras)
9
2005 „Teraz płynę” 5
„Złota brama” 10
2009 „Nie pytaj o miłość”
2016 „Bingo” 93 5
„Upiłam się Tobą” 15 5 3
„Niebiesko-zielone” 11 1 3
2017 „Ruchome wydmy” 14 4 4
„Letni wiatr” 40 3
„Obok nas”
2020 „Bliżej” 13 5 1
2021 „Gambit” 18 5 1
„Biegiem”
(oraz Kamil Bednarek)
2022 „Jak dla mnie”
„–” pozycja nie była notowana.
„X” oznacza, że lista przebojów nie istniała w danym okresie.

W 2022 roku wystąpiła również gościnnie w utworze “Miedzy nami” u boku Justyny Steczkowskiej.

Beata Elżbieta Kozidrak (ur. 4 maja 1960 w Lublinie) – polska piosenkarka, wokalistka zespołu Bajm, operująca ponad czterooktawową skalą głosu podczas śpiewu potrafi osiągnąć rejestr gwizdkowy, autorka tekstów, kompozytorka. W szkole podstawowej uczyła się gry na skrzypcach. W liceum zaczęła trenować szermierkę i gimnastykę artystyczną, ale porzuciła je dla śpiewania. Na scenie debiutowała, śpiewając w chórze szkolnym oraz zespołach działających przy III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, do którego uczęszczała. Gatunek jej muzyki to pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Beata” ukazała się 31 sierpnia 1998 roku nakładem wytwórni płytowej Pomaton EMI i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 13 piosenek. Na krążku gościnnie występują muzycy waszyngtońskiej sceny jazzowej: George Hazelrigg – instrumenty klawiszowe, Geoff Hazelrigg – kontrabas oraz Jimmy Willson – trębacz. Producentem całości jest Andrzej Pietras. Materiał pokrył się podwójną platyną.

“Większość tracklisty Beaty trzyma poziom, ale jednocześnie nie pozwala słuchaczowi zapomnieć, że obcuje on z płytą wokalistki Bajmu. […] U Kozidrak elementy elektroniczne stanowią przede wszystkim rolę bardzo sprytnych ozdobników, przykuwających uwagę, odświeżających, „ocieplających wizerunek Kozidrak”. Jednocześnie czynią one solowy debiut naszej rockowej lwicy czymś szczególnym – unikatowym miksem modnych w latach 90. bitów i absolutnie polskiego popu i rocka…” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie popmoderna.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, empik.com oraz popmoderna.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 774 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 3)