Beata Kozidrak – nowa piosenka

Beata KozidrakTytuł nowej piosenki Beaty Kozidrak to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Beaty

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Beaty Kozidrak zatytułowana “Bliżej”. Singiel powstał w ramach nowej inicjatywy Empik Music – Miasto Muzyka. W projekcie Miasto Muzyka polscy wokaliści i wokalistki opowiadają historie własnych rodzinnych miast. Artyści łączą wspomnienia, uczucia i lokalne dźwięki, tworząc niepowtarzalne kawałki, za których oprawę muzyczną odpowiada uznany producent Piotr Krygier – Duit, którego jeden z ostatnich przebojów, “BUBBLETEA” w wykonaniu Quebonafide i Darii Zawiałow podbiło niemalże wszystkie listy przebojów w Polsce. W nowej nutce Beata Kozidrak śpiewa o swoim rodzinnym mieście Lublinie.

Każde miasto brzmi inaczej.
Każde brzmi wyjątkowo w duecie z artystą, który w nim dorastał.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Beata Kozidrak, natomiast kompozytorami są Duit oraz Beata Kozidrak. Kompozycja w wersji cyfrowej jest dostępna tylko w aplikacji Empik Music.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 1 grudnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 154 289 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała Julia Rogowska. Produkcją zajęła się ekipa Papaya Films. Tancerze: Liwia Bargiel, Jakub Mędrzycki. Obsada: Nadia Smyczek, Martyna Chałat. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 60-letniej artystki pt. “Upilam sie Toba”, który na Youtube ma już 18 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Upilam sie Toba” na polskiej liście Airplay zajął najwyższą pozycję numer 15, natomiast na polskiej liście Airplay Nowości zajął numer 5. Materiał pokrył się podwójną platyną.

Beata Kozidrak należy do najpopularniejszych polskich wokalistek. Artystka otrzymała wiele nagród za swoją pracę, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nagrywa przede wszystkim z Bajmem, ale na koncie ma również nagrania solowe. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 29-05-2021 w miejscowości Poznań.

źródło: rytmy.pl, allaboutmusic.pl, | kultura.onet.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Bliżej”

Szukam w sobie tego blasku
jest jak wulkan moje miasto
wracam patrząc oczami dziecka
bo to co piękne warto pamiętać

I wiem na pewno chcę być bliżej
jeszcze bliżej!
Zanurzyć się w ten czas, gdy byłam w niebie
Blisko ciebie
Ulica – twoje miejsca
Tak stałam, gdy świt nie zamykał drzwi przede mną
Kto mnie lepiej poznał niż ty
Dziś tego chcę
Być bliżej, jeszcze bliżej
I wiem na pewno

Szukam w sobie tej odwagi
Pierwszych dźwięków żeby marzyć
Kiedyś wszystko było proste
O tak!
Już dorosłam lecz wciąż błądzę

I wiem na pewno chcę być bliżej
jeszcze bliżej!
Zanurzyć się w ten czas, gdy byłam w niebie
Blisko ciebie
Ulica – twoje miejsca
Tak stałam, gdy świt nie zamykał drzwi przede mną
Kto mnie lepiej poznał niż ty
Dziś tego chcę
Być bliżej, jeszcze bliżej
I wiem na pewno

I wiem na pewno chcę być bliżej
jeszcze bliżej!
Zanurzyć się w ten czas, gdy byłam w niebie
Blisko ciebie
Ulica – twoje miejsca
Tak stałam, gdy świt nie zamykał drzwi przede mną
Kto mnie lepiej poznał niż ty
Dziś tego chcę
Być bliżej, jeszcze bliżej
I wiem na pewno
Chcę być bliżej
Jeszcze bliżej

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[14]
POL
(airplay
nowości)

[15]
RMF
[16]
1998 „Siedzę i myślę”
„Taka Warszawa”
„Wieczna zima”
„Żal mi tamtych nocy i dni”
1999 „Dakota”
2001 „Rzeka marzeń”
2003 „Stara baśń” (oraz Katarzyna Pietras) 9
2005 „Teraz płynę” 5
„Złota brama” 10
2016 „Bingo” 93 5
„Upiłam się Tobą” 15 5 3
„Niebiesko-zielone” 11 1 3
2017 „Ruchome wydmy” 14 4 4
„Letni wiatr” 40 3
„Obok nas”
2020 „Bliżej” 21 5 4
„–” pozycja nie była notowana.

Beata Elżbieta Kozidrak (ur. 4 maja 1960 w Lublinie) – polska piosenkarka, wokalistka zespołu Bajm, operująca ponad czterooktawową skalą głosu podczas śpiewu potrafi osiągnąć rejestr gwizdkowy, autorka tekstów, kompozytorka. W szkole podstawowej uczyła się gry na skrzypcach. W liceum zaczęła trenować szermierkę i gimnastykę artystyczną, ale porzuciła je dla śpiewania. Na scenie debiutowała, śpiewając w chórze szkolnym oraz zespołach działających przy III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, do którego uczęszczała. Gatunek jej muzyki to pop. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Beata” ukazała się 31 sierpnia 1998 roku nakładem wytwórni płytowej Pomaton EMI i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 13 piosenek. Na krążku gościnnie występują muzycy waszyngtońskiej sceny jazzowej: George Hazelrigg – instrumenty klawiszowe, Geoff Hazelrigg – kontrabas oraz Jimmy Willson – trębacz. Materiał pokrył się podwójną platyną.

“Większość tracklisty Beaty trzyma poziom, ale jednocześnie nie pozwala słuchaczowi zapomnieć, że obcuje on z płytą wokalistki Bajmu. […] U Kozidrak elementy elektroniczne stanowią przede wszystkim rolę bardzo sprytnych ozdobników, przykuwających uwagę, odświeżających, „ocieplających wizerunek Kozidrak”. Jednocześnie czynią one solowy debiut naszej rockowej lwicy czymś szczególnym – unikatowym miksem modnych w latach 90. bitów i absolutnie polskiego popu i rocka…” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie popmoderna.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 751 razy, 2 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *