BARANOVSKI, Sarius, PlanBe, Kali, Klaudia Szafrańska, Jakub Józef Orliński, Kuba Więcek, Sir Mich – Żyj jak chcesz

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego piosenkarza BARANOVSKIEGO, polskich raperów Sariusa, PlanuBe i Kaliego, Klaudii Szafrańskiej, polskiego śpiewaka Jakuba Józefa Orlińskiego, polskiego saksofonisty Kuby Więcka oraz polskiego producenta muzycznego Sir Micha zatytułowana “Żyj jak chcesz”. Kawałek jest czwartym singlem powstałym w ramach platformy Pepsi Taste The Beat (jednocześnie jest zwieńczeniem całego projektu). W nutce usłyszeć można plejadę gwiazd polskiej sceny muzycznej. Ośmioro artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne, spotkało się by wspólnie przygotować kompozycję niosącą pozytywny przekaz w tych trudnych czasach. Efektem jest nutka, która od pierwszego przesłuchania zostaje na dłużej i trudno przestać ją nucić.


Przypomnijmy, że w ramach Pepsi Taste The Beat ukazały się trzy single, każdy będący połączeniem gatunków i artystów z odległych muzycznych światów. I tak Kali, Klaudia Szafrańska i PlanBe nagrali numer Tam Gdzie Wy, Sarius, Baranovski i Jakub Józef Orliński zaśpiewali Nigdy Sam, a Białas, Muniek Staszczyk i Kuba Więcek stworzyli kompozycję Do Ciebie mówię.

– W tym projekcie nie ma granic, dlatego że ktoś – może szalony, a może właśnie genialny – postanowił połączyć świat jazzu, rapu, popu, muzyki tanecznej, elektronicznej w jedno – mówił w trakcie realizacji czwartego nagrania Baranovski. – Ten pomysł na papierze wydawał się może nawet niewykonalny, a teraz, po wszystkim – właśnie czegoś takiego było nam trzeba. Mam wrażenie, że nie tylko w kraju, ale i na świecie – dodaje wykonawca.

Wydawcą singla „Żyj jak chcesz” jest Warner Music Poland.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/Rap. Autorem tekstu są Sarius, PlanBe, Kali, BARANOVSKI, Klaudia Szafrańska oraz Jakub Józef Orliński. Za produkcję odpowiada niezmiennie Sir Mich.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 9 października 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 883 262 wyświetleń na YouTube. Wideoklip wyreżyserował Marcin Starzecki. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Dominik Danilczyk. Za klip odpowiedzialna jest Papaya Films. W teledysku wystąpili Katarzyna Hallal, Maks Piotrowski, Izabela Perez, Kasia Łosiak, Michalina Barbara Rudek, Urszula Fryc, Maks Płuciennik, Patryk Sępkowski, Mariusz Mikucicki, Mila Jankowska, Gosia Tuszyńska, Dj Timon, Łukasz Pękacki oraz wykonawcy.

W opisie pod wideo napisano:

“Pepsi Taste The Beat to ponadczasowy projekt muzyczny dla tych, którzy kochają muzykę, mają swój smak, cenią swój gust i nakręcają się energią, jaka drzemie w bicie. To tu zrywamy z rutyną, odkrywamy nieodkryte, doceniamy swoje zajawki, kultywujemy spontan i podążamy za pasjami!
Poznaj nieoczywiste kolaboracje artystów i zaskakujący mix brzmień ponad gatunkami. Poznaj nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Daj się ponieść miejskiemu brzmieniu. Spróbuj tego niekonwencjonalnego podejścia do tematu. Tak brzmi lifestyle.
Tak brzmi miasto. Tak brzmi Pepsi.
Wsłuchaj się w swój smak.”

BARANOVSKI dzięki przebojowym kawałkom stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych nowych artystów w Polsce w ostatnich latach. Dowodem na to są zeszłoroczna nominacja do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku oraz liczne koncerty w całym kraju, na czele ze scenami Open’era, Męskiego Grania, Orange Warsaw Festivalu, Olsztyn Green Festivalu i Fest Festivalu w Chorzowie. Wykonawca wziął udział także w drugiej odsłonie projektu Pepsi Taste The Beat. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Czułe miejsce”, który ma już 14 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel “Czułe miejsce” rządził w rozgłośniach radiowych i zdecydowanie był jednym z przebojów 2019 roku. Kawałek ten słusznie doczekał się nominacji do tegorocznych Fryderyków w kategorii „Utwór roku”. Przypomnijmy, że w 2019 ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty “Zbiór”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Dzięki płycie Baranovski zdobył aż 3 nominacje do tegorocznych Fryderyków (Album Roku Pop, Piosenka Roku, Autor Roku). Najbliższy koncert 29-letniego artysty ma się odbyć 24-01-2021 w miejscowości Poznań (Wielkopolskie), a kolejny 06-02-2021 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie).

Sarius, właściwie Mariusz Golling (ur. 12 stycznia 1992 roku w Częstochowie) – polski raper, reprezentant częstochowskiej sceny hip-hopowej. Zadebiutował w 2013 roku albumem „Blisko leży obraz końca”, wyprodukowanym przez DJ-a Eproma i wydanym nakładem wytwórni Asfalt Records, której stał się pełnoprawnym członkiem. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Wiking”, który ma już 68 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 28-letniego artysty zamyka wydany 30 sierpnia 2019 roku krążek “Pierwszy dzień po końcu świata”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 06-11-2020 w miejscowości Warszawa (Mazowieckie), a kolejny 07-11-2020 w miejscowości Poznań (Wielkopolskie).

PlanBe, właściwie Bartosz Krupa (ur. 13 sierpnia 1996 w Tomaszowie Lubelskim) – polski raper i autor tekstów. Muzyk należy do wytwórni QueQuality, współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak raperzy Quebonafide, ReTo, Bedoes czy Otsochodzi oraz wokalistami Smolasty i Sztoss. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Eldorado” (nagrany wraz z Deemzem i Bedoesem), który ma już 93 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową solową dyskografię 24-letniego artysty zamyka wydany 23 października 2020 roku krążek “Planet Planek”.

Kali, właściwie Marcin Kamil Gutkowski (ur. 22 października 1981 w Krakowie) – polski raper i aktor. W latach 2000–2010 członek zespołu Firma. Od 2009 roku współtwórca kolektywu Ganja Mafia, a od 2011 roku prowadzący solową działalność artystyczną. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “30KMH”, który ma już 59 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową solową dyskografię 39-letniego artysty zamyka wydany 22 kwietnia 2016 roku krążek “Krime Story”.

Klaudia Szafrańska pochodzi z Konina. Wchodzi w skład zespołu muzycznego Xxanaxx. Występowała w programie “X Factor”. Dużą popularnością na Youtube cieszy się numer “Candy” (Quebonafide ft. Klaudia Szafrańska), który ma już 85 mln wyświetleń.

Jakub Józef Orliński (ur. 8 grudnia 1990 w Warszawie) – polski śpiewak (kontratenor). Karierę wokalną zaczynał w Męskim Zespole „Gregorianum” kierowanym przez Berenikę Jozajtis, z którym koncertował w kraju i za granicą. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 29-letniego artysty zamyka wydany 8 listopada 2019 roku krążek “Facce d’amore”.

Jakub Więcek (ur. 29 października 1994, Rybnik) – polski saksofonista i kompozytor jazzowy. Dnia 24 marca 2017 ukazała się jego debiutancka płyta nagrana w trio pt. „Another Raindrop”, w ramach legendarnej serii wydawniczej Polskich Nagrań – Polish Jazz (vol. 78). Krążek przyniósł 26-letniemu muzykowi nagrodę Fryderyka 2018 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię artysty zamyka wydany w 2019 roku krążek „Berry”.

Sir Michu właściwie Michał Kożuchowski (ur. 1982 w Iławie) – polski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Członek zespołów Eurobiznes, Jama Zła i Potwierdzone Info. Współtworzył także trio wraz z Tede i DJ-em Tuniziano. Dużą popularnością na Youtube z produkcji, w których miał udział cieszy się numer “Wyje Wyje Bane” (nagrany wraz z Tede), który ma już 26 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 38-letniego muzyka zamyka wydany 4 czerwca 2020 roku krążek “Disco Noir”.

źródło: rytmy.pl, wirtualnemedia.pl, | cojestgrane24.wyborcza.pl, eska.pl, rytmy.pl, KM, radiozw.com.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Żyj jak chcesz”

[Zwrotka 1: Sarius]
Bo żyję tak jak ja chcę, chcę słońce i Jamajkę
I w moim małym domku w Polsce każdy czeka na mnie
Drużyna ma się dobrze, choć tak nie było zawsze
Ogień się pali dalej, od złej śliny już nie zgaśnie
Chcesz, to zobacz nas na przekór
Vibe, vibe, vibe daje słońce, człowieku
Nie la la la, muzyka ma się leku
Nie sprawdzam gwiazd, gdy sam płynę w powietrzu
[Zwrotka 2: BARANOVSKI]
Mówią co jest pięć, ziomek, żadnych spięć, ziomek
Mówię no comment, kiedy wchodzą w życie moje
Mam już plan w grze i jak Mantrę, ej
Chcę powtarzać dobre chwile, nigdy, sam wiesz
Moje życie, moje sprawy w mojej ręce
Chciałbym tylko być normalnym, nie chcę więcej
I gdy podchodzisz do mnie w niebieskiej sukience
Odjeżdżamy w cadillacu, znanym jako szczęście
[Refren: PlanBe, PlanBe & Jakub Józef Orliński]
Żyj jak chcesz, ziom
Nawet jeśli mówią, że nie powinieneś sobą być
Żyj jak chcesz, ziom
I spełniaj marzenia
Nie masz nic do stracenia już dziś
Żyj jak chcesz, ziom
Nawet jeśli wokoło biegną
Bądź jedną drugą, nie jedną setną
Żyj jak chcesz, ziom, to wiem na pewno
[Zwrotka 3: Klaudia Szafrańska]
Dotykam strefę zer, w ciemności widzę kres
Ten słońca promień poci mnie, poci mnie
Jak fala znika stres, łagodnie jak smooth jazz
Na niebie błękit poci mnie, poci mnie
[Zwrotka 4: PlanBe]
Ona vibe jak Rihanna, jak ja kładę flow
Ciągle znak zapytania w twarzach, skąd to wziął?
Chcę ten stan jak Nevada, z dala od tych trosk
Mamy stan jak ta plaża późną porą tą
Puszczam Kendrick Lemar, później Candy Shop
Moja baby mama wie czym jak ma trząść
Ja chce żyć bez stresu
Wychodzę na balkon w parze dresów
Na co komu małe, wielkie problemy?
Na co komu małe, wielkie problemy?
Na co komu małe, wielkie problemy?
Na co komu małe, wielkie problemy?
[Zwrotka 5: Kali]
Dam, da-da, Batman, spalam stres
To nie Gangnam Style, bardziej Johnny Cash
Zbijamy pięć, podbijamy rtęć, a ty kręć, kręć tym, twerk, mała
Kali, dżentelmen
Serwuje banger, co poleci poza Schengen
Przemycam tyle uczuć, a ich nie wykrywa roentgen
Dopiero tu przyszedłem, a już nie ma co zbierać
Życie jest piękne, jak Quantanamera
[Refren: PlanBe, PlanBe & Jakub Józef Orliński]
Żyj jak chcesz, ziom
Nawet jeśli mówią, że nie powinieneś sobą być
Żyj jak chcesz, ziom
I spełniaj marzenia
Nie masz nic do stracenia już dziś
Żyj jak chcesz, ziom
Nawet jeśli wokoło biegną
Bądź jedną drugą, nie jedną setną
Żyj jak chcesz, ziom, to wiem na pewno
[Hook: Jakub Józef Orliński]
Aaa
Aaa
Aaa
Aaa
[Zwrotka 6: Klaudia Szafrańska]
Wyłączam zgiełk, po co ten lęk?
Ratuje mnie dźwięk i świat dalej kręci się
W koronach drzew, schowamy się
Ratuje nas dźwięk i świat dalej kręci mnie
[Refren: PlanBe, PlanBe & Jakub Józef Orliński]
Żyj jak chcesz, ziom
Nawet jeśli mówią, że nie powinieneś sobą być
Żyj jak chcesz, ziom
I spełniaj marzenia
Nie masz nic do stracenia już dziś
Żyj jak chcesz, ziom
Nawet jeśli wokoło biegną
Bądź jedną drugą, nie jedną setną
Żyj jak chcesz, ziom, to wiem na pewno

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 7 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *