BARANOVSKI – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki BARANOVSKIEGO to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do singli.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu BARANOVSKIEGO

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza BARANOVSKIEGO zatytułowana “Lubię być z nią”. Singiel jest zapowiedzią nadchodzącego, drugiego krążka artysty. Pierwszą zapowiedzią płyty był kawałek “Momenty”, wydany w kwietniu tego roku. W nowej nutce można znaleźć nowoczesną popową produkcję, zgrabny i chwytliwy tekst oraz refren, który zostaje w głowie po pierwszym przesłuchaniu.

„to prosta piosenka o miłości” – mówi krótko o numerze BARANOVSKI.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu i kompozytorem jest Wojciech Baranowski.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 4 września 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 634 334 wyświetleń na YouTube. Wideoklip wyreżyserowali: ceniony artysta sztuk wizualnych, absolwent Royal College of Art w Londynie – Filip Berendt i Ksawery Bajon. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Julian Kernbach | HART. W klipie wystąpili modelka Maja Salamon (jest znana z pokazów Dolce &Gabbana oraz okładek wielu międzynarodowych magazynów. Obwołana została jedną z 50. najlepszych modelek na świecie) i Wojtek Baranowski. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego artysty pt. “Czułe miejsce”, który na Youtube ma już 14 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Czułe miejsce” rządził w rozgłośniach radiowych i zdecydowanie był jednym z przebojów 2019 roku. Kawałek ten słusznie doczekał się nominacji do tegorocznych Fryderyków w kategorii „Utwór roku”.

BARANOVSKI dzięki przebojowym kawałkom stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych nowych artystów w Polsce w ostatnich latach. Dowodem na to są zeszłoroczna nominacja do Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku oraz liczne koncerty w całym kraju, na czele ze scenami Open’era, Męskiego Grania, Orange Warsaw Festivalu, Olsztyn Green Festivalu i Fest Festivalu w Chorzowie. Wykonawca niedawno wziął udział w drugiej odsłonie projektu Pepsi Taste The Beat. Przypomnijmy, że w 2019 ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty “Zbiór”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Dzięki płycie Baranovski zdobył aż 3 nominacje do tegorocznych Fryderyków (Album Roku Pop, Piosenka Roku, Autor Roku). Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 24-01-2021 w miejscowości Poznań (Wielkopolskie), a kolejny 06-02-2021 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie).

źródło: rytmy.pl, radiozw.com.pl, | cojestgrane24.wyborcza.pl, eska.pl, rytmy.pl, KM, radiozw.com.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Lubię być z nią”

Możesz mówić do mnie wierszem
Możesz stać koło mnie
Możesz spać koło mnie gdy pisze ci piosenkę
I powiem więcej
Zamarzyłem skromnie
Nim to było modne
By zostać z tobą w domu

Cały rok
Za rogiem noc
Kolejny dzień, kolejna noc
I znów nam mija noc
Za nocą dzień za dniem
I znów kolejny rok

Lubię być z nią, tak
Lubię być z nią, lubię być z nią
Lubię być z nią
Lubię być z nią, lubię być z nią

Świat zatrzymał się na chwile
Jakby zmiotło wszystkie pionki z naszej planszy
Już wystarczy
Dzięki tyle
Ale moment gdy wystrzeli jak rakieta
Wiedz, że zawsze będę czekał w kosmodromie

Mija noc
Za nocą dzień za dniem
I znów kolejna noc
I niech tak mija noc za nocą dzień za dniem
I znów kolejny rok

Lubię być z nią, tak
Lubię być z nią, lubię być z nią
Lubię być z nią
Lubię być z nią, lubię być z nią
Lubię być z nią
Lubię być z nią, lubię być z nią
Lubię być z nią
Lubię być z nią, lubię być z nią

Zamarzyłem skromnie

Lubię być z nią, tak
Lubię być z nią, lubię być z nią
Lubię być z nią
Lubię być z nią, lubię być z nią
Lubię być z nią

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[5]
POL
(airplay
nowości)

[6]
SLiP
2018 „Dym”[7] 21 4 19
„Hey”[8]
„Luźno” 10 1 18
2019 „Zbiór” 22 2 26
„Czułe miejsce” 1 1 4
2020 „Sam”
„Momenty” 36
„Nigdy sam”
(gościnnie: Sarius, Jakub Józef Orliński)
38
„Lubię być z nią” 16 1 19
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Blakk Blood” u boku Xxanaxx.

Baranovski brał udział w “The Voice of Poland”. Występuje w grupie Xxanaxx jako klawiszowiec i gitarzysta. Inspirują go tacy artyści jak Tom Odell, Paolo Nutini, Kaleo, SOHN i Chet Faker. Gatunki jego muzyki to pop i pop-rock. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Zbiór” ukazała się 25 października 2019 nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 10 piosenek. Za produkcję muzyczną krążka odpowiadają sam Baranovski oraz znany z szeregów formacji Xxanaxx, Michał Wasilewski, alias Atari Wu. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis Dziennik.pl przyznał materiałowi ocenę pozytywną. Wydawnictwo zadebiutowało na 22. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek zdobył nominację do Fryderyków 2020 kategorii Album Roku Pop.

“Przebojowość płyty “Zbiór” to kwestia niepodważalna. Album składa się z nieskomplikowanych kawałków, które należy pochwalić za dobrze dopracowane i rozbudowane aranże. Płyta co rusz nawiązuje do różnorodnych gatunków muzycznych” – napisano w recenzji krążka w serwisie muzyka.interia.pl.

Czytaj więcej
źródło: K.M., Wikipedia, radio.lublin.pl oraz muzyka.interia.pl

(Odwiedzono 1 930 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.