BARANOVSKI – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki BARANOVSKIEGO to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do singli.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu BARANOVSKIEGO

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza BARANOVSKIEGO zatytułowana “Nie mamy nic”. Singiel zapowiadał drugi krążek artysty zatytułowany “Baranovski 2”, który ukazał się 22 października 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 12 numerów. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

“Dowodem na niezwykły talent BARANOVSKIEGO jest fakt, że podobnie jak na „Zbiorze”, wszystkie piosenki z nowego albumu wyszły tylko spod jego ręki. BARANOVSKI sam skomponował muzykę, napisał teksty, sam nagrał większość instrumentów, ponadto samodzielnie zajął się produkcją płyty” – czytamy w serwisie empik.com.

“Fajnie, że istnieje taki ktoś jak BARANOVSKI – artysta, który umie zrobić coś innego, a i rozwija się w tym, co daje mu popularność. BARANOVSKI 2 to bardzo przyjemne muzyczne doznanie i chciałbym, aby było ich więcej na polskiej scenie muzycznej” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu i kompozytorem jest Wojciech Baranowski.

Kawałek charakteryzuje się mocnym basowym brzmieniem, które przewodzi w utworze, nadając mu rytm. W połączeniu z perkusją i klawiszami tworzą melodię, którą momentalnie udziela się słuchaczowi. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 33, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 24 września 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 865 893 wyświetleń na YouTube. Wideoklip wyreżyserowali Wojtek Skrzypczyński i Michał Sierakowski.

W komentarzu pod wideo BARANOVSKI napisał:

“Tym utworem chciałem zwrócić uwagę na to, że mimo dziwnych czasów, w których podziały są coraz bardziej widoczne, jesteśmy tylko ludźmi, którzy potrzebują siebie nawzajem. To że mamy nasze relacje, związki, przyjaźnie, miłości, to że mamy siebie, to wielka wartość, którą należy pielęgnować. “

Czy produkcja powtórzy sukces hitu BARANOVSKIEGO pt. “Lubię być z nią”, który na Youtube ma już 32 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Lubię być z nią” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

BARANOVSKI to jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów sceny pop. Karierę solową rozpoczął w roku 2018 i szturmem zdobył listy przebojów oraz był nominowany do Fryderyka. Muzyk pojawił się m.in. na Open’erze, Męskim Graniu, Orange Warsaw Festival i Olsztyn Green Festival.

Najbliższy koncert 30-letniego artysty ma się odbyć 11-11-2021 w miejscowości Wrocław, a kolejny 19-11-2021 w miejscowości Bielsko-Biała.

źródło: empik.com, allaboutmusic.pl, rmf.fm, music.apple.com, | gp24.pl, rmf.fm, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Nie mamy nic”

Nie mamy nic
bez siebie
bez siebie
Nie mamy nic
nie chcemy żyć
bez siebie
bez siebie
nie chcemy żyć!

mamy swe lęki
mamy schron
mamy swe czołgi
noże, broń
mamy pieniądze
mamy głos
ale bez siebie
nie mamy nic

Nie mamy nic
bez siebie
bez siebie
Nie mamy nic
nie chcemy żyć
bez siebie
bez siebie
nie chcemy żyć!

nie pewni granic
swoich zon
strzelamy tęczą w monochromom
znosimy ból
nie mamy dość
bo nie umiemy bez siebie żyć
nie umiemy bez siebie żyć

dajmy sobie przetrwać trudny czas
dajmy jedną, jeszcze jedną szansę
mamy dobre wyjście
dobry wiatr
mamy jedną
tylko jedną szansę tak

Nie mamy nic
bez siebie
bez siebie
Nie mamy nic
nie chcemy żyć
bez siebie
bez siebie
nie chcemy żyć!

przejdziemy razem każdy trud
skrzepłe aorty ziemskich dróg
przetrwamy sztorm
zburzymy mur
bo nie umiemy bez siebie żyć
nie umiemy bez siebie żyć
nie, nie, nie umiemy bez siebie żyć

dajmy sobie przetrwać trudny czas
dajmy jedną, jeszcze jedną szansę
mamy dobre wyjście
dobry wiatr
mamy jedną
tylko jedną szansę tak

Nie mamy nic
bez siebie
bez siebie
Nie mamy nic
nie chcemy żyć
bez siebie
bez siebie
nie chcemy żyć!

chcemy naprawić cały świat
chcemy zakochać się i śmieć
chcemy się godzić chcemy śmiać
ale bez siebie nie chce,my nic

Nie mamy nic
Nie mamy nic
Nie mamy nic
Nie mamy nic
Nie mamy nic
Nie mamy nic
Nie mamy nic
bez siebie
Nie mamy nic

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[9]
POL
(airplay
nowości)

[10]
SLiP
[11]
2018 „Dym”[2] 21 4 19
„Hey”[4] 2
„Luźno” 10 1 18
2019 „Zbiór” 22 2 26
„Czułe miejsce” 1 1 4
2020 „Sam”
„Momenty” 36
„Nigdy sam”
(oraz Sarius, Jakub Józef Orliński i Sir Mich)
38
„Lubię być z nią” 1 1 3
„Żyj jak chcesz”
(oraz Sarius, PlanBe, Kali, Klaudia Szafrańska,
Jakub Józef Orliński, Kuba Więcek i Sir Mich)
„Wolność”
(oraz Ten Typ Mes)
56 3
2021 „Tęskno mi do gwiazd” 20 1 10
„Nie mamy nic” 33 1
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Ogień w żyłach” u boku Sariusa.

Baranovski brał udział w “The Voice of Poland”. Występuje w grupie Xxanaxx jako klawiszowiec i gitarzysta. Inspirują go tacy artyści jak Tom Odell, Paolo Nutini, Kaleo, SOHN i Chet Faker. Gatunki jego muzyki to pop i pop-rock. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Zbiór” ukazała się 25 października 2019 nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 10 piosenek. Za produkcję muzyczną krążka odpowiadają sam Baranovski oraz znany z szeregów formacji Xxanaxx, Michał Wasilewski, alias Atari Wu. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis Dziennik.pl przyznał materiałowi ocenę pozytywną. Wydawnictwo zadebiutowało na 22. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek zdobył nominację do Fryderyków 2020 w kategorii Album Roku Pop.

“Przebojowość płyty “Zbiór” to kwestia niepodważalna. Album składa się z nieskomplikowanych kawałków, które należy pochwalić za dobrze dopracowane i rozbudowane aranże. Płyta co rusz nawiązuje do różnorodnych gatunków muzycznych” – napisano w recenzji krążka w serwisie muzyka.interia.pl.

Czytaj więcej
źródło: K.M., Wikipedia, radio.lublin.pl oraz muzyka.interia.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 96 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *