Bad Bunny – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Bada Bunny to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Bada

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka portorykańskiego piosenkarza Bada Bunny, angielskiej piosenkarki Duy Lipy, kolumbijskiego piosenkarza J Balvina oraz portorykańskiego producenta muzycznego Tainy’ego zatytułowana “Un Dia (One Day)”. Kawałek jest dwujęzycznym hymnem nadziei, kwintesencją samego J Balvina, łączącego Kolumbię, Portoryko i Wielką Brytanię i mówi o tęsknocie i nostalgii. Pomimo, że to nutka o złamanym sercu, sprawi ona, że zaczniesz tańczyć i śpiewać. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 kompozycja zajęła najwyższą pozycję numer 11. Na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 zajęła najwyższą pozycję numer 63, natomiast na amerykańskich listach Hot Latin Songs (Billboard) i Latin Airplay (Billboard) numer 1.
Gatunki nowej piosenki to House, pop i reggaeton. Materiał napisali: Alejandro Borrero, Benito Antonio Martínez Ocasio, Clarence Coffee Jr., Daystar Peterson, Dua Lipa, Ivanni Rodriguez, José Álvaro Osorio Balvín oraz Marco Masís. Kompozycja została wyprodukowana przez J Balvina i Tainy’ego.
Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 24 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 112 551 167 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Stillz (był reżyserem 8 innych teledysków Bada Bunny), a wystąpiła w nim hiszpańska aktorka Úrsula Corberó (doskonale znana polskim fanom jako Tokio z hiszpańskiego serialu Netflixa „Domu z Papieru”). Klip był nominowany do nagrody People’s Choice Awards w kategorii The Music Video of 2020.
W komentarzu pod wideo J Balvin napisał:


“Una noche sin ti, no es tan fácil baby #UNDÍA”

Komentarz pod wideo dodała też Dua Lipa:

“I hope this song transports you to an island somewhere… even if only for a moment🏝☁️ Thank you J Balvin, Bad Bunny and Tainy after hearing your words , the production and reading your lyrics, I was excited that you asked me to write and add to your story. I hope we painted the picture just how you had imagined in the first place. Thank you for having me as part of your vision – UN DIA 🤍 special thank you to the stunning and talented Úrsula Corberó for her in lockdown performance and Clarence Coffee Jr for always being my writing partner ✨✨”

Translator nam to przetłumaczył mniej więcej tak:

“Mam nadzieję, że ta piosenka przeniesie Cię na jakąś wyspę … nawet jeśli tylko na chwilę🏝☁️ Dziękuję J Balvin, Bad Bunny i Tainy po wysłuchaniu twoich słów, produkcji i przeczytaniu twoich tekstów, byłem podekscytowany, że mnie o to poprosiłeś napisz i dodaj do swojej historii. Mam nadzieję, że namalowaliśmy obraz dokładnie tak, jak sobie wyobrażałeś. Dziękuję za przyjęcie mnie jako część swojej wizji – UN DIA 🤍 specjalne podziękowania dla oszałamiającej i utalentowanej Úrsuli Corberó za jej występy podczas lockdownu oraz Clarence Coffee Jr za to, że zawsze był moim partnerem w pisaniu ✨✨”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Bada Bunny pt. “I Like It” (nagranego wraz z Cardi B i J Balvinem), który na Youtube ma już 1,2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “I Like It” znalazł się na szczycie listy US Billboard Hot 100, stając się drugim numerem jeden Cardi B (był to pierwszy raz, kiedy kobieca wykonawczyni rapu osiągnęła to w historii listy) i pierwszym zarówno dla Bada Bunny, jak i J Balvina. Kawałek dotarł również do TOP10 w Kanadzie, Irlandii, Nowej Zelandii, Portugalii, Słowacji, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 kompozycja zajęła najwyższą pozycję numer 50. Nutka doceniona została przez krytyków zespołu Billboard, Los Angeles Times i redakcję Apple Music, którzy uznali ją za najlepszą piosenkę roku, a Rolling Stone nazwał ją „najlepszą letnią piosenką wszechczasów”. Numer był nominowany do nagrody Record of the Year na 61. dorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy.
Bad Bunny należy do najpopularniejszych artystów na świecie. Artysta znalazł się w pierwszej piątce zestawienia najczęściej odtwarzanych artystów w 2019 w serwisie Spotify. Bad jest uważany za jednego z wykonawców, którzy wyznaczają trendy, za którymi podążają inni wykonawcy ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Portorykańczyk zyskał popularność dzięki wydawaniu swojej muzyki na SoundCloud. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 26-letniego muzyka zamyka wydany 29 lutego 2020 roku krążek “YHLQMDLG”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Rimas Entertainment. Album jest utrzymany w gatunkach Reggaeton, Latin trap, alternative reggaeton oraz hip hop. Płyta zawiera 20 numerów. Jest to jego 3 album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Na materiale gościnnie wystąpili: Daddy Yankee, Nesi, Yaviah, Ñengo Flow, Sech, Mora, Jowell & Randy, Anuel AA, Myke Towers, Kendo Kaponi, Arcángel, Duki and Pablo Chill-E. Krążek zadebiutował na drugim miejscu listy US Billboard 200, stając się najlepiej sprzedającym się hiszpańskim albumem wszechczasów. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 88/100, na podstawie 5 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.
Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć w dniach 2-6 czerwca 2021 na wydarzeniu pn. Primavera Sound Festival w Barcelona, Spain, a kolejny w dniach 10-12 czerwca 2021 na wydarzeniu pn. NOS Primavera Sound w Porto, Portugal.
José Álvaro Osorio Balvín (ur. 7 maja 1985), bardziej znany jako J Balvin, to kolumbijski piosenkarz reggaeton. Nazywany jest „Księciem Reggaetonu” i jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów muzyki latynoskiej ze sprzedażą ponad 35 milionów płyt (albumy i single) na całym świecie. Balvin urodził się w Medellín w Kolumbii. W wieku 17 lat przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby uczyć się angielskiego, gdzie mieszkał w Oklahomie i Nowym Jorku. Następnie wrócił do Medellín i zyskał popularność występując w klubach w mieście. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Mi Gente” (nagrany wraz Willy Williamem), który ma już 2,7 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 35-letniego artysty zamyka wydany 19 marca 2020 roku krążek “Colores”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć w dniach 6-8 sierpnia 2021 na wydarzeniu pn. Outside Lands Music & Arts Festival w San Francisco, CA, US, a kolejny w dniach 13-15 sierpnia 2021 na wydarzeniu pn. Baja Beach Festival w Rosarito, Mexico.
Dua Lipa (wym. bryt. [ˈduːə ˈliːpə]; alb. [dua liːpa]; ur. 22 sierpnia 1995 w Londynie) – brytyjska wokalistka, autorka tekstów piosenek i modelka pochodzenia kosowsko-albańskiego. Dua rozpoczęła swoją karierę w wieku czternastu lat, gdy dodawała covery słynnych artystów w serwisie YouTube. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “New Rules”, który ma już 2,2 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 25-letniej piosenkarki zamyka wydany 27 marca 2020 roku krążek “Future Nostalgia”. Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 3 stycznia 2021 w Newcastle Upon Tyne, UK, Utilita Arena, a kolejny 4 stycznia 2021 w Glasgow, UK, The SSE Hydro.
Marco Masís, znany jako Tainy, to portorykański producent muzyczny i autor piosenek. Urodzony i wychowany w San Juan, Puerto Rico, wkroczył do świata reggaeton dzięki pracy nad Mas Flow 2. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Agua” (nagrany wraz z J Balvinem), który ma już 393 mln wyświetleń.
źródło: muzotakt.pl, allaboutmusic.pl, | papaya.rocks, pudelek.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Un Dia (One Day)”

[Intro: Dua Lipa, J Balvin & Bad Bunny]
You know that sometimes I think about us now and then
But I never wanna fall again, ah
Yo no te quisiera olvidar (Eh-eh)
Pero contigo es todo o na’ (Eh-eh)
Yeah-yeah
[Pre-Coro: Dua Lipa]
You’re deep in the water, yeah, you’re drownin’ us
You question my love like it’s not enough
But I hate that you know, you know, you know
You got me tied up
You regret it now, but it’s your mistake
What makes you think that my mind will change?
And you hate that you know, you know, you know
You know you messed up
[Coro: Dua Lipa]
One day you’ll love me again
One day you’ll love me for sure
One day you’ll wake up feelin’ how I’ve been feelin’
Baby, you’ll knock at my door
One day you’ll love me again
Hug me again till the end
One day you’ll beg me to try
One day you’ll realize I’m more than your lover
I’m more than your lover, I’m your friend
[Verso 1: J Balvin]
Acércate un poquito na’ má’
Que yo quiero que te quedes conmigo
Deja a tus amiga’ allá atrás, que no’ vamos en un viaje escondido’
No’ vamo’ pa’ Turks and Caicos
Y ahí calmamo’ las ganas (Las ganas)
Suéltate conmigo, mamá (Mamá)
Que ya no hay marcha atrás
Una noche sin ti
No es tan fácil, baby
Que yo soy pa’ ti (Soy pa’ ti)
Y tú eres pa’ mí (Tú eres pa’ mí)
[Puente: J Balvin]
Nunca me dejes de querer
Oh, na-na-na
Contigo por siempre, baby
No quiero dejarte esta vez
[Coro: Dua Lipa]
One day you’ll love me again
One day you’ll love me for sure
One day you’ll wake up feelin’ how I’ve been feelin’
Baby, you’ll knock at my door
One day you’ll love me again
Hug me again till the end
One day you’ll beg me to try
One day you’ll realize I’m more than your lover
I’m more than your lover, I’m your friend
[Verso 2: Bad Bunny]
Yeah, yeah, yeah
Yo sé que estoy en tu corazón, quizá en el fondo
Otra baby me escribe, nunca le respondo (No)
La vida da vuelta’ y el mundo es redondo
Y yo voy a que te beso de nuevo en London
O si no en Marbella (¡Wuh!)
Encima de la arena viendo la’ estrella’ (Yeh)
Yo sé que ni la’ ola’ han borra’o mi huella (Yeh)
Pero tu pichaera e’ lo que me atropella
Sol, playa y en la arena, vamo’ allá (¡Wuh!)
Baby, no te quede’ callá’
Yo sé que tú quiere’ guayar conmigo
Otra vez me tienes en depresión
Fumando en la habitación, eh
Pero yo sé que
[Coro: Dua Lipa & Bad Bunny, Ambos]
One day you’ll love me again (¡Wuh!)
One day you’ll love me for sure
One day you’ll wake up feelin’ how I’ve been feelin’
Baby, you’ll knock at my door
One day you’ll love me again
Hug me again till the end
One day you’ll beg me to try
One day you’ll realize I’m more than your lover
I’m more than your lover, I’m your friend
[Outro: Dua Lipa, J Balvin & Bad Bunny]
Baby, eh (Ay-ay-ay-ay-aye)
One day you’ll love me again
One day you’ll realize I’m more than your lover
I’m more than your lover, I’m your friend
J Balvin, man
Bad Bunny, baby
Tainy
Latino Gang (Yeah)
La Familia
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
US
[22]
US
Latin
[23]
ARG
[24]
“Diles”[27]
(with Farruko and Ozuna featuring Arcángel, Ñengo Flow)
2016
“Soy Peor” 19
“Pa Ti”[30]
(featuring Bryant Myers)
“La Última Vez”[31]
(with Anuel AA)
2017 34
“Blockia”[32]
(with Farruko)
48
“Tu No Metes Cabra”[33] 38
“Vuelve”[34]
(with Daddy Yankee)
11 9
“Sensualidad”[35]
(with Prince Royce and J Balvin)
[D] 8 4
“Krippy Kush”
(with Farruko and Rvssian, and Nicki Minaj and 21 Savage)
75 51
“Chambea” 26
“Amantes de una Noche”[39]
(with Natti Natasha)
2018 25 73
“Amorfoda”[40] [H] 10 18
“Dime Si Te Acuerdas”[41] 25
“I Like It”
(with Cardi B and J Balvin)
1 41
“Estamos Bien”[47] [J] 9 91
“Mia”[48]
(featuring Drake)
5 1 3
“Te Guste”
(with Jennifer Lopez)
12
“Desde el corazón”
“Solo de Mí” 93 6 66
“La Romana” 2019 12
“Callaíta”
(with Tainy)
52 2 9
“Estamos Arriba”
(with Myke Towers)
33
“No Me Conoce (Remix)”
(with Jhay Cortez and J Balvin)
71 4 4
“Qué Pretendes”
(with J Balvin)
65 2 24
“La Canción”
(with J Balvin)
84 1 16
“Yo Le Llego”
(with J Balvin)
18
“Cuidao por Ahí”
(with J Balvin)
26 60
“Vete” 33 1 30
“Ignorantes”
(with Sech)
2020 49 3 29
“La Difícil” 33 2 48
“Yo Perreo Sola” 53 2 2
“En Casita”
(with Gabriela)
33
“Cómo Se Siente (Remix)”
(with Jhay Cortez)
7 61
“Un Dia (One Day)”
(oraz J Balvin, Dua Lipa i Tainy)
63 1 22
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Cántalo” u boku Ricky’ego Martina i Residente.
Benito Antonio Martínez Ocasio (ur. 10 marca 1994), znany pod pseudonimem Bad Bunny to portorykański piosenkarz i raper. Ocasio urodził w San Juan w Puerto Rico. Martínez chciał zostać piosenkarzem odkąd skończył pięć lat. Studiował komunikację audiowizualną na Uniwersytecie Portoryko w Arecibo, następnie go opuścił, by kontynuować karierę muzyczną. Podczas pracy w supermarkecie jako pakowacz, wydał także muzykę jako niezależny artysta. Piosenka “Diles” na SoundCloud przykuła uwagę DJ Luíana, i podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Hear this Music. Podpisując go przez DJ Luíana, był w stanie współpracować z bardziej znanymi artystami latynoskimi. Latem 2017 roku Bad podpisał umowę z Cardenas Marketing Network (CMD) dla kilku krajów Ameryki Łacińskiej. Jego singiel “Soy Peor” pojawił się na 22 miejscu listy Hot Latin Songs. Wystąpił w singlu “Mayores” Becky G, wydanym w lipcu 2017 r. W listopadzie 2017 r. “Tú No Metes Cabra” Bunny’ego osiągnęła szczyt 38 na liście Hot Latin Songs. Mniej więcej w tym samym czasie utwór “Sensualidad”, wydany przez współpracę między Bad Bunny, J Balvin i Prince Royce, osiągnął szczyt 10 na liście Hot Latin Songs. Począwszy od listopada 2017 r. Bad organizuje pierwszy pokaz hiszpańskojęzyczny Beats 1, Trap Kingz. Gatunki jego muzyki to Latin trap i reggaetón. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “X 100pre” ukazała się 24 grudnia 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Rimas Entertainment i jest utrzymana w gatunku Latin trap. Album zawiera 15 piosenek. Krążek zawiera gościnne występy Diplo, El Alfa i Drake. 22 września 2020 r. Rolling Stone zaktualizował listę 500 najlepszych albumów wszechczasów, umieszczając X 100pre na 447 pozycji. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 84/100, na podstawie 5 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał na amerykańskiej liście Billboard 200 zajął najwyższą pozycję numer 11, natomiast na amerykańskich listach Top Latin Albums (Billboard) i Latin Rhythm Albums (Billboard) numer 1. Płyta pokryła się diamentem. Czytaj więcej (en)
źródło: en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 20 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.