Baasch – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Baascha to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy utworów.
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Baascha

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiego producenta Baascha zatytułowany “Brokat”. Kawałek jest pierwszym singlem z nadchodzącej, trzeciej płyty artysty, która ma się ukazać jeszcze w tym roku nakładem wytwórni [PIAS] Poland and Easter Europe. Numer ten to konsekwentna kontynuacja charakterystycznego stylu Baascha, jednak w bardziej tanecznej, rytmicznej wersji. To także pierwsza nutka w dorobku muzyka wykonana w języku polskim. W kompozycji poza producentem usłyszymy także muzyków, którzy towarzyszą mu podczas koncertów – Roberta Alabrudzińskiego na perkusji, Aleksandra Żurowskiego na syntezatorach oraz Tomasza Mreńcę na skrzypcach.
Gatunek nowej piosenki to Alternative/Indie. Autorem tekstu i kompozytorem jest Baasch.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 28 maja 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 27 052 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Arek Nowakowski (współpracował z The Dumplings, Holak, Rasmentalism czy Rebeka). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Miłosz Kasiura. Realizacją wideoklipu zajął się dom produkcyjny Dymamo Film. Klip łączy w niekonwencjonalny sposób świat realny z wirtualnym. Czy produkcja powtórzy sukces materiału muzyka pt. “Crowded Love” (feat. Y (BOKKA)), który na Youtube ma już 178 tys. wyświetleń? Zobaczymy.
Baasch pojawił się na scenie muzycznej w 2015 r. za sprawą debiutanckiego krążka „Corridors”. Muzyka Bartosza to hipnotyzujący, sugestywny wokal, chwytliwe melodie. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 16-07-2021 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie), a kolejny 17-07-2021 w tym samym miejscu.
źródło: polskaplyta-polskamuzyka.pl, koncertomania.pl, i inne


Tekst nagrania

Popatrz, masz jeszcze w ustach brokat
Słowa tak się mieniły wczoraj
Zwrot w tył, wstań i wyjdź
Dziś mówisz przez krtań
Wstań, wyjdź, szept
Nie znamy się
Świt, kac, twarz, ryj
Wiem, gdzie są drzwi
Leż, bierz wdech, syp
Oddechy płytkie masz
Nad ranem znika ci twarz
Musisz przez kaptur je brać (x2)
Wącham, wchodzę, za tobą wołam
Popatrz, tylko naniosłem błota
Zwrot w tył, wstań i wyjdź
Dziś mówisz przez krtań
Wstań, wyjdź, szept
Nie znamy się
Świt, kac, twarz, ryj
Wiem, gdzie są drzwi
Leż, bierz wdech, syp
Oddechy płytkie masz
Nad ranem znika ci twarz
Musisz przez kaptur je brać (x4)

Lista utworów

1. Animals (Floating Skyscrapers)
2. Black Poetry
3. Bones
4. Brokat
5. Clamber
6. Clear
7. Corridors
8. Crowded Love (feat. Y (Bokka))
9. Dare To Take (feat. Mary Komasa)
10. Don’t Burst It
Pozostałe utwory są na tej stronie
Baasch, właściwie Bartosz Schmidt – polski producent, kompozytor i wokalista pochodzący z Warszawy, reprezentujący styl muzyki alternatywnej. Lider zespołu Miennta, członek grupy Plazmatikon. Gatunki jego muzyki to indie pop i synth pop. Jego debiutancka płyta zatytułowana “Corridors” ukazała się 2 marca 2015 roku nakładem wytwórni płytowej Nextpop i jest utrzymana w gatunkach Electro, Indie Pop oraz Synth-pop. Album zawiera 10 piosenek. W tym krążku głębokie, powolne basy muzyk dopełniał rozchwianymi wysokimi dźwiękami. Wydawnictwo zebrało bardzo dobre recenzje wśród krytyków muzycznych i znalazło się na wielu podsumowaniach rocznych najlepszych polskich albumów na rynku. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, culture.pl, allaboutmusic.pl, i inne

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 30 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *