ATB – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki ATB to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu ATB

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka niemieckich producentów ATB i Topica oraz szwedzkiego piosenkarza A7S zatytułowana “Your Love (9PM)”. Singiel jest nową wersją kultowego przeboju ATB sprzed 23 lat – 9PM (Till I Come). ATB i Topic połączyli swoje charakterystyczne style podczas wspólnej pracy w studio, a pracując zdalnie z A7S dopracowali także nowy tekst. ATB i Topic dopasowali nutkę, jak określają, do tiktokowej rzeczywistości. Przejmujący wokal A7S oraz mocna, rasowa linia basu, oczywiście a la Slap House, razem z gitarowym hookiem i słoneczną trance energią dopełniają nową wersję. To pierwsza oficjalna przeróbka przeboju ATB z 1998 roku.

– Przez ostatnie 20 lat otrzymałem mnóstwo zapytań o covery, remake’i lub współpracę przy nowych wersjach „9PM (Till I Come)”, ale wszystkie odrzucałem, bo nigdy nie miałem satysfakcji z brzmienia czy podejścia do tematu. Aż pewnego razu trafiłem na „Breaking Me” Topica i wspólnie z moim menedżerem Rudim mieliśmy przeczucie, że te dwa światy świetnie by się dopełniły – powiedział ATB.

„9 PM (Till I Come)” to kawałek zawierający wokal Yolandy Rivery wydany jako debiutancki singiel i główny singiel z debiutanckiego albumu ATB “Movin ‘Melodies” (1999). Kompozycja stała się hitem w 1999 roku, plasując się na szczycie list przebojów w Irlandii i Wielkiej Brytanii, plasując się w TOP20 w 11 krajach na całym świecie i plasując się w TOP10 na amerykańskich i kanadyjskich listach przebojów dance. Była to pierwsza nutka muzyki trance w Wielkiej Brytanii, której udało się trafić na szczyt listy UK Official Singles Chart.

Gatunek nowej piosenki to Dance. Materiał napisali: ATB, Topic oraz A7S. Kompozycja została wyprodukowana przez ATB, Topica i Rudiego Dittmanna. Singiel znalazł się na listach przebojów w TOP20 w 14 krajach (w tym w Polsce [Airplay Top 100 – numer 11], w Wielkiej Brytanii [UK Singles (OCC) numer – 11], w Stanach Zjednoczonych [US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) – numer 12].

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 25 stycznia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 077 847 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu ATB pt. “Could You Believe”, który na Youtube ma już 33 mln wyświetleń? Zobaczymy.

ATB należy do najpopularniejszych DJ-ów na świecie. Artysta dzięki swojemu pierwszemu przebojowi „9 P.M. ( Till I Come )” stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów świata. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 48-letniego artysty zamyka wydany 21 kwietnia 2017 roku krążek “neXt”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kontor Records (Edel). Album jest utrzymany w gatunkach Dance-pop, Trance, Ambient i Downtempo. Płyta zawiera 25 numerów. Jest to jego dziesiąty album studyjny. Krążek na polskiej liście albumów ZPAV zajął najwyższą pozycję numer 14, i tak samo na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100.

“Album Next to 25 (!) utworów, które wyraźnie dzielą płytę na dwie części: pierwsza to ta bardziej taneczna, EDM-owa stylistyka, druga zaś – spokojniejsza, z całkowicie instrumentalnymi kompozycjami. W przeważającej ilości są to utwory całkiem udane, zachowujące styl Tannebergera i zgrabnie łączący się z popularnymi obecnie tendencjami” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 6.

“Niby to nic nowego, trzeba jednak przyznać, że lata doświadczeń sprawiły, iż niemiecki producent wie, jak wyciskać ze swych kompozycji taneczną energię” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie kultura.onet.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 28 sierpnia 2021 w Budapest, Hungary, Parádé Remember.

Tobias Topic (urodzony 23 marca 1992 w Solingen), znany również jako Topic, to niemiecki DJ, producent i muzyk. Jego piosenka „Home” otrzymała platynę w Australii i Niemczech. “HOME” (ft. Nico Santos) ma 21,8 mln wyświetleń na YT. Przypomnijmy, że 31 lipca 2015 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty zatytułowany “Miles”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Najbliższy koncert 28-letniego artysty ma się odbyć 23 maja 2021 roku w Beachclub Nethen, Bekhauser Esch 170, Rastede, Germany.

Alexander Tidebrink (ur. 3 maja 1994), znany pod pseudonimem A7S, to szwedzki producent, autor piosenek i piosenkarz. Jego kolaboracja „Breaking Me” z niemieckim artystą Topic została wydana 19 grudnia 2019 roku. Kawałek osiągnął 10 czołowych miejsc w 24 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Kanadzie, Australii i Irlandii. Dzięki „Breaking Me” A7S po raz pierwszy dotarł do brytyjskich list przebojów i zajął pierwsze miejsce na portugalskich listach przebojów. Tidebrink współpracował z takimi artystami jak Nicky Romero, Hardwell, Smith & Thell i Vigiland. Artysta na razie nie wydał żadnego albumu.

źródło: 4fun.tv, djpromotion.com.pl, | tme-event.com, allaboutmusic.pl, kultura.onet.pl, KM, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Your Love (9PM)”

[Verse 1: A7S]
Passin’ every red light
I know I’m in over my head
A rebel and I don’t hide
Remember all the words that you said

[Pre-Chorus: A7S]
Even if the love was hurtin’
I’ll be yours, I’ll be yours again
I can feel that fire’s burnin’
Give me more

[Chorus: A7S]
So tell me, would you feel my love?
‘Cause I can never get enough
So tell me, would you feel my love?
Yeah, I could never leave, ’cause I need it, that feeling
Let me feel your love
Let me feel your love

[Verse 2: A7S]
You can make me let go
Forget about the world for a while
You had me at “Hello”
I’m drownin’ in the blue of your eyes

[Pre-Chorus: A7S]
Even if the love was hurtin’
I’ll be yours, I’ll be yours again
I can feel that fire’s burnin’
Give me more

[Chorus: A7S]
So tell me, would you feel my love?
‘Cause I can never get enough
So tell me, would you feel my love?
Yeah, I could never leave, ’cause I need it, that feeling
Let me feel your love
Let me feel your love
So tell me, would you feel my love?
‘Cause I can never get enough
So tell me, would you feel my love?
Yeah, I could never leave, ’cause I need it, that feeling
Let me feel your love

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Tytuł Rok Pozycje na listach
GER
[2]
AUS
[25]
AUT
[3]
“9 PM (Till I Come)”
(featuring Yolanda Rivera)
1998 14 10
“Don’t Stop!”
(featuring Yolanda Rivera)
1999 13 11
“Killer”
(with Woody van Eyden and Drue Williams)
31 33
“The Summer” 2000 21
“The Fields of Love”
(featuring York)
42
“Let U Go”
(featuring Roberta Harrison)
2001 7 15
“Hold You”
(featuring Roberta Harrison)
18 39
“You’re Not Alone”
(featuring Roberta Harrison)
2002 13 17
“I Don’t Wanna Stop”
(featuring Roberta Harrison)
2003 17 53
“Long Way Home”
(featuring Roberta Harrison)
35 52
“In Love with the DJ / Sunset Girl”
“Marrakech”
(featuring Tiff Lacey)
2004 38 50
“Ecstasy”
(featuring Tiff Lacey)
43 62
“Here with Me”
(featuring Tiff Lacey)
“Believe in Me”
(featuring Jan Löchel)
2005 48 66
“Humanity”
(featuring Tiff Lacey)
64
“Let U Go (Reworked)”
(featuring Jan Löchel)
“Summer Rain” 2006
“Renegade”
(featuring Heather Nova)
2007 38 73
“Feel Alive”
(featuring Jan Löchel)
73
“Justify”
(featuring Jennifer Karr)
“Wrong Medication”
(featuring Jades)
2008
“What About Us/LA Nights”
(featuring Jan Löchel)
2009 65
“Behind”
(featuring Flanders)
87
“9PM Reloaded” 2010
“Could You Believe”
“Twisted Love”
(featuring Christina Soto)
2011
“Gold”
(featuring Jansson)
“Apollo Road”
(with Dash Berlin)
“Move On”
(featuring JanSoon)
“Never Give Up”
(featuring Ramona Nerra)
2012
“Face to Face”
(featuring Stanfour)[32]
2014
“When It Ends It Starts Again”
(featuring Sean Ryan)[33]
“Raging Bull”
(with Boss and Swan)[34]
“Flash X”[35] 2015
“Connected”
(featuring Andrew Rayel)
2017
“Message Out to You”
(with F51 featuring Robbin & Jonnis)
“Pages”
(featuring Haliene)
“Body 2 Body”
(featuring Conor Matthews and Laur)[36]
2018
“Heartbeat”
(with Markus Schulz)[37]
2019
“Your Love (9PM)”
(oraz Topic i A7S)
2021 8 24 23
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Jego najnowszy remiks to utwór “Friendships (Lost My Love)”, którego oryginalnym wykonawcą jest Pascal Letoublon.

André Tanneberger, pseudonim ATB (ur. 26 lutego 1973 we Freibergu) – niemiecki didżej, muzyk i producent muzyczny tworzący muzykę elektroniczną. Był założycielem i producentem projektu Sequential One, w skład którego oprócz jego samego wchodzili również: holenderski DJ i producent Woody van Eyden, DJ Spacekid (Ulrich Poppelbaum) oraz belgijska modelka i wokalistka, Morpha. Przełom w jego karierze nastąpił wraz z nagraniem „9 PM (Till I Come)”, już pod pseudonimem ATB. W dniu 6 lipca 2018 r. ATB poślubił Laurę Gabrielę. Gatunki jego muzyki to Trance, progressive house, vocal trance oraz electronica. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Movin’ Melodies” ukazała się 26 kwietnia 1999 roku nakładem wytwórni płytowej Kontor Records (Universal) i jest utrzymana w gatunkach Trance oraz Euro House. Standardowa edycja albumu zawiera 14 piosenek. Krążek nie zebrał wielkich pochwał. Zarzuty dotyczyły głównie różnicy w brzmieniu kawałków singlowych i pozostałych nutek z materiału. Nie wszystkim podobało się też to, że wydawnictwo nie było stricte dance’owa i zawierało elementy muzyki ilustracyjnej, przestrzennej, kojarzącej się z dokonaniami cenionych przez André Enigmy, Mike’a Oldfielda czy Jeana Michela Jarre’a. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 2,5 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta na węgierskiej liście albumów MAHASZ zajęła najwyższa pozycję numer 7, na norweskiej liście albumów VG-lista numer 14, na brytyjskiej liście albumów OCC numer 32, a na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100 numer 39. Materiał pokrył się srebrem. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz kultura.onet.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 165 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *