Ásdís – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Ásdís (w którym wystąpiła gościnnie) to: “WOW”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka austriackiego producenta Toby Romeo, producenta z Niemiec Keanu Silvy, oraz IZKO zatytułowana “WOW” (z gościnnym udziałem islandzkiej piosenkarki Ásdís). To nie pierwsza współpraca Austriaka i Keanu Silvy – w 2022 roku wydali wspólnie singiel “Hopeless Heart”, który odniósł imponujący sukces.

Gatunek nowej piosenki to dance. Materiał napisali: Jaro Omar, ÁSDÍS, James William Somerville, Lawrence Charles Anthony Cole oraz Steve Bronski. Kompozycja została wyprodukowana przez Toby Romeo, IZKO i Keanu Silve.

W tym coverze znajdziecie motyw ze słynnego hitu z lat 80-tych. Artyści wybrali melodię „Tell Me Why” – projektu Supermode. Ten z kolei oparty jest na „Smalltown Boy” Bronski Beat. Na anglojęzycznej Wikipedii czytamy: „Tell Me Why” to piosenka wyprodukowana przez szwedzkich DJ-ów Steve’a Angello i Axwella (obaj późniejsi członkowie tria Swedish House Mafia) pod nazwą „Supermode” (pierwotnie nazywana „Supermongo”). Nutka interpoluje dwie piosenki Bronski Beat z ich albumu ‘The Age of Consent’. Muzyka pochodzi z kawałka „Smalltown Boy”, a słowa pochodzą z numeru „Why?”. Wokale zostały zrekonstruowane i wykonane przez Hala Ritsona. Na tej stronie posłuchacie oryginału.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 20, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Wideo na Youtube ukazało się 30 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 189 407 wyświetleń na YT.

Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty Glockenbach (w której gościnnie wystąpiła ÁSDÍS) zatytułowana “Dirty Dancing”. Możecie jej posłuchać na tej stronie.

Toby Romeo zaczynał karierę DJ-a jako 13-latek. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Where the Lights Are Low” (nagrany wraz z Felixem Jaehnem i Faulhaberem), który ma już 3,9 mln wyświetleń. Najbliższy jego koncert ma się odbyć na wydarzeniu pn. Electric Love Festival, które ma mieć miejsce w dniach 6-8 lipca 2023 w Salzburg, Austria, a kolejny na wydarzeniu pn. Austria Goes Zrce, które ma mieć miejsce w dniach 15-22 lipca 2023 w Novalja, Croatia.

Keanu Silva to producent i DJ z Niemiec – autor udanej przeróbki hitu „Fine day”. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “King Of My Castle” (Don Diablo Edit), który ma już 21 mln wyświetleń.

źródło: music.apple.com, radiokaszebe.pl, djpromotion.com.pl, bestsellery.zpav.pl, | bestsellery.zpav.pl, musicboxtv.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Tekst nagrania “WOW”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista utworów

2020: Dngrs (Besomorph feat. Ásdís)
2020: Worth It (Gromee feat. Ásdís)
2021: Feel the Love (oraz Daði Freyr)
2021: Stories (Say Say feat. Ásdís)
2022: Release (oraz 220 Kid)
2022: Dirty Dancing (Glockenbach feat. Ásdís)
: WOW (oraz Toby Romeo, Keanu Silva, IZKO feat. ÁSDÍS)

Biogram

Ásdís (właściwie: Ásdís María Viðarsdóttir) to islandzka piosenkarka.
W niemieckojęzycznej Wikipedii czytamy o Ásdís:

“Sie lebt seit einigen Jahren in Berlin und gehört der dortigen Queer-Gemeinschaft an. Seit 2020 veröffentlicht sie ihre Musik über unter anderem Spotify und Instagram.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Od kilku lat mieszka w Berlinie i należy do tamtejszej społeczności queer. Od 2020 roku wydaje swoją muzykę m.in. poprzez Spotify i Instagram.”

Warto wspomnieć, że w 2020 roku wystąpiła gościnnie w nutce “Worth It” polskiego producenta Gromee’go. Kawałek “Worth It” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień), oraz na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.
Gatunek jej muzyki to pop.
źródło: de.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 33 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)