Artur Rojek – nowa piosenka

artur-rojekTytuł nowej piosenki Artura Rojka to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy notowanych utworów.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Artura

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Artura Rojka zatytułowany “Bez końca”. Kawałek jest drugim singlem promującym nowy krążek artysty zatytułowany “Kundel”, który ukazał się 13 marca 2020 nakładem wytwórń płytowych Kayax/Agora. Płyta jest utrzymana w gatunku pop rock i zawiera 10 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 4. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Nie należy słuchać materiału w poszukiwaniu hitów, bo takich tutaj nie znajdziemy. Usłyszymy za to dojrzałego faceta, który potrafi spojrzeć na przyziemne rzeczy i nadać im właściwej istotności.


„Dlaczego kundel? Kundel to dla mnie ktoś pozornie mało ciekawy z ukrytym skarbem wewnątrz. Często wydaje się jakby prowadził szare i mało interesujące życie. Specjalnie nie błyszczy i ma widoczne wady, ale wcale się tego nie wstydzi. Woli to, niż być dla siebie obcym. Kundel budzi tęsknotę za prostym życiem, docenianiem tego, co się ma i akceptację siebie takim, jakim się jest – bezwstydnie i odważnie” – powiedział Artur.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Radek Łukasiewicz, natomiast kompozytorami są Artur Rojek oraz Bartosz Dziedzic (nagrodzony m.in. w 2019 roku Fryderykiem za krążek Dawida Podsiadło).

“‚Bez Końca’ to dla mnie jedna z najbardziej emocjonalnych piosenek na płycie. Powstała jako jedna z pierwszych i jest opowieścią o targających człowieka emocjach” – powiedział Artur.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 28 lutego 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 644 744 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Michał Marczak, który odpowiadał też za zdjęcia (współpracował z Arturem również przy teledysku “Sportowe życie”). W nietypowym klipie Artur Rojek… tańczy.

– Pomysł tańczącego Artura wydał mi się bardzo intrygujący. Chcieliśmy zrobić bardzo prosty, nieprzekombinowany, intymny i trochę dziwny obrazek do energicznej piosenki o relacjach między ludźmi. Pracuje nam się z Arturem świetnie, więc to była fajna spontaniczna przygoda – powiedział reżyser.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Mysłowiczanina pt. “Syreny”, który na Youtube ma już 15 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Syreny” notowany był bardzo wysoko na listach przebojów największych stacji radiowych.
Artystyczna działalność Artura Rojka przez wiele lat była kojarzona głównie z grupą Myslovitz. Wokalista formację opuścił w 2012 roku. Od tamtego momentu muzyk starał się pracować bardziej na swoje nazwisko. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 29-30.05.2020 w miejscowości Warszawa, Nowy Teatr, a kolejny 2.06.2020 w miejscowości Zabrze, Dom Muzyki i Tańca.
źródło: polskaplyta-polskamuzyka.pl, onet.pl, eska.pl, YouTube, Wikipedia, ebilet.pl, i inne

Tekst utworu

Jak się trzymać w pionie, kiedy wieje?
Jak zatańczyć, gdy się pali grunt? Dziki wschód
Walczę by przez chwilę poczuć siebie
Walnij mnie w głowę, gdzie jest skrót
Padam i już wiem, że ty
Gasisz we mnie wojny
I przykładasz lód
Bierzesz mnie za rękę
Gdy porywa nurt
I możemy milczeć
Tak normalnie milczeć
Jak poranny śnieg, jak biały dym
Aż ukoi (x2)
Powiedz, skąd u ciebie taki spokój?
Gdy zapałkę znów ci gasi deszcz, tak na raz
Ja wciąż na to szczekam, ja na to warczę
Ratuj, nie wiem jak omijać czerń, przeżyć dzień
Gasisz we mnie wojny
I przykładasz lód
Bierzesz mnie za rękę
Gdy porywa nurt
I możemy milczeć
Tak normalnie milczeć
Jak poranny śnieg, jak biały dym
Aż ukoi (x4)

Notowane utwory

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
[9]
LP3
[10]
SLiP
[11]
2001 Andrzej Smolik – “50 tysięcy 881” (oraz Artur Rojek) 1[12] 19
2004 Andrzej Smolik – “Jeszcze jeden piękny dzień” (oraz Artur Rojek) 19[13]
2005 Katarzyna Nosowska – “Prosta rzecz” (oraz Artur Rojek, Grabaż) 15[14] 24
2007 “Cisza i wiatr” 1 24
“W drodze” 1 6
2010 Pustki – “Nieodwaga” (oraz Artur Rojek) 20[15]
2014 “Beksa” 1
“Syreny” 3 1 1
“Czas, który pozostał” 1
2017 “Cucurrucucú Paloma” 7
„Lekkość” 10
„Długość dźwięku samotności” (live in NOSPR) 9
2020 „Sportowe życie” 7 14
„Bez końca” 1 10
“—” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Artur Rojek (ur. 6 maja 1972 w Mysłowicach) – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i gitarzysta. Członek zespołów Myslovitz (1992-2012) i Lenny Valentino (1998-2001). Był wielokrotnie nominowany do nagrody Fryderyka w kategoriach Wokalista roku (1997, 1999, 2000, 2001, 2002), Autor roku (2001), Kompozytor roku (2001). Jest dyrektorem artystycznym Off Festival, corocznym festiwalem muzycznym założonym w 2006 roku, który odbywał się w jego rodzinnym mieście Mysłowice do roku 2009. Obecnie festiwal odbywa się w Katowicach. W dniu 20 kwietnia 2012 r. Myslovitz poinformował o odejściu Rojka z formacji w oficjalnym komunikacie podpisanym przez wszystkich członków grupy. Gatunki muzyki Artura to rock alternatywny, pop alternatywny, indie rock, rock psychodeliczny i pop psychodeliczny. Jego debiutancka solowa płyta “Składam się z ciągłych powtórzeń” ukazała się 4 kwietnia 2014 roku nakładem wytwórń płytowych Kayax/Agora. Album jest utrzymany w gatunkach rock oraz synth pop i zawiera 10 piosenek. Krążek promowany był trasą koncertową rozpoczętą 28 marca w Nowym Sączu. Producentem materiału został Bartosz Dziedzic znany ze współpracy m.in. z Moniką Brodką. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast miesięcznik Teraz Rock przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się podwójną platyną. Krążek nie zawodzi pokładanych w nim oczekiwań. Artyście udało się w jedenastu kawałkach perfekcyjnie połączyć nowatorstwo brzmieniowe z klasycznym song-writingiem. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz kultura.onet.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 176 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *