Arek Kłusowski – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Arka Kłusowskiego to:


Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Arka

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Arka Kłusowskiego zatytułowana “Lumpeks”. Kawałek ten to kolejny singiel promujący nową płytę artysty o tym samym tytule, która ukazała się 21 maja 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Kayax. Album jest utrzymany w gatunku pop i zawiera 11 numerów. Wszystkie teksty napisał Arek Kłusowski, a muzyka powstała we współpracy z Maciejem Sawochem. W jednym z kawałków gościnnie pojawiła się Mery Spolsky. To drugi studyjny krążek wykonawcy.

“Zawsze twierdziłem, że sztuka powinna być o czymś, zabierać głos w ważnych sprawach. A skoro ja jestem teraz w takim miejscu, w którym ten głos mam, to nieskromnie postanowiłem się wypowiedzieć w sposób dosadny i bezkompromisowy. Na płycie “Lumpeks” znajdziecie eseje o zabarwieniu lekko surrealistycznym, krytykę systemu i refleksje na temat współczesności” – powiedział Arek.

“Trochę obawiałam się zmierzenia z oceną Lumpeksu. Bałam się, że okaże się, iż nie ma tu o czym pisać. Arek Kłusowski jednak nie zawiódł, a wręcz przeciwnie. Nie miałam wygórowanych oczekiwań co do tego wydawnictwa, a okazało się ciekawą, lekką i zwyczajnie skłaniającą do przemyśleń pozycją” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 7/10.

Gatunek nowe piosenki to pop. Autorem tekstu jest Arek Kłusowski, natomiast kompozytorami są Arek Kłusowski oraz Maciej Sawoch.

Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 20 maja 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 41 977 wyświetleń na YT.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał. Komentarz dodał też Arek Kłusowski:

“Piona dla Lumpeksiarzy!🌪” – Arek Kłusowski

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego artysty pt. “Idealny Syn”, który na Youtube ma już 549 tys. wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Idealny Syn” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 28, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Arek Kłusowski to pochodzący z Rzeszowa charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz, osobowość sceniczna. Część słuchaczy słyszy w jego głosie młodego Artura Rojka, inni nazywają męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 01-07-2021 w miejscowości Warszawa, a kolejny 23-07-2021 w miejscowości Wrocław.

źródło: YouTube, Wikipedia, allaboutmusic.pl, muzyka.t-mobile.pl, | Wikipedia, rmf.fm, i inne

Tekst nagrania “Lumpeks”

przymierzam kostium
rozmiar nie ten
coś gryzie z tyłu
wyglądam strasznie

rażą kolory
niedbały krój
zmięty materiał
wszystko za ciasne

nagi szukam równowagi na próżno
a w tym szale te detale są nudne

żyj
nadal żyj
zostaniesz w końcu czyjś

żyj
nie pękaj w szwach
chodź
z szafy szybko wyjdź

żyj
nadal żyj
zostaniesz w końcu czyjś

żyj
nie pękaj w szwach
chodź
z szafy szybko wyjdź

Przebrana miarka
wygłupiam się
na tle połaci cekinowych

cyrkowych przebrań
markowych brył
błyszczę w lumpeksach
anonimowy

nagi szukam równowagi na próżno
a w tym szale te detale to gówno

żyj
nadal żyj
zostaniesz w końcu czyjś

żyj
nie pękaj w szwach
chodź
z szafy szybko wyjdź

żyj
nadal żyj
zostaniesz w końcu czyjś

żyj
nie pękaj w szwach
chodź
z szafy szybko wyjdź

uuuu
uuuu
uuuu
uuuu
uuuu
uuuu
uuuu
uuuu

żyj
nadal żyj
zostaniesz w końcu czyjś

żyj
nie pękaj w szwach
chodź
z szafy szybko wyjdź

żyj
nadal żyj
zostaniesz w końcu czyjś

żyj
nie pękaj w szwach
chodź
z szafy szybko wyjdź

uuuu
uuuu
uuuu
uuuu

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
(airplay)
[29]
POL
(airplay
nowości)

[30]
WiR
[31]
„Wiosna” 2013
„Dawca” 2014
„Podpalimy miasta” 5
„Na niby” 2016
„Koniec”
„Mimowolnie” 2017
„Recepta”
„To już za nami”
„Po tamtej stronie” 2018
„Szukam” 2019
„Rocznik ’92” 2020
„Antarktyda” 2021 5
„Idealny syn” 28 3 2
„Lumpeks”
„–” singel nie był notowany.

Wystąpił również gościnnie (wraz z Jennifer Batten) w utworze “Paradise” u boku Gorczycy.

Arkadiusz Kłusowski (ur. 14 kwietnia 1992 w Rzeszowie) – polski piosenkarz, kompozytor i tekściarz. Ukończył naukę w klasie śpiewu solowej w rzeszowskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej „Pro Musica”. Był solistą Miejskiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz rzeszowskiego Centrum Sztuki Wokalnej. Gatunek jego muzyki to pop. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Po tamtej stronie” ukazała się 22 marca 2019 roku nakładem wytwórni płytowej Agencja Artystyczna MTJ i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 13 numerów. Materiał, który usłyszymy na krążku, doskonale przedstawia wybitny warsztat wokalny i tekściarski, a przede wszystkim wyrazistą osobowość artysty.

“Arek zdecydowanie postawił na odwagę, wyrazistość i osobowość. W tym wszystkim nie wyczuwam jednak kiczu, czy nadmiernego patosu, ale szczere obserwacje młodego chłopaka, który nie zawsze potrafi odnaleźć się w otaczającej go rzeczywistości. Jego debiut, choć na pozór przyjemny i niewymagający, jest w prawdzie bardzo emocjonalna opowieścią” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 9/10.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, empik.com oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 85 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *