ARASH – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki ARASHA to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki ARASHA

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy utwór szwedzko-irańskiego piosenkarza Arasha z gościnnym udziałem szwedzkiej piosenkarki Heleny zatytułowany “One Night in Dubai”. To nie pierwsza współpraca obu artystów. Szwedka o anielskim głosie wystąpiła gościnnie już na kilku singlach Arasha: “Pure Love”, “Broken Angel”, “One Day” oraz na ubiegłorocznym i dobrze przyjętym przez DJ-ów w Polsce “Dooset Daram”.

Gatunek nowej piosenki to pop. Kawałek napisali: Arash Labaf, Robert Uhlmann, Linnea Deb, Thomas G:son, Stan Nicolae, Baisan Radu, Robert Cristian oraz Hamidreza Yousefi. Kompozycja została wyprodukowana przez Arasha Labafa, Roberta Uhlmanna, Alexa P & Victory, Stana Nicolae & Baisana Radu (Pink Elephant), Roberta Cristiana. Numer bardzo mocno przypomina pewne rumuńskie produkcje.

Oficjalny teledysk na YT ukazał się 6 czerwca 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 9 321 523 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Roman Burlaca. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Arasha pt. „OMG” (nagranego z SNOOPEM DOGGIEM), który na Youtube ma już 153 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Arash na muzycznym rynku zadebiutował w 2004 roku, tuż po ukończeniu college’u. Dał się poznać jako kompozytor i producent. Artysta zdobył szereg międzynarodowych hitów numer 1. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany 4 listopada 2014 roku krążek “Superman”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Broma 16. Album jest utrzymany w gatunkach Persian pop, hip hop, R&B, reggaeton, dance music oraz house. Płyta zawiera 17 numerów. Jest to jego 3 album studyjny.

Helena Marianne Josefsson znana również jako Helena to szwedzka piosenkarka, autorka tekstów i aktywistka. Jest główną piosenkarką w zespole Sandy Mouche i śpiewa w projektach Per Gessle od 2003 roku (w tym solowe albumy Roxette, Gyllene Tider i Gessle). W lutym 2007 roku wydała swój pierwszy solowy album, Dynamo. Helena brała także udział jako wokalista pomocniczy w różnych projektach muzycznych, głównie szwedzkich. W 2016 roku nagrała album z coverami jazzowymi ze szwedzkim trio Kontur, a także współpracowała z gitarzystą basowym Roxette Magnusem Börjessonem przy projekcie „jazz electronique”.
źródło: YouTube, radiozw.com.pl, djpromotion.com.pl, rmf.fm, i inne

Tekst utworu

[Intro: Arash & Helena]
آره
One night in Dubai
آره

[Verse 1: Arash]
من واسه تو می‌ره جونم
مگه بی تو می‌تونم؟
مگه بی تو می‌تونم؟
آروم تو بگو به من عشقم
که می‌مونی کنارم
شدی دار و ندارم

[Pre-Chorus: Helena & Arash]
You and I, don’t say goodbye
All we need is one night in Dubai
Close your eyes and dim the lights
All we need is one night in Dubai (آره)

[Chorus: Helena & Arash]
One night in Dubai (آره-آره، آره-آره)

[Verse 2: Arash]
وای، داره می‌کوبه قلبم
بیا پیشم عزیزم
که شدی همه چیزم
بارون داره می‌زنه نم نم
با تو می‌زنه قلبم
با تو می‌زنه قلبم

[Pre-Chorus: Helena]
You and I, don’t say goodbye
All we need is one night in Dubai
Close your eyes and dim the lights
All we need, all we need

[Chorus: Helena & Arash]
One night in Dubai (آره)
One night in Dubai (آره-آره، آره-آره)
(آره)

[Outro: Helena]
All we need is one night in Dubai
One night in Dubai

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
SWE
[1]
AUT
[10]
BEL
(WA)
[11]
2004 “Boro Boro” 1 22
2005 “Tike Tike Kardi” 2
“Temptation”
(featuring Rebecca)
2
2006 “Arash” 20
“Chori Chori”
(featuring Aneela)
2008 “Donya”
(featuring Shaggy)
“Suddenly”
(featuring Rebecca)
8
“Pure Love”
(featuring Helena)
2009 “Always”
(by Aysel and Arash)
3
“Près de toi”
(featuring Najim & Rebecca)
“Kandi”
(featuring Lumidee)
2010 “Dasa Bala”
(featuring Timbuktu & Yag)
“Broken Angel”
(featuring Helena)
“Glorious”
2012 “Melody”
“She Makes Me Go”
(featuring Sean Paul)
55 8 24
2014 “One Day”
(featuring Helena)
“Sex Love Rock n Roll (SLR)”
(featuring T-Pain)
68
2016 “OMG”
(featuring Snoop Dogg)
2017 “Se Fue”
(featuring Mohombi)
2018 “DOOSET DARAM”
(feat Helena)
“Goalie Goalie”
(oraz Nyusha, Pitbull i Blanco)
2019 “One Night in Dubai”
(feat Helena)
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Doga Doga” u boku Medina.

Arash, właśc. Alex Arash Labaf (perski: آرش لباف, ur. 23 kwietnia 1977 w Teheranie) – irańsko-szwedzki piosenkarz i producent muzyczny. Swoje piosenki wykonuje głównie w języku perskim i angielskim, nagrał kilka utworów również w języku rosyjskim. W wieku dziesięciu lat wraz z rodziną przeniósł się z Iranu do Szwecji, gdzie nadal mieszka. W wywiadzie dla BBC Persian Television wspomniał, że jego matka i ojciec pochodzą z irańskich miast odpowiednio Shiraz i Isfahan. Również w jednym z wywiadów stwierdził, że jego pradziadek to Irańczyk z Azerbejdżanu. W wywiadzie podkreślił: “Mój pradziadek był Azerijczykiem, więc zawsze czuję moje azerbejdżańskie korzenie.” W kolejnym wywiadzie Arash stwierdził, że początkowo był Azerbejdżanem. Jego single, “Boro Boro” (“Go Away”) i “Temptation” (z udziałem Rebecki) trafiły na listy przebojów w Europie, a ich teledyski przyniosły znaczące recenzje na całym świecie. Oprócz sukcesów na listach przebojów w swoich krajach ojczystych, a mianowicie w Szwecji i Iranie, piosenkarz odniósł znaczące sukcesy na listach Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej, takich jak Rosja, Ukraina, Grecja, Bułgaria, Polska, Węgry, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Serbia, Słowacja, Słowenia, Rumunia, Turcja oraz na azjatyckich listach przebojów, jak w Tadżykistanie, Kazachstanie, Afganistanie, Uzbekistanie oraz w krajach arabskich Bliskiego Wschodu. Gatunki jego muzyki to Persian pop, hip hop, R&B, dance music i house. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Arash” ukazała się 1 lutego 2005 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Music Sweden i jest utrzymana w gatunkach Persian pop, hip hop, R&B, dance music i house. Album zawiera 14 piosenek. Krążek pokrył się potrójną platyną. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

(Odwiedzono 545 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz