Ania Wyszkoni – nowa piosenka

anna-wyszkoniTytuł nowej piosenki Anny Wyszkoni to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Ani

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Anny Wyszkoni zatytułowana “Czułość Proszę”.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Małgorzata Iżyńska, natomiast kompozytorami są Marek Jackowski oraz Marek Raduli.

Singiel “Czułość Proszę” to następca singla “Skrable”.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YT ukazało się 27 października 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 176 519 wyświetleń na Youtube. Realizacja video: Rafał Fórmaniak – VJ Majonez.

W opisie pod wideo czytamy:

„Czułość proszę” to jeden z ostatnich utworów skomponowanych przez nieodżałowanego Marka Jackowskiego, z którym Anna Wyszkoni miała szczęście pracować w ostatnich latach Jego życia. Marek, poza ogromnym dorobkiem i mnóstwem znanych wszystkim przebojów, pozostawił po sobie wiele niewydanych kompozycji, które dzięki Jego Rodzinie, znalazły się w rękach m.in. Ani Wyszkoni. Piosenka „Czułość proszę” była tematem przewodnim trasy koncertowej wokalistki w 2020 roku.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 42-letniej artystki pt. „Biegnij przed siebie”, który na Youtube ma już 20 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Biegnij przed siebie” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 8, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Ania Wyszkoni jest uważana za jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce[źródło]telemagazyn.pl 24.05.2022. Wykonawczyni sławę zyskała jako wokalistka zespołu Łzy (w latach 1996-2010), z którym zaśpiewała takie przeboje, jak “Agnieszka już dawno”, “Opowiem wam jej historię” czy “Narcyz się nazywam”[źródło]allaboutmusic.pl. W marcu 2000 roku artystka wygrała program “Szansa na Sukces”, w którym zaśpiewała piosenkę formacji Myslovitz[źródło]rmf.fm.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 31 marca 2017 roku krążek ‘Jestem tu nowa’. Płyta ukazała się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku pop i zawiera 10 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Reedycja ukazała się 26 października 2018 i zawiera dwie płyty: na pierwszej znajdą się piosenki ze standardowej wersji albumu, a na drugiej, noszącej tytuł The Best of – Acoustic Live 2018 – zbiór akustycznych przebojów Ani nagranych na żywo i zarejestrowanych na początku 2018. Tym razem Ania postanowiła zmienić nieco kurs muzyczny i nagrała płytę bardziej dynamiczną, ale nadal, jak poprzednie, pełną szlachetności, refleksji i tajemnicy[źródło]Wikipedia, olis.onyx.pl, empik.com.

“Cały materiał jest przesiąknięty jej kobiecością, wrażliwością, ale i pewnością siebie, której nabrała podczas ośmiu lat samodzielnej, muzycznej wędrówki” – czytamy w serwisie empik.com.

“Jeśli szukacie polskiej płyty z ambitnymi tekstami utrzymanej w klimacie popu, to koniecznie sięgnijcie po “Jestem tu nowa”. Płyta jest spójna i brzmi naprawdę niebanalnie” – napisała Monika Matura w recenzji wydawnictwa w serwisie infomuza.pl i dała mu ocenę 5,5/6.

Krążek ‘Jestem tu nowa’ to następca krążka studyjnego ‘Kolędy wielkie’ (2015).

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 1-10-2022 w miejscowości Katowice, a kolejny 10-12-2022 w miejscowości Poznań.

źródło: | telemagazyn.pl, allaboutmusic.pl, rmf.fm, olis.onyx.pl, empik.com, infomuza.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Czułość Proszę”

Czułość proszę
ale dotyk
obcy dotyk
nie przeżyję i nie znoszę
Czułość zawsze
Kiedy pragnę
mnie dotykaj
mocno nagle kiedy pragnę

Czułość proszę
Twojej woni
obcy zapach nie nie znoszę
Czułość Zawsze w ustach Cię
Ty możesz śmielej x2

Czułość proszę
Twojej woni
obcy zapach nie nie znoszę
Czułość Zawsze w ustach Cię
Ty możesz
Ty możesz śmielej

Czułość proszę

Błyszczy mi w oczach
korowód świateł
nie ufam słowom
bo lubią kłamać kłamać
brak wiadomości
To też wiadomość
zabawna może nie być zabawa
zabawa

Czułość proszę
Twojej woni
obcy zapach nie nie znoszę
Czułość Zawsze w ustach Cię
Ty możesz śmielej

Czułość proszę
Twojej woni
obcy zapach nie nie znoszę
Czułość Zawsze w ustach Cię
Ty możesz
Ty możesz śmielej

Czułość proszę
Twojej woni
obcy zapach nie nie znoszę
Czułość Zawsze w ustach Ciebie
Ty możesz śmielej

Czułość proszę
Twojej woni
obcy zapach nie nie znoszę
Czułość Zawsze w ustach Ciebie
Ty możesz
Ty możesz śmielej
Czułość proszę
Czułość proszę
Czułość proszę

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[39]
POL
(airplay
nowości)

[40]
RMF
[41]
2009 „Czy ten pan i pani” 4
„Z ciszą pośród czterech ścian” 1
2010 „Lampa i sofa” 2
„Wiem, że jesteś tam” 3 1 1
2011 „Graj chłopaku graj”
„Po to jesteś tu”
2012 „Zapytaj mnie o to, kochany” 2 2
2013 „W całość ułożysz mnie” 1 4
„Dźwięki nocy” 5 4
2014 „Na cześć wariata” 2 3
„Biegnij przed siebie” 8 1 1
„Prywatna Madonna” 3 3
2015 „Dzięki za dźwięki”
„Od nieba do nieba” 70 3
2016 „Oszukać los” 21 1 3
2017 „Nie chcę Cię obchodzić” 9 1 1
„Zanim to powiem” 21 1 2
„Mimochodem” 14 2 3
2018 „Cisza tak dobrze brzmi”
2019 „Księżyc nad Juratą”
„Do góry nogami”
2021 „Skrable”
„Czułość proszę”
„–” pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie (wraz z Polą Durczak) w utworze „Różowe okulary” u boku My3.

Anna Wyszkoni (ur. 21 lipca 1980 w Tworkowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, kompozytorka i autorka tekstów. W latach 1996–2010 występowała w zespole Łzy. W 2010 czasopismo „Machina” umieściło ją na liście “50 najlepszych polskich wokalistek”. 23 sierpnia 2008 razem z zespołem Video Wyszkoni wzięła udział w rywalizacji o Bursztynowego Słowika podczas Sopot Festival 2008, zajmując drugie miejsce za wykonanie ich wspólnego utworu „Soft”. Wyszkoni uczęszczała do II liceum ogólnokształcącego w Raciborzu. W 1996 roku została wokalistką grupy Łzy, a w tym samym roku grała w pierwszych lokalnych stacjach radiowych wraz z grupą. W tym samym roku Ania zdobyła pierwsze nagrody. W 1998 roku wydała wraz z grupą Łzy pierwszą płytę zatytułowaną Słońce. W 1999 roku wygrała Grand Prix Gama w Radomiu i przyciągnęła uwagę Elżbiety Skrętkowskiej. Zaprosiła ona ich do Szansy na sukces, programu telewizyjnego, w którym młodzi śpiewacy rywalizują ze sobą. Gatunki muzyki Ani to pop, rock, pop rock i pop punk.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Pan i Pani” ukazała się 29 czerwca 2009 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 12 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 14. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał pokrył się podwójną platyną. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek.

“O panu i pani można wiele opowiadać na mnóstwo różnych sposobów, a ponieważ płyta jest bardzo zróżnicowana pod względem muzycznym i tekstowym, myślę, że tytuł jest bardzo trafiony” – wyjaśniała Anna. “Na tej płycie pokazałam swoją drugą twarz. Do tej pory prezentowałam się wyłącznie jako Ania z zespołu Łzy. Teraz odbiorcy będą mieli okazję poznać mnie z nieco innej strony” – dodała artystka.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, de.wikipedia.org oraz muzyka.interia.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 253 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *