Ania Wyszkoni – nowa piosenka

anna-wyszkoniTytuł nowej piosenki Anny Wyszkoni to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Ani

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Anny Wyszkoni. Singiel nie zapowiada nowego albumu artystki, jest za to prezentem na nadchodzące wakacje dla wszystkich, którzy kochają lato i dobrą zabawę. Lato, muzyka, zabawa, taniec, morze i plaża to podstawa wakacyjnego hitu. Wszystko to znajdziemy w tym numerze.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Andrzej Mogielnicki (twórca przebojów Lady Pank, Budki Suflera czy Anny Jantar), natomiast kompozytorem jest Jan Borysewicz (gitarzysta Lady Pank, z którym Anna współpracowała przy innych produkcjach). Andrzej Mogielnicki pod wpływem rozmów z wokalistką akcję kawałka umieścił w Juracie.

– “To miejsce, które nierozerwalnie kojarzy mi się z latem i wakacjami. I z kilkoma wspaniałymi, polskimi przebojami np. ‘Już nie ma dzikich plaż’, ‘Jurata w deszcz’ czy ‘Dziewczyny lubią brąz’. Ale jeszcze nikt nie śpiewał o księżycu nad Juratą. Trzeba było to nadrobić…” – mówi żartem wykonawczyni.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 3 czerwca 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 303 139 wyświetleń na Youtube. Taneczny i zmysłowy wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Pascal Pawliszewski. W teledysku wystąpili: – muzycy: Patrycjusz Gruszecki, Daniel Grupa, Łukasz Malinowski, Bartłomiej Pietsch i Tomas Celis Sanchez, tancerze z Grupy Tanecznej NEXT oraz Ania Wyszkoni. Piosenkarce w klipie towarzyszy Tomasz Barański – tancerz i choreograf, którego widzowie mogą kojarzyć z programu “Taniec z gwiazdami”. Wideoklip utrzymany jest w letnim, radosnym, latynoskim klimacie. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 38-latki pt. „Wiem że jesteś tam”, który na Youtube ma już 15 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Warto wspomnieć, że Anna Wyszkoni sławę zyskała jako wokalistka zespołu Łzy (w latach 1996-2010), z którym zaśpiewała takie przeboje, jak “Agnieszka już dawno”, “Opowiem wam jej historię” czy “Narcyz się nazywam”. W marcu 2000 roku artystka wygrała program “Szansa na Sukces”, w którym zaśpiewała piosenkę formacji Myslovitz. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka wydany 31 marca 2017 roku krążek “Jestem tu nowa”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku pop i zawiera 10 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Płyta dotarła do 5. miejsca zestawienia OLiS. Najbliższa impreza, na której wystąpi artystka odbędzie się 14-06-2019 na wydarzeniu pn. Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2019 w miejscowości Opole (Opolskie).
źródło: muzyka.interia.pl, radiozet.pl, allaboutmusic.pl, radiowawa.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, koncertomania.pl, Internet

Tekst kompozycji

Zapomnijmy się jak dzieci
W letniej porze krótkich snów
Księżyc nad Juratą świeci
Wieczór gęsty jest jak miód

Letni szał, letni szał
Uderza nam do głowy
Letni szał, letni szał
Jak napój kolorowy

Letni szał, letni szał
Porywa nas, pochłania
Letni szał naszych ciał
Słodkiego opętania

Co się zdarzy, to się zdarzy
Jutro będzie, co ma być
Księżyc nad Juratą srebrzy piach na plaży
Chce się kochać, chce się żyć nam

Letni szał, letni szał
Uderza nam do głowy
Letni szał, letni szał
Jak napój kolorowy

Letni szał, letni szał
Porywa nas, pochłania
Letni szał naszych ciał
Słodkiego opętania

Jutro będzie, co ma być
Chce się kochać, chce się żyć
Lunatyczny taniec fal
Zmyje z piasku po nas wszelki ślad

Letni szał, letni szał
Uderza nam do głowy
Letni szał, letni szał
Jak napój kolorowy

Letni szał, letni szał
Porywa nas, pochłania
Letni szał naszych ciał
Słodkiego opętania

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[39]
POL
(airplay
nowości)

[40]
RMF
[41]
2009 „Czy ten pan i pani” 4
„Z ciszą pośród czterech ścian” 1
2010 „Lampa i sofa” 2
„Wiem, że jesteś tam” 3 1 1
2011 „Graj chłopaku graj”
„Po to jesteś tu”
2012 „Zapytaj mnie o to, kochany” 2 2
2013 „W całość ułożysz mnie” 1 4
„Dźwięki nocy” 5 4
2014 „Na cześć wariata” 2 3
„Biegnij przed siebie” 8 1 1
„Prywatna Madonna” 3 3
2015 „Dzięki za dźwięki”
„Od nieba do nieba” 70 3
2016 „Oszukać los” 21 1 3
2017 „Nie chcę Cię obchodzić” 9 1 1
„Zanim to powiem” 21 1 2
„Mimochodem” 14 2 3
2018 „Cisza tak dobrze brzmi”
2019 „Księżyc nad Juratą”
„–” pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie (wraz z Polą Durczak) w utworze „Różowe okulary” u boku My3.

Anna Wyszkoni (ur. 21 lipca 1980 w Tworkowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, kompozytorka i autorka tekstów. W latach 1996–2010 występowała w zespole Łzy. W 2010 czasopismo „Machina” umieściło ją na liście “50 najlepszych polskich wokalistek”. 23 sierpnia 2008 razem z zespołem Video Wyszkoni wzięła udział w rywalizacji o Bursztynowego Słowika podczas Sopot Festival 2008, zajmując drugie miejsce za wykonanie ich wspólnego utworu „Soft”. Wyszkoni uczęszczała do II liceum ogólnokształcącego w Raciborzu. W 1996 roku została wokalistką grupy Łzy, a w tym samym roku grała w pierwszych lokalnych stacjach radiowych wraz z grupą. W tym samym roku Ania zdobyła pierwsze nagrody. W 1998 roku wydała wraz z grupą Łzy pierwszą płytę zatytułowaną Słońce. W 1999 roku wygrała Grand Prix Gama w Radomiu i przyciągnęła uwagę Elżbiety Skrętkowskiej. Zaprosiła ona ich do Szansa na sukces, programu telewizyjnego, w którym młodzi śpiewacy rywalizują ze sobą. Jej debiutancka solowa płyta zatytułowana “Pan i Pani” ukazała się w 2009 roku. Gatunki jej muzyki to pop, rock, pop rock i pop punk. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz de.wikipedia.org

(Odwiedzono 4 912 razy, 2 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Witamy. Aby strona mogła działać potrzebujemy pieniędzy na opłacenie domeny i hostingu (razem 420zł). Prosimy Drogi Czytelniku abyś wpłacił ile możesz. Możliwe, że dzięki Twojej wpłacie następnym razem gdy coś będziesz szukał w internecie będziesz mógł znaleźć to na naszej stronie. Gdy zbierzemy wymaganą sumę to te okienko nie będzie się już wyświetlać (przynajmniej nie w tym roku). Pieniądze prosimy przesłać na konto: 50 1020 5558 1111 1705 2630 0081 Milewski Krzysztof Kotlarska 1/2 64-610 Rogoźno. W tytule przelewu prosimy wpisać: Na działalność portalu nowapiosenka.pl
Te okienko zamyka się krzyżykiem. Dziękujemy i pozdrawiamy.