Ania Wyszkoni – nowa piosenka

anna-wyszkoniTytuł nowej piosenki Anny Wyszkoni to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Ani

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Anny Wyszkoni zatytułowany “Do Góry Nogami”. Singiel promuje album artystki “Jestem tu nowa. Platynowa Edycja”. To specjalna, poszerzona wersja płyty pierwotnie wydanej 31 marca 2017 roku. Krążek “Jestem tu nowa” ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku pop i zawiera 10 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Płyta dotarła do 5. miejsca zestawienia OLiS. Reedycja ukazała się 26 października 2018 i zawiera dwie płyty: na pierwszej znajdą się piosenki ze standardowej wersji albumu, a na drugiej, noszącej tytuł The Best of – Acoustic Live 2018 – zbiór akustycznych przebojów Ani nagranych na żywo i zarejestrowanych na początku 2018. Tym razem Ania postanowiła zmienić nieco kurs muzyczny i nagrała płytę bardziej dynamiczną, ale nadal, jak poprzednie, pełną szlachetności, refleksji i tajemnicy.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Maciej Durczak, natomiast kompozytorami są Bartosz Dziedzic oraz Anna Wyszkoni.


„To dla mnie bardzo ważny i bardzo kobiecy utwór, który wspólnie z Bartkiem Dziedzicem skomponowałam na samym początku pracy nad płytą „Jestem tu nowa”. Tekst jest bardzo zmysłowy, momentami nawet erotyczny i tak też postanowiłam przedstawić tę piosenkę w teledysku. Lubię swoją kobiecość, uwielbiam naturalność i wszystkie kobiety namawiam do tego, żeby były pewne siebie, silne i znały swoją wartość. To bardzo pomaga w życiu” – mówi Ania o swojej kolejnej muzycznej propozycji.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 19 listopada 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 127 019 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował i zdjęcia do niego nakręcił Pascal Pawliszewski (pracował wcześniej z takimi wykonawcami, jak m.in. Viki Gabor, Piotr Cugowski, Feel i Lanberry, Lady Pank, Małgorzata Ostrowska, Blue Cafe). Produkcją zajęła się ekipa Pascal Production. Klip zdecydowanie zaskoczył fanów Ani bowiem Gwiazda w teledysku jest całkiem naga. W komentarzach internauci podkreślili, że to najodważniejszy klip w karierze Ani. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 39-letniej artystki pt. „Wiem że jesteś tam”, który na Youtube ma już 15 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Ania Wyszkoni należy do najlepszych polskich wokalistek. Jest także jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych osobowości polskiej sceny muzycznej. Wykonawczyni sławę zyskała jako wokalistka zespołu Łzy (w latach 1996-2010), z którym zaśpiewała takie przeboje, jak “Agnieszka już dawno”, “Opowiem wam jej historię” czy “Narcyz się nazywam”. W marcu 2000 roku artystka wygrała program “Szansa na Sukces”, w którym zaśpiewała piosenkę formacji Myslovitz. Najbliższy koncert wykonawczyni odbędzie się 14-02-2020 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie), a kolejny 07-03-2020 w miejscowości Grudziądz (Kujawsko-pomorskie).
źródło: muzyka.interia.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, chillizet.pl, machina.pl, olis.onyx.pl, allaboutmusic.pl, rmf.fm, koncertomania.pl, i inne

Tekst kompozycji

Nieubrana stoję w samym środku miasta
Wszędzie dookoła ludzi tłum
Nie mam w sobie wstydu, nie odczuwam chłodu
Wszyscy mówią, że to tylko sen
Miasto, palący żar
To moje niebo, to nie jest sen
Wieczór czeka już za drzwiami
Rozpalone ściany, rozpalona ja
Czarne niebo nad dachami
Do góry nogami – kocham taki stan
Głowa pełna dźwięków, rozpuszczonych myśli
W słońcu topi się zachodni skwer
Oczy samochodów oświetlają pokój
Nad dachami wolno gaśnie dzień
Leżę, wymyślam ciebie
Wymyślam ciebie w bezsenną noc
Wieczór (wieczór) czeka już za drzwiami (czeka)
Rozpalone ściany (ściany), rozpalona ja (to ja, to ja)
Czarne (czarne) niebo nad dachami (niebo)
Do góry nogami – kocham taki stan (kocham, kocham)
Wieczór (wieczór) czeka już za drzwiami (czeka)
Rozpalone ściany (ściany), rozpalona ja (to ja, to ja)
Czarne (czarne) niebo nad dachami (niebo)
Do góry nogami – kocham taki stan
Wieczór (wieczór) czeka już za drzwiami (czeka)
Rozpalone ściany (ściany), rozpalona ja (to ja, to ja)
Czarne (czarne) niebo nad dachami (niebo)
Do góry nogami – kocham taki stan (kocham, kocham)
Kocham taki stan

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[39]
POL
(airplay
nowości)

[40]
RMF
[41]
2009 „Czy ten pan i pani” 4
„Z ciszą pośród czterech ścian” 1
2010 „Lampa i sofa” 2
„Wiem, że jesteś tam” 3 1 1
2011 „Graj chłopaku graj”
„Po to jesteś tu”
2012 „Zapytaj mnie o to, kochany” 2 2
2013 „W całość ułożysz mnie” 1 4
„Dźwięki nocy” 5 4
2014 „Na cześć wariata” 2 3
„Biegnij przed siebie” 8 1 1
„Prywatna Madonna” 3 3
2015 „Dzięki za dźwięki”
„Od nieba do nieba” 70 3
2016 „Oszukać los” 21 1 3
2017 „Nie chcę Cię obchodzić” 9 1 1
„Zanim to powiem” 21 1 2
„Mimochodem” 14 2 3
2018 „Cisza tak dobrze brzmi”
2019 „Księżyc nad Juratą”
„Do góry nogami”
„–” pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie (wraz z Polą Durczak) w utworze „Różowe okulary” u boku My3.
Anna Wyszkoni (ur. 21 lipca 1980 w Tworkowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, kompozytorka i autorka tekstów. W latach 1996–2010 występowała w zespole Łzy. W 2010 czasopismo „Machina” umieściło ją na liście “50 najlepszych polskich wokalistek”. 23 sierpnia 2008 razem z zespołem Video Wyszkoni wzięła udział w rywalizacji o Bursztynowego Słowika podczas Sopot Festival 2008, zajmując drugie miejsce za wykonanie ich wspólnego utworu „Soft”. Wyszkoni uczęszczała do II liceum ogólnokształcącego w Raciborzu. W 1996 roku została wokalistką grupy Łzy, a w tym samym roku grała w pierwszych lokalnych stacjach radiowych wraz z grupą. W tym samym roku Ania zdobyła pierwsze nagrody. W 1998 roku wydała wraz z grupą Łzy pierwszą płytę zatytułowaną Słońce. W 1999 roku wygrała Grand Prix Gama w Radomiu i przyciągnęła uwagę Elżbiety Skrętkowskiej. Zaprosiła ona ich do Szansa na sukces, programu telewizyjnego, w którym młodzi śpiewacy rywalizują ze sobą. Gatunki muzyki Ani to pop, rock, pop rock i pop punk. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Pan i Pani” ukazała się 29 czerwca 2009 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 12 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 14. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “O panu i pani można wiele opowiadać na mnóstwo różnych sposobów, a ponieważ płyta jest bardzo zróżnicowana pod względem muzycznym i tekstowym, myślę, że tytuł jest bardzo trafiony” – wyjaśniała Anna. “Na tej płycie pokazałam swoją drugą twarz. Do tej pory prezentowałam się wyłącznie jako Ania z zespołu Łzy. Teraz odbiorcy będą mieli okazję poznać mnie z nieco innej strony” – dodała artystka. Krążek jest lekki, kobiecy, a przede wszystkim bardzo melodyjny. Każda nuta jest tu dobrze przemyślana, a całość co najmniej przyjemna. Materiał pokrył się podwójną platyną. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, de.wikipedia.org oraz muzyka.interia.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 303 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *