Ania Wyszkoni – Księżyc nad Juratą

anna-wyszkoniW sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Anny Wyszkoni zatytułowany “Księżyc nad Juratą”. Singiel nie zapowiada nowego albumu artystki, jest za to prezentem na nadchodzące wakacje dla wszystkich, którzy kochają lato i dobrą zabawę. Lato, muzyka, zabawa, taniec, morze i plaża to podstawa wakacyjnego hitu. Wszystko to znajdziemy w tym numerze.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Andrzej Mogielnicki (twórca przebojów Lady Pank, Budki Suflera czy Anny Jantar), natomiast kompozytorem jest Jan Borysewicz (gitarzysta Lady Pank, z którym Anna współpracowała przy innych produkcjach). Andrzej Mogielnicki pod wpływem rozmów z wokalistką akcję kawałka umieścił w Juracie.


– “To miejsce, które nierozerwalnie kojarzy mi się z latem i wakacjami. I z kilkoma wspaniałymi, polskimi przebojami np. ‘Już nie ma dzikich plaż’, ‘Jurata w deszcz’ czy ‘Dziewczyny lubią brąz’. Ale jeszcze nikt nie śpiewał o księżycu nad Juratą. Trzeba było to nadrobić…” – mówi żartem wykonawczyni.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 3 czerwca 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 303 139 wyświetleń na Youtube. Taneczny i zmysłowy wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Pascal Pawliszewski. W teledysku wystąpili: – muzycy: Patrycjusz Gruszecki, Daniel Grupa, Łukasz Malinowski, Bartłomiej Pietsch i Tomas Celis Sanchez, tancerze z Grupy Tanecznej NEXT oraz Ania Wyszkoni. Piosenkarce w klipie towarzyszy Tomasz Barański – tancerz i choreograf, którego widzowie mogą kojarzyć z programu “Taniec z gwiazdami”. Wideoklip utrzymany jest w letnim, radosnym, latynoskim klimacie. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 38-latki pt. „Wiem że jesteś tam”, który na Youtube ma już 15 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Warto wspomnieć, że Anna Wyszkoni sławę zyskała jako wokalistka zespołu Łzy (w latach 1996-2010), z którym zaśpiewała takie przeboje, jak “Agnieszka już dawno”, “Opowiem wam jej historię” czy “Narcyz się nazywam”. W marcu 2000 roku artystka wygrała program “Szansa na Sukces”, w którym zaśpiewała piosenkę formacji Myslovitz. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka wydany 31 marca 2017 roku krążek “Jestem tu nowa”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku pop i zawiera 10 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Płyta dotarła do 5. miejsca zestawienia OLiS. Najbliższa impreza, na której wystąpi artystka odbędzie się 14-06-2019 na wydarzeniu pn. Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2019 w miejscowości Opole (Opolskie).
źródło: muzyka.interia.pl, radiozet.pl, allaboutmusic.pl, radiowawa.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, koncertomania.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Ani

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst kompozycji

Zapomnijmy się jak dzieci
W letniej porze krótkich snów
Księżyc nad Juratą świeci
Wieczór gęsty jest jak miód
Letni szał, letni szał
Uderza nam do głowy
Letni szał, letni szał
Jak napój kolorowy
Letni szał, letni szał
Porywa nas, pochłania
Letni szał naszych ciał
Słodkiego opętania
Co się zdarzy, to się zdarzy
Jutro będzie, co ma być
Księżyc nad Juratą srebrzy piach na plaży
Chce się kochać, chce się żyć nam
Letni szał, letni szał
Uderza nam do głowy
Letni szał, letni szał
Jak napój kolorowy
Letni szał, letni szał
Porywa nas, pochłania
Letni szał naszych ciał
Słodkiego opętania
Jutro będzie, co ma być
Chce się kochać, chce się żyć
Lunatyczny taniec fal
Zmyje z piasku po nas wszelki ślad
Letni szał, letni szał
Uderza nam do głowy
Letni szał, letni szał
Jak napój kolorowy
Letni szał, letni szał
Porywa nas, pochłania
Letni szał naszych ciał
Słodkiego opętania

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 23 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 2)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *