Ania Karwan – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Ani Karwan to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2019 roku to zobacz niżej do listy singli.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Ani

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Ani Karwan. Kawałek to drugi singiel zapowiadający debiutancki album artystki zatytułowany “Ania Karwan”, który ukazał się 15 lutego 2019 roku. Wykonawczyni długo czekała na wydanie swojego debiutanckiego krążka, ale jak twierdzi na dobre rzeczy warto poczekać. Nawiązała współpracę z 2trackrecords – młodą wytwórnią, założoną przez producenta Bogdana Kondrackiego (członka kultowej formacji Kobong oraz producenta płyt między innymi Dawida Podsiadło, Ani Dąbrowskiej i Brodki) oraz Sławka Mroczka – właściciela Custom34 Studio. Karwan płytę promować będzie podczas wiosennej trasy koncertowej, którą ma zwieńczyć koncert w warszawskim Klubie Stodoła. Najbliższy koncert ma się odbyć 08-03-2019 r w Łodzi (Łódzkie), a kolejny 10-03-2019 r we Wrocławiu (Dolnośląskie). Nowy numer to ballada, w której klawisze idealnie uzupełniają wokal Ani. Wykonawczyni określa ten kawałek, jako najbardziej osobisty i najtrudniejszy, z jakim przyszło jej zmierzyć przy nagraniu krążka. – “Czasem wiara i walka okazują się niewystarczające, by coś czego pragniesz trwało. Wtedy bardzo ciężko jest pogodzić się ze stratą i uniknąć obwiniania siebie. Nagrywając „Czarny Świt” targały mną bardzo silne emocje. Trudno było przez nie przebrnąć bez poruszenia najczulszych strun” – powiedziała finalistka siódmej edycji programu The Voice of Poland o numerze. Gatunek nowej piosenki to pop. Autorkami tekstu są: Karolina Kozak i Ania Karwan natomiast kompozytorami są: Ania Karwan, Tomasz Świerk oraz Bogdan Kondracki. Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 25 stycznia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 707 506 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował jeden z najlepszych fotografów w Polsce – Marek Straszewski, który jest też autorem sesji zdjęciowej do krążka Karwan. Klip powstał techniką „mastershot” czyli został nakręcony w jednym ujęciu. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-latki pt. „Aleja gwiazd” (cover), który na Youtube ma przeszło 10 milionów wyświetleń? Zobaczymy.
źródło: youtube.com, muzyka.dziennik.pl, rmf.fm, stodola.pl, nakoncercie.pl, Internet


Tekst utworu

1.
Może do twarzy mi w cierpieniu i samotności
Mówią, teraz jest twój czas
Biorę jeden głębszy wdech
Oddaję się bezsenności,
Jest wierna mi od lat
I modlę się o lepszy dzień
o lżejszą głowę, błogi sen
Choć w środku wszystko drży
ref.:
miało być łatwe
miało być proste
na zakrętach ścigam się
z samą sobą, dogoń mnie
miało być ważne
stałe na zawsze
przecież oni to nie my
nas omijał czarny świt
zabrakło nam
o włos
2.
Nie wezmę od ciebie nic
Wyjdę stąd tak jak stoję
Spróbuję nie patrzeć w tył
Uformuję nową mnie
z odłamków co pozostały
i strzepnę z ramion pył
codziennie krok za krokiem
będę stawiać choćby w ogień
przyjmę wszystko albo nic
ref.:
miało być łatwe
miało być proste
na zakrętach ścigam się
z samą sobą, dogoń mnie
miało być ważne
stałe na zawsze
przecież oni to nie my
nas omijał czarny świt
miało być łatwe
miało być proste
na zakrętach ścigam się
z samą sobą, dogoń mnie
zabrakło nam
o włos

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[1]
POL
(nowości)
[2]
RMF
[3]
2014 „What The World Needs Now”
2015 „Nie idź” (gościnnie: Matheo)
2016 „Nie ma Cię”
2017 „W prezencie”
„Mam Was”[5]
2018 „Głupcy”[6] 18 1 2
2019 „Czarny świt”[7]
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze “Tańcz” u boku ATARI WU.
Anna Karwan (ur. 6 grudnia 1986) – polska wokalistka, aktorka, kompozytorka, autorka tekstów i pianistka, w latach 2003–2004 występowała w zespole SOFA, finalistka siódmej edycji programu The Voice of Poland (2016). Gatunki jej muzyki to pop i pop-rock. Jej debiutancka płyta zatytułowana Ania Karwan ukazała się 15 lutego 2019 nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 12 piosenek. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest Bogdan Kondracki, natomiast autorką części tekstów na albumie jest Karolina Kozak. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 24 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *