Ania Dąbrowska – nowa piosenka

Ania DabrowskaTytuł nowej piosenki Ani Dąbrowskiej to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Ani

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Ani Dąbrowskiej z gościnnym udziałem polskiego rapera i producenta muzycznego Grubsona zatytułowany “1800 gramów (Gdy wiem, że jesteś)”. Singiel promujące najnowszą produkcję filmową TVN pt. “1800 GRAMÓW” w reżyserii Marcina Głowackiego („Mój biegun”), która do kin ma trafić już 15 listopada 2019 roku. W roli głównej zobaczymy Magdalenę Różczkę, której partnerują m.in. Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Maciej Zakościelny, Wojciech Mecwaldowski, Roma Gąsiorowska, Magdalena Lamparska czy Zbigniew Zamachowski. Co ciekawe, GruBson zadebiutuje w tym filmie jako aktor. Zdjęcia do filmu zostały zrealizowane w Krakowie. Film “1800 GRAMÓW” to historia niezwykłej kobiety, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Ania Dąbrowska i GrubSon, natomiast kompozytorami są Ania Dąbrowska, GrubSon oraz Kuba Galiński. Ania Dąbrowska i GrubSon choć muzycznie pochodzą z innych światów, emocjonalnie spotkali się gdzieś po środku.


— To są dla mnie zawsze takie fajne wyzwania, żeby napisać piosenkę do filmu — powiedziała Ania w rozmowie z Radiem ZET.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 18 września 2018 roku. Na chwilę obecną klip ma 99 305 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Krzysztof Kujawski, a scenariusz do niego napisał Jarek Boliński. Oprócz kadrów z filmu „1800 gramów”, w teledysku możemy zobaczyć także Anie i GrubSona. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 38-letniej artystki pt. „Porady Na Zdrady [Dreszcze]”, który na Youtube ma już 58 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Ania Dąbrowska od lat jest jedną z najbardziej cenionych artystek polskiej sceny muzycznej. Jej pierwszym “profesjonalnym” doświadczeniem była współpraca z Andrzejem Smolikiem przy płycie Krzysztofa Krawczyka “Bo marzę i śnię”, na której nagrała partie wokalne do ośmiu piosenek. Ania zaistniała show-biznesie, dzięki udziałowi w programie Idol. Gwiazda była jurorką w programie “The Voice of Poland”. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 4 marca 2016 roku krążek “Dla naiwnych marzycieli”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony BMG Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 10 numerów. Album zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał pokrył się podwójną platyną. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, również Onet przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek.
Grubson, właściwie Tomasz Iwanca (ur. 28 stycznia 1986 w Rybniku) to polski raper i producent muzyczny. Tomasz działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90. XX wieku. Występował w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Na Szczycie”, który ma już 103 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię 33-letniego artysty zamyka wydany 29 września 2017 roku krążek “Gatunek L”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Agora. Album jest utrzymany w gatunku Ragga HipHop. Płyta zawiera 16 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 4. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.
Przypominamy, że i Ania Dąbrowska i GrubSon są obecnie w trakcie jesiennej trasy koncertowej. Najbliższy koncert Ani odbędzie się 9.11.2019 w miejscowości Szczecin, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, a kolejny 13.11.2019 w miejscowości Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego. Natomiast najbliższy koncert GrubSona odbędzie się 8.11.2019 w miejscowości Wrocław, Impart, a kolejny 10.11.2019 w miejscowości Lublin, Filharmonia Lubelska.
źródło: Wikipedia, zloteprzeboje.tuba.pl, radiozet.pl, rytmy.pl, elle.pl, rmf.fm, gala.pl, kultura.onet.pl, i inne

Tekst utworu

[Zwrotka 1: Ania Dąbrowska]
Nauczę się żyć tylko chwilą
Zapomnę wszystkie trudne dni
I przetrwam im na złość
Nie pokażę, że wciąż boli
Obiecam sobie jeszcze raz
Nie poddać się
[Pre: Ania Dąbrowska]
Chciałabym już nie pytać, nie pamiętać cię
Chciałabym obietnicę na wiatr rzucić gdzieś
[Refren: Ania Dąbrowska]
Wystarczy mi, gdy wiem, że jesteś
Nie musisz nic, nie trzeba więcej
Świat pełen złudzeń niepewności ubiera nam sny
Wiem ile znika w codzienności, ja wciąż wierzę ci
[Zwrotka 2: Ania Dąbrowska]
A gdyby tak obudzić w sobie
Dawną nadzieję, stanąć w drzwiach
Uśmiech w oczach skryć
I czekać aż po zachód słońca
Bez wątpliwości nabrać tchu
Poddać się
[Pre: Ania Dąbrowska]
Chciałabym chwycić cię za rękę mocno tak
Pójść gdzie już nikt nie walczy
Tam odnaleźć w nas
[Refren: Ania Dąbrowska]
Wystarczy mi, gdy wiem, że jesteś
Nie musisz nic, nie trzeba więcej
Świat pełen złudzeń niepewności ubiera nam sny
Wiem ile znika w codzienności, ja wciąż wierzę ci
[Zwrotka 3: Grubson]
O nie, nie, nie, nie
Dawniej nie byłem w stanie ubrać cię w słowa
Wszędzie widziałem tylko błąd
Ciężko cokolwiek razem zbudować
Gdy czujesz się jakbym nie był stąd
Zamiast radości miałem tonę pretensji i żalu
Teraz tonę w miłości do mojego skarbu
Mogę wydostać się spod każdego ciężaru
Od kiedy mój mały świat waży 1800 gramów
[Refren: Ania Dąbrowska (& Grubson)]
Wystarczy mi, gdy wiem, że jesteś
Nie musisz nic, nie trzeba więcej
Świat pełen złudzeń niepewności ubiera nam sny
Wiem ile znika w codzienności, ja wciąż wierzę ci
[Outro: Ania Dąbrowska (& Grubson)]
Wystarczy mi, gdy wiem, że jesteś
Nie musisz nic, nie trzeba więcej
Świat pełen złudzeń niepewności ubiera nam sny
Wiem ile znika w codzienności, ja wciąż wierzę ci

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[18]
LP3
[19]
RMF
[20]
2003 „I See”
2004 „Tego chciałam” 11 1
„Glory”[23]
„Nie ma nic w co mógłbyś wierzyć”[23]
„Charlie, Charlie” 1
„Inna” 15 3
2006 „Trudno mi się przyznać” 8 2
2007 „Czekam…” 5 2
„Musisz wierzyć” 35 13
2008 „Nigdy więcej nie tańcz ze mną” 5 2
„W spodniach czy w sukience” 1
2009 „Smutek mam we krwi” 18
„Nigdy nie mów nigdy” 8 3
2010 „Driving All Around” (oraz Bogdan Kondracki)
„Suicide Is Painless” 15
„Bang Bang” 1
„Silent Sigh” 30
2012 „Bawię się świetnie” 14 1
„Kiedyś mi powiesz kim chcesz być” 29
2013 „Jeszcze ten jeden raz” 29
2015 „Nieprawda” 73 10
2016 „W głowie” 7 25 1
„Poskładaj mnie” 32 22
2017 „Porady na zdrady (Dreszcze)” 2 29 1
„Nieprawda” (Gromee Remix) 1 1
„Z Tobą nie umiem wygrać” 1 25 1
2018 „Serce nie sługa” 6 1
2019 „1800 gramów (Gdy wiem, że jesteś”) ft. Grubson
„–” pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „On ciągle walczył” u boku Krzysztofa Krawczyka.
Anna Monika Dąbrowska, znana też jako Ania (ur. 7 stycznia 1981 w Chełmie) – polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Ania rozpoczęła edukację muzyczną jako nastolatka. Będąc w liceum, uczyła się jednocześnie w szkole muzycznej w klasie kontrabasu. Przez pewien okres grała również na gitarze basowej i była wokalistką zespołu 4 Pory Roku, z którym brała udział w konkursach muzycznych. W 2004 r. Drugi album, Kilka historii na ten sam temat, jest w stylu retro. Ania kontynuowała zgłębianie lat sześćdziesiątych na dwóch kolejnych albumach, a także wizualizacje i osobisty wizerunek. Jest jedną z najczęściej nominowanych artystów Fryderyka, najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce i została nagrodzona dziewięć razy. Od 2011 roku piosenkarka sprzedała w Polsce ponad 200 000 albumów. Dąbrowska urodziła się w Chełmie i zaczęła edukację muzyczną jako nastolatka. W szkole średniej Ania uczęszczała również do szkoły muzycznej. Dąbrowska pojawiła się po raz pierwszy publicznie w 2002 roku, jako uczestnik pokazu talentów wokalnych. W tym samym roku współpracowała z polskim piosenkarzem Krzysztofem Krawczykiem w jego hitowym albumie “…bo marzę i śnię”. W 2003 roku Ania wydała swój pierwszy solowy singiel “I See”, który odniósł bardzo skromny sukces. Gatunek jej muzyki to pop. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 102 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 2)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *