Ania Dąbrowska – nowa piosenka

Ania DabrowskaTytuł nowej piosenki Ani Dąbrowskiej to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Ani Dąbrowskiej zatytułowana “Ktoś inny”. Singiel zapowiada nowy krążek artystki. Na razie nie wiemy kiedy ma się odbyć premiera. Nutka łączy w sobie energetyczne, synthpopowe brzmienia z chwytliwymi riffami i charakterystycznym wokalem wykonawczyni.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu i kompozytorką jest Ania Dąbrowska.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 28 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 502 657 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 27 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserowała Olga Czyżykiewicz , a scenariusz do niego napisali Olga Czyżykiewicz oraz Ania Dąbrowska.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 41-letniej artystki pt. „Porady Na Zdrady [Dreszcze]”, który na Youtube ma już 70 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Porady Na Zdrady [Dreszcze]” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty[źródło]Google, Youtube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl.

Ania Dąbrowska to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, która ze swoimi utworami gości na szczytach list przebojów[źródło]muzyka.interia.pl 7 stycznia 2021. Ania Dąbrowska zaistniała w show-biznesie, dzięki udziałowi w programie Idol[źródło]kultura.onet.pl. Artystka łącznie wydała sześć albumów studyjnych. Pięć z nich zdobyło certyfikat platynowej płyty. Wykonawczyni była 34 razy nominowana do Fryderyków i zdobyła dziewięć statuetek tej nagrody[źródło]Wikipedia. Artystka zakończyła trasę koncertową z cyklu “The Best of” i przygotowuje się do wydania nowego krążka.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 4 marca 2016 roku krążek “Dla naiwnych marzycieli”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony BMG Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 10 numerów. Album zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Producentami krążka są Czarny HIFI i Anna Dąbrowska. Materiał pokrył się podwójną platyną. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, również Onet przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek[źródło]Wikipedia i ?.

“Dla naiwnych marzycieli” to rzeczywiście płyta rozmarzona i może nawet naiwna, ale przede wszystkim przebojowa – czytamy w serwisie empik.com.

“Dla Naiwnych Marzycieli z pewnością trafi w gusta zarówno starych fanów Ani Dąbrowskiej, jak i w tych, którzy jej jeszcze dobrze nie poznali. Będąc szczerym ze sobą i z Wami, to nie spodziewałem się właśnie TAKIEJ płyty, ale ostatecznie bardzo cieszę się z tego, co otrzymałem, bo niespodzianki tego pokroju mogłyby mnie spotykać codziennie. Na płycie zgadza się wszystko – jest to po prostu solidne, polskie wydawnictwo” – napisał Michał Szum w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 20-11-2022 w miejscowości Warszawa.

źródło: polskaplyta-polskamuzyka.pl, | bestsellery.zpav.pl, muzyka.interia.pl, kultura.onet.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, Google, Youtube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[18]
LP3
[19]
RMF
[20]
2003 „I See”
2004 „Tego chciałam” 11 1
„Glory”[23]
„Nie ma nic w co mógłbyś wierzyć”[23]
„Charlie, Charlie” 1
„Inna” 15 3
2006 „Trudno mi się przyznać” 8 2
2007 „Czekam…” 5 2
„Musisz wierzyć” 35 13
2008 „Nigdy więcej nie tańcz ze mną” 5 2
„W spodniach czy w sukience” 1
2009 „Smutek mam we krwi” 18
„Nigdy nie mów nigdy” 8 3
2010 „Driving All Around” (oraz Bogdan Kondracki)
„Suicide Is Painless” 15
„Bang Bang” 1
„Silent Sigh” 30
2012 „Bawię się świetnie” 14 1
„Kiedyś mi powiesz kim chcesz być” 29
2013 „Jeszcze ten jeden raz” 29
2015 „Nieprawda” 73 10
2016 „W głowie” 7 25 1
„Poskładaj mnie” 32 22
2017 „Porady na zdrady (Dreszcze)” 2 29 1
„Nieprawda” (Gromee Remix) 1 1
„Z Tobą nie umiem wygrać” 1 25 1
2018 „Serce nie sługa” 6 1
2019 „1800 gramów (Gdy wiem, że jesteś”) ft. Grubson
2022 „Ktoś inny”
„–” pozycja nie była notowana.

W 2017 roku wystąpiła gościnnie w utworze „On ciągle walczył” u boku Krzysztofa Krawczyka.

Anna Monika Dąbrowska, znana też jako Ania (ur. 7 stycznia 1981 w Chełmie) – polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Ania rozpoczęła edukację muzyczną jako nastolatka. Będąc w liceum, uczyła się jednocześnie w szkole muzycznej w klasie kontrabasu. Przez pewien okres grała również na gitarze basowej i była wokalistką zespołu 4 Pory Roku, z którym brała udział w konkursach muzycznych. Dąbrowska urodziła się w Chełmie i zaczęła edukację muzyczną jako nastolatka. W szkole średniej Ania uczęszczała również do szkoły muzycznej. Dąbrowska pojawiła się po raz pierwszy publicznie w 2002 roku, jako uczestnik pokazu talentów wokalnych. W tym samym roku współpracowała z polskim piosenkarzem Krzysztofem Krawczykiem w jego hitowym albumie “…bo marzę i śnię”. W 2003 roku Ania wydała swój pierwszy solowy singiel “I See”, który odniósł bardzo skromny sukces. Gatunek jej muzyki to pop. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 256 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 2)