Alvaro Soler – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Alvaro Solera to: “Candela”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka hiszpańskiego piosenkarza Alvaro Solera oraz niemieckiego piosenkarza Nico Santosa zatytułowana “Candela”. Singiel znalazł się na krążku ‘The Best of 2015–2022’, kompilacji największych przebojów w dotychczasowej karierze artysty. Płyta ukazała się 26 sierpnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Airforce 1 i zawiera 20 numerów. Wydawnictwo zawiera wszystkie utwory muzyka, które podbiły fale radiowe i serca słuchaczy na całym świecie[źródło]empik.com i ?.

Gatunki nowej piosenki to Pop i Tropipop. Autorzy utworu: Alvaro Soler[źródło]Google.

Pomimo że jesień zbliża się wielkimi krokami, Alvaro Soler i Nico Santos wprowadzili nas w kolejną porcję letniego nastroju swoim nowym singlem „Candela” – czytamy w serwisie zloteprzeboje.pl.

Singiel “Candela” to następca singla “Solo Para Ti”.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 26 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 052 747 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego Hiszpana pt. „Sofia”, który na Youtube ma już 823 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Sofia” odniósł sukces na listach przebojów w krajach europejskich. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP5 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 6 listach (dostęp 22.12.2022). Kawałek w Polsce pokrył się diamentem[źródło]Google, Youtube, Wikipedia.

Alvaro Soler to jeden z najpopularniejszych obecnie hiszpańskich artystów[źródło]dziendobry.tvn.pl 15 stycznia 2022. W artykule opublikowanym w dniu 19.01.2022 w serwisie zloteprzeboje.tuba.pl czytamy: Alvaro Soler ma ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 5 miliarda streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. W artykule opublikowanym w serwisie eska.pl w dniu 2021-01-29 czytamy: Alvaro Soler w pewnym momencie swojej kariery był najpopularniejszym, zagranicznym artystą granym przez polskie rozgłośnie radiowe. Natomiast w artykule opublikowanym w serwisie radiokaszebe.pl w dniu 31 sierpnia 2022 czytamy: Jego trzy albumy studyjne, „Eterno agosto” (2015), „Mar de colores” (2018) i „Magia” (2021), a także szereg przebojów, takich jak „Sofia”, „La Cintura” czy „La Libertad”, zgromadziły w sumie ponad sześć miliardów streamów i zdobyły ponad 150 złotych i platynowych nagród na całym świecie.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 9 lipca 2021 roku krążek “Magia”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Airforce 1 Records. Album jest utrzymany w gatunku Europop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jego trzeci album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 12. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zajął najwyższą pozycję numer 3 na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100, numer 2 na szwajcarskiej liście albumów Schweizer Hitparade i numer 4 na austriackiej liscie albumów Ö3 Austria.

– Uświadomiłem sobie, jak często używam słowa Magia. Opisuję nim wspaniałe rzeczy, które trudno ująć słowami. Nie zawsze potrzebujemy zresztą wielu określeń, nie wszystko musi mieć powód, czasami po prostu dajemy się porwać małym rzeczom – tłumaczy Alvaro[źródło]eska.pl.

Serwis rmf.fm w artykule opublikowanym w dniu 28 kwietnia 2022 pisze, że za sprawą tego wydawnictwa Hiszpan zdobył 150 złotych i platynowych certyfikatów na całym świecie, zgromadził 5,3 miliarda streamów i zapewnił sobie najwyższe miejsca na listach przebojów.

Krążek ‘Magia’ to następca krążka ‘Mar de Colores’ (2018).

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 30 czerwca 2023 r w Northeim, Germany, Waldbühne, a kolejny 2 lipca 2023 r w Bassum, Germany, Freudenburg.

Nico Wellenbrink (ur. 7 stycznia 1993), znany jako Nico Santos lub okazjonalnie jako Santos lub Santi, to niemiecki piosenkarz i autor piosenek. W 2017 roku, po tym, jak pojawił się w przeboju Topica „Home” (2015), wydał swój przełomowy solowy singiel „Rooftop”, który dotarł do TOP5 w niemieckojęzycznej Europie, Polsce i na Słowacji, a także zajął pierwsze miejsce w Czechach. 8 maja 2020 r. ukazał się jego krążek studyjny zatytułowany ‘Nico Santos’. Najbliższy jego koncert ma sie odbyć 13 maja 2023 w Westerstede, Germany, Stars @ Rhodo 2023, a kolejny 28 czerwca 2023 w Munich, Germany, Tollwood Sommerfestival – Musik Arena.

źródło: radiokaszebe.pl, zloteprzeboje.pl, | dziendobry.tvn.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, eska.pl, radiokaszebe.pl, rmf.fm, Google, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Tekst nagrania “Candela”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

Tytuł Rok Pozycje na listach
SPA
[10]
AUT
[11]
BEL
(Fl)
[12]
“El mismo sol”
(solo or featuring Jennifer Lopez)
2015 6 6 8
“Agosto” [A]
“Sofia” 2016 7 3 1
“Libre”
(featuring Monika Lewczuk or Emma)
“Animal” 2017 [B]
“Yo contigo, tú conmigo (The Gong Gong Song)”
(with Morat)
18
“La Cintura”
(solo or featuring Flo Rida and TINI)
2018 3 4 3
“Lo Mismo”[37]
(with Maître Gims)
“Loca”[38] 2019 21
“La Libertad”[39] 51 28
“Magia”[42] 2021 21 27
“Mañana”
(featuring Cali y El Dandee)
“Manila”
(with Ray Dalton)
37
“A Contracorriente”
(oraz David Bisbal)
2022 43
“Solo Para Ti”
(oraz Topic)
65 6
“Candela”
(oraz Nico Santos)
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

W 2017 roku wystąpił gościnnie w utworze “Sie lässt mich allein” u boku Farzin Javadi.

Biogram

Álvaro Soler to hiszpański piosenkarz i autor tekstów (ur. 9 stycznia 1991 w Barcelonie, Hiszpania). Jego pierwsza piosenka z debiutanckiego albumu stała się hitem we Włoszech i okrzyknięta tam hitem lata 2015 roku. Piosenka ta była również przebojem we Francji, Belgii i Szwajcarii. Bardzo wcześnie brał lekcje gry na fortepianie w Japonii. Po powrocie do Barcelony w 2010 roku, wraz z bratem i przyjaciółmi, założył zespół muzyczny Urban Lights. Zespół kontynuował wykonywanie muzyki opisanej jako mieszanka brytyjskiego popu, indie popu i muzyki elektronicznej. Wygrali uniwersytecki konkurs muzyczny, a zespół pojawił się w 2013 roku w konkursie castingu muzycznego w Hiszpanii ¡Tú sí que vales! docierając do Final 8. Wydali kilka materiałów i album własnej produkcji. Soler uczęszczał również na studia w zakresie projektowania przemysłowego w Escuela de Grafismo Elisava, także chodził do szkoły muzycznej i współpracował z agencją modeli z siedzibą w Barcelonie. W 2016 roku został wybrany na sędziego w dziesiątej serii włoskiego talent show X Factor. Gatunki jego muzyki to latin pop, pop i pop folk.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Eterno Agosto” ukazała się 26 czerwca 2015 roku nakładem wytwórń płytowych Airforce 1 oraz Universal Music i jest utrzymana w gatunkach Latin pop oraz folk pop. Album zawiera 13 piosenek. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 5 listach, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Krążek w Polsce pokrył się potrójną platyną (dostęp na 22.12.2022). Teksty dotyczą osobistych przeżyć autora. Płyta została pozytywnie oceniona przez krytyków muzycznych i stała się komercyjnym sukcesem, osiągając szczyt listy albumów we Włoszech, Polsce i Szwajcarii. Wydawnictwo znalazło się również w pierwszej dziesiątce w Austrii i Niemczech. Debiut został wznowiony w 2016 roku poprzez reedycje płyty, która zawiera trzy nowe kawałki.

“Dla mnie to idealny wybór na majowy weekend. Relaksacyjny, taneczny – w sam raz na odpoczynek!” – napisano w recenzji materiału na stronie moskaldamian.wordpress.com.

Czytaj więcej
źródło: en.wikipedia.org, pl.wikipedia.org oraz moskaldamian.wordpress.com

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 588 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)