Alan Walker, VIZE​ – Space Melody (Edward Artemyev) ft. Leony

Alan WalkerJakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka norweskiego DJ-a Alana Walkera oraz niemieckiego projektu muzycznego VIZE zatytułowana “Space Melody (Edward Artemyev)” (z gościnnym udziałem niemieckiej wokalistki Leony). Singiel jest oparty na melodii rosyjskiego kompozytora filmowego Edwarda Artemyeva z filmu „Syberiada” z 1979 roku.


– Praca z VIZE to czysta przyjemność! Od razu kiedy usłyszałem demo Vitaliego, rozpoznałem tę melodię. Zainspirowała mnie do dalszej pracy nad tym utworem – powiedział Alan.

Gatunki nowej piosenki to Electro House i Dance-pop. Materiał napisali: Leony, Эдуард Артемьев (Eduard Artemyev), Alan Walker oraz VIZE. Kompozycja została wyprodukowana przez Eduarda Artemyeva (Эдуард Артемьев), Alana Walkera i VIZE.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 18 grudnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 5 660 318 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowali Kristian Berg i Andreas Trøften. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Kristoffer Grindheim. Obsada: Alan Walker, Vitali Zestovskih, Johannes Vimalavong, Edward Artemyev, Leonie Burger, Gina Marie Sørhus Bjertnæs (Team Models), Edward Albion Krasnigi, Oliver Krantz-Mikaelsen, Viljar Sørum Kolkinn, Kristian Mosveen oraz Jon Harald Aspheim.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Norwega pt. „Faded”, który na Youtube ma już 2,9 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Faded” osiągnął najwyższą pozycje numer jeden w ponad dziesięciu krajach oraz znalazł się w pierwszej piątce w ponad 25 krajach; zdobył liczne certyfikaty sprzedaży. Kawałek w lutym 2016 r. osiągnął również numer jeden na liście 100 najpopularniejszych piosenek Shazam na całym świecie.

Alan Walker, który muzykę tworzyć zaczął w 2012 i udostępniając ją w sieci przykuł uwagę prestiżowych producentów i wytwórni, dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata muzyki elektronicznej. Producent ma na koncie występy na największych europejskich festiwalach, w tym Lolapalooza, Creamfields, Tomorrowland, a także występy w roli supportu przed Rihanną podczas ANTI Tour World. W zeszłym roku DJ powołał do życia wyjątkowy projekt – Walker Excavations to wirtualne muzeum oraz gra online, w której fani mogą poznawać tajemnica World of Walker. W dyskografii DJ-a znajduje się na razie jeden album studyjny pt. “Different World” z 2018 roku. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć na wydarzeniu pn. Rock im Park, które ma mieć miejsce w dniach 11-13 czerwca 2021 w Nuremberg, Germany, a kolejny na wydarzeniu pn. Rock im Park, które ma mieć miejsce w dniach 11-13 czerwca 2021 w Nürburg, Germany.

VIZE to dwaj DJ-e i producenci z Niemiec. Zaczęli w 2018 roku i dość szybko, bo rok później zaczęli być doceniani dzięki sukcesom na listach przebojów. Swoją muzę określają jako „Slap house”. Najbliższy koncert projektu ma się odbyć na wydarzeniu pn. RMJ, które ma mieć miejsce w dniach 24-26 czerwca 2021 w Rauma, Finland, a kolejny 26 czerwca 2021 w Erlenbach, Germany, Aquaphobie Electronic Music Festival.

Leony (ur. 25 czerwca 1997 r, Chammünster, Cham, Niemcy) to niemiecka piosenkarka.

źródło: open.fm, discogs.com, | Wikipedia, YouTube, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Alan Walker i VIZE​

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Space Melody (Edward Artemyev)

[Verse 1: Leony]
Maybe I’m a dreamer
Maybe I’m a fool for you
But I think I’m a believer
I believe in something new
Maybe I’m a liar
But maybe I would tell the truth
I think we gotta hold on
And I hope it’s not too late for us to change

[Chorus: Leony]
Will I see your face
Somewhere in a better place?

[Instrumental]

[Verse 2: Leony]
Maybe I’m a dreamer
Maybe I’m a fool for you
But I think I’m a believer
I believe in something new
Maybe I’m a liar
But maybe I would tell thе truth
I think we gotta hold on
And I hope it’s not too late for us to changе

[Chorus: Leony]
Will I see your face
Somewhere in a better place?

[Instrumental]

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 84 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

1 komentarz do “Alan Walker, VIZE​ – Space Melody (Edward Artemyev) ft. Leony”

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *